Skocz do zawartości

hubio

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  3018
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana hubio w dniu 26 Sierpnia

Użytkownicy przyznają hubio punkty reputacji!

Reputacja

1135 Excellent

O hubio

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

6291 wyświetleń profilu
 1. Pojęcia sam nie masz. Wszystkie obecne normy prawne pochodzą właśnie z prawa rzymskiego. Nawet na studiach prawniczych masz przedmiot "prawo rzymskie". Bardzo wiele dzisiejszych norm prawnych jest przeniesione z prawa rzymskiego, w szczególności w zakresie prawa cywilnego. Łapówkarstwo też było olbrzymie. Za to o " gangach" nie słyszałem https://historykon.pl/korupcja-urzednicza-w-republice-rzymskiej/ https://imperiumromanum.pl/ustroj/prawo-rzymskie/ Np to przypomina ci coś Panie pouczający innych: W Rzymie wykształciło się także pojęcie prawa obywateli (ius civile), którego nie przyznawano cudzoziemcom. Powodowało to liczne spory pomiędzy zagranicznymi gośćmi, a prawem rzymskim. Powołano w tym celu specjalnego sędziego do rozstrzygania tychże sporów (praetor peregrinus). W rozwiązywaniu problemów posługiwał się drogą słuszności i rozsądku, a nie jak dotychczas drogą prawa rzymskiego. Doszło więc do powstania nowego prawa, ius gentium, które było bardzo korzystne dla cudzoziemców i prowadziło do szybszego przyznawania obywatelstwa. edit: pewno teraz szukasz usilnie i wertujesz te linki żeby wkleić mi cokolwiek przeciwko mojej tezie. Na bank Ci się uda
 2. Żebyś wiedział - z biegiem lat łagodzono kryteria przyjmowania do armii czy różnych cechów rzemieślniczych, także było ogromne łapówkarstwo dla biurokracji panie nieomylny eot. Mam już dość tego tematu bo nawet jak z kimś się da podyskutować przychodzi ktoś inny, który nie potrafi...
 3. Zakładam nowy temat bo wyszukiwarka od dawna nie działa, a to może być ważne bo duża część forumowiczów jest informatykami, a mogliście to przeoczyć: https://www.money.pl/podatki/informatycy-pod-lupa-fiskusa-oto-kto-powinien-bac-sie-kontroli-6946321128352608a.html Ja sam nie jestem informatykiem, ale wiele osób stąd tak więc może się to komuś przydać.
 4. A Ty weź się naucz prowadzić kulturalną dyskusję, a nie pouczaj innych. Bo "weź się doedukuj" może do mnie napisać prof. Historii z dorobkiem naukowym i specjalizacją antyczną, a nie random z netu... Ja w tym linku co podałem widziałem akurat bardzo wiele tez z tymi pokrywającymi się z tym co pisaliśmy. Po za tym mogę mieć swoje zdanie? Pozwalasz mi czy nie? Nawet jak napisałbym, że Rzym upadł bo był najazd UFO to moje zdanie i można z nim dyskutować, ale na argumenty, a nie tekstami w twoim stylu. No, ale nie mam ochoty na dalszą dyskusję z kolejnym forumowiczem co nie umie prowadzić normalnej dyskusji. Widać kogo przyciąga ten cały temat.
 5. https://wiadomosci.wp.pl/hanna-machinska-polska-okrywa-sie-hanba-ktorej-nie-zmyjemy-6946436262275936a Zakładam, że są strażnicy, którzy nadal zachowują empatię i są po prostu dobrymi ludźmi. Nie mają prawa czuć się po filmie Holland pokrzywdzeni? Nie sądzę. W moim odczuciu obraz stworzony przez Holland jest wyważony. Osoby, które się przedarły do Polski, niejednokrotnie zeznają później przed sądami. Niektórzy mówią, że byli bici, szarpani także po naszej stronie. Rozbijano im telefony komórkowe. Pamięta pan tę znaną już sytuację, gdy młody człowiek przechodził przez mur i na nim zawisł? Pamięta pan zachowanie funkcjonariuszy? Kpili z jego dramatu. Widziała to cała Polska.
