Skocz do zawartości

kamasz

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez kamasz


 1. W UK? Z tego co widziałem to nie ma jakiejś wielkiej przepaści (ale oczywiście zarobi się więcej) między tym co można mieć w największych polskich miastach i UK/DE.

  3kafle=555,56 GB po uśrednionym kursie. I jak tu nie mówić o biednych-pracujących-wykształconych ?


 2. trzeba naprawdę nisko upaść, żeby kupować tą grę po takiej cenie. jak taki człowiek może potem spojrzeć matce i ojcu w twarz ! już nie wspominając o głodujących dzieciach w somalii...

   

  diablo srablo...najwieksze rozczarownanie A.D.2012, wieksze niz Duke, wieksze niz koko euro spoko, reforma emerytalna, szacowany wzrost gospodarczy Polski, cena pary kaleson w Lidlu...


 3. To człowiek świadomie nie może źle wybrać?

  może, może nawet skoczyć z mostu

   

  Jak rodzice mogli pracować na umowach śmieciowych, skoro te na szerszą skalę pojawiły się stosunkowo niedawne i głównie wśród młodzieży?

  nie umiesz czytać ze zrozumieniem co ?

   

  Istnieje coś takiego jak ambicja, niektórzy czują, że są mocni i idą na dobry kierunek

  Ambicja - czyżbu nie rozczeniowa postawa? Większość czuje się mocna (egoizm, indywidualizm, neoliberalna propaganda sukcesu), depresja i rozczarowanie przychodzi później. Każdy na początku myślał, że jest kowalem swojego losu. To poczucie jest w stanie przetrwać u nielicznych.

  Obserwując to co sie dzieje na świecie, rozczarowanych przybywa. Nic nie zmieni poczucie sukcesu pojedyńczych jednostek, jest ich proporcjonalnie coraz mniej. Czuć wiatr przemian. Wiej wietrze, wiej !!! Zmieć obecny ład w odmety historii !!!


 4. Bez przesady w LO są już dorośli ludzie którzy wiedzą co chcą zdawać na maturze

  BZDURA w LO to są jeszcze dzieci, nie wiedza czego sie uczyc, nie potrafia swiadomie podejmowac decyzji o dalszym kształceniu, wyborze studiów. a planowanie kariery to już wogóle tematy księżycowe (choć to się oczywiście zmienia). Rodzice pracujący na umowach śmieciowych, mentalnie tkwiący jeszcze w poprzedniej epoce w większości przypadków nie potrafili pomóc swoim dzieciom, a świat ciągle przyspiesza i się zmienia. tylko czekać aż się wykolei...


 5. "Obecnie 1/4 pracujących, są zatrudnieni na tzw. umowach śmieciowych. Co siódmy pracujący 24-latek ma normalną umowę o pracę. Stałą pracę znajdziemy głównie w służbach mundurowych i innych funkcjonariuszy publicznych. Warto dodac, ze na umowach smieciowych nie obowiazuje płaca minimalna. Co piątego pracownika dopada zjawisko biednego pracujacego, u młodych dwukrotnie więcej.

  Płace rosną nieco (o 1 proc.) szybciej niż ceny. Podwyżki przechwytują zamożniejsi, a płace mniej zarabiających rosną wolniej niż ceny. Poza tym ceny podstawowej żywności, która w budżetach biednych ma największy udział, rosną szybciej. W 2004 r. za średnią płacę można było kupić 1659 bochenków chleba. Teraz – 1507."

   

  Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1523241,2,za-kryzys-placa-mlodzi.read#ixzz1wlJQ2e5v

   

  Jakie przeludnienie? Chłopie żeby znaleźć kogoś z kwalifikacjami(nie cymbałó z dyplomem) przy mniejszych miastach to ze świecą szukać. Mam też trochę pojęcia o tym.

  Czy wy macie pojęcie na czym polega rozwijanie firmy? To nie zatrudnianie za miskę ryżu.

  Ponad 40% dzieci w Polsce rodzi się na wsi. Co wiąże się z gorszym startem, szansami na dobrą edukację, rozwojem. Pod wzgledem szans rozwojowych, znalezieniem pracy, to polska wieś jest przeludniona. Cymbały z dyplomem ? To jest problem niskiej jakości edukacji - od urodzenia ! A to ogromne koszty ! Dobra edukacja przedszkolna jest może ważniejsza od dobrego liceum.

  Poza tym, głąb to pojęcie względne. Prawda jest taka, że obecne pokolenie jest średnio dużo lepiej wykształcone niż poprzednie.


