Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Lord VeX

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    1034
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Lord VeX


  1. Zamówiłem podzespoły do nowego kompa - baza to MSI B450 GAMING PLUS MAX + Ryzen 3600.

     

    Zrobiłem update Biosu, włożyłem M2 z poprzedniego PC z bootowalnym Widnowsem na UEFI. Ustawiłem w tryb UEFI, dysk na M2 jest był jedynym podłączonym "napędem". Przy każdym starcie niestety wchodzi do Biosu, z któergo nie da się przejść do Windows nawet wybierając ręcznie Windows Boot Manager.

     

    Natomiast o dziwo są 3 opcje załadowania Windowsa :E

    - Advanced Options -> Hardware Monitor

    - Advanced Options -> Board Explorer

    - Włożyć dowolny USB nawet pusty podczas pobytu w Biosie

     

    Filmik:

    https://www.youtube.com/watch?v=oAQsjZlv8yw

     

     

    Takich cyrków jeszcze nie widziałem, resetowałem CMOS, ponawiałem instalację Biosu, finalnie odesłałem do Moreli na "błyskawiczną wymianę", czekam już tydzień, łącznie 2 tygodnie bez kompa.


  2. @TrueFAith czytałem Twoją reckę, ciekawa sprawa z tym chińczykiem :)

     

    Tak sobie myślę, że najlepiej potestować na własnych uszach skoro jest budżet i mogę porównać z obecnym zestawem. Może zacznę od tańszych, ew. zwrot 14 dni i potem droższe. Znalazłem takie zestawienie aktywnych 8" z 2017 (cena za szt):

     

    1. M-Audio BX8 D2 – 695 PLN
    2. M-Audio BX8 Carbon – 780 PLN
    3. ESIO nEar08 eXtreme – 785 PLN
    4. Behringer Nekkst K8 – 850 PLN
    5. Behringer TRUTH B2031A – 850 PLN
    6. Resident Audio M8 – 899 PLN
    7. Behringer TRUTH B1031A – 900 PLN
    8. Akai RPM800 – 970 PLN
    9. Proel EIKON8 – 1000 PLN
    10. Behringer TRUTH B3031A – 1050 PLN
    11. PreSonus Eris E8 – 1125 PLN
    12. RCF Ayra 8 – 1175 PLN
    13. KRK Rokit 8 G3 – 1189 PLN
    14. M-Audio M3-8 / M3-8 Black – 1450 PLN
    15. Yamaha HS8 / HS8 White – 1526 PLN
    16. Focal Alpha 80 – 1590 PLN
    17. Yamaha HS8i / HS8i White – 2029 PLN
    18. PreSonus R80 – 2195 PLN
    19. Mackie XR824 – 2540 PLN
    20. EVE Audio SC208 – 2990 PLN
    21. Dynaudio LYD8 – 3190 PLN
    22. KRK V8 S4 – 3350 PLN
    23. ADAM Audio A8X – 3490 PLN
    24. Gibson Les Paul 8 – 3600 PLN
    25. PreSonus Sceptre S8 – 3750 PLN
    26. Mackie HR824 MkII – 3760 PLN
    27. RCF Mytho 8 – 5157 PLN
    28. Genelec 8050 – ok. 5600 PLN
    29. Genelec 8350A SAM – ok.7900 PLN
    30. Focal Trio6 Be – 10500 PLN
    31. EVE Audio SC408 – 12990 PLN
    32. Focal SM9-L / SM9-R – 13690 PLN


  3. Hehe, tak bas jest na max :E

     

    "Skręcone" to faktycznie nie najlepiej dobrane sformułowanie, ale potem dopisałem wyjaśnienie, że chodzi mi o cieplejsze brzmienie.

    Także tego... problem standardowy, małe pomieszczenie, mało basu :)

    Przy ustawieniu głośników równo z biurkiem są za blisko, a odchodząc metr dalej jest już znacznie bardziej basowo. Odsunąłem biurko do 1/4 pokoju a podstawki z głośnikami odsunąłem za biurko ale ciągle zachowując trójkąt równoboczny i odległości od ścian - jest znacznie lepiej.

     

    M1 schodzi do 55Hz

     

    DANE TECHNICZNE:
    TANNOY MERCURY M1
    Konstrukcja 2- drożna, tylny bass-reflex
    Zalecana moc wzmacniacza 10 - 70 W
    Moc maksymalna (peak) 100 W
    Maksymalne ciśnienie akustyczne 107 dB (100 W / 1 metr)
    Pasmo przenoszenai 55 Hz - 20 kHz (+/- 3 dB)
    Impedancja znamionowa 8 Om
    Efektywność 87 dB (2,8 V / 1 metr)
    Częstotliwości podziału zwrotnicy 2500 Hz
    Głośnik nisko - średniotonowy 125 mm
    Gł. wysokotonowy - kopułka tekstylna 25 mm
    Wymiary: wys 30, szer 17, głęb 20 cm

     

    M1 + Arcam 5 warte jakieś 900zł

     

    Potrzebuję odpowiednika ale lepszego :)

     

    W tej chwili przychodzi mi do głowy 2x RP5 po 870zł + sub KRK 8" 1380 + Scarlett Solo 3rd 444zł (o ile ma wzmaka na mic) = 3600zł

    Albo 2x aktywne 6-8" bez suba.

