Skocz do zawartości

SeN81

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  3324
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8 Neutral

1 obserwujący

O SeN81

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

15589 wyświetleń profilu
 1. Tak. Zakładając Revoluta przechodzisz całą procedurę KYC wiec wszelkie operacje sprzedaży są powiązane z twoją osobą a że wymieniasz na tzw. fiaty to tak, powstaje obowiązek podatkowy. W przypadku giełd używa się do tego stablecoinów np. USDT(Tether) które nadal są kryptowalutami, a wymiana krypto-krypto nie podlega opodatkowaniu, więc taki obowiązek nie powstaje do póki nie będziesz chciał wyciągnąc z giełdy fiatów.
 2. Tak jak pisałem wyżej, to że coś można zrobić nie znaczy że jest to zgodne z dobrymi praktykami. To że ktoś rezygnuje z bezpieczeństwa swoich środków na rzecz wygody to jego indywidualna sprawa. Co innego jak ktoś robi to świadomie bawiąc się w spekulacje a co innego jak robi to nieświadoma zielonka w temacie bo tak przeczytała w internetach. Dlatego powielanie informacji że Revolut to dobra opcja do inwestycji long term, bo o tym była mowa, jest złe i niebezpieczne. Pomijam już fakt że na Revolucie nie kupujesz krypto tylko instrument pochodny ( ekspozycje) więc nawet jak kiedyś postanowisz wypłacić swoje krypto na swój portfel to nie będziesz mógł tego zrobić.
 3. Podałem Ci dokładne uzasadnienie. To że coś jest możliwe nie znaczy że jest prawidłowe.
 4. Revolut to nie jest narzędzie do inwestowania. Tak samo jak karta kredytowa do tego nie służy tak samo Revolut. Revolut to narzędzie do płatności a nie inwestycji. To że można za jego pomoca kupić krypto nie znaczy że jest to narzędzie do inwestycji.
 5. Właśnie przede wszystkim chodzi o kontrolę. Co ci po cyferkach na monitorze jak nie będziesz mógł z nich skorzystać. Prawo może się zmienić, firma będzie musiała się zamknąć i tyle zobaczysz swój hajs trzymając go na Revolucie. A zakazanie krypto na całym świecie jest raczej niemożliwe, albo będzie działało w szarej strefie albo znajdzie się 100 furtek aby obejść prawo aby spieniężyć swoje krypto. Dlatego absolutną podstawą bezpieczeństwa krypto jest kontrola swoich środków.
 6. Brednie kolego piszesz. Oddanie możliwości dysponowania własnymi środkami podmiotowi trzeciemu to zaprzeczenie fundamentalnych zasad które stoją u podwalin krypto, a mianowicie decentralizacji i możliwości pełnej kontroli swoich środków. Korzystanie z Revoluta może i jest wygodne ale używanie go jako miejsce do przechowywania swoich oszczędności absolutnie nie jest bezpieczne.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...