Skocz do zawartości

foxymf

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  374
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez foxymf


 1. Ostatnio dwie z kart (3080 Ti i 3060Ti) co jakiś czas na HiveOS zrzucają hashrate - np. ta 3060Ti schodzi z 60 na 20 mhs. Jedyne co można zrobić to restart koparki. Po restarcie zazwyczaj jest ok i po jakimś czasie znowu następuje taka sytuacja. Wcześniej to się nie działo nigdy. Czym to może być spowodowane wg Was? 


 2. Godzinę temu, Mariuszgs napisał:

  Dzięki za odp. 3060 Ti. Mam wartości w Hive 100, 200, 210W. Czy to o te wartości chodzi? Jeżeli nie to gdzie tego szukać?

  Tak, właśnie o te wartości chodzi. Możesz zjechać maksymalnie do 100W.


 3. 1 minutę temu, Mariuszgs napisał:

  Czy ograniczanie temp karty przez power limit to dobry pomysł? Nie jest to szkodliwe dla karty wpisując obojętnie jaką wartość?

  Obojętnie jakiej wartości nie możesz wpisać - karty mają podany min i max power limit. Jeśli zmniejszasz power limit, by obniżyć temperaturę to jak najbardziej - nic się karcie nie stanie.


 4. 53 minuty temu, grzech1991 napisał:

  To są akurat jakieś bzdury xD są po prostu problemy z instalacjami. To, że w mieście albo koło miasta jest ok, to na wsi infrastruktura leży. Inna kwestia, że my za eksploatacje tego badziewia płacimy 50% ceny prądu i jest ok.

  Bo kasę za certyfikaty energetyczne się przejadło zamiast inwestować w rozwój infrastruktury energetycznej - i teraz mamy skutki.

  • Like 2
  • Upvote 1

 5. 12 godzin temu, Minciu napisał:

  Kalkulował ktoś profit z kopania przy stawce PGNIG ? :) 

  https://pgnig.pl/prad-i-gaz

  Tutaj macie cenniki. Nie liczyłbym na to, że u innych dostawców to się nie zmieni i nie zrówna z tym wyżej w najbliższym czasie. Opłata za prund tam jest jako energia czynna tylko i wyłącznie, bez przesyłu, podatu i reszty pierdoletów..

   

  Ja dalej twierdzę, że skupowanie kart w celu kopania albo trzymanie ich na siłę jedynie do czego doprowadzi, to do większego bólu przy odsprzedaży jak allegro/olx przepełni się karcioszkami.

  To nie jest taryfa dla gospodarstw domowych !!!


 6. 31 minut temu, BoloX napisał:

  To nie tak... BTC idzie do góry i ciągnie resztę.

  Tak? BTC w górę 3%, a ETH 7% - to kto tu i co ciągnie? Opierajmy się na danych! 

  • Haha 3

 7. 1 godzinę temu, Griszah napisał:

  Bomba teoretycznie została przesunięta na początku czerwca o 700000 bloków, wiec zostanie znów odpalona za ok. 77dni
  https://etherscan.io/block/countdown/15586000

  Tam wewnętrznie dev. żrą się między sobą, stąd też ten wyłom i odpalenie bomby z początkiem czerwca, pomimo że było zapewnienie że przedkładają.

  Będą jeszcze jaja z tym POS, być może dojdzie do kolejnego podziału jak podczas ETC i ETH.

  Coraz więcej się mówi o podziale... kto wie co się stanie jeszcze...


 8. 5 godzin temu, Stjepan666 napisał:

  Ciekawe jak teraz mają się wielkie kopalnie zasilane własnymi elektrowniami np. w USA takie są, krypto leci na łeb, to już rentowności takiej nie ma, a tam nie chodzi o 1500zł za prąd, ale powiedzmy zainwestowane 10 mln dolarów. :E

  te kopalnie uwierz brały pod uwagę okresy bessy również...


 9. 33 minuty temu, Minciu napisał:

  Jak nie masz paneli, lepiej sprzedać złom elektroniczny kupić walutę na giełdzie. Przynajmniej chłodniej latem w chacie.

  Pozwól, że każdy sam będzie decydował co dla niego lepsze.

  • Upvote 2

 10. Godzinę temu, Minciu napisał:

  A to spoko. To powinno wyjść na zero bez strat. Dobry biznes. A w pokoju sauna. 

  Jeśli kopiesz na tu i teraz - to bez strat - ale ja tak na to nie patrzę, jak  i wielu innych kopię jako inwestycja na przyszłość. A jeśli się nie opłaci - trudno, czas pokaże.


 11. 1 godzinę temu, Minciu napisał:

  https://whattomine.com/gpus/52-nvidia-geforce-rtx-3060-ti?cost=0.3&cost_currency=USD&button=

  128W + reszta komponentów PC + sprawność zasilacza = 190-230wat ??

  Czyli można wrzucić w kalkulatorze koszt energii 70-80gr/1kwH = 0,20USD. Ale że mamy realnie nie 128W a ze 200W to najprościej jest wpisać 0,30USD i tak optymistycznie. Realnie zarobek z jednym takim GPU będzie zerowy jak dobrze pójdzie.. A że krypto ostatnio raczej nie drożeje, to zanim coś wypłacisz jeszcze straci na wartości. 

  Ja mówiłem o karcie zainstalowanej w koparce (HiveOS), a nie pojedynczej karcie w pececie.


 12. 16 minut temu, Krzkra napisał:

  Bo to forum komputerowe, z jednym wątkiem miningowym? Większość tutaj to gracze, pracownicy IT, entuzjaści PC. Sam mam zainwestowane sporo w krypto-dlugoterninowo, ale jak najbardziej jestem za tym żeby w obecnej formie to zdechło jak najszybciej i nie szybciej odżyło niż po premierze GPU, albo w ogóle. W Australii minimalizuje się zużycie energii wyłączając oświetlenie na drogach w nocy, a z urządzeń pierwotnie przeznaczonych do czegoś innego marnuje się więcej niż nie jeden kraj dobowo.

  Tak patrząc na to można również stwierdzić, że energię marnują gracze komputerowi. Przecież mogliby zamiast grać wyjść np. na rower albo pójść pobiegać. Dlaczego nie hejtujecie graczy, przez których traci się tyle energii co pewnie nie jeden, ale wiele krajów razem wziętych? 

  • Haha 2
  • Upvote 9

 13. 13 minut temu, diggerx napisał:

  Wiecie w ogóle co to jest POS?

  Ludzie nie korzystają z możliwości jakie daje ETH, chcą tylko na nim dużo zarobić. Wiec kto będzie inwestował w to po przejściu na pos, jak roczny zarobek to będzie tylko kilka procent?

  Ojj, zdziwisz się. Najwięcej będą inwestowały instytucje, zresztą już się obkupują wykorzystując wykreowane przez siebie gwałtowne spadki.


 14. 10 minut temu, Spl97 napisał:

  Będzie przeciwnie,PoS sprawi,że ETH długoterminowo wzrośnie,a nawet jest jakaś szansa,że zdetronizuje BTC pod względem kapitalizacji rynkowej. Taki oto mój typ :P

  Uważam dokładnie tak samo, zresztą to logiczne - przejście na POS będzie działać antyinflacyjnie (nie będą tworzone nowe coiny).

×
×
 • Dodaj nową pozycję...