Skocz do zawartości

kedar

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  161
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez kedar


 1. Z serii pytań o dźwięki wydawane przez konsolę. Rozpakowałem właśnie ps4 pro, najnowsza 7116b (z amazon czarny piątek). Hałas jaki generują wentylatory uznaję za akceptowalny ale zauważyłem inna niepokojącą rzecz. Na razie wypatrzone tylko w Metal Gear Solid V. Od momentu wystartowania gry i intra z konsoli wydobywa się donośne bzyczenie (prawdopodobnie cewki), wentylatory nie mają jeszcze szansy wejść na wysokie obroty. W innych ciężkich grach np. nowy Wolfenstein nie słyszę tego dźwięku lub jest zagłuszony przez głośniejsze wentylatory. Czy ktoś obserwuje coś podobnego u siebie? Zastanawiam się czy nie wymieniać czy ten typ tak już ma. Miałem już kilka bazowych ps4, każda trochę piszczała lub bzyczała ale nigdy tak głośno.


 2. Jest jeszcze taka opcja: akumulatorki z zastępczą klapką która ma własne wejście usb do ich ładowania.

   

  Scorpio jest 100 zł tańsza, do tego ma podstawkę. Imo nie ma co się zastanawiać. Sam wyrwałem taką z polskiego sklepu Microsoft za 1580 zł :D

  Pochwal się jak?


 3. Mam stary TV 40", 1080p Sony, taki z 2010r. w sumie bardzo dobrze wystarczał mi do dziś - ale chciałbym zaznać tego "4K" i myślę o przesiadce na 55"4k prawdopodobnie HDR...

   

  Najbardziej mnie interesuje kwestia wydajności, fps, rozdziałek w grach itd..

   

  TO prawda że XOX puszcza gry Wiedźmin 3 i GTA 5 w 60fps ??

   

  NIE prawda ale powinno być stabilne 30fps. Ktoś kiedyś sprawdził niespatchowaną wersję Wiedźmina (prosto z płyty), która nie miała locka na 30fps i w kilku miejscach dobiła do 60fps. Nie ma szans, żeby patch dla XOX i to jeszcze w 4k utrzymał 60fps więc będzie lock na 30. XOX ma nadal słaby CPU i oprócz kilku wyjątków nie ma szans na 60fps nawet w 1080p.


 4. Tak, dla pewności zapytałem na FB Playstation Polska.

   

  Zatem doładowałem portfel kwotą 200 pln. Na ekranie wywaliło mi "ZAKUP PS PLUS NA ROK A OTRZYMASZ SW BATTLEFRONT". Kupiłem i gry nie dostałem. Oferta z limitowaną ilością sztuk... Sam siebie wydymałem :P

   

  Spokojnie. Ja zakupiłem 27 a kod dostałem 30 maja.

 5. Prey


  Wygląda że zepsute są opcje SSAO oraz SSR. Żeby zadziałały trzeba:

  1. przełączyć na off

  2. nacisnąć apply

  3. ponownie na full resolution

  4. i apply

  Trzeba powtarzać po każdym restarcie  gry.

  Różnice widać już w startowym apartamencie:

  - podłoga odbija telewizor i ściany

  - pojawia się dodatkowe cieniowanie w kątach z SSAO.

  Poprawne włączenie zwiększą nieco obciążenie GPU.


 6. jak będzie 4.50 oficjalnie i nie będzie PRO u nas w sprzedaży to nie wiem co zabije się :lol2: :lol2:

  Spokojnie. Ekscytacja jak w obozie zielonych przy ogłoszeniu wstecznej kompatybilności. Temat dotyczy tylko "starych" (czyt ogranych) gier sprzed premiery ps4 pro. Wszystkie nowe tytuły już wykorzystują pro na maxa i zysku nie będzie.


 7. Jeżeli na mocnym sprzęcie, z kartą nvidia, fps utrzymuje się w okolicach 30 i tylko czasami skacze do sensownych wartości to włączcie w sterach synchronizacje pionową: szybkie (ta nowa opcja).


 8. Z recenzji na golu:

  Czy PlayStation 4 Pro jest głośne? Konsola jest głośna. W zależności od tego, co aktualnie robi w skrajnych przypadkach nawet bardzo głośna, co skojarzyło mi się z jadącym po torach kolejowych "ruskim kamazem". Na moje ucho jest głośniejsza od standardowego PlayStation 4, co prawdopodobnie spowodowane jest zastosowaniem podobnej wielkości wentylatora, który musi jednak pracować na zwiększonych obrotach.


 9. Dobra, czyli wiemy już jak to rozwiązali.

  Co do głośności, co mnie szczególnie interesuje, to jest bardzo dobrze:

   

  Z szybkiej oceny DF wynika, że nie jest za dobrze:

   

  "We've yet to put the Pro through exhaustive tests here, but we note a peak 55dB during inFamous First Light gameplay, but really it's not so much the loudness that's the issue as opposed to the pitch. The fan spins up and down and is clearly audible from across the room. Initial tests on heat again show a profile similar to the standard PS4."

   

  Przeszkadza ton (domyślam się, że wysoki na podstawie dźwięków wydawanych przez starą ps4ke) wentylatora, który zwalnia i rozpędza się w kółko. 55dB to suszarka czyli znowu granie tylko w słuchawkach.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...