 6. 1. Dane w MSZ mogą być prawdziwe, ale zmanipulowane 2. To Ty nie masz racji: https://imperiumromanum.pl/ustroj/cesarstwo-rzymskie/przyczyny-upadku-cesarstwa-rzymskiego/ Przyczyny upadku do dzisiaj są analizowane, ale większość mówi: o niechęci mężczyzn do wstępowania do wojska, napływie imigrantów germańskich do wojska, upadku obyczajów, rozwiązłości, biurokracji... Przypomina Ci to coś? Nie chcę żeby tutaj się ktoś naśmiewał z mojego śp. taty bo już mi się to zdarzyło na innym forum, ale był historykiem z powołania. Nie tylko skończone studia ale i pasja. I zawsze mi mówił, że upadek imperium rzymskiego był przez najazd wewnętrzny i zewnętrzny barbarzyńców (dzisiejszych imigrantów) Jeśli za naszego życia pojawią się plany przyjmowania do wojska w krajach UE ludzi pochodzenia muzułmańskiego z krajów typu: Indie, Pakistan, Syria, Irak, Iran itd - wiecie kogo mam na myśli to możemy zacząć się naprawdę bać Dzisiejsza sytuacja geopolityczna jest jednak trochę inna niż wtedy bo mamy wielkiego, potężnego brata za oceanem czyli USA, który nie da zginąć UE. Wtedy tego nie było. Natomiast jeśliby np. Chiny, Rosja, Korea Płn i ww kraje islamskie się spiknęły to mamy na bank III wojnę światową i V kolumnę w krajach UE bo wielu z imigrantów mogło by czynić dywersję od środka. To jest pomysł na niezły film s-f wojenny, ale niestety możliwy scenariusz. Oczywiście scenariusz, a nie, że hubio zakłada, że tak się na pewno stanie. Daj Boże - nigdy. Jeśli by do tego doszło USA w koalicji z Japonią i Koreą Płd walczyłyby z Chinami, Wietnamem i kogo by tam jeszcze Chiny wcieliły, a UE walczyć by musiała z Rosją, Białorusią i krajami islamskimi. Stamtąd by mogło być uderzenie i to bezp. na Polskę. A od wewnątrz mamy niestety bardzo dużo w Europie przybyszy muzułmańskich którzy w imię Allaha od wewnątrz by rozsadzali. Na razie mamy dużą przewagę technologiczną, ale jestem pewien, że Rosja po cichu buduje taką koalicję państw i dzielą się między sobą technologiami... A Chiny mają je całkiem dobre. Oczywiście dzisiaj ani Chiny ani Indie w żadnym wypadku tego nie chcą, ale wiemy co będzie za 10 czy 20 lat? W Chinach czytałem, że następuje spowolnienie gospodarcze. Jest wojna handlowa z USA. Jak Chiny zaczną podupadać gospodarczo będą miały motywację do takiej wojny. Nie można zakrywać oczu na fakt, ze większość biednego świata z zazdrością patrzy na UE i USA a ludu mają z 20x więcej a do tego niebezpieczną religię na której budują swoją tożsamość. To nie łagodne chrześcijaństwo tylko islam gdzie za zabicie niewiernych idzie się do nieba. Tak więc widzicie, że ja nie jestem zaślepionym "lewakiem", który nie widzi żadnych zagrożeń. I to wszystko co wyżej napisałem nie stoi w sprzeczności z tym co pisałem wcześniej o niedoborach pracowników. Ale prawda jest taka, że zarówno w kwestiach klimatycznych jak i tych człowiek (w tym ja patrzy egoistycznie na to co teraz, a nie za 100 lat). Natomiast to jaki świat zostawimy naszym dzieciom i wnukom to zupełnie inna kwestia.
 7. Miałem się nie odzywać, ale mądrze napisałeś więc ostatni raz . W zasadzie ze wszystkim się zgadzam. Sam na foum zadawałem pytanie czy świat zachodu nie podzieli za 100 lat losów imperium rzymskiego. Diagnozę postawiłeś trafną tylko nie zgadzam się co do źródła. Żadnego zepsucia nikt nie musiał i nie musi lansować Wygodne życie, przyjemności, sex z różnymi osobami (a czasami nie tylko osobami ), generalnie możliwość fajnego spędzenia czasu samemu lub z dziewczyną ale bez bąbelków jest atrakcyjniejsza niż wożenie się z dziećmi, które i tak potem się wyprowadzą i będą mieć własne życie, a czasami tak ci uprzykrzą życie na starość, że żałujesz, że je masz W czasach kiedy nie ma nic, puste pułki i nie istnieją otwarte granice (PRL), internet - w sumie nie ma nic fajnego oprócz płodzenia i zajmowania się dziećmi to mamy dużą dzietność. Tak samo pokolenia powojenne, które pragną bliskości, czułości po horrorze wojny. A potem im lepiej tym mniej dzieci. Taki proces był w USA, UE, a teraz doszedł do Europy Wsch. To fala, której nie da się zahamować. 