Skocz do zawartości

MitycznyJeż

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  20430
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez MitycznyJeż

 1. Czyli PC faktycznie jest podkręcony i masz tylko problem z odczytami programu diagnostycznego? OC odbija się na wynikach benchy?
 2. Eee to czego w końcu potrzebujesz? Zwykle jak ktoś pisze o 4k60, to mówi o podłączaniu monitora/telewizora tak, by ten otrzymywał sygnał 4k@60Hz. Jeżeli chodzi Ci tylko o samo odtwarzanie wideo, to zawsze jest to możliwe - ale sprzętowa obsługa bądź mocny procesor mogą być konieczne do płynnego dekodowania takiego materiału. Klasyczny problem - windows 7 nie obsługuje USB3 fabrycznie, a wszystkie dzisiejsze platformy obsługują wszystkie porty USB (także 2.0) z poziomu kontrolera USB3. Wgraj sterowniki albo zrób upgrade do win10. A tak serio to co ma na celu ta cała karuzela?
 3. Przy wysokich trybach lepiej unikać konwersji sygnału. HDM2.0 masz od kart 1030 nvidii i od radeonów 460/550.
 4. Ten numerek nie ma żadnego znaczenia jeżeli płyta "odkręca kurek" (ustawia long power limit całkowicie odmienny od TDP). W tej generacji to nie jest wysoka temperatura. 90 już prędzej. Przy 100 z automatu zbijane są zegary, tak jak w laptopach.
 5. Zdecydowanie Radeon. Niezależnie czy przy takiej karcie użyjesz DP czy HDMI, to możesz skorzystać z VRR (gsync/freesync). Na Geforce musiałbyś mieć DP, a modele 1030 z DP są chyba tylko dwa, i do tego kosztują ekstra.
 6. Cytat "bo rzeczy nie lubią, jak są głodzone" Ponoć zaobserwował, że przetwornica jednego z napięć wspomagających częściej pada gdy posiadacz stosuje UV. Nic merytorycznego więcej tam nie było Regularnie nakręca dramę dookoła siebie. Ot, taki zabieg by podbić oglądalność.
 7. E tam, można się podzielić na kilka mniejszych
 8. Zależy od OS. Win10 mało kiedy ma o to pretensje (poza tym, że "wybije" licencję). Pod windowsem można dodać custom rozdzielczość z poziomu sterownika graficznego albo przez program Custom Resolution Utility (CRU).
 9. To jest folia którą trzeba ściągnąć przed montażem dystansu. Jest o tym wzmianka w instrukcji. Raczej MSI nie zmieniło specyfikacji po kryjomu Jak takiego trybu nie ma, to można spróbować wymusić. Niektórym się udawało na płytach nie obsługujących tego oficjalnie. Przepinać to sobie zawsze możesz. Chyba chcesz zapytać o coś innego niż to, o czym pytanie napisałeś
 10. Pierwszy kabel najprawdopodobniej korzysta z trybu Displayport Alternate Mode. Jeżeli laptop tego nie obsługuje (nie ma wzmianki w specyfikacji ani loga DP przy gnieździe), to to nie zadziała. Drugi ma dość niejasną specyfikację (gdyby był tylko TB3, to by nie działał ze smartfonami), ale też pewnie korzysta z któregoś alt-mode albo kilku w zależności od sytuacji. Jeżeli nie jest gdzieś napisane inaczej, to należy założyć, że USB-C w laptopie nie obsługuje nic, poza magistralą USB (co czyni owe gniazdo bezsensownym i mylącym, bo przy użyciu adaptera USB-A->USB-C wychodzi na to samo). Układ zintegrowany jest w stanie obsłużyć 4k60, ale przy użyciu dodatkowego układu, na którym producenci laptopów często oszczędzają. Najlepiej... zmienić laptopa na takiego, który ma cywilizowane wyjścia wideo.
 11. Niektóre problemy z działaniem DP na tych kartach może naprawiać poprawka firmware od nvidii -> KLIK Warto sprawdzić, ale na cud bym nie liczył Albo kabel jest uwalony (takie kable posiadają chip od adaptacji sygnału), albo faktycznie masz coś nie tak z DP na karcie. Musisz zweryfikować z czym jest problem.
 12. Zostaw podłączone oba ekrany. Jak włączysz tryb multi-monitor w systemie (skrót WIN+P), to czy obraz pojawia się na obu? Albo czy chociaż drugi monitor pokazuje się w panelu sterownika/menedżerze urządzeń?
 13. Nie jest dobrze. Ma być na płask tak, jakby był dokręcony śrubką. Asrock ma normalnie otwór na dyski 2230. Powinieneś móc normalnie go na tej płycie zamontować. Jak wrócisz do asrocka to sprawdź ww. rzeczy.
 14. Pokaż, czy dysk widnieje w menedżerze urządzeń. Pokaż, czy dysk widnieje w zarządzaniu dyskami. Na MSI możesz mieć utrudniony montaż - brak otworu na śrubkę dla formatu 2230, jest dopiero dla 2242.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...