Skocz do zawartości

Adramel

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    151
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Adramel


  1. Witam

     

    Kiedyś na WinXP można było sobie ustawić wyższą rozdzielczość pulpitu niż wyświetlana przez monitor. Np monitor wyświetlał 1024x768 w pulpit w win ustawiałem na 1600x1200 i mogłem skrolować ekran przesuwając myszą po krawędziach ekranu.

    Czy w Win10 da się coś podobnego wymusić? Zwiększyć obszar roboczy po za obszar wyświetlany przez monitor?

    Wiem że można mieć wirtualne pulpity, używam tego rozwiązania ale czasem mi brakuje tej możliwości powiększenia obszaru roboczego pulpitu po za monitor ( i nie mam miejsca na biurku na dodatkowe monitory;)


  2. Witam

     

    Nie wiem czy nie powinienem umieścić tego tematu w dziale o procesorach;)

    Macie jakieś sprawdzone sposoby na chłodzenie pomieszczenia gdzie przebywacie - pokoju w domu z komputerem, na takie upały. Sam wentylator mało robi, szczególnie w nocy bo ciężko spać przy szumie śmigieł.

    Są jakieś domowe tanie sposoby na obniżenie temperatury, takie by nie wymagały wyprowadzania zewnątrz rury od klimy?


  3. Witam

     

    Kupiłem router Dlinka Dir-853. Ma gigowy LAN i USB 3.0 . Myślałem że jak podłącze do USB dysk SSD to transfer po LAN będzie jakiś większy niż 100Mbit/s. A właśnie takie transfery osiągam. ~12MB/s przy odczycie z NTFS i jakieś ~8MB/s zapisu. Menadżer Zadań Windowsa podaje że transfery nie przekraczają ~110Mbit/s.

    Przy komputerze podłączonym przez Wifi 300Mbit (mam tylko taką sieciówkę w kompie) transfer jest jeszcze niższy - o połowę, ledwo 5MB/s. Kopiuje do Ramdysku wiec komputer na pewno nie spowalnia.

    Czemu tak się dzieje?

    Wcześniej miałem router Totolink a3002RU z USB 2.0 . Transfery z tego dysku były podobne (ciut niższe bo ~10MB/s). Czy coś mam nie tak z konfiguracją czy po prostu "ten typ tak ma" i przepłaciłem za inny kolor USB.

    Oczywiście podłączony do komputerowego USB 3.0 dysk osiąga grubo ponad 100MB/s.


  4. Witam

     

    Mam płytę Gigabyte GA-F2A88XM-D3H która wg specyfikacji powinna obsługiwać do 32GB ram. Dokupiłem 3 moduł 8GB, ale płyta widzi w biosie tylko 16GB. Windows tak samo.

    Ale CPU-Z wykrywa 3 moduły, razem 24GB.

    Co więcej - program Raderon Memory do zakładania Ramdysku (a trzeci moduł to własnie pamięć Radeon) widzi dodatkowy ram i pozwala założyć 6GB Ramdysku(ograniczenie licencyjne).

    Wiec teraz mam 16GB dla systemu, 6GB ramdysk i nie wiadomo gdzie podziewa się 2GB Ram.

     

    Windows 10 Pro raczej nie ma ograniczenia do obsługi 16GB ram?

    post-428-15568749050872_thumb.jpg


  5. Mam płytę Foxconn P35a-s i E8400. Zaczynam się zastanawiać nad wymianą na 4 rdzeniowego Xeona. W necie znalazłem jakiś bios który zawiera już ponoć microkody dla Xeona.

    Czy moja ktoś używał Xeona s771 na tej płycie? Są jakieś niespodzianki przy montażu? Wystarczy odciąć te dwa "dzyndzle" w gnieździe proca i już wszystko powinno działać? Nie będzie problemu z montażem chłodzenia? Mam Scythe Ninja (chyba bo już nie pamiętam - tam ich pierwszy taki wielki; ).

×
×
  • Dodaj nową pozycję...