Skocz do zawartości

Kitu

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  201
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Good

O Kitu

 • Tytuł
  Gaduła
 1. Ma piękną średnią ocen, trzeba mu to przyznać. Postarał się chłopak.
 2. Kitu

  .

  Kolega z pracy właśnie przenosi się z pomocy technicznej na programistę. Z wykształcenia biotechnolog, w którymś momencie zaczął się przebranżawiać. Zaczął pisać proste programy w styczniu 2019, pierwszą pracę w IT dostał dopiero we wrześniu 2019 dzięki siedzeniu nad kodem po 2-3h każdego dnia. Java i Python. Od września "głęboka" pomoc techniczna (3 linia supportu), po godzinach nauka angulara. Dwa tygodnie temu dostał pracę jako junior angular developer. 8-9 miesięcy nauki, żeby w ogóle ktoś się nim zainteresował. Zarobki? 6.5k netto na B2B i nie jest to Warszawa. Sam mówi, że to niesamowita okazja, bo normalnie widełki to 4-7k brutto na UoP. Góra oczywiście dla ludzi z doświadczeniem, na start dół. W moim korpo juniorzy z programowania dostają zazwyczaj 6.5k na start, ale brutto, z lojalką za obowiązkowy kurs języka obcego i bez szans na podwyżkę przez 2 lata, a i później jest biednie. I to też jeśli są w miarę ogarnięci i dostaną UoP, bo zdecydowana większość ląduje na zleceniu po 18/h brutto. W tym momencie za sukces można uznać to, że ktoś w ogóle odpowie na CV wysłane na stanowisko juniorskie. Najczęściej trafia się jedna odpowiedź na każde 10 zgłoszeń. Przebranżowienie na IT - bardzo fajny pomysł, ale wejść w rynek nie jest łatwo. Z jakimś doświadczeniem, nawet "papierowym", jest już znacznie lepiej. Mimo wszystko dalej trafiają się osoby mówiące, że HTML to język programowania i dostające z tego tytułu średnią krajową.
 3. Sprawdził liczbę śmiesznych obrazków dotyczących "gównokierunków". Ciekawostka: według statystyk, które niedawno widziałem - człowiek po socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim zarabia średnio więcej niż absolwent informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Ciężko mi to jakkolwiek skomentować i wyciągnąć wnioski.
 4. Czyli 25% wyborców Biedronia poparło go tylko dlatego, że chciałby jeszcze większego socjalu niż proponuje Duda
 5. Kitu

  Motoryzacyjna Blabla

  Chcieli, żeby wszyscy współwłaściciele wysłali takie same wnioski ze zgłoszeniem sprzedaży i dzwonili do urzędu, że to zgłoszenie dotyczy takiej a takiej sprawy. Tylko jeden współwłaściciel (ja) miał konto na epuapie, więc łatwiej było na miejscu. Obawiam się, że mój urząd przy rejestracji też będzie tak świrować.
 6. Kitu

  Motoryzacyjna Blabla

  Zgłaszał ktoś zakup samochodu przez internet przy dwójce właścicieli? Nie bardzo jest mi teraz jechać do rodzinnego miasta i tam przerejestrowywać. Wiem, że ze zgłoszeniem sprzedaży przy dwóch właścicielach jest problem - robiłem to w październiku i łatwiej było pojechać do urzędu niż pieprzyć się z epuapem.
 7. No ale on doskonale wiedział po co tam leci. Leciał spotkać się z "PREZYDENTEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH, słyszałaś Halynka?". Zwykłe mydlenie oczu ogłupionym ludziom i próba wmówienia im, że Trump jakkolwiek liczy się z głosem Dudy. Wśród wyborców PiSu mógł sporo zyskać. Co ta wizyta tak naprawdę przyniosła Polsce - kompletnie nic. Telefoniczna rozmowa Trzaskowskiego z Obamą jest dla mnie taką samą marketingową zagrywką. Próba doświetlenia się w cudzym blasku
 8. Kitu

  Offtopic o grach

  W Worms 3D i 4 (PC) była jakaś tam prymitywna destrukcja otoczenia
 9. Jak dla mnie dochodowy może być. Jednolity, bez podziału na progi, z kwotą wolną od podatku na poziomie 12x minimalna. Pomysł kolegi @Szambo jest całkiem ok, chociaż zakłada, że wszyscy muszą, chcą i mogą pracować. Szczególnie z tym trzecim jest problem, ale nie ma rozwiązań idealnych. Urzędnicy to inny temat - już kilka lat temu wyszło mi, że mamy ich w Polsce tyle, że każdy z nich mógłby bez problemu raz w miesiącu osobiście odwiedzać mieszkańców i pytać czy czegoś potrzebują ze spraw administracyjnych, a i tak nie mieliby jakoś wiele roboty Licząc ok. 400k urzędników, przypada jeden na około setkę mieszkańców. Dwie-trzy rodziny dziennie. Kawka, ciasto, załatwienie wszystkiego od ręki. 4h "w terenie", 4h w biurze. Zna sytuację rodzinną lepiej niż proboszcz na wsi, kontroluje patusów, pomaga potrzebującym, nie rzuca kłód pod nogi chcącym. Problem?
 10. A jednocześnie mogłaby dość mocno zaburzyć obecny rynek pracy. Do tej pory było raczej z korzyścią dla pracownika - zachęcanie do pracy w danym miejscu nie tylko wyższą wypłatą, ale benefitami. Gdyby (prawie) każdy musiał znaleźć pracę, moglibyśmy mieć powrót do "bier co daje, mam na twoje miejsce kolejne 5 osób". Jestem zwolennikiem ulg podatkowych albo systemu mieszanego - część w postaci ulgi (choć i teraz mamy te marne ~100 złotych miesięcznie), część w postaci dofinansowania do wszelkich kosztów posiadania rodziny - czy to finansowanie "szkolnej wyprawki", czy opłacanie części rachunków. Trudne do wprowadzenia, ale najgorsze co można zrobić, to dać kasę do ręki. Pełni szarej strefy nie zlikwiduje się z wielu przyczyn, ale konieczność posiadania pracy może ją nawet powiększyć. Ułamek etatu za proporcjonalnie minimalną na papierze, reszta pod stołem. Przy dobrej kalkulacji opłacałoby się wszystkim oprócz państwa.
 11. To raczej pokazuje słabość opozycji niż silną pozycję PiS. Łudzę się, że pojawienie się Hołowni i jego partii/ruchu jakoś obudzi tych gamoni z KO, bo przy dobrze dobranym populizmie może być w stanie zgarnąć całkiem sporo mandatów w parlamentarnych. Może przestaną się miotać i trochę się zbiorą w sobie, bo mogą stracić znaczącą część swojego elektoratu. Z drugiej strony - wracają wspomnienia o wielce antysystemowym Kukizie, więc równie dobrze mogą kompletnie olać nowego rywala.
 12. Kitu

  upały

  @parkkk Przejrzyj sobie ostatnie 2-3 strony w tym temacie
 13. Trochę tak jak Duda. Najpierw robi z siebie strażnika konstytucji, a później z uśmiechem na ustach ją łamie
 14. No jak nie jak tak. Przecież fajnie jest w Polsce za obecnych rządów, dużo śmiesznych obrazków ludzie tworzą, można się pośmiać z obelg rzucanych w każdą stronę. Nie na tym polega polityka? To nie jest taki większy kabaret dla wszystkich obywateli, za który przymusowo płacą? Nie pogibiesz się z prezydentem na skoczni w Zakopcu czy Wiśle? Co z Ciebie za patriota?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...