Skocz do zawartości

PlayStation 4

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    710
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

3 obserwujących

O PlayStation 4

  • Tytuł
    http://forums.nba-live.com/

About Me

PlayStation 4 (PS4) – czwarta z rodziny PlayStation konsola gier wideo firmy Sony Computer Entertainment.

 

Konsola została oparta na architekturze procesora x86. Będzie wyposażona w 8 GB pamięci RAM typu GDDR5. Procesorem konsoli będzie ośmiordzeniowy, 64-bitowy „Jaguar”, stworzony przez AMD. Za wyświetlanie grafiki będzie odpowiadał układ AMD Radeon o mocy obliczeniowej 1,84 TFLOPS. Napęd Blu-ray PlayStation 4 będzie odtwarzał płyty z prędkością 6x oraz DVD 8x. Dodatkowo będzie posiadać porty komunikacyjne USB 3.0, Bluetooth 2.1, kartę sieciową w standardzie 802.11n, złącze HDMI oraz wyjścia audio. W konsoli wbudowany został wewnętrzny dysk twardy.

 

W konsoli została wbudowana funkcja nagrywania filmów z rozgrywki.

W konsoli wbudowano system Remote Play, który dzięki technice strumieniowej pozwala na granie w tytuły z PlayStation 4 na przenośnej konsoli PS Vita. System powstał przy współpracy z firmą Gaikai.

 

Pomimo że Sony zrezygnowało z wstecznej kompatybilności sprzętu, gry z poprzednich wersji konsoli będzie można uruchomić za pomocą usługi grania w chmurze na platformie „PlayStation Cloud”, która powstała dzięki współpracy z firmą Gaikai. Pozycje z PlayStation Network nie zostaną bezpośrednio przeniesione na nową platformę. Gry będą dostarczane w postaci cyfrowej. Ze względu na różnicę w architekturach konsoli PS4 i poprzednika, na nowy sprzęt będzie można przenieść tylko wybrane tytuły z Playstation Network.

 

Konsola będzie wyświetlać filmy i zdjęcia w standardzie 4K Ultra HD[2]. Będzie również obsługiwać technologię 3D.

Oprócz tego Sony opracowuje nową metodę aktualizacji, dzięki której pobieranie i instalowanie oprogramowania będzie się odbywać w tle.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...