Skocz do zawartości

caleb59

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  9666
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Zawartość dodana przez caleb59

 1. Nie rusza mnie to kompletnie, osobiście wręcz uważam, że rozgrywka w tej grze jest mega prosta ale tutaj chodzi bardziej o opowieść i design więc nie mam z tym problemu.
 2. Tzn. nawet nie kozaczyłem z ultra. Na początku niczego nie ruszałem i sprawdzałem z tym co gra "fabrycznie" ustawia, a były to detale wysokie + tekstury średnie bez DLSS, jedyne co zrobiłem to wyłączyłem v-sync. Później też włączyłem DLSS "jakość". Według suwaka zużycia VRAM nie przekraczałem limitu 8GB VRAM - gra się sypała. Dzisiaj zmieniłem cały ogólny preset graficzny na wysoki co przy okazji automatycznie zmieniło też tekstury na wysokie, ustawiłem AF x16, zostawiłem wyłączony v-sync oraz włączony DLSS "jakość" i to tyle. Według suwaka zużycia VRAM nie przekraczałem limitu 8GB VRAM - gra przestała się sypać. Nie wiem dlaczego dzisiaj już gra działa i nie robi problemów - mam co jakiś czas tylko glitche z podłożem lub z włosami Joela i raz na jakiś czas mikro stuttering, więcej dziwnych akcji nie zauważyłem, a jestem Po dzisiejszej informacji od Nvidii zastanawiałem się czy jest sens dalej grać i nie lepiej poczekać na nowe sterowniki z poprawką ale jak widać jak gra ma humor to działa, jak nie to się sypie - cały czas jestem na etapie oczekiwania na crasha.
 3. W miasteczku Lincoln znowu widzę gdzieniegdzie czarne podłoża bez tekstur, tym razem nawet ponowne włączenie gry nie pomaga, ech. Trzeba jednak na poważnie zawiesić granie do czasu nowego sterownika Nvidia i aktualizacji do samej gry. Za to ani jednego crasha, a grałem dziś łącznie kilka godzin z przerwami.
 4. https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/514764/geforce-grd-53141-feedback-thread-released-32323/
 5. No proszę jakie kwiatki, jednak Nvidia też winna... [The Last of Us Part 1] Game may randomly crash during gameplay on GeForce RTX 30 series GPUs [4031676]
 6. Dobra problem sam się rozwiązał z tymi teksturami drogi, jeśli nie pomoże Wam przeładowanie save to trzeba wyłączyć i włączyć grę z powrotem - wszystko wróci do normy, ach te glitche.
 7. Też macie po wyjściu z muzeum (okolice budynku ratusza) czarne tekstury betonu na drodze, wszystko jest ok tylko czarne plamy widać w miejscu drogi? Do tego ktoś tam śmiał się z gęby Joela to muszę przyznać mam to u siebie dosyć często.
 8. Znowu ten sam kod wyjątku, który mieliśmy Ty, ja i @lamparcicho. Trzeba czekać na kolejne aktualizacje albo właśnie łapać te "godzinki" od crasha do crasha.
 9. caleb59

  Red Dead Redemption 2

  Zapewne wywalił się sterownik Nvidii (nvlddmkm), przestał działać ale odzyskał sprawność. Nic z tym nie zrobisz do czasu poprawki. Aby to zweryfikować musisz sprawdzić systemowy podgląd zdarzeń/zdarzenia administracyjne.
 10. Tak, z najnowszej wersji, było o tym wcześniej. U mnie o ile pamiętam ustawienie ultra potrzebowało ~12GB VRAM jeśli wierzyć we wskaźnik w opcjach.
 11. Kolejne 1,5h normalnego grania za mną, nie wiem co jest ale póki co o tak z dupy gra działa normalnie. Pytanie jak długo... U mnie było dokładnie 30 minut. Od 50% kolejne procenty leciały już zdecydowanie szybciej.
 12. No właśnie też tak miałem ostatnio - gra sypnęła ale sterownik nie. Trzeba czekać na poprawkę ze strony Nvidii - dobrze że się zadeklarowali oficjalnie..
 13. Tak czy siak dobrze, że się temu problemowi przyglądają. To już samo w sobie dobry znak a czy akurat wywołuje to OCCT czy gry to już inna sprawa. Na forum Nvidii masz MASĘ opisów z problemami dotyczącymi "nvlddmkm" więc coś jest na rzeczy.
 14. HA! Mówiłem, mówiłem że coś jest nie tak ze sterownikiem NVidii z tym sypaniem się raz na jakiś czas, sprawdzam dzisiaj co u nich nowego a tu proszę.. Widać idzie to ładnie zreprodukować dzięki testowi OCCT, czyli tak jak sądziłem zapełnia się cache i pamięć.
 15. Idź na boty i wszystko wbijesz migiem.
 16. Tym razem inny kod wyjątku, ciekawe... Ja też nie nastawiam się na mega granie, jak odpalam to zawsze we łbie zapala się lampka ostrzegawcza i pytanie "kiedy wywali na pulpit". Chyba nie ma obecnie jako takiego wyjaśnienia. Jedni mają problem częściej, inni rzadziej ale każdy miał chociaż jednego crasha w tej grze.
 17. Powiem tak - no pograłem stabilnie 2h i sam wyłączyłem poprawnie grę. Jest postęp. Niczego nie zmieniałem już w opcjach poza tym co pisałem wcześniej (preset High, AF x16, DLSS jakość, bez limitu fps, v-sync wyłączony) i nie było żadnego crasha. Nie wiem co jest - jakby gra miała swoje humorki, zobaczymy jak będzie dalej.
 18. No właśnie ja coś takiego u siebie zauważam, gram bez locka na nielimitowanych fps i przy nowych sekcjach danej lokacji taki efekt występuje, później jest już płynnie jak się dłużej pokręci po tej samej lokacji. U mnie HAGS jak i ReBar włączone.
 19. A już teraz wiem dlaczego pasek VRAM w opcjach gry nie przekracza limitu nawet z teksturami na High - bo włączyłem DLSS, który obniża nieco zapotrzebowanie na VRAM.
 20. DLSS tak właśnie działa. Odpaliłem dzisiaj na szybko grę - ustawiłem preset High a nie to co domyślnie gra sugeruje, wszystkie opcje tym samym ustawiły się na High, łącznie z teksturami, zmieniłem AF na x16, pasek VRAM prawie zapełniony ale ostrzeżeń brak - klasyka. DLSS "jakość" zostawiłem włączone. Gra wczytała się bez problemu, pobiegałem trochę po okolicy ale jednak czuć ten mały stuttering podczas zwiedzania nowych lokacji nawet z włączonym DLSS.
 21. Ktoś na Steamie pisał, ze opcje tekstur dotyczące jakości otoczenia (środowiska) oraz jakości efektów wizualnych tekstur zjadają mniej pamięci VRAM na High niż na Medium.
 22. Odezwało się do mnie Naughty Dog i poprosili o save z gry oraz kilka innych informacji. Tak na marginesie jak to możliwe @lamparcicho, że grasz stabilnie po kilka godzin z przekroczonym limitem VRAM i dlaczego page file na 16GB jest lepszym ustawieniem niż automat, komedia!
 23. Nie, nie - zdecydowanie nie polecam... Applying GeForce Experience Freestyle filters cause games to crash [4008945]
×
×
 • Dodaj nową pozycję...