
monszy213
-
Liczba zawartości
46 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi dodane przez monszy213
-
-
Nie mam żadnego Ryzena, ostatni jaki tu chodził to 5 2600 ale nie mialem wtedy SSD M2. Moja płyta pociągnie ryzena 4 generacji, jest nawet w compatibility tab, na stronie producenta. Wymagana jest tylko aktualka biosu. Generalnie dzisiaj wgrałem najnowszy bios jakie istnieje od MSI z 2022/08/10 bo myślałem że to wina biosu w wersji beta, i wydaje mi się, że pecet stracił z 5-10% na wydajności bo benchmark z WZ2 pokazuje trochę niższe FPSY. Ale to moja dygresja. Jutro jeszcze pójdę do lokalnego informatyka z którym można się normalnie dogadać i wyciągnąć od niego więcej. Może on mnie postawi w jasnej sytuacji. Tak samsung mimo mojej mylności jest 3.0x4 a nie 4.0, może rzeczywiście ten dysk jest uparty i nie pójdzie u mnie.
-
Zen 3 to 4 generacja. Co do dysku to jest program kingston ssd manager, ale nic nie zrobię dopóki się nie dostanę do windowsa
-
14 minut temu, Flik napisał:Z tego co pamiętam to na płycie slot M.2 to 3.0 x4. Ty masz dysk 4.0x4. Generalnie nie powinno to powodować takich problemów, no ale...
A próbowałeś np zmiany firmware dysku?
Tak na płycie jest 3.0 x4.
Zmiany firmware nie próbowałem, jak to zrobić w momencie kiedy nie mogę się nawet do windowsa dostać z tym dyskiem kingstona?
-
Jasne, mam 14 dni więc oddam. Można zamknąć temat.
-
W komputroniku, gdzie kupiłem dysk sprawdzili go, powiedzieli że działa, nawet zainstalowali na nim system. Ja po downgrade i instalacji biosu ze strony MSI z 2022/08/10 i aktualizacji sterowników dalej dostaje BSOD. Może on być niekompatybilny z B450 Gaming Plus?
-
Bios jest aktualny, robiłem update grubo przed zamiarem kupienia jakiegokolwiek m2. Przejdę się jeszcze do informatyka może będzie miał platformę na której uruchomi dysk i sprawdzi czy też mu się tak dzieje.
-
Cześć, wczoraj odebrałem nowy dysk m2, jest to Kingston NV2 M.2 Pcie 4.0 NVMe 1TB. Chciałem go wymienić za 500 Gb Samsunga SSD 980, z uwagi na mniejszą pamięć. Wymieniłem Samsunga na Kingston i w momencie ładowania Windowsa przy starcie systemu, kółko się zawiesza, pokazuje się BSOD z informacją Critical Service Failed. Po kilku restartach które dają dalej BSOD, komputer daje mi możliwość skorzystania z recovery mode i kilku innych opcji, jak np. wejście do biosu. Wyświetla się błąd 0xc0000001. Dodam że to nie jest dysk, który ma trzymać system, bo na taki mam osobny ssd sata od cruciala. Po wyjęciu Kingstona ze slotu wszystko normalnie się wczytuje. Po zamontowaniu z powrotem Samsunga też wszystko okej. Mam rozumieć, że nowy dysk Kingstona jest uszkodzony?
Mobo: MSI B450 GAMING PLUS
CPU: Ryzen 5 5600X
GPU: RX 6600XT
PSU: SilentiumPC Supremo FM2 650 Gold
Ram: 4x8 Ballistix Crucial 3200mhz
-
W dniu 30.06.2022 o 19:36, Slayni napisał:I jak?
Nic się nie zmieniło, przez chwilę myślałem że to będzie to, jednakże któregoś dnia znowu zapipczył. Nie dawno z resztą przy minimalizowaniu Escape from Tarkov do pulpitu zgasł mi ekran jakbym odłączył kabel DP, tylko reset komputera pomógł. Takie rzeczy u mnie się dzieją rzadko, ale się dzieją.
Dobra 26 lipca, zrobiłem jeszcze update biosu do wersji beta, bo dużo osób pisze na forum, że BETY od MSI są w sumie gotowymi biosami tylko mają inny wygląd. Zaktualizowałem sterowniki chipsetu, i to co się dało pod AMD, i od tego momentu nie słyszałem żadnych dźwiękowych sygnałów.Dzisiaj znowu wydał te same dźwięki. Aktualizacje nie pomogły
-
Przetestuję to co zrobiłeś i też dam znać czy i u mnie przestało pikać.