500/800+ i jeszcze większa kasa w innych krajach UE tego nie zmieniła... Za to w krajach muzułmańskich, biednych gdzie nie ma tylu fajnych rzeczy co u nas to dla nich jedyna rozrywka. A do tego islam, który jest bardzo konserwatywny. Tak więc naprawdę - to nie kwestia "lansowania" tylko zmian pokoleniowych. Proces socjologiczny. Ale generalnie mądrze napisałeś. I właściwie ze wszystkim się zgadzam. Tylko tego nie da się już powstrzymać. Flm propagujący dzietność? A mało takich? Cały przemysł filmowy USA - komedie z Sandlerem. Wcześniej Spielberg to przedstawianie rodzin jako błogosławieństwa. Niewiele to pomaga. A te filmy ogląda się wszędzie na masową skalę także w USA.
 8. To wszystko są teksty łamiące regulamin forum i kolejny raz zgłosiłem post tego pana do moderacji. A moderacja śpi.. Chyba czekają na zmiany regulaminu i wezmą się za ten temat w pierwszej kolejności. Do tego czasu ja tutaj raczej przestanę się udzielać... Sorry @Ronson ale sam widzisz. Nie chcę wchodzić w jakieś prowokacje i słyszeć takich epitetów pod swoim adresesm.
 9. Czytaj ze zrozumieniem i nie po łebkach. Widać masz ogromne trudności w zrozumieniu tekstu pisanego W którym miejscu użyłem sformułowania: WSZYSCY imigranci jacy są w Europie są dzięki PiS? Tak samo jak nie ogarnąłeś sformułowania: "szczegółowe regulacje prawne dotyczące imigrantów w poszczególnych państwach UE" gdzie szczerze przyznałem, że nie znam, a ty walnąłeś tekst żeby zapytać chata GPT LOL @dam9an pogadaj z @Ronson - nadajecie na jednej fali Tego co pisałeś to forum w tematch off jest sporo więc to dla mnie żadna nowość i znam te poglądy i nawet częściowo z częścią się zgadzam - ogromnego wpływu korporacji na rządy narodowe. Piszę to bez podśmiechujek choć tak mogło zabrzmieć, ale poduskutować mogę z każdym kto mnie nie obraża i nie kieruje zaczepek personalnych. Nawet z kimś kto wierzy, że ziemia jest płaska... BTW widziałem na YT filmiki płaskoziemców i tych od chemistrals i całkiem fajni kolesie
 10. Nie no jasne. Ronson ja Ci nie zarzucam, że nie piszesz na temat tylko to dyskusja akademicka. Jeszcze raz powtarzam: co cię obchodzą inne kraje? Jaki jest sens debatowania o tym od miesięcy i poświęcania czasu? Jeśli już to skupmy się na Polsce. A PiS, który tak ostro w retoryce reagował na imigrantów poprzyjmował ich nie tylko więcej niż wszystkie polskie "lewicowe" wcześniejsze rządy razem wzięte, ale i zaczęto to dostrzegać w innych krajach, że z Polski płynie masa imigrantów. Nigdy w dziejach nie było w Afryce protestów, że zapłacili po 5000 euro i nie dostali wiz. Od dzisiaj mamy wyrywkowe kontrole graniczne po niemieckie stronie. Jak Polacy 15.X nie odsuną tej smutno-wesołej gromadki od dojenia i ośmieszania Polski to ja już naprawdę nie wiem...
 11. Ok. Poczekajmy jak to zweryfikują dziennikarze i opozycja. Mam naprawdę do PiS bardzo ograniczone zaufanie po tych 8 latach. Wczoraj premier powiedział na jednej z konwencji wyborczych, że to marginalne. Poszedł rozkaz do MSZ i masz dane. Tak samo d. się pali Rau bo może być nawet oskarżony karnie, a to jego resort. Poza tym te dane mogą być prawdziwe, ale zmanipulowane, nie uwzględniając jakiś innych danych co często robił PiS w różnych dziedzinach. Ale może być i tak, że opozycja chce grzać temat i było rzeczywiście marginalnie. Zobaczymy co na to powiedzą inne źródła. edit// widzę, że to raport z 15.09. Tu masz odpowiedzi opozycji i dziennikarzy: https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art39162041-jerzy-surdykowski-afera-wizowa-pis-przekroczyl-ostatnia-granice-bezczelnosci https://tvn24.pl/wybory-parlamentarne-2023/afera-wizowa-co-wiadomo-w-sprawie-poslowie-koalicji-obywatelskiej-proceder-kwitl-jeszcze-kilka-dni-temu-gdzie-sa-pieniadze-z-lapowek-7361416
