Skocz do zawartości

Spl97

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  13981
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  10

Odpowiedzi dodane przez Spl97


 1. Ciekawy temat dot. Trollingu komputera. Szczerze to powiem ze swojej perspektywy, że właśnie na początku września stałem się poniekąd ofiarą takiego trollingu w wykonaniu mojego głównego kompa z 5700X, gdyż po prostu po włączeniu przycisku power ześwirował i nie chciał się w ogóle zabootować, czarny ekran, wyświeltacz kodów POST (mój model płyty akurat taki wyświetlacz posiada) stanął na 0d (najciekawsze jest to, że w MSI taki kod jaki miałem w ogóle nic nie znaczył według instrukcji w sekcji kodów POST), a dioda zatrzymała się na CPU i barwie czerwonej :E. Opiszę, jak wyglądała walka, żeby przestał trollować i stanąć na nogi. To była w ogóle taka pierwsza sytuacja z obecnym sprzętem.

  - Na początek próbowałem resetu biosu. Efekt? Nadal czarny ekran.
  - Wyciągnięcie karty graficznej i podłączenie innej karty graf. Co dało? Tyle, co nic, lecz później się okazało, że zrobiłem to niepotrzebnie.

  - Wyjęcie jednego modułu ramu. W końcu z jednym modułem odpalił i pojawił się pulpit :E. Po tym kroku stało się jasne, że albo coś z ramem, płytą bądź z procesorem. Kombinowałem w takim razie z ramem, podłączać odłączać itd. Po dobrych kilku razach w włożonymi dwiema modułami ramu tak jak należy, w końcu zabootował jak przed tym zdarzeniem :D i wszystko było już w porządku poza tym faktem, że trzeba było wszystkie nastawy jakie miałem poustawiane w biosie klepnąć w zasadzie od nowa, gdyż nastąpił reset biosu oraz trenowanie od nowa ramu. Fajnie, nie ma co, a już wtedy byłem dość mocno zestresowany oraz myślałem, że coś rzeczywiście padło i byłbym już bez jednego kompa, a tu taki numer :hahaha:.

  Ile straciłem? Dobrą godzinę, którą przez takie zdarzenie nikt mi nie odda :E. Na szczęście po 3 tygodniach działa komp póki co ok, nie wyszły jakieś inne problemy po drodze.


 2. W dniu 21.09.2023 o 11:32, Everyman napisał:

  Ale zdajesz sobie sprawę, że Mentzen nie potrafi wyjaśnić żadnego ze swoich punktów programowych, zarówno tych jawnych (likwidacja ZUS) i niejawnych (wypędzenie z Polski Żydów)? Został w tematach stricte ekonomicznych zmiażdżony przez Petru, który zadawał mu podstawowe pytania z zakresu tej wiedzy.

  Zdecydowana większość elektoratu Konfy nie zdaje sobie z tego sprawy, że Mentzen i Konfa tak naprawdę mają program wyborczy, który nazywają po prostu żartem. Ani jednego konkretu. Dodatkowo elektorat nie chce w jakikolwiek sposób usłyszeć o konkretach, które przy takich postulatach jak likwidacja ZUS-u, muszą zostać dokładnie przedstawione wszystkim obywatelom, gdyż jest to zbyt poważny punkt programu, żeby nie wyjaśnić o co biega i co się stanie z tymi, co są siłą rzeczy w ZUS-ie i tam są składki emerytalne Polaków i Polek pracujących.

  Petru doskonale w debacie z Mentzenem pokazał, co tak naprawdę znaczy program wyborczy Konfy i taki program jest tak szczerze guano warty.

  • Confused 1
  • Upvote 2

 3. W dniu 20.09.2023 o 16:13, Zdzisiu napisał:

  Tak samo było za PO, SLD i jeszcze wcześniej. Podporządkowanie służb siłowych przez partie rządzącą jest standardem w Polsce. Pod tym względem to my nigdy nie wyszliśmy z komuny. 

  Można poniekąd częściowo się zgodzić, że poprzednie partie przy władzy także podporządkowały sobie policję i wojsko, lecz jest takie jedno ale. O ile wcześniej przy "swojej" policji i wojska partie sprawujące władzę swoich przeciwników zatrzymali, to odbywało się w zasadzie na gorącym uczynku bądź gdy popełnione zostało rażące przestępstwo. Tym czasem co mamy za zatrzymania przeciwników politycznych za PiS-u? Za byle co, dlaczego tak się dzieje? Odbywa się nie tylko z rozkazów dowódców podległych PiS-owi i tym z centrali na Nowogrodzkiej, ale również to się dzieje ze strachu PiS-iorów, żeby nie doszło później do ujawnienia wszystkich tajemnic, przekrętów i wałów jakie zrobili, gdy od 8 lat są u władzy, a pieczę nad wszystkim trzyma Kaczka.

