Skocz do zawartości

BlindObserver

Moderatorzy
 • Liczba zawartości

  7776
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Odpowiedzi dodane przez BlindObserver


 1. 2 godziny temu, Art385 napisał:

  siadłem do Forspoken i mnie zassało jak odkurzacz

  Nie powiedział nikt nigdy :E 

   

  Najlepiej mimo wszystko grać na przemian, bo jednak ścieżka Alana jest taka sobie, choć parę fajnych rzeczy, które zapadają w pamięć, tam na pewno znajdziesz. Jestem ciekawy, jak podzielą te dodatki, co mają kiedyś wyjść. Czy w każdym będzie pół na pół, czy może jeden będzie o Sadze, a drugi Alanie.


 2. Rynek się sam z siebie nie powiększy. To, że Nvidia ma wyższy przychód, oznacza tylko tyle, że ASP jej kart wzrosło, czyli że sprzedają się droższe produkty.

  Q2 u NV zwykle wypada przeciętnie, bo przypada to przecież na okres, w którym zamówień na GPU jest najmniej. A przy porównaniu do ubiegłego roku trzeba pamiętać, że w obecnym fiskalnym Q3 Nvidia miała pełną ofertę kart Ada Lovelace, a rok temu w tym samym czasie miała głównie RTX 30, bo przecież premiera RTX 4090 odbyła się 12 października. Fiskalny Q3 kończy się natomiast 30 października.

   

  • Like 2

 3. Godzinę temu, caleb59 napisał:

  W dzisiejszych czasach nie mieć żadnego znajomego, który nie ma w kompie RTX 4xxx to dziwna sprawa i ciężko w to uwierzyć.

  To uwierz, bo ja nie mam żadnego znajomego, który ma w kompie RTX 40 xD Powiem więcej, większość moich znajomych nie ma nawet kompa do grania. Ogólnie sytuację z tymi kodami to przedstawiłeś w taki sposób, że łojezu, jak walają się klucze od Nvidii, a tak się walają, że są dwie oferty. :E  Rzeczywiście, gigantyczna konkurencja względem tego, co jest w sklepie. 


 4. Nie każdy ma odpowiednie GPU Nvidii albo kogoś, kto je ma, żeby taki kod z Allegro zarejestrować. Tu ma pewniaka. Ze wszystkimi promkami wyjdzie na EGS ze 130 zł. Na allegro na szybko znalazłem za 125 zł.  


 5. Epic wydał i sfinansował, więc na Steam to się może nigdy nie pojawić. 

  Trochę jest to ogólnie bekowe, bo w samym tekście jest napisane, że EGS nie jest podpięty pod żadne narzędzia analityczne i ten analityk nawet tego nie mógł wziąć pod uwagę. Więc szczerze to nie rozumiem twierdzenia, że w czymś się coś nie zmieściło, skoro nie ma się danych, by to pokazać :E 


 6. Jest ciągłość fabularna. Teoretycznie jak nie zagrasz w jedynkę, to nadal możesz się dobrze bawić w dwójce, ale tutaj jest tak dużo nawiązań i bezpośrednich odniesień do wydarzeń z poprzedniej części, że jednak lepiej zagrać najpierw w jedynkę. Niegłupie jest też zagranie w Control, bo to jest to samo uniwersum i w dwójce są wplecione rzeczy związane właśnie z Biurem.


 7. 5 godzin temu, lukadd napisał:

  Z naturalnej ciekawości zapytam jaki model?

  LG 32GR93U-B. O OLEDzie myślałem, ale z powodu problemów z tekstem dla mnie są nieużywalne. 90 proc. czasu na PC to jest Word, Excel, Outlook i przeglądarka.

  Ścieżka Sagi jest odpowiednikiem ścieżki Alana z jedynki. Może dlatego tak się ludziom podoba. No i ciekawsze rzeczy się podczas niej odnajduje. 


 8. Ciekawa sprawa, bo ograłem go na monitorze 4K, który dokładnie wczoraj umarł, a kupiłem go tydzień temu xD

  Myślę, że jakby gra była trochę krótsza, to by jej w niczym nie zaszkodziło. Co do osiągnięć, część wpadać może nawet przez przypadek, jak się czegoś użyje. Dlatego ja użyłem wszystkiego, co zebrałem :D  Wiele osób omija też takie niby nieistotne rzeczy jak

   

  głowy jeleni czy plakaty burmistrza

   

  a z nimi też jest trochę tych osiągnięć. Też jest inna sprawa, tyle lat z grami i recenzowaniem mam do czynienia, że już niektóre rzeczy całkowicie mechanicznie robię. Więc nawet nie zauważam, że coś przegapiłem, bo większości nie przegapiam. 

