Skocz do zawartości

stark2991

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1762
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez stark2991


 1. Nie rozumiem w czym rzecz. Karta ma pracować na 100% swojej mocy. Chyba że wypluwa więcej klatek niż wynosi odświeżanie monitora, w takim wypadku owszem, można zablokować klatki do wartości odświeżania. 


 2. Godzinę temu, wookie85 napisał:

  Dałem rozdzielczość renderowania na 150% i fakt, karta GRPU Load 95%, FPS bez zmian. Procek na 50% - skoro nie ma 100% to chyba nie blokuje. Nic już nie kumam :D

  Jeśli 6 wątków będzie pracować z obciążeniem 100%, a drugie 6 z obciążeniem 0% to średnie obciążenie wyniesie 50% a proc się będzie dusił. Dlatego dobrze jest obserwować poszczególne wątki a nie sumaryczne użycie CPU.

  • Upvote 2

 3. Kolory będą takie sobie, bo to monitory TN. Zapewne masz obecnie taki sam, więc po prostu nie zanotujesz poprawy. Wyższe odświeżanie jak najbardziej będzie widoczne w grach i na pulpicie. Upewnij się tylko, że Twój GTX jest w stanie wygenerować wystarczająco dużo klatek. 

  BenQ którego wymieniłeś to kiepska konstrukcja, w której 144 Hz można osiągnąć wyłącznie przez złącze DVI-D. Iiyama wypada pod tym względem lepiej, bo ma Freesync i złącze DP, więc będziesz mógł z niego skorzystać. Jak tam wygląda kwestia jakości obrazu to nie wiem i nie chce mi się szukać testów. 


 4. @Morrowind

  Dzięki, ciekawe :)

  Myślę jednak że to zwykła dupokryjka, bo tak jak napisałem ja i tak jak napisał Phillips w linkowanej instrukcji, powidoki na panelach LCD mają charakter nietrwały i zanikają po odcięciu zasilania. Trzeba chyba ostro cisnąć taki ekran żeby coś zostało na dłużej. 

  • Like 1

 5. Dobrze by było napisać co to za telefon.

  Proponuję uruchomić telefon w trybie bezpiecznym i sprawdzić czy tam problem również występuje. Tryb bezpieczny to tryb, w którym nie działają żadne aplikacje zainstalowane przez użytkownika, więc w ten sposób wykluczysz winę jakiejś aplikacji. 

  Tryb bezpieczny uruchamia się poprzez przytrzymanie palca na ikonie, która wyświetla się po przytrzymaniu przycisku Power, a wyłącza poprzez zwykły restart. Zazwyczaj. 


 6. Na IPS-ie trwałe wypalenia nie mają prawa się wydarzyć, to co widzisz to są powidoki (można powiedzieć że typowe dla LG...), które powinny same zniknąć po kilku(nastu) godzinach nieaktywności. Wyłącz telefon na noc i zobacz czy rano nie zniknęły. 

×
×
 • Dodaj nową pozycję...