 6. Radzę ci się cofnąć do swych wypowiedzi i przeczytać to i owo. W każdym razie nie odpowiedziałeś na ptyanie lepiej rozdać 15 mln czy stworzyć nowe miejsca pracy?

  moim zdanie lepiej rozdac 15mln. bogatsi ludzie kupia uslugi wyzszego sortu, zainwestują itp. zatrudnienie tanich pracownikow, utrwali duze dysproprcje w społeczeństwie, a moze i spowoduje rozrost niskich warstw społecznych. mała pensja nie wystraczy na edukację i antykoncepcję, za to wystarczy na kiełbasę. IMO Polska jest przeludniona, szczególnie na wsi.


 7. Trochę patosu do syskusji ;)

   

  Każą Ci zaciskać pasa – zaciskajmy pięści.

  Każą Ci paść na kolana – stańmy do walki.

  Każą być posłusznym – strąćmy ich w śmietnik historii.

  Każą być pokornym – wiedz, że duchowe odrodzenie Ziemi nie jest możliwe bez pokonania fałszywej pokory, czołobitności.

  Każą wyznawać i gloryfikować lokalne, mafijne „układy”, nazywając to obłudnie „demokracją” – strąćmy ich z „tronu” i wydajmy na nich sprawiedliwy wyrok.

  Każą Ci ufać i nie zadawać pytań – demaskujmy ich zbrodnie dokonane na narodach Ziemi.

  Każą Ci czuć się „bezpiecznie” – zdajmy sobie sprawę, że to tylko obłudna fasada służąca ukrywaniu ich zbrodni.

  Każą Ci głosować, oglądać telewizję, brać kredyty, płacić podatki, inwestować – zadajmy sobie pytanie: po co to robią i jaki mają w tym interes?

  ” ‘Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość’. [Michael Ellner]


 8. Ludzie uwierzyli, że mając papierek mgr dostaną dobrą pracę, samochód, laptopa i 2 dni wolne w tygodniu. Niestety, rynek się zmienił.

  A dziwisz się, że uwierzyli ? Każde następne pokolenie chce żyć lepiej niż poprzednie. Teraz jednak będzie inaczej...

   

  A ja nie mogę już słuchać tej biernej postawy: pogódż się ze swoim gównianym losem ,obniż aspiracje ,idż sie przekwalifikować, wiń siebie, idź pracować za ochłapy ,bądź gotowy dojeżdżać do pracy nawet 150km, gódź się na śmieciowe umowy o pracę, zrób więcej darmowych staży, zmień siebie. Bla bla bla.Z radością pracuj na niepłatnych nadgodzinach itp itd.


 9. Nie, nie identyfikuję się z prekariuszami.

   

  Moje perspektywy zależą tylko ode mnie. Jeśli ktoś zwala to na rząd to znak, że jest nieudacznikiem, albo leniem.

  Ja Nie jestem fanem postawy "każdy jest kowalem własnego losu", gdyż potęguje ona i tak już skrajny indywidualizm i egoizm w ludzkich postawach. Niszczy emaptię i zamyka na problemy innych ludzi, uniemozliwia jednoczenie się i działanie na rzez zmian.


 10. Nie znam żadnego człowieka po porządnej politechnice który byłby bez pracy zgodnej z wykształceniem. Naprawdę.

  To że ktoś studiuje turystykę czy europeistykę to już tylko i wyłącznie jego problem.

  Zważ na to, że występuje efekt inflacji wykształcenia. Jest on najbardziej widoczny na kierunkach takich jak wymieniłeś, ale może też dotknąć politechnik (na świecie już się tak dzieje). A to wszystko zostaje zderzone z rozwojem techniki i ogromnym bezrobociem (nieograniczone pokłady taniej siły roboczej) na rynku prac prostych.


 11. @UP

  Ale wydaje mi się, że jest to szerszy problem. Szczególnie jest to widoczne w korporacjach. Do sektora wiedzy i usług przeniesiono metody zarządzania z przemysłu (standardyzacja, pomiary, monitoring, kontrola, zarządzanie kosztami). Coraz wieksze wymagania wzgledem przyszłych pracowników nie idą w parze z prestiżem wykonywanej pracy jak i wynagrodzeniem. No i zmora darmowych staży i wolontariat (praca za darmo wzamian za ułde zdobycia dośiwadczenia i przyszłej stałej pracy)

  Kapitał ucieka z państw rozwiniętych, załamuje się rynek usług wewnętrzych, kurczy się klasa średnia.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...