Skocz do zawartości
Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2020-07-12 godz. 21:00.

pu$2ek

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  572
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

O pu$2ek

 • Tytuł
  Orator

Ostatnie wizyty

4637 wyświetleń profilu
 1. to musiało się tak skończyć przy przejściu do korpo. Specjalistyczne artykuły trafiają do za małej grupy docelowej, zdecydowana większość konsumentów nie potrafi ich zrozumieć. Wystarczy sprawdzić komentarze pod artami - wiecznie te same sprawy: a u mnie jest więcej klatek, a czemu w takiej rozdzielczości itp. itd. Poza tym za dobre artykuły trzeba piszącym dobrze zapłacić, a jak znam życie to 90% zaawansowanych użytkowników używa ubloka lub umatrixa, więc za dużych przychodów to nie wygeneruje (patrz lista najczęściej odwiedzanych portali IT wg gemiusa), praktycznie jedynym pewnym sposobie reklamowania jest nawiązanie współpracy i "product placement". Zrobienie jakiejś dobrej akcji promocyjnej też jest trudne, bo w Polsce raczej nie znajdziesz agencji reklamowej która potrafiła by przygotować coś zrozumiałego dla specjalistów/"entuzjastów" IT - ja pamiętam tylko 1 konkurs który mi się jako tako spodobał i wziąłem w nim udział dla samej zasady żeby pokazać poparcie i trochę kliknięć sponsorowi narobić. Ogólnie zmieniła się mentalność odbiorców, treści dostępnych jest tak dużo, że praktycznie nikt nie chce samodzielnie analizować wykresów, czytać kilku stron bo to za trudne i zajmuje za dużo czasu, lepiej obejrzeć krótki filmik z prostą odpowiedzią i wyłączyć myślenie. To że temat potraktowany jest po łebkach nie ma znaczenia dla zdecydowanej większości odbiorców. KŚ nie wróżę przypływu użytkowników z pclabu: za duży rozrzut w tematyce, za dużo treści dla laików, a nawet gdyby to dało się przeżyć, to dochodzi sam wygląd strony i wieczne przekierowanie na onet, a tego nie zdzierży nikt poważny. Z żalem się żegnam, bo chociaż od czasu zmiany strony głównej w ramach protestu przestałem się logować i ograniczyłem przeglądanie , to jednak przez poprzednie 16 lat byłem codziennym gościem i poświęcałem na czytanie pclab kilka godzin dziennie.
 2. 24 głosy w ciągu 22 godzin... chyba trzeba dać sobie spokój z marudzeniem i przyjąć na klatę że jesteśmy nic nie znaczącym promilem.
 3. widzę że krytyczne uwagi do strony ma tylko kilka osób, ciekawe czy wynika to z tego że reszcie się podoba albo ma to w dudzie, czy też po prostu nie chce im się pisać. Są jakieś wyniki oglądalności strony? Patrząc na widget obok ( na główną nie zaglądam od czasu zmiany) ktoś tam jednak komentuje więc czytelnicy są. Może "góra" po prostu nas olała bo jesteśmy malkontentami, promilem użytkowników, którzy na dodatek w większości nie przynoszą dochodów bo mają poblokowane reklamy (żeby nie było, ja mam w większości odblokowane).
 4. nadal nie ma najważniejszych dla mnie rzeczy: wigdetu "ostatnio komentowane", nie widać czy do artykułu/aktualności pojawiły się nowe komentarze oraz brak wizualnego rozróżniania czy już dany komentarz już czytałem czy nie. Czyżbyście chcieli docelowo wyłączyć komentowanie na głównej? Na Onecie się to sprawdziło, ale możecie być pewni że tutaj było by to Waszym końcem. Wg mnie to własnie komentarze generują najwięcej wyświetleń. Art czy newsa przeczytam raz, ale potem wracam żeby sprawdzić co się dzieje w komentarzach, a w tym momencie robicie wszystko żeby do tego zniechęcić.
 5. kafelki były by OK gdybyśmy to my mogli je przestawiać, dla mnie to jedyne uzasadnienie tego typu interfesu - dajemy standardowe kafle żebyście sobie sami je ustawili. P.S. sam nie zdawałem sobie sprawy ile ta strona zajmowała mi czasu, jak nie wchodzę na główną to nagle i w pracy i w domu mam na wszystko czas
 6. patrząc na połowę screenów tu zamieszczonych na których doskonale widać blokowanie reklam, nie dziwię się że redakcja stara się "zachęcić" do czytania na smartfonach, gdzie blokowanie nie jest tak łatwe. Nie mnie jednak powinniście pamiętać, że nie jest to portal głównie dla małoletnich lub nierozgarniętych konsumentów wszystkiego co lata i miga na ekranie, tylko portal IT gdzie przynajmniej spora część czytelników ( i wg mnie najbardziej dla Was wartościowa) jest technicznie świadoma. Czyżbyście chcieli iść drogą Microsoftu? Oni wprowadzili powszechnie krytykowany interfejs i zyski im rosną, ale szczerze wątpię żeby w Waszym przypadku było podobnie Takie podejście być może sprawdza się na Onecie, gdzie nie ma komentarzy pod artykułami, ale jeśli tutaj wyłączyli byście komentowanie to nie miałbym już żadnego powodu żeby zaglądać na stronę główną. Mógłbym jeszcze jako tako zrozumieć interfejs kafelkowy gdybym jako użytkownik końcowy miał możliwość ich przestawiania, ale w takiej postaci jest to dla mnie niestrawne. W poprzednim layoucie miałem możliwość dostosowania które elementy strony mnie interesują, a których nie chcę oglądać, tutaj trzeba będzie wrócić do AdBlocka i to nie w celu wycinania reklam, a całych elementów strony.
 7. wygląd wyglądem, ale najważniejsze to braki w funkcjonalności - nie widzę które artykuły już czytałem - nie widzę czy pod artykułem pojawiły się jakieś nowe komentarze - brak ostatnio komentowanych Teraz mniej ważne czyli wygląd: śmierć kaflom!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...