-
@Slayni
Mam identyczny problem z pikaniem zaraz po naciśnięciu guzika power w komputerze. Równocześnie z sygnałem dźwiękowym, do końca świeci się dioda EZ Debug od VGA. Sam opisałem swój problem jednakże po przeczytaniu Twojego, to zrezygnowałem z odpowiadania na mój post. Komputer generalnie po remoncie, wymieniony RAM, bo myślałem że to było przyczyną. Procesor od niedawna też nowy, a karta graficzna siedzi od początku roku w komputerze. Dopiero od jakiegoś miesiąca/półtorej zacząłem słyszeć pikania przy pierwszym uruchomieniu komputera. I też mam wrażenie, że komputer gdy startuje na równi z włączeniem monitora delikatnie zwalnia z włączeniem się. Potem pracuje normalnie i nie ma problemów z wydajnością.Bios jest aktualny, wersji beta nie będę wgrywał bo na ogół bety nie są polecane. Nie mam jak sprawdzić zasilacza, natomiast skoro nie ma żadnych objawów w trakcie intensywnego grania to nie winiłbym PSU. Karta graficzna pod obciążeniem też sobie radzi i nie miałem z nią problemów. Dodatkowo dwukrotnie przeczyściłem sloty ramu i pci'e powietrzem, sprawdziłem kable zasilania i dalej sobie lubi zapikać przy pierwszym starcie.
Napisz proszę co odpowiedział Ci support Gigabyte, bo chociaż ja mam płytę od MSI to ich dorada pomoże i w moim przypadku. -
Właśnie patrzę na wątek napisany 14 czerwca. Bardzo podobny problem ma autor. Spróbuję i napiszę co się dzieje.
-
Siemka, od jakiegoś miesiąca lub dłużej zauważyłem, że chwilę po włączeniu komputera zapala się na płycie dioda VGA, na około 2 do 3 sekund i zaraz po tym dioda BOOT, która po chwili gaśnie. Komputer uruchamia się normalnie i działa tak samo, jestem pewny, że nie traci na wydajności. Jednakże trochę mnie to niepokoi bo od czasu do czasu towarzyszy temu pikanie z płyty głównej, jedno długie piknięcie i dwa razy krótkie. Te sygnały dźwiękowe występują tylko raz, i potem ilekroć bym komputera nie włączył to tylko świecą się te diody o których wspomniałem. Co mogę dodać to tylko że myślałem że to problem z pamięciami RAM. Wymieniłem je i dalej czasem zapiszczy przy włączaniu. Karta graficzna też relatywnie nowa, kupiona na początku roku. Wszystkie sloty przedmuchane sprężonym powietrzem i sprawdzone czy nie ma jakichś uszczerbków. Kable od zasilacza też w porządku. Nic nie jest podkręcone oprócz RAMU który chodzi w profilu XMP.
CPU: Ryzen 5 5600x
GPU: AsRock Radeon RX 6600 XT
RAM: CRUCIAL BALLISTIX 2X8GB CL16 3200MHZ
PSU: SILENTIUM PC SUPERMO L2 GOLD 650W
MOBO: MSI B450 GAMING PLUS
Wersja Biosu .1H5 (jest beta .1H7 ale boje się go wgrywać)
-
Rozumiem, no dobra to wybiorę crucialle. Dzięki za pomoc!
-
A czy myślicie, jakbym wziął te wymienione Cruciale Balistixy, to duża byłaby szansa żeby je na 3600 mhz podkręcić? Czy lepiej już dołożyć i kupić nominalne cruciale o taktowaniu 3600?
-
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:Co to znaczy, że "obsługuje jedynie 3446"? 3466 - 3600 nie da się zupełnie ustawić? Przecież zarówno 3446, jak i 3600 to OC i albo pójdzie, albo nie.
"Supports DDR4-3466(OC) Memory"
Tak jest napisane w specyfikacji płyty głównej. Raczej nie poleci wyżej niż 3466?1 godzinę temu, Send1N napisał:Kingstony na profilu xmp będą lepsze bo mają ciaśniejsze alpha timingi (16-18-18 vs 16-20-20) możesz jeszcze zerknąć na crucial ballistix https://www.x-kom.pl/p/550269-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-3200mhz-cl16-ballistix-black.html#Specyfikacja
Rozumiem, widzę że Ballistix'y też całkiem ciekawie się prezentują pod względem timingów? Czyli co? W pojedynku Crucial vs Kingston lepiej będzie wziąć Cruciale?