  NIezwyciężonego kupiłem, ale kiedy to ogram, to już trudno powiedzieć :E 


 9. Gra skończona, jedna z najlepszych, w jaką grałem w tym roku. Masa przemyślanych rozwiązań gameplayowych i narracyjnych, szczególnie narracja środowiskowa i doskonała ścieżka dźwiękowa, z utworami, które dopowiadają/opisują historię. Follow You Into The Dark i Superhero to klasa światowa. Szczególnie Superhero mocne, jak się już dotrze do końca i przypomni słowa. 

  Fajne znajdźki 

  z pewnym talizmanem można znaleźć wszystkie bez problemów

  które całkiem ciekawie rozwijają historię o wątki poboczne. Reklamy to jest mistrzostwo xD Warto rozwijać bronie, bo pod koniec się to dość mocno przyda. Oczywiście wszystkich się nie da rozwinąć i może być taka sytuacja, jak u mnie, że zostało 11 kartek i nic z tym nie mogłem zrobić, bo upgrade był od 12, a launchboxów już nie było żadnych. Odblokowane 64 na 66 osiągnięć, bez większego trudu w sumie i szukania, co zrobić, żeby odblokować. Zostały dwa ukryte i nie wiem, czego mogą dotyczyć. 

  Komp podczas gry spocony fest, ale chociaż gra ładna, więc też nie mam jakiegoś wielkiego bólu tyłka. Może to ogarną, ale wątpię. Season Pass kupiony po przejściu, czekam na te dwa fabularne dodatki. 

  • Like 5
  • Upvote 2

 10. Starych dewów i warunki pracy idealizują często osoby, które nie mają pojęcia o tworzeniu gier. Polecam poczytać książki o gamedevie, na pierwszy rzut obie Schreiera, bo proste i przyjemne, a potem wywiady z często odklejonym Romero. Jak traktowali pracowników, jak potrafili jedną decyzją uwalić projekt i odesłać kilkadziesiąt osób do pośredniaka. Jak musieli być uczeni kontaktu z ludźmi i zarządzania nimi, bo uważali, że każdy musi żyć jak oni, czyli spać, srać i jeść przed kompem. Jak potrafili kraść projekty innym, mieć w dupie prawa autorskie, wykorzystywać czyjąś pracę i nie płacić. Większość słynnych starych dewów rozwiedziona, bo nie dało się z nimi wytrzymać. Super autorytety. Do tego niektórzy robili za wielkie gwiazdy. O tym, co odwalał taki Ken Levine ze studia, które zrobiło Bioshocka, już legendy powstają. :E 

  • Like 3
  • Upvote 4

 11. 2 godziny temu, Wu70 napisał:

  Teraz wyobraźmy sobie nextgen 18fps na PS5 💖

  A mimo wszystko przeszedłem to GTA V na tym PS3 z uśmiechem na mordzie :E I potem jeszcze raz na PS4 i jeszcze raz na PC xD

  • Haha 1

 12. 3 godziny temu, Vulc napisał:

  Wiesz jak działała i wyglądała wersja GTA5 na starą generację konsol?

  18 fps na PS3. Pamiętamy [*] 

  29 minut temu, Thimedes napisał:

  Nie przypominam sobie niczego podobnego w latach 2000-ych. Ja przynajmniej nie dostrzegałem tego typu nagłówków nigdzie. Byłem zbyt zajęty graniem, czytaniem czasopism o grach, oglądaniem anime i spotykaniem się ze znajomymi ... na granie ale nie komputerowe.

  Było było, taki PC umiera co 2 lata od 2000 r. Śmierć rynku gier wieszczono wielokrotnie, szczegolnie po wejściu mobilek, ale też np. podczas kryzysu gamingu w latach 80. XX wieku, gdy wszystko miało się rozpaść. Te 20 lat temu internet jeszcze nie był taką potęgą, media społecznościowe nie istniały, tak samo jak YouTube. To też jest ważny powód. 

  Jest jeszcze jedna kwestia. Ludzie wolą klikać w negatywne newsy. Dlatego redakcję i youtuberzy tworzą więcej negatywnych. A jak się jeszcze da wbić w jakiś trend, jak ostatnio z devami, co to im niby Baldurs Gate 3 miał przeszkadzać, to można masę ludzi urobić i zebrać wyświetlenia. 

×
×
 • Dodaj nową pozycję...