Skocz do zawartości

Kaiketsu

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  5827
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

27 Excellent

O Kaiketsu

 • Tytuł
  Uzależniony od forum
 1. Kaiketsu

  Sąsiadka

  Nawet, jeśli autor wezwie Policję, to przecież nikt im nie otworzy od sąsiada. Tym samym nie będzie mandatu. chyba, że autor uprze się, by założyć sprawę w sądzie i wykorzystać Policjantów jako świadków, ew. ich notatki jako dowód. Ale to wiąże się z konsekwencjami. Niee, każdy ma prawo do CISZY we własnym mieszkaniu, a nie słuchaniu imprezek sąsiadów. Zakłócanie tej ciszy (i nie o dwudziestej drugiej, tylko W OGÓLE) to wykroczenie. Art 51 kw. Od imprez są kluby, a nie klitki w blokach. Tylko egzekwowanie tego prawa w praktyce jest trudne, a nawet niemożliwe.
 2. Jak masz na wkład własny... Ja nie miałem, a potem dowiedziałem się, że będzie lepiej, jak kupię działę za gotówkę, bo wejdzie jako wkład własny bez obciążenia hipotecznego. Pewnie lepiej było po uzbieraniu na wkład własny (w 2018) kupić mieszkanie a teraz je ewentualnie sprzedać, no ale nie sądziłem, ze aż tak zdrożeją my bad. Myślałem, że trochę stanieją, gdy już mnie było stać. Podrożały. Na szczęście działki z grubsza kosztują tyle samo. Dobre pytanie. W sumie ja to bym zarobił tyle, żeby mi starczyło na skromne życie do 100 i olał pracę, ale wiele osób uważa, że to mało ambitne pojęcie i wolą pomnażać fortunę kosztem czasu, jaki mamy na ziemi. Trudny wybór. Mój były szef nie wierzył, że dałbym tak radę. Uważał, że każdy człowiek chce więcej i jak kupię dom, samochód i bajery to zechcę większego samochodu, domu i droższych gadżetów. Może tak, może nie. Z moją pensją nie mam okazji się przekonać
 3. Za 4200 idzie się utrzymać na znośnym poziomie w pojedynkę, ale oszczędzanie jest niemożliwe. Dlatego zamiast wynajmować z dziewczyną, mieszkaliśmy u rodziny. Ja u ojca, ona u dziadka. Ale dzięki temu mimo wtedy słabych, a dziś przeciętnych pensji mamy uskładane na działkę za gotówkę i możemy chatę budować. No, prawie uskładane, zabrakło 40k 😅 Było kredyt dobierać. Może gdybym miał więcej zapału, to dawno bym dostał awans i zmienił firmę z państwówki na janusza, miałbym 6-7k. W telekomunikacji cieżko wyrwać więcej bez bycia kierownikiem większego projektu, a na to nie mam szans bo nie mam doświadczenia w zarządzaniu. Ale wtedy nie wychodziłbym z pracy o 16:00, zapominając o niej w momencie przekroczenia progu, a nie ukrywam, że taki stan mi odpowiada Tak więc lenistwo i wygodnictwo, moi drodzy, dlatego mam tylko 4200 mimo niezłego CV i niezłych studiów z osiągnięciami. Zaś co do tematu, to po prostu uważam, że żadne uczucia nie powinny popychać nas do podejmowania decyzji, które potencjalnie mogą mieć bardzo złe konsekwencje, i tyle.
 4. No widzisz, jak tu nie mieć kompleksów pisząc o własnej, realnej pensji 😅😅 Ale w sumie to fakt, że czytając "męskie" fora czuję się cholernie biedny niemniej kompleksów nie posiadam, to wszak okolice legendarnej "średniej krajowej" i ponad medianę, o dominancie nie wspominając
 5. Czy też może, nędzne w porównaniu z wami, bo jesteście #programistami15k! (Minciu, to żarcik jest 😅)
 6. To prawda. Niemniej jak na moje warunki - myślę, że trochę idę na łatwiznę. Przyznaję się bez bicia.
 7. Wyzywasz innych od szczeniaków, a sam sadzisz banały godne 15-latka. Trochę pokory, bracie, bo życie potrafi zaskakiwać, a kochane żony po latach okazują się mieć kochanków. I na nic buta i zarozumiałość, że "moja myszka jest wyjątkowa". Potem jest szok, albo nawet większy szok, gdy kochana przez lata myszka nagle chce wyłącznej opieki nad dziećmi, wysokich alimentów i połowy domu, który został sfinansowany głównie z Twojej pensji. Oczywiście (bo chyba trzeba to pisać wytłuszczonym drukiem) nie sugeruję, że tak się stanie w Twoim przypadku. Ale może się stać. Tak samo jak każdego z nas jutro może pierdyknąć samochód na ulicy. I wtedy musisz się wziąć za bary z konsekwencjami fantazji o dwóch połówkach jabłka. Tak jak już wspomniałem wcześniej - ostatecznie to Twoja sprawa i Ty poniesiesz ewentualne konsekwencje, ale inwektywy wobec inaczej myślących są mocno nie na miejscu. @Minciu #Programista15k to dla mnie tylko śmieszny mem, spokojnie dlatego z hashtagiem piszę. Nie mam kompleksów żadnych. Zarabiam tyle, ile napisałem i się tego (nie) wstydzę, chociaż pewnie jest czego, bo za wiele to nie jest. Ale dla mnie jest OK. Może będzie niedługo więcej, nie w tym roku jedynie - bo przez koronę wooj bombki strzelił z podwyżką.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...