Skocz do zawartości

stark2991

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1761
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez stark2991

 1. Na wcześniejszej platformie miał Ryzena 1600, co potencjalnie mogło ograniczać kartę i przez to miała niższe temperatury. Oczywiście to wszystko jest mało prawdopodobne, ale życie mnie nauczyło żeby sprawdzać nawet najbardziej banalne rzeczy
 2. Jeśli 6 wątków będzie pracować z obciążeniem 100%, a drugie 6 z obciążeniem 0% to średnie obciążenie wyniesie 50% a proc się będzie dusił. Dlatego dobrze jest obserwować poszczególne wątki a nie sumaryczne użycie CPU.
 3. Teraz odpal sobie menedżer zadań na zakładce CPU i obadaj jak wygląda użycie poszczególnych wątków. Jeśli jakaś część z nich podbija do 100% to jest to podstawa sądzić, że CPU blokuje kartę.
 4. Windows 10 w menedżerze pokazuje od którejś wersji, ale temu nie ufam za bardzo. Opcja szybka - GPU-Z, zakładka Sensors. Opcja dłuższa - MSI Afterburner + RTSS i robisz sobie nakładkę w grze.
 5. Nie jestem pewny czy to możliwe, ale może pamięci na karcie się przegrzewają i powodują niestabilność systemu? Ten model ma tragicznie chłodzony VRAM (właściwie w ogóle nie chłodzony). Warto sprawdzić. Druga opcja to świrujące sterowniki AMD, wszak dużo na to ludzie narzekają w sieci.
 6. Dobra, a ja zapytam od innej strony - jakie jest użycie GPU podczas gry?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...