Skocz do zawartości

LeBomB

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  8587
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Zawartość dodana przez LeBomB

 1. I tym ma zająć się pentagon i wyniki tych badań ma publikować na linkowanej wcześniej stronie
 2. Tak, zgoda że GJ to jedyna właściwa jednostka i ciepłomierze podlegają kontroli metrologicznej, ale to dzięki m.in. LAF da się przeliczyć zużycie z podzielników i ogólną emisję i immisję ciepła w lokalach tak, by można było to odnieść do zużycia w GJ. Bo jak określić kto jaki ma udział w zużyciu i kto dzięki komu oszczędza ciepło? Czemu ktoś kto mając szczytowe mieszkanie ma płacić tyle samo za ogrzewanie co ten, który mieszka sobie w mieszkaniu "środkowym", które jest dogrzewane ze wszystkich stron, jeżeli sąsiedzi grzeją? Dlatego bardzo dużo też zależy od konstrukcji budynku, rodzaju instalacji grzewczej, termomodernizacji i tego jak ludzie korzystają z ogrzewania i czy w ogóle wszyscy korzystają. Część z tych informacji powinna być w audycie energetycznym przeprowadzonym dla budynku. Nie jestem do końca pewien, ale zarządcy budynków od tego roku są zobowiązani do posiadania świadectwa energetycznego, choć coś mi się kojarzy, że tylko przy sprzedaży lub najmu całości bądź części nieruchomości. Na pewno musiał być sporządzony taki dokument, jeżeli wspólnota korzystała z dofinansowań np. na termomodernizację czy innych tego typu programów.
 3. Tu masz przykład łatwości naprawy Łożysko, które zostało prawdopodobnie zalane przez nieszczelność układu chłodzenia, która być może wynika z konstrukcji całego silnika elektrycznego. Tylko silnik jest częściowo rozbieralny. Wracając do Tesli, to wszystko zależy właśnie od tego, czy te moduły potem da się rozebrać, naprawić/zregenerować i wykorzystać ponownie, czy wywala się całość na śmietnik.
 4. No i właśnie o tym jest ta cała strona pentagonu jak i większość tej dyskusji
 5. Po naszemu UFO to NOL (Niezidentyfikowany Obiekt Latający). UAP analogicznie będzie NZL Niezidentyfikowane Zjawisko Lotnicze
 6. Yyyy, a hipoteza tachionów? Tak, wiem, hipoteza i rozważanie czegoś, co w świetle znanych praw fizyki teoretycznie nie ma możliwości by się wydarzyło. Jednak od 60 lat prowadzi się dyskusje i badania. Nawet CERN w 2011 roku podał, że neutrina poruszały się z prędkością większą niż światło, ale okazało się, że to była wada sprzętowa. Co nie zmienia jednak faktu, że skoro podali taką informację, to nawet tam mają gdzieś z tyłu głowy nadzieję, albo oczekiwania, że uda im się odkryć cząstkę, właściwość fizyczną lub prawo, które pozwoli na przekroczenie tej bariery. https://en.wikipedia.org/wiki/Tachyon Też nie do końca. Już na Księżycu mamy spore zasoby izotopu helu (hel-3), który mógłby rozwiązać wiele problemów energetycznych. Sporo cennych pierwiastków przelatuje wraz z asteroidami. Także trochę tego jest. Tylko zgodzę się z tym, że przy obecnej technologii to niewykonalne. @hubio @forfun ja tylko przypominam, że już kilka lat temu rząd brytyjski też odtajnił sporo dokumentów o UFO. I przepraszam za post pod postem, mój błąd.
 7. Bo może się okazać, że Twoje profilowe jednak jest prawdziwe, a Bethesda przyzwyczajała po prostu ludzi do kosmitów 😂 Edit: nie mówię, że jesteś kosmitą, tylko że Twoje profilowe może okazać się wizerunkiem kosmity 😜
 8. Dlatego na stronie, do której dałem link, czyli tej prowadzonej przez pentagon, jest napisane wprost:
 9. Zasięg f-35 to 2200 km, zasięg F16 to 3200 km. Zatem jakie kilkanaście godzin? Chyba że tankuje w locie, ale wtedy też raczej się nie nudzi i jest skupiony. Zacznijmy od tego, że myśliwce nie latają sobie ot tak, tylko w konkretnym celu. Zatem nawet jak patrolują, to wymaga się od pilota skupienia. A te halucynacje mocne musiały być, skoro część dało się nagrać Tak, ale jednak ponadprzeciętnymi. Masz krzywą przegrodę nosową, czy dziurę w zębie i pilotem wojskowym nie zostaniesz. Przynajmniej tak to kiedyś wyglądało, nawet u nas. Do tego odpowiedni refleks, wzrok, wytrzymałość i ogólny stan zdrowia plus w trakcie szkolenia nabywają konkretną wiedzę. Dlatego w tym co widza i czują są bardziej wiarygodni niż przeciętni ludzie.
 10. @jagular chciałeś oficjalne źródło, to mówię, że dałem. Co tam znajdziesz i jak to odbierzesz, to Twoja sprawa.
 11. Ale ja tylko opisałem, że zawsze będą tacy co każdą zmianę skrytykują dla zasady, tylko dlatego że zmiany nie są zgodne z tym co taka osoba by chciała.
 12. @galakty wyjdź na ulicę i popatrz ile osób patrzy w niebo, a ile ma nos wetknięty w ekran smartfona? Ponadto nagrań nie ma, bo się nie interesujesz. Poszukaj a znajdziesz. Tu natomiast mowa o tym co odtajnił pentagon w USA, a tam są głównie nagrania wojskowe i nie tylko te stare.
 13. Stronę wcześniej dałem link do strony prowadzonej w tej sprawie przez pentagon. Ponadto przypominam, że piloci wojskowi to ludzie o nienagannym zdrowiu. Jak mają zwidy to automatycznie nie powinni być pilotami wojskowymi. @galakty @Paw79 Kamery umieszczane w sprzęcie wojskowym mają być niezawodne, kompaktowe (jak na te gbaryty), mają mieć szereg zabezpieczeń i duży zakres pracy. Ponadto mają wbudowaną co najmniej podczerwień do nagrań nocnych, a wiele z nich dysponuje jeszcze termowizją, która też stawia dodatkowe ograniczenia, nawet jak dostawcą termowizji czy podczerwieni jest jedna z wiodących marek, np. Flir. W jakiej temperaturze minimalnej i maksymalnej taki smartfon z kamerą 4k i zoomem 50x odmawia posłuszeństwa, albo sprawia problemy? Jaki procesor i ilość pamięci jest do tego potrzebna? Taki przykład, kamera w śmigłowcu Apache (model z 2018 roku). https://www.intevac.com/wp-content/uploads/2018/08/PDS0028_rD-Apache-Low-Light-Level-Camera.pdf Pokaż mi smartfona czy nawet aparat, który bez problemu będzie działał w temperaturze -40 czy +60 stopni Celsjusza, albo przy przeciążeniu 20G. Kurcze, w swoim wcześniejszym śmieszkowaniu zapomniałem o symulacji Edit: @jagular pilot długodystansowy rejsowy to nie pilot myśliwca, czy innego wojskowego statku powietrznego.
 14. Nie, po prostu śmieszy mnie podejście czasem tych, którzy każdą zmianę zawsze widzą jako zło, bo nie jest dokładnie po ich myśli. Edit: @Szambo Przypomina mi się scena z serialu Ranczo jak była debata i kandydujący na prezydenta Kozioł zapytał przeciwnika ilu jest w jakimś departamencie przedstawicieli Polski a ilu Hiszpanii. Przeciwnik nie wiedział, więc Kozioł powiedział o dysproporcji, że tam hiszpańskich było kilkudziesięciu a z Polski kilku (dokładnych liczb nie pamiętam) i padło takie stwierdzenie, że w takiej sytuacji to o czyje interesy ten departament będzie dbał, nasze czy hiszpańskie?
 15. Piszę żartobliwie, a ogólnie to i tak zawsze jacyś ludzie będą krzyczeli żeby coś zmienić, a jak te zmiany nadejdą to i tak dla nich będą złe, bo nie będą 1:1 tak jak oni sobie to wymyślili
 16. - Unię trzeba zmienić, bo źle funkcjonuje! Unia zmienia się. Przeciwnicy poprzedniego porządku: -Nieee, ale tak to nieee! Tu wstaw mem ze zdziwionym Pikachu
 17. Czyli jak się zepsuje to nie działa jedna rzecz, a dwie. Jak się zepsuje to uwala od razu kilka systemów, a wymienić należy cały moduł, bo skoro jak najmniej śrub to jest pewnie nierozbieralny/nienaprawialny. "Ekologia" A jak wypada i się wygnie, pęknie zaczep, mimo iż dalej działa to nie wsadzisz już na miejsce, kup nowy moduł. To akurat spoko
 18. Spisek masonerii, Illuminatów i światowej finansjery, by wywołać w ludziach strach, zniszczyć wiarę i przejąć kontrolę robiąc z ludzi niewolników, bo wmówi się że to kosmici przejęli kontrolę A już jak wmówi się że porozumiewają się telepatycznie, to w ogóle potwierdzenie, że 5G i 6G ma służyć do kontroli umysłów! Ewentualnie obce cywilizacje chcą się skontaktować z Reptilianami żyjącymi wewnątrz pustej Ziemi No i jeszcze coś dla zwolenników płaskiej Ziemi. UFO zazwyczaj jest określane jako pojazd w kształcie dysku, przypadek? (oczywiście jaja sobie robię, żeby ktoś nie wziął moich słów na poważnie) Chyba że sami nas "zasiali" na Ziemi
 19. A tu adres strony o której mowa https://www.aaro.mil/
 20. No trochę tak, ale właśnie o to zaplecze chodzi. Do tego zmiany w krajowym prawie telekomunikacyjnym i kilka innych ustaw. Jak się to zbierze to jest zamieszanie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...