-
Cześć, chciałbym wymienić kości ram w moim PC, jako że już nie dają rady i memtesty mówią że w którejś kości są błędy. Obecnie mam dwie kości po 8gb HyperX Fury 2133Mhz, które nie mają profilu XMP, więc udało mi się je wykręcić na 3000 mhz. Natomiast jako że od pewnego czasu komputer pika jak się włącza (1 krótki 2 długie beepy), to chciałem ten RAM wymienić. Upatrzyłem sobie dwa typy, są to: Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Beast Black (KF432C16BBK2/16) albo Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper Steel (PVS416G320C6K). I chciałbym się zapytać które z nich wybrać. Mam Ryzena 5 5600x i wiem że można tutaj spokojnie dać kości o taktowaniu 3600 Mhz ale płyta główna obsługuje jedynie 3446 MHz (MSI B450 Gaming Plus). Co o tych kościach powiecie? Generalnie chciałbym się zamknąć w 360 zł. Jeśli są jakieś lepsze pomysły z chęcią wysłucham.
-
PCI BUS zaktualizowany, przeinstalowałem sterowniki i dalej to samo.
-
-
Windows zupdate'owany, dzieje się to samo, chyba trzeba będzie przeinstalować system
-
Bios w wersji .1h5
-
Cześć, mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty graficznej. Posiadam RX 6600 XT od AsRocka. Do tej pory było z nią wszystko w porządku. Sytuacja zmieniła się kiedy z Ryzena 5 2600 przesiadłem się na 5 5600x. Po zmianie procesora, sterowniki od AMD wyrzuciło. Zainstalowałem je na nowo i wtedy błąd 1603 podczas instalacji się pojawił. Mimo tego błędu sterowniki są niby zainstalowane. Mam dostęp do menu AMD i wszystkie opcje są sprawne. Robiłem już opcję odinstalowywania sterowników poprzez AMD clean up utility tool. Robiłem sfc restorehealth. Reinstalowałem także MC Visual C++. Przy wszystkich tych przypadkach gdy instaluje na nowo sterowniki wyskakuje błąd 1603. Nie wiem czy ten błąd może być powiązany z tym że w Battlefield 1 po jakimś czasie tj. 30-50 minut gry, BF się dziwnie wygasza do pulpitu jakby wyrzucono mnie z serwera i wyskakuje błąd Origin.
MSI B450M GAMING PLUS
RYZEN 5 5600X STOCK
RX 6600 XT STOCK
KINGSTON HYPERX 3200 MHZ CL16
SILENTIUM PC SUPERMO L2 650W GOLD
-
Zauważyłem, że ilość używanej pamięci ram różni się w menedżerze zadań. Po podliczeniu w procesach wychodzi mniej, a przechodząc do zakładki wydajność, tam zużycie skacze o 2,5/3 gb więcej. Zdjęcia z grą odpaloną w tle i bez. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale chciałbym wiedzieć czy to normalne.
Tu zdjęcie z grą w tle: https://imgupload.pl/zdjecie/1-vert.Y98gm
Tutaj tylko z otwartą przeglądarką: https://imgupload.pl/zdjecie/3-vert.Y9ULr
-
Na poprzednim systemie, przed formatowaniem był Kaspersky free. Po formatowaniu nie posiadam żadnego. Przeinstalowałem tego apexa z dysku HDD na SSD wraz z aplikacją Origin. Jak na razie wszystko pracuje jak należy.
-
Teraz po większym czasie wrzuciłem OC na procesor i RAM. Apex został zainstalowany na dysku SSD i grę zamknęło po jakichś 3h grania. Memtest86 został zrobiony na kościach RAM jeszcze w nocy, obydwie bez błędów.
BSOD przy wymianie dysku m2 na nowy
w Dyski twarde i SSD, pamięci flash USB, napędy optyczne
Napisano
Dobra, odważyłem się po prostu na tym kingstonie zainstalować system. Byłem u informatyka zrobił na moich oczach test i wytłumaczył dlaczego się tak działo. Jakimś cudem Kingston na platformie AMD wymusza siebie jako pierwszy, dlatego dostawałem BSOD jakoby systemu nie wykrywało. Postawiłem system na tym Kingstonie, bo doradził mi żebym ten SSD Sata od Cruciala, na którym dotychczas miałem system, schował ze względu na jego prędkości. Dysk działa prawidłowo, tylko jakimś prawem zamiast bootować Cruciala SSD gdzie miałem Windowsa to bootował tego Kingstona i żadną metodą nie dało się tego nadmienić. Temat do zamknięcia.