     

    Podzielcie się wiedzą :) Dzięki za odpowiedzi


  4. Takie cudo od majfrenda do 100zł przekonwertuje sygnał cyfrowy z TV (optical / coaxial) na sygnał analogowy (2x RCA / mini jack)

    https://pl.aliexpress.com/item/32959576808.html

     

    Jak nie potrzebujesz pilota to są takie za parę zł na Allegro:

    https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coax-2xrca-cinch-kable-7274430238

     

    a następnie możesz do tego podłączyć dowolne komuny w budżecie do 400zł z listy polecanych głośników którą wrzucił wyżej @Minciu


  5. Miałem podobne chcenie lepszych wrażeń filmowych niż z 2.0 Tannoy M1 Shadow + Arcam Alpha 5 w pomieszczeniu 20m2. Po wielu rozważaniach wyrwałem w promocji na X-kom zestaw Logitech Z-906 za ok 700zł i nie żałuję. Przy poprawnym ustawieniu głośników jest pełen efekt przestrzenny + subwoofer potrafi zatrząść wnętrznościami i szklankami u sąsiadów. Cena / jakość super do filmów i myślę, że to bardzo dobra opcja nawet do 2500zł.


  6. Obecny zestawy:

     

    • Tannoy M1 Shadow
    • Arcam Alpha 5
    • Prodigy Cube BE + Opamp MUSES8820

     

    W pomieszczeniu 11m2 (2,8x4) o układzie prostokątnym i ustawieniu jak w załączniku. Na wzmacniaczu mam basy skręcone na max i dopiero wtedy dźwięk mi pasuje - wnioskuję, że szukam cieplejszego brzmienia.

     

    • Wzmacniacz zajmuje zbyt wiele miejsca, chcę zamienić na coś małego (interfejs audio?) i podmontować pod biurko o regulowanej wysokości, tak żebym miał volume knoba pod ręką
    • mam budżet ok 3000zł na rozwiązanie alternatywne, ale jeśli mam dołożyć jeszcze 1000 żeby mi urwało d... ucho to rozważę ?
    • przewiduję montaż pułapek basowych i w rogach i paneli rozpraszających mniej więcej wg załączonego schematu, przy czym pułapką za biurkiem będzie firanka / zasłonka

     

    Pytania:

     

    1. Monitory studyjne bliskiego pola czy wzmacniacz + kolumny pasywne?
    2. Jaka wielkość membrany do tego pomieszczenia? 5, 6, 8 cali?
    3. Co jako źródło dźwięku między PC a monitorami? Chcę wykorzystać łącza symetryczne jeśli to mają być monitory + potrzebuję wzmacniacza mikrofonu (nagrywam głos).

     

    Przed Tannoyami miałem RP6 G2 ale w mniejszym pokoju i 10 lat temu więc nie pamiętam brzmienia i na pewno nie było ono tak dobre jak mogło być ?

     

    Cel: aktualnie odsłuch Spotify 90%, 10% montaż audio video z nagrywaniem głosu. Nie wykluczam wskoczenia na FruityLoops. Preferuję dobre brzmienie nad dokładne odwzorowanie i płaski dźwięk do miksu.

    Muzyka: Elektroniczna (głównie bas i SFX, nie gitara i wokal)

     

    Finalnie ww. aktualny zestaw leci na sprzedaż. Zapraszam do dyskusji :)

    post-36713-15808479725449_thumb.jpg

    post-36713-15808479971243_thumb.jpg


  7. Zależy jaki ruch przewidujesz. Jeśli jesteś w stanie określić to z opcji które znam, w opcji budżetowej możesz skorzystać ze współdzielonego linuxpl i w razie przekroczenia zasobów dokupować transfer i pojemność - gorzej z zasobami proc/ram.

    Trochę więcej zapłacisz za VPS OVH ale masz konkret parametry za konkret cenę.

    Jeśli chciałbyś skalowanie w locie to polecam dedyka na Beyond o ile masz ograne zarządzanie dedykiem. Zwiększasz tam zasoby na życzenie.

    Jest też Oktawave z usługą Autoskalera gdzie jeśli dedyk wykryje wzmożony ruch to podbija zasoby automatycznie byle nie wywalić serwera, a jak obciążenie spada to po północy robi auto reset i zwalnia nieużywane zasoby (nie da się zwolnić części RAMu bez resetu maszyny).

     

    A jak chcesz dedyka/VPS z dobrą opieką administracyjną to polecam IQ.pl - zajmą się wszystkim a Ty będziesz mógł skupić się na serwisie.


  8. Ja pierdziu! Mam 30 szt kart graficznych 1060, 1070, 1080 ostatnie w normalnych cenach, wszystko w zewnętrznym magazynie wysyłkowym, oferta ważna 24h i jak ja mam niby ogarnąć zdjęcie wszystkiego z jakąś kartką... To nie powinno dotyczyć osób z długim stażem i wysoką reputacją :/ Pozostaje mi pisać na priv do osób, które poszukują :|


  9. Jeszcze takie klasyki hard trance mi się przypomniały:

     

    (2004) Tommy Pulse - The Answer Part 1

     

    (2002) Sa.Vee.Oh - Global Anthem

     

    Jak Tommy Pulse to:

    [HardTrance]Tommy Pulse - Walhalla(sa.vee.oh remix)

     

    Jak Sa Vee Oh to:

    [HardTrance]Sa Vee Oh - Loophole (Original Mix) szczególnie od 4:30

     

    i prawdziwa bomba od 3:50

    [HardTrance]Public Domain Soundsystem - Automatic Audio Overload (SaVeeOh Remix)

     

    a jako jako fan hardbejsu wrzucę jeszcze twardszy remix powyższej nutki ( ! 1:49 )

    [HardStyle]Public Domain Soundsystem - Automatic Audio Overload (The Machine Remix)

    http://youtu.be/1NR4hZQ9HQo

×
×
  • Dodaj nową pozycję...