  W dniu 21.09.2023 o 10:31, Melodyman napisał:

  moge nawet gadac jak wyborca mniejszosci niemieckiej a ty sie tym nie interesuj jak nie masz nic ciekawszego do powiedzenia

  wszyscy cisna po pis, to fatalny rzad a ta afera to ich kompletna kompromitacja, wszyscy to wiemy a ja odnosilem sie tylko do "migracji sondazowych"

  Niebywałe :E.

  Nie dość, że ten Troll na to forum przyszedł z chwilą, gdy PiS-owi zaczęło iść słabo, a Tusk jednym marszem rozpoczął drogę na szczyt (co tak ogólnie na sondażach tego nie widać za bardzo, ale mniejsza o to), to teraz zaczął jechać po PiS-ie, a chwalić Konfę i ich kuców :E. To w końcu on jest PiS-owskim trollem czy jednak Konfiarskim trollem wyhodowany na Konfiarskiej farmie trolli 8:E? Czy kurde noga to napisał dla zmylenia przeciwnika?

  W dniu 21.09.2023 o 10:37, Szambo napisał:

  Znowu mamy najazd PiSowskiej farmy trolli?

  Najazd Trolli to od kilku miesięcy chyba non stop tutaj jest. Niezależnie czy Trolle wywodzą się z PiS-owskiej farmy czy z Konfiarskiej farmy.

  W dniu 21.09.2023 o 11:01, michaelius33 napisał:

  Tak na serio to na kogo ma głosować wyborca o poglądach prawicowych w Polsce ?

  Są również inne partie, oprócz PiS, PO, PSL z Hołownią, Lewicy czy Konfy, także są takie partie w części wyborczych okręgów, jak Bezpartyjni Samorządowcy, Polska Jest Jedna czy np. Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców. Trzeba tylko spojrzeć, nie patrzeć tylko na główne siły polityczne, czego przeciętny Polak i Polka tego nie rozumie.

  W dniu 21.09.2023 o 12:44, dahrentrade napisał:

  Obajtek "prorok" z koziej dupy trąbka wiedział, że tak nastąpi, gdy obniży ceny paliw z byle jakiego powodu, to przyjadą Niemcy kupować u nas paliwo. Dlaczego teraz tego nie robi, co robił przez wiele miesięcy, że łupał na paliwach ile wlezie? Bo wybory i PiS-owi niezbyt ostatnio idzie, to trzeba nabrać ludzi w celu oddania przez nich głosów na PiS i kusić ich tańszym paliwem :E

  Ceny paliw, jakie mamy teraz to po prostu kolejny cud na dystrybutorach, który się dzieje w ostatnim czasie. Poprzedni taki cud był jakoś na początku tego roku. Wszędzie paliwa i ropa naftowa poszły ostatnio cenowo do góry, tylko nie w Polsce, tam zamiast drożeć, to jeszcze na dodatek tanieją wbrew logice.

  W dniu 21.09.2023 o 14:57, sabaru napisał:

  Z obniżaniem cen paliw może być to samo co zrobili przed końcem roku. Miał tam wejść jakiś podatek to go obniżyli chyba nawet w tedy coś koło 1zł , a potem zaraz podnieśli inny, który miał w tedy wejść i cyk ceny paliw zostały taki same. Tu też paliwa mają być droższe to obniżają i przy okazji zyskują dodatkowe głosy na wybory.

  Przed końcem poprzedniego roku gdy się okazało, że wracała pełna wysokość VAT-u na paliwa, który wcześniej VAT został obniżony przez tarczę antyinflacyjną, to paliwa zamiast drożeć o tą ~1 zł/l, to... ceny zostały w miejscu. Dlaczego tak się stało? Stało się tak, gdyż Orlen od wielu miesięcy sprzedawał przepłacone paliwa i sobie wywindował wysoko własne marże rafineryjne,. To był właśnie swego rodzaju cud na dystrybutorach.

  Chyba, że mówisz o innej sytuacji, która u nas mogła się dziać w związku z ceną paliw?

  W dniu 21.09.2023 o 15:40, ghostdog napisał:

  Raczej przekupny i krótkowzroczny. PiS jak żadna inna partia kradnie i kręci afery na gigantyczną skalę. Niestety jednocześnie najwięcej rozdaje nieswoich pieniędzy. I tutaj jest źródło tego 35% sukcesu. Najgorsze jest to, że ten kraj nie może sobie rozwalić ryja w ekspresowym tempie, tylko rozłożone jest to w czasie. Więc przeciętny wyborca tego nie widzi. 

  Nie tylko naród dał się przekupić i nie widzieć wszystkiego co się wyprawia, skoro kasa przychodzi na czas, to jest jedna strona medalu. Drugą stroną jest to, że Polacy i Polki dają się nabierać na przekaz, jakie rozpowiadają media, a szczególnie takie, które są pod kontrolą PiS-u, co doskonale widać po TVP. Jak taki ogląda codziennie swoje ulubione medium i tam non stop jest powtarzane treści, które nakierowują na takie myślenie i postrzeganie świata, a nie inne, co jest nader widoczne na TVP i ich przekaz w stylu "zły Tusk" zgodnie z życzeniem centrali na Nowogrodzkiej i Kaczki, to następuje utrwalenie takiego przekazu i brak refleksji przez człowieka w sytuacji, gdy widać, że rzeczywista prawda jest jednak inna i wygląda zupełnie inaczej. Tak samo się dzieje, gdy co rusz wypływają na światło dzienne afery, które robią PiS-iory, widać, że PiS-iory nawaliły do takiego stopnia, że powinni tracić poparcie i ludzie odwróciliby od takiej partii, ale dzięki też sprawnym mediom PiS wychodzi z niemal każdej afery obronną ręką, przekaz leci taki jak sobie życzą PiS-iory, nie daj boże wina za takie afery zostaje zrzucona na Tuska i opozycję, także momentalnie pojawia się jakiś dowolny temat zastępczy, który potrafi przykryć poprzednie "wyczyny" PiS-iorów. Dlatego z takich powodów PiS do dnia dzisiejszego nadal ma 30-35% poparcia.

  W dniu 21.09.2023 o 23:34, zdunzdun napisał:

  A to już nie oddawaliśmy? Przecież był okres srogiego przepłacania. Bufor jakoś trzeba było zrobić przed wyborami. 

  Był i jest okres, gdzie Orlen i Obajtek łupał na paliwach Polakom jak chciał. Rzecz się dzieje z chwilą wybuchu wojny na Ukrainie i trwała do niedawna, teraz jest krótka przerwa, a po wyborach dalej będą łupać ile wlezie i zobaczymy wtedy rynkowe realne ceny paliw. Jakby ktoś nie wiedział, to odpowiedź można znaleźć w danych makro na stronie Orlenu. Nadal są spore marże rafineryjne, które życzy sobie Orlen i wynoszą kilkakrotność tego, co było przed wojną na Ukrainie.

  W dniu 22.09.2023 o 11:33, Szambo napisał:

  Czy w 2027 po 12 latach też będzie działać?

  Może się okazać, że to może działać z widocznymi gołymi okiem efektami do końca świata i jeden dzień dłużej.

  W dniu 23.09.2023 o 15:02, Ronson napisał:

  Apropo kryzysu demograficznego. Gdyby tak zebrać kasę jaką PIS i PO zmarnowało to by wystarczyło. Na ile nas zadłużyli? Ile zmarnowali i rozkradli? Ile szans wdeptali w błoto? Ile razy zdradzili, smarując wielkim korpo?

  Nazbierałoby się tego na całkiem długi czas wypłat emerytur, myślę.

  Dodać też trzeba, że zbierając co do złotówki kasę, którą ukradł PiS, PO i wszystkie poprzednie partie rządzące po 1989 roku, to się okażę, że za taką kasę można byłoby postawić sporą ilość mieszkań. Nie tylko taką kasę do kupy zebraną można przeznaczyć na wypłaty emerytur, są jeszcze inne, bardziej pilniejsze wydatki z punktu polskich obywateli niż dawanie dodatkowej kasy emerytom.

  14 godzin temu, Keken napisał:

  PiS zniszczy wszystko.

  Od Ośmiu lat widać gołym okiem, że PiS realizuje punkt po punkcie program o nazwie "Polska w ruinie", czego inauguracja takiego programu realizowanego przez PiS nastąpiła w momencie expose Szydłowej, gdy została premierem, a to był 2015 rok.

  3 godziny temu, Zdzisiu napisał:

  Która partia tego nie robiła? To cecha socjalizmu. Dlatego obecnie jedyna nadzieja to Konfederacja. 

  Nie licz na jakąkolwiek nadzieję ze strony Konfederacji. Kuce z Konfy w niczym się nie różnią od tych z PiS-u, PO, PSL, Lewicy, jak lubią Konfiarze mówić na pozostałych, "bandy czworga" :E. Jak kuce z Konfy dostaną dostęp do koryta, niezależnie czy będą w przyszłości rządzić samodzielnie bądź w koalicji (możliwe, że w najbliższej przyszłej kadencji wraz z PiS-em), to także jak pozostali to robili, będą kraść ile będzie można.

  • Confused 1

 4. 16 godzin temu, Zdzisiu napisał:

   Kontekst polityczny jest dokładnie w takim samym stopniu jak na tym wiecu. Różnica jest tylko taka że tą posłankę spacyfikowano znacznie szybciej. 

  Przypominam, że policja podobnie jak wojsko jest bardzo podporządkowane PiS-owi i nie można znaleźć w zasadzie nikogo, kto przy rozkazach, jakie przekazywane są od centrali powie "Nie" ;).

  16 godzin temu, lukadd napisał:

  A Ukraina potencjalnie może być olbrzymim rywalem dla Polski w EU. Tańsza siła robocza, zarąbiste ziemie/rolnictwo, masa miejsca na budowę fabów, elektrownie jądrowe(tani prund pod faby) itd. Jak Ukraina wygra tą wojnę to Polska może skończyć jako kraj przeładunkowy dla towarów wysyłanych z Ukrainy.

  Nie powiem, że może być, ale na pewno Ukraina będzie poważnym rywalem dla naszego kraju w UE, tym bardziej jak trwająca wojna zakończy się wypędzeniem kacapów, a potem Ukraina zostanie włączona do UE i sukcesem skończy się odbudowa Ukrainy, którą wykonają przeróżne firmy z UE. Tam chyba wszystko jest tańsze od PL, siła robocza jest w UA sporo tańsza, produkcja także jest tańsza, montownie i fabryki również chętnie zostawałby postawione na terenie UA. Tylko pytanie, czy tak do tego dojdzie, gdyż jednak przedstawiony scenariusz jest sporo optymistyczny.

  17 godzin temu, lukadd napisał:

  Naważone piwa to trzeba je wypić :beer:a nie obwiniać Ukrainę. Kto daje i odbiera to się w... jakoś tak to leciało.

  To naważone piwo tak naprawdę powinni wypić nie tylko PiS-iory, które doprowadziły do takich sytuacji jak z ukraińskim zbożem, ale również wszyscy Polacy i Polki, który oddawali głosy w wyborach na PiS i nadal mają zamiar oddać swoje cenne głosy na PiS pomimo hurtowych i poważnych afer w wykonaniu PiS-iorów, które w normalnym kraju spowodowałyby spore spadki poparcia dla partii. Szkoda, że elektorat PiS-u nie chcą się zreflektować z tego co się tak naprawdę w tym kraju się wyprawia i do nich nie docierają żadne racjonalne argumenty, byle, żeby kasa się zgadzała i było co jeść.

  17 godzin temu, crush napisał:

  Jasne, że PiS tego nie zrobi i te działania są pod wybory.

  Pod wybory teraz są ustawiane ceny... paliw do takiego stopnia, że chyba można mówić o kolejnym "cudzie na dystrybutorach". Dzisiaj na jednej stacji zobaczyłem cenę 6 zł i kilka gr za litr benzyny 95 oraz oleju napędowego. Aż musiałem przecierać sobie oczy, bo zwyczajnie nie uwierzyłem, że to się dzieje naprawdę :E. Jeszcze nie tak dawno paliwa były o dobre kilkadziesiąt gr na litrze droższe. Jest ogólnie mocno pokręcona logika teraz, ceny paliw na świecie idą teraz do góry, a w Polsce zamiast drożeć, to tanieją :E i łatwo można wytłumaczyć ten fakt nadchodzącymi wyborami. Ciekawe, że wcześniej Orlen łupali ile wlezie na paliwach z racji mocno podwyższonych rafineryjnych marż. Teraz taki kabaret jest grany, żeby ocieplić fatalny wizerunek Orlenu jak i PiS-u do takiego stopnia oraz w celu nabrania kierowców oraz zwykłych ludzi do oddania głosów w wyborach, oczywiście na PiS :E.

  Dlatego taki apel do kierowców i zwykłych ludzi - Nie dajcie za wszelką cenę nabierać na takie akcje, gdyż po wyborach taka "hojność" bardzo brutalnie się skończy, wtedy zobaczymy realne ceny paliw, które będą sporo wyższe od takich cen, jakie są notowane teraz na stacjach benzynowych i łatwo będą wynosiły ponad 7 zł/l, jak nie 8 zł i więcej za litr.

  49 minut temu, Arosław napisał:

   Reszta popularnych kanałów na YT to zazwyczaj tylko kalki contentu z USA. Mało na polskim YT unikatowych treści które robią takie zasięgi :P

  Jak spojrzysz głębiej po polskich mniej popularnych kanałach na YT, to znajdziesz wśród polskich kanałów YT oryginalne kontenty. Tylko wystarczy tego chcieć i poświęcić więcej czasu.

  51 minut temu, Arosław napisał:

  No nie byłbym taki pewien. Ostatnio odtwórca jednej z głównych ról wylogował się z tego świata. Poza tym reżyserowie (redaktorzy) ciągle robią nabór nowych aktorów xD

  A jak sobie wyobrażasz przetrwanie wielkiego PiS-u po zejściu z tego świata Kaczyńskiego? Tam będzie po tym wielce oczekiwanym przez ponad połowę społeczeństwa polskiego wydarzeniu ostro z walką o wpływy, a będą rywalizowały ze sobą grupa Morawieckiego, grupa Siasina, grupa Ziobro, grupa Kaczyńskiego, grupa Dudy, grupa Glapińskiego i wiele wiele innych grup skupionych wokół czołowych PiS-iorów.


 5. W dniu 17.09.2023 o 19:42, zdunzdun napisał:

  Fanem konona to byłoby zdecydowane słowne nadużycie, ale lubiłem "uniwersum szkolnej" i ten odklejony od rzeczywistości świat, pełen absurdu oraz donosów :)

  Tkwię w tym szambie od baaaardzo dawna. Mam bardzo "prostackie" poczucuie humoru, a więc to trafiało do mnie zdecydowanie lepiej niż jakieś telewizyjne kabarety.

  Tak ogólnie, to do dnia dzisiejszego nie mam pojęcia, co musi być w tym uniwersum ciekawego do oglądania, żeby tym się interesować :E.

  Konona to kojarzę tylko z tego bekowego filmiku na potrzeby kampanii wyborczej, a to był według źródeł 2006 rok.

  W dniu 17.09.2023 o 22:41, adashi napisał:

  Szkolnej 17 oraz Pana Prezydenta to mi się proszę tu nie czepiać!1

  :rotfl:

  Jedno jest pewne, umrze główny bohater, to będzie oznaczać koniec uniwersum. Podobnie jak nastąpi śmierć Kaczyńskiego, to będzie koniec dobrego w PiS-ie.


 6. GTX 670 nie bierze 300 W, ale tak bardziej 200-220 W. Mój HD 7870 XT bierze niecałe 200 W.

  1 godzinę temu, Kelero napisał:

  Do quada przyszła kolejna karta - gtx 670 4gb, przerost formy nad treścią ale ładny klocek z niebieską płytką pcb będzie dobrze wyglądać.

  Nie do końca przerost formy nad treścią, do ultimate retro PC idealnie się nadaje. GTX 670 jest ogólnie wydajnościowym odpowiednikiem mojego HD 7870 XT :D.

  Za ile tego GTX-a kupiłeś?


 7. Stało się. Czarny dzień w polskiej piłce nadszedł :E. Taki wybór na głównego dowodzącego reprezentacją to pewny piękny pogrzeb 8:E.

  5c7a6e10aafb48_27271395.jpg

  Na szczęście na konfie obyło się bez dymów w wykonaniu Probierza na linii selekcjoner - dziennikarze.

  18 godzin temu, forfun napisał:

  W Cracovii była katastrofa... sprowadzanie szrotu zagranicznego, kiepskie wyniki, awersja do Polaków(zwłaszcza młodych), zostawienie po sobie tego burdelu i wprowadzenie Cracovii w problemy finansowe.

  Ooo, to dobrze wiedziałeś co się działo za jego kadencji w Craxie. Nie dość, że odwalił to co odwalił, to jeszcze był w tej kadencji ulubieńcem Filipiaka. Do tego stopnia, że pewnego dnia Probierz był już tak na maxa wkurzony, że położył Filipiakowi dymisję, a Filipiak wtedy odmówił, ale tylko po to, żeby za dobrze kilka miesięcy później pożegnać Probierza bez żalu.

  18 godzin temu, forfun napisał:

   Już widzę jego konferencje prasowe, gdzie zainteresowanie reprezentacją jest na kosmicznym poziomie. Jak zaczną się trudne pytania, a wyniki będą kiepskie to będzie ciekawie, śmiesznie, żenująco :D.

  Teraz należy czekać, jak na jednej z kolejnych konf prasowych przyniesie doniczkę, trochę ziemi i coś posadzi 8:E. Albo po kompromitującej porażce powie dziennikarzom, że walnie sobie whiskacza i zapali cygaro :hahaha:.

  3 godziny temu, Pavel87 napisał:

   Moim zdaniem bardzo słaby wybór, ale Panowie się znają, niejedną flaszkę w życiu obalili i pewnie jeszcze niejedną obalą, także będzie się działo na zgrupowaniach :)

  Podobno te śmieszne vlogi ze zgrupowań na kanale Łączy Nas Piłka mają z powrotem wrócić, więc będzie można zobaczyć co tam się odjaniepawli :lol2:.


 8. 11 godzin temu, sonio napisał:

  gdzie konfa nazwała swój program żartem?

  Wypowiedzi Mentzena, gdy zostaje zapytany o konkrety, jeśli chodzi o postulaty Konfy :E.

  Godzinę temu, zdunzdun napisał:

  Przeciętny wyborca konfy to dwudziestoletni chłopaczyna w okularkach, zafascynowany jesczcze całą tą wizją utopijnego państwa. Na pewno taki by strzelał, na pewno 😆

  A ja tak przy okazji zapytam czy po avatarze jaki ustawiłeś jesteś fanem Kononowicza (zarazem także Szkolnej 17) czy jednak to dla jaj?


 9. Kolejny plan zmiany w retro kompie stał się rzeczywistością, lecz zanim przejdę do meritum głównego programu, wcześniej w poprzednim poście obiecałem, że opiszę co zostało zrobione, gdy się okazało, że po zmianie zasilacza na mocniejszy w grach (głównie tych nowszych pod Win XP) zaczął się wyłączać, najprawdopodobniej przez bardzo wysoką temperaturę CPU / za słabe chłodzenie na CPU, zwał jak zwał. Pamiętam w sumie dobrze, że K8 (Athlon 64) ma zabezpieczenie termiczne ustawione na 90 st.C, więc żeby aktywować zabezpieczenie termiczne, to autentycznie CPU u mnie musiał mieć 90 st.C bądź więcej podczas grania.

  Otóż po odkryciu opisanego problemu, zastanawiałem się nad dwiema rozwiązaniami, pierwsze rozwiązanie, zarazem także najprostsze, to wymiana chłodzenia na lepsze, ale za to rodzi dodatkowe koszta, które można było jeszcze uniknąć, z kolei drugim rozwiązaniem było zastosowanie środka zaradczego  w postaci undervoltingu CPU, czyli nic innego jak obniżenie napięcia CPU i zdecydowałem na undervolting ze względu na to, że można go wykonać jednym ustawieniem w biosie oraz nie zabiera jakoś dużo czasu. Następnego dnia przystąpiono właśnie do undervoltingu oraz sprawdzania stabilności CPU po wykonanych zmianach, napięcie obniżane było stopniowo, w ASRocku różnica napięć do wyboru w biosie wynosiła około 0,025 V, więc żeby można było obniżyć o przysłowiowe 0,1 V, to trzeba było wybrać cztery opcje mniej. Stabilność CPU podczas zabiegu undervoltingu dokonano w programie OCCT, gdzie w zasadzie oprócz zestawu testu jest także monitoring z wszelkimi wykresami dot. użycia pamięci ram, temperatur, napięć etc. Po kilku godzinach pracy udało się potwierdzić stabilny undervolting CPU na poziomie 0,1 V niżej od bazowego napięcia, które u mnie wynosiło 1,35V, więc ostateczne napięcie to 1,25V. Dalej nie próbowano, gdyż wyniki okazały się zupełnie wystarczające. Rezultaty? Ponad 15 st. różnicy w temperaturze CPU, po undervoltingu temperatura CPU podczas grania wynosiła około 75 st., co jest zadowalającym jak dla mnie wynikiem i co najważniejsze, komp przestał się w końcu wyłączać z powodu przegrzania, więc finalnie taki środek zaradczy pomógł i nic to nie kosztowało za wyjątkiem spędzonego czasu, którego nikt mi nie odda :P.

  Takim oto sposobem po opisaniu zrobionego wcześniej undervoltingu przystąpię do meritum. W tym miesiącu zdecydowano na wymianę tylnego wentylatora z 80 mm na 92 mm, skoro widać, że w tej obudowie jaka jest ma otwory montażowe na wentylator 92 mm oprócz 80 mm. Ponadto, podczas szukania ofert wyszło, że ogólnie 92 mm jest niestandardowym rozmiarem wśród wentylatorów, gdyż modeli dostępnych do zakupu nie ma tak wiele jak przy rozmiarach 140 mm, 120 mm czy nawet 80 mm. Z tych tańszych, to znalazłem pośród 92 mm takie tanie modele jak np. Arctic F9, Be quiet Pure Wings 2 czy inne konstrukcje od pozostałych producentów typu SPC/Endorfy, ale po przeprowadzonym researchu doszedłem do wniosku, że takie wentylatory 92 mm, jeśli są cokolwiek lepsze od dotychczasowego Pure Wings 2 80 mm, to jednak niewiele, więc postanowiono dołożyć nieco grosza, skoro jest taka możliwość, to zakupić coś lepszego na papierze, na jaki model wentylatora 92 mm zdecydowano?

  4437dc23cd8b6127.jpg

  Model, na który ostatecznie zdecydowałem, to NoiseBlocker BlackSilent Pro PE-P 92 mm. Zgadnijcie, gdzie jego nabyłem? W sklepie zwanym sponsorem klubu piłkarskiego Raków Częstochowa :E. Dlaczego tak wyszło? Gdyż stał się taki wyjątek, że był tam najtańszy, a w połączeniu takim, że i tak jednego dnia byłem poza domem i mogłem tym sposobem odebrać z najbliższego salonu tego sklepu, więc tak się skończyło. Co prawda taniej ten wentylator tańszy jest w Angeli o całe 4 zł, ale po policzeniu kosztów dostawy wychodzi jednak drożej niż u sponsora Rakowa Częstochowa. Zdaję sobie sprawę z tego, że ogólnie wentylatory NoiseBlocker nie należą do tanich i za taki jeden wentylator pokazany wyżej można było kupić np. dwie sztuki Pure Wings 2 PWM 92 mm, lecz w tym przypadku mając na wzgląd taki, że 92 mm to jednak niestandardowy rozmiar, to nie miałem lepszego wyboru, a ten NoiseBlocker w specyfikacji na papierze wygląda lepiej od przytoczonego wcześniej Pure Wings 2 92 mm PWM. Co otrzymałem otwierając pudełko?

  d8860fb417f6cd62.jpg

  Komplet tak jak na zdjęciu zawiera wentylator, kable o długości 20 cm i 50 cm w oplotach, które wśród tanich wentylatorów są niespotykane oraz podkładka na wentylator ze silikonu. Tylko patrząc trzeba zadać najważniejsze w tej kwestii pytanie, gdzie do licha są śrubki? :E Powinny ogólnie być dołączane wraz z resztą wyposażenia w ilości sztuk 4. Sprawdzałem pudełko bardziej dokładnie i nadal nie widać śrubek. Czy faktycznie nie dodano jednak tych śrubek? Na to wygląda, a szkoda, gdyż to oznacza, że trzeba stosować śrubki do wentylatorów jakie mam pod ręką i sprawdzić czy będą pasować do nowego wentylatora, na szczęście udało się znaleźć pasujące śrubki. Podpowiem, że te od be quiet do NoiseBlockera pasują bez najmniejszego problemu.

  Po wstępie, przystąpiono do właściwej roboty, jaką jest zdemontowanie wentylatora 80 mm na tyle obudowy, dobranie pod długość odpowiedniego przewodu 4-pin do nowego wentylatora, gdzie jego cechą charakterystyczną jest jak zresztą było widać na zdjęciu odpinany przewód 4-pin, u mnie 20 cm kabel jest za krótki, więc trzeba było wpiąć 50 cm przewód, który ze sporym zapasem mieści. Następnie zamontowanie właściwego wentylatora w miejsce, gdzie wcześniej był 80 mm wentylator i podłączenie do kupy, tak żeby zadziałało bez zbędnych przygód. Udało się zamontować tak jak na poniższym zdjęciu.

  f913f441550c9b68.jpg

  Po zamontowaniu i podłączeniu tak jak należy, przystąpiono do odpalenia, wszystko zadziałało, z racji, że płyta nie posiada możliwości regulacji wentylatorów podłączonych do 3-pin złącza, wentylatory w kompie pracują w zasadzie na 100% mocy, obroty wentylatorów w moim przypadku to okolice 1700-1750 RPM, więc są słyszalne, ale dla mnie osobiście nie przeszkadza w użytkowaniu taki fakt.
  Skoro wszystko działa, to przystąpiono do najważniejszego punktu, jakim są testy w graniu po zmianie wentylatora na tyle na większy, aż sam byłem ciekawy czy zmiana wentylatora da jakiekolwiek efekty w postaci niższej temperatury CPU i GPU, choćby o symboliczny 1 st.C. 

  W tyle na Pure Wings 2 80 mm, temperatury podczas grania w Mafia II przedstawiały się następująco:

  CPU               73 st.C
  GPU               77 st.C
  VRM              75 st.C
  GPU VRM     89 st.C

  Obroty wentylatorów na GPU to ~2600 RPM, a z kolei na chłodzeniu CPU to okolice 3000 RPM. Temperatura otoczenia podczas testowania to 22 st.C.

  Po zmianie tylnego wentylatora na NoiseBlocker BlackSilent Pro PE-P 92 mm, temperatury podczas grania w Mafia II wyglądały tak jak poniżej:

  CPU              66 st.C
  GPU              75 st.C
  VRM              67,5 st.C
  GPU VRM     86 st.C

  Obroty wentylatorów na GPU to ~2500 RPM, a na chłodzeniu CPU to także okolice 3000 RPM. Temperatura otoczenia podobnie jak przed zmianą wentylatora wynosiła 22 st.C.

  Jaki ostateczny werdykt ze zmianą wentylatora tylnego na 92 mm? Nie sądzono, że zmiana wentylatora na tyle może dać aż takie różnice w temperaturach najważniejszych komponentów. Spodziewano się różnic rzędu 1, może 2 st.C, a tutaj dla samego CPU wynosiło 7 st.C, co jednak nie jest małą różnicą. Co potwierdziło ogólnie, że zakupiony NoiseBlocker 92 mm obronił się swoją specyfikacją na papierze, co mogę jeszcze dodać, to taki fakt, że z wyciąganiem ciepłego powietrza faktycznie NoiseBlocker 92 mm radzi sobie lepiej od wcześniejszego Pure Wings 2 80 mm, przykładając sobie dłoń do okolic wentylatora czułem, że NoiseBlocker wyciąga tego ciepłego powietrza więcej od tego, co było, gdy na tyle był Pure Wings 2 80 mm. Czy to były odpowiednio wydane pieniądze na lepszy wentylator? Gdyby wyjście w sytuacji z wentylatorami o rozmiarze 92 mm było zdecydowanie lepsze, to powiedziałbym, że i tak i nie, ale skoro wśród wentylatorów 92 mm nie ma większego wyboru, to muszę stwierdzić, że to był dobry zakup.

  Na ten rok, to koniec zmian w retro kompie. Następne zmiany, jeśli nastąpią, to będą w przyszłym roku :)

  • Like 3
  • Upvote 1

 10. W dniu 6.09.2023 o 21:01, TheMr. napisał:

  Konfa spada tam gdzie jej miejsce, 8-10% więcej nie osiągną. KO 31.5%, i tak jest nieźle, utrzymują się ponad 30% już dobrze, a wcześniej nie mogli przebić 26-27%, powrót Tuska jednak ich umocnił. A PiS? Jak dla mnie nie mają 39%. COVID mocno przetrzebił ich elektorat i partia rządząca zawsze uzyskuje lepsze wyniki w sondażach.

  Miejsce Konfy i ich kuców jest poniżej 8%, a najlepiej poniżej progu wyborczego, jako, że Konfa nie jest i nie będzie w stanie wywrócić stolika i sobie tak mogą tylko mówić zawsze i wszędzie :E. Tak samo ze zdaniem PO i PiS = jedno zło :E. Jedyne co mogą Konfiarze, to tylko pomarudzić, zbyt mocno są skręceni na prawo, żeby byli w przyszłości mogli uzyskać władzę.

  Z drugiej strony dlaczego mówię o 8% procentach dla Konfy? Spoglądałem na jakiś sondaż i ktoś z politologów pisał, że Konfa poniżej 8% spowoduje, że większość w Sejmie miałaby potencjalnie opozycja, a nie PiS. Wyższy wynik Konfy z kolei obrazuje sytuacja, jaka w zasadzie jest od dłuższego czasu, PiS nie ma większości, opozycja również nie ma większości, a Konfa ma te potencjalne 30-40 mandatów, które są niezbędne PiS-owi do zawiązania koalicji rządowej i Kaczyński po trupach do celu jest gotowy dopuścić konfiarzy do koryta.

  Co do zdania, że Covid przetrzebił PiS-owski elektorat, to jednak jakoś praktycznie te 200k nadmiarowych zgonów nie zmieniło, starszych ogólnie w naszym kraju przybywa (z czego większość z tego grona oddaje głos na PiS, bo pieniądze z emerytury i te sprawy), a młodych ubywa i to nie jest zaskakujące. To wynik aktualnie panującej demografii w tym kraju i będzie w następnych latach jeszcze gorzej, w tym jak za jakiś czas ludzie z wyżu demograficznego urodzeni w latach 80 XX wieku osiągnie wiek emerytalny.

  W dniu 7.09.2023 o 09:26, sonio napisał:

  Ciężko wygrać z poglądami osób, które dostają kolejne pieniądze na konto za "nic". Możesz pół dnia tłumaczyć że to na kredyt. Że będzie trzeba to oddać. Że będziemy musieli jako państwo spłacać odsetki. Nie trafisz z takim argumentem. Nawet jeszcze powiedzą że lepiej. Bo inflacja zje ten kredyt, bo później umorzą, bo w sumie to spoko, jak możemy dobrze żyć za cudze. 

  Dokładnie, ale przy tym też zauważ, że oni nie są nawet w stanie wyobrazić tego, co się stanie, gdy państwo przestanie być wypłacalne i ogłosi bankructwo. Momentalnie będzie płacz, jak środki jakie ci ludzie otrzymują w ramach transferów socjalnych, emerytur itd. nie trafią już nigdy na ich rachunki bankowe i to nie będzie fikcją ;). Jedyne co będzie dobre przy potencjalnym bankructwie, to totalny reset w tego słowa znaczeniu oraz umorzenie praktycznie w całości wszelkich długów.

  W dniu 7.09.2023 o 11:18, LeBomB napisał:

  No w takiej sytuacji to wiadomo, ale wielu rządzących ponoć ma kupę kasy w obligacjach indeksowanych inflacją.

  PiS-iory w te obligacje indeksowane inflacją władowali nie w tysiącach, a wręcz w milionach zł :E. Taki Morawiecki na te obligacje przeznaczył kilka milionów zł. Zwykły Kowalski o takich obligacjach mógł nie wiedzieć i słyszeć, że takie są opcje na ulokowanie oszczędności przed przeżarciem pieniędzy przez inflację. Dlatego też nie specjalnie PiS-iorów obchodzi walka z inflacja, skoro z jednej strony rząd sypie przy każdej okazji pieniądze, z drugiej Glapa i RPP zamiast realnie sporo podwyższyć te stopy, to urządza sobie standupowy kabaret i pewnego dnia obniża stopy oraz ogłasza koniec wysