Skocz do zawartości

panzar01

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  836
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

234 Excellent

O panzar01

 • Tytuł
  Orator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Skoro lubisz wiki to proszę bardzo. https://pl.wikipedia.org/wiki/Chłopi_w_Polsce I nie wiem kto Ci naopowiadał tych bzdur z brakiem podziału na my i oni... Realia były takie jakie by były dziś. Przyjeżdża pruski/ruski czy inny administrator idiota, chłopi dostają wciry, przyjeżdża ogarnięty typ, chłopi (jeśli nie będą fikać) będą mieli się dobrze. Dalej już mi się nie chciało czytać. Znów pomijasz kilka faktów i w dodatku wybiórczo mnie zacytowałeś, znów starasz się zakłamywać rzeczywistość i historię, nawet przy korzystaniu z tak powszechnego źródła. Dla mnie to już koniec tej rozmowy.
 2. Ich trybunał konstytucyjny działa na zasadzie wymiany części załogi co kadencję kongresu, więc jeśli przez dwie kadencje wygrywali przeciwnicy, i mają przewagę w tym urzędzie, to tak i nowi rządzący jak i członkowie tego trybunału (nie pamiętam jak się to nazywa w USA) muszą współpracować ze sobą. Jak nie ma wspólnego interesu i języka to będzie bida, a przecież nie o to w tym chodzi. Idea słuszna i na papierze wygląda to ładnie, tylko jak zawsze najsłabsze ogniwo to człowiek. Do łapy każdy może wziąć
 3. Domyślałem się że ładnie ten argument, więc jedyne co mogę powiedzieć to: edukacja. Zamiast nauki o chmurkach, powinno się uczyć geopolityki, a funkcje trygonometryczne na podstawy ekonomii i przedsiębiorczości. To jest dobry temat do debaty. Na myśl mi przychodzi amerykański odpowiednik naszego trybunału konstytucyjnego. Można by u nas powołać taki urząd, kadencja na 20 lat, stołek mianowany przez obecnych rządzących. Później typ musi być już postronny, bo przychodzi zmiana i bezsensowne uwalanie wszystkiego nic nie da. Wśród normalnej pracy, mogliby raz na cztery lata podliczyć dokonania rządu. Jak jest bida, i rząd każe wszystkim zaciskać pasa, a sam sobie podnosi pensję, to mi się nie tylko pas zaciska a wręcz przeciwnie. A to że mam taki fajny pas wojskowy, z klamrą że jebutwa jo wasza mać, to już czysty przypadek .
 4. Ani jedno ani drugie. Może na koniec kadencji powinno być referendum, czy wydać politykom premię za dobre wyniki? Dziwi mnie fakt że parlament sam decyduje o swoich zarobkach, a irytuje fakt że robią to w takim momencie...
 5. Inflacja, nie wiesz? Nagrody już były, mniejsze podatki w formie większej kwoty wolnej też, to pewnie inflacja jest teraz powodem do kolejnej kradzieży. Jeszcze raz zaznaczę, feudalizm pod zaborem rosyjskim upadł ostatni, a typ nawet o tym nie wspomina, ba nawet kreuje swoją wypowiedź tak, jakby to tylko tam się stało.
 6. Słuchaj, pomijasz fakt że uwłaszczenie odbyło się najpierw w zaborze pruskim i austrowęgierskim. Po drugie, mówię o postrzeganiu naszej historii dziś, a nie tym co było wtedy. Serio zachowujesz się jak jakiś ruski troll. Obrazujesz historię tak jakby to car rosyjski był tym jedynym, który to zrobił. On to zrobił bo nie było odwrotu. Reszta świata zrobiła to samo. A feudalizm był od Uralu po półwysep iberyjski. Dla przykładu, niemiecki feudalizm przestał obowiązywać po 1848 roku, na całym terytorium pruskim (czyli i u nas, więc i nasi chłopi przestali robić na kogoś), 300 lat po krwawej rzeźni chłopów w XVI wieku. Jeszcze jedno muszę wspomnieć, mówisz o feudalizmie jak o niewolnictwie (ile zabierali chłopom? Zasadniczo 10%, o innych podatkach po prostu nie wiem) a nawet nie wspomnisz o rewolucji przemysłowej i katorżniczej pracy dzieci na wyspach... Obłuda i hipokryzja.
 7. Co za różnica. W ogóle po co pleciesz coś o multikulti post średniowiecza, skoro mowa jest o słowie murzyn, i raptem pięciu latach wojny z której powstała niechęć do Niemców. Spieszę Ci wyjaśnić że jeśli porównuje się rasizm i niewolnictwo to chyba my, i tylko my, w Europie jesteśmy w stanie ich zrozumieć, właśnie przez to że nie było nas na mapie przez ponad 100 lat. Jesteśmy najbliżej tych kilkuset lat niewolnictwa czarnych. Nas też wyzyskiwano w wszelaki możliwy sposób. Coś jeszcze? Może to że niechęć do ruskich i niemców wzięła się z naszej tożsamości narodowej, historii i patriotyzmu, którą to usilnie próbowano zniszczyć, właśnie przez ponad 100 lat i niemal się to udało. Ech.... Więc nie pitol że mamy takie podejście a nie inne do pewnych narodowości, skoro mieliśmy z ich strony ogromne problemy. I w kilkadziesiąt lat tego nie zmienisz. Popatrz na blm. Ich do dziś boli niewolnictwo, chociaż większość z nich nawet nie wie czy ich dziadek był czyimś sługusem.
 8. Chłopie. Poszukaj sobie zdjęć rozwalonej Warszawy czy innych miast. Jak myślisz, jak wsadzę Ci granat w dupę i on wybuchnie, to jak się będziesz czuł? Będziesz mnie kochać i uwielbiać? Czy nienawidzić? @Bono[UG] może ludzi boli to że nasz najeźdźca ma lepiej niż my? Nie wiem. Wiem że u mnie dużo ludzi ma ból po prostu o historię. Albo mózg wyprany papką przedwyborczą i podobnymi duperszitami
 9. "Wy... z moich znajomych" Poziom iq jest u niej ujemny
 10. Dobra, od dziś będę do nich wołać czarnuch. Nie wiem czy oni sobie nie zdają sprawy z tego, że nawet jak wymyślą nowe słowo, to i tak będziemy 40 lat za tymi... Nie wiem, ołówkami? Niech jeszcze zakażą używania skrótu RGB, bo obraża to uczucia wyznawców świętego kościoła ideologii LGBT Nie w słowie jest problem, a w ludzkim umyśle i mentalności społeczeństwa.
 11. wiem o czym mówisz, ale takie historie są przekazywane z pokolenia na pokolenie itd. jeszcze trochę czasu minie zanim się to zbije do swego rodzaju legend.. A Polak przestanie myśleć o Niemcu jako zaborcy. Poprzez wyniki wyborów to widać. Na wiecach padały hasła które konkretnie obrazują stan umysłu ludzi w kraju, skoro człowiek który niki operował, wygrał wybory. Mi Niemiec też się nie kojarzy najlepiej. Byłem w reichu kilka razy i za każdym razem byłem traktowany jak Polak idiota. Nawet w kiosku z gazetami, jak chciałem kupić mapę, to babka wygoniła mnie wrzeszcząc polnische coś tam... Kiedyś rozmawiałem też z Niemcem studentem filologii. Chłopak w wieku 24 lat znał biegle 7 języków, i szło z nim rozmawiać na poziomie. Ot taki zalążek przyszłych elit co ma rozum, a u nas elity straszą złym Niemcem. Dodam że gościu nie umiał zrozumieć dlaczego jest tyle nienawiści między nami. Rozmowa była długa. Bardzo ale dała nam dużo. Mam nadzieję że nie wbiłem mu jakiegoś krzywego widoku Polaka, i że kiedyś wytłumaczy choćby jednemu innemu Niemcowi, że nie ma co się bać tych Polaków, że to ludzie jak wszyscy inni. Jeszcze dodam że u mnie, większa niechęć jest w stronę ruskich, z racji tego że dwa razy padliśmy łupem tego narodu. Niemiec się tutaj kojarzy całkiem dobrze.
 12. @Szambo ja mam wrażenie że to ruski troll
 13. Za przeproszeniem, o czym ty pierdolisz? A rozbiory? 123 lata na bezmapiu świata? Weź, idź i się spuść w kiblu jeśli uważasz że to "tylko 5 lat wojny"... Co za typ.. Ludzie ginęli za nasz kraj, a ten od tak stwierdza że to raptem 5 lat wojny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...