Skocz do zawartości

Assassin

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  14228
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

310 Excellent

O Assassin

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Ostatnie wizyty

75931 wyświetleń profilu
 1. Jesli chodzi o nadmiarowe zgony to Dania i Szwecja w zasadzie idą łeb w łeb z 1 wyjtkiem: fuck-up w domach opieki w Szwecji na samym początku epidemii. Ogólnie jednak tych nadmiarowych zgonów w Szwdcji jest "tylko" 2 razy więcej niż w Danii (z powodu wspomnanych domów opieki), podczas gdy cytowane różnice w zgonach covidowych są znacznie wyższe. I teraz można się zastanawiac czy coś nie gra z wykrywaniem zgonów i zakażeń w Danii (choć raczej był to kraj stawiany za wzór jeśli chodzi o "ledztwa epidemiologiczne") czy to te restrykcje tak ich zabijają? Jesli chodzi o "dodatkowe" zgony to tutaj można sobie porównać większośc krajów: https://ourworldindata.org/excess-mortality-covid
 2. Na pewno boiska były zamknięte, w tym Orliki. Ludzi na kortach też Policja ścigała, ale szczerze mówiąc nie sprawdzałem, czy miało to wyraźną podstawę prawną. Na pewno dopuszczalne były sporty polegające na przemieszczaniu (wspomniane spacery, rower, bieganie), ale oczywiście poza parowa wyjątkami - w maskach.
 3. Ciężko mi to przez usta przechodzi, ale muszę po raz pierwszy w tym roku pochwalić rząd. Za uwolnienie sportu na świeżym powietrzu i za otworzenie szkół (na razie klasy 1-3) i przedszkoli. Generalnie oba te wcześniejsze zamknięcia to wg mnie zbrodnia. Pierwsze pogorszyło kondycję setek tysięcy ludzi narażając ich na gorszy przebieg różnych chorób, w tym także covid (i nie miało przy tym żadnego uzasadnienia epidemiologicznego). A co do dzieci to ich gnębienie stało się w zasadzie naszym sportem narodowym od marca 2020 r. Lepiej jednak późno wycofać się z błędów niż wcale, więc generalnie chwalę.
 4. Jak wspominałem, źródło to "zasłyszane w radiu", bez takich szczegółów. Segregacja to jednak segregacja, nawet jeśli przesłanki są nieco mniej irracjonalne niż sądziłem (bo jaką masz pewność, że zaszczepiony Astrą czy przy przypadkowo wykryty ozdrowieniec który nigdy nie miał objawów covid jest bezpieczny dla otoczenia od innych osób bez objawów choroby? Wszystko to fajnie wygląda na wielkich liczbach które podałeś, ale w praktyce widełki są dużo mniejsze. Jest pewna minimalna ilość niezbędna do zakażenia (różna w zależności od okoliczności) i jest pewna maksymalna ilość (bo przecież nigdy nie zaabsorbujemy całego kaszlnięcia interlokutora). Różnice są na tyle małe, że nie mają istotnego wpływu na przebieg choroby. Nigdy nie stwierdzono powiązania między sposobem/źródłem zakażenia a przebiegiem choroby, a między wiekiem, chorobami towarzyszącymi czy nawet masa ciała bez problemu je wychwycono. Gdybyś jednak miał rację to trzeba przyznać pełnię racji prof. Kunie, a nawet stwierdzić bardziej dosadnie: osoby hospitalizowane na wczesnym etapie zakażenia (gdy nie mają jeszcze przeciwciał) umieszczone w "wirusowej chmurze" oddziału covidowego są wręcz wpychane pod respirator! Nie tak wyobrażam sobie "powszechne stosowanie masek": https://www.youtube.com/watch?v=FnbVq9D-83E https://www.youtube.com/watch?v=zbKFyKyvVkI Ok, na ww. filmach nie ma wielkich tłumów, ale masek nie nosi praktycznie nikt, a wiele razy widać jak dwumetrowy dystans nie jest zachowywany. Albo inaczej: gdyby tak nakaz stosowania masek miał wyglądać tak jak na tych filmach, to nikt by nie miał nic przeciw niemu, również w Polsce.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...