 12. Tyle już nakłamali w różnych sprawach, że im wierzysz? Ja nie specjalnie. Na polskim ładzie miałem zyskać. Tak wszędzie głoszą. A płacę 3x więcej więc sam wiem, że to nieprawda. Zboże z UKR można było kupić w Polsce, a mówili, że nie. No a premier polskiego rządu ma prawomocny wyrok sądowy za kłamstwa @Ronson ale przepraszam bardzo - co cię obchodzą inne kraje? Walisz ściany tekstu, a jaki to ma sens oprócz akademickiej dyskusji jeśli dotyczy nie Polski? Mnie obchodzi ile poprzyjmowali tu w Polsce. Nasz PiS. Część owszem pojechała na zachód. Ale część nie. Mi osobiście to jeszcze nie przeszkadza, ale jak będziemy mieć drugą Francję to zacznie. Ale tobie to bardzo przeszkadza a piszesz o lewicy. Co cię obchodzi lewica w innych krajach? Nasza nie przyjęła. Przyjął PiS Na to wychodzi Wiza do Polski jest wizą do UE. Nie ma przeszkód prawnych żeby nawet nie wylądował w Warszawie tylko od razu w Berlinie. Oczywiście jak wyląduje w Warszawie może spokojnie przemieścić się gdzie chce w UE.
 13. Śmiechłem No to już wszystko jasne jaki typ ludzi ma takie, a nie inne poglądy o imigrantach. konfa. gojdek, antyszczepionkowcy, masoni i płaskoziemcy... I tacy też ludzie obrażają i pewno o takich ludziach pisali moderatorzy w wątku: że jak się ich zbanowało to potrafili wyszukiwać w sieci i dzwonić na prywatne numery... W sumie nie powinno mnie to dziwić bo 30 lat temu byłem członkiem UPR (za dzieciaka) i o ile jeszcze poglądy polityczne jako tako to ludzie jacy tam byli to mówiąc delikatnie mocno odklejeni Jeden był mitomanem co opowiadał jakim jeździ BMW, a po cichu się chował i spieszył na autobus lokalny. Inny właściwie przychodził tylko po to żeby grać w ping-ponga. Każdy był nieźle odklejony. Widać niewiele się zmieniło bo zrobiono jakieś badania i okazało się, że dominującą grupą wyborców wśród konfederacji są samotni mężczyźni nienawidzący kobiet lub się ich bojący A dzisiaj to tacy: kozak w necie, p. w świecie... 🤣 A jeśli chodzi o mnie to byłem tam ok 8 miesięcy i się z kolegą wypisaliśmy. Znałem osobiście korwina i Michalkiewicza. Znałem też oczywiście bardzo dobrze program UPR. Ale to nie wstyd bo bardzo wielu członków PO też zaczynało w UPR A wracając do problemu imigrantów to nie ta "zła" lewicowa, masońska PO nawpuszczała ich co nie miara tylko PiS. TVN podał wczoraj, że to idzie w setki tysięcy osób, które często dostają wizę do Polski i większość z nich nawet nie pojawia się w Polsce tylko od razu jedzie do bogatych krajów UE i ma takie prawo. I od dzisiaj mamy wyrywkowe kontrole na granicy z Niemcami, a jak wygra Pisokonfa to wrócą stałe kontrole. Tak więc dzięki ci PiS. Mamy setki tysięcy przyjętych imigrantów w sposób legalny i nielegalny, Zablokowane środki z KPO i spór z UE. A do tego wrócą kontrole graniczne. I teraz to ci źli wg was Niemcy i Francuzi łapią imigrantów, a prawicowy, konserwatywny rząd PiS nawpuszczał ich najwięcej... śmiechłem po raz drugi z głupoty wyborców PiS i konfy.... 😂
 14. A PiS krzyczy, że "kasta" jest przeciwko nim. O tym już się nie zająkną bo nie pasuje pod tezę: https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-pozwany-za-slowa-o-filmie-agnieszki-holland-jest-decyzja-sadu-6946119317244768a A co do orzeczenia sądu zgadzam się z nim. Orzekł bym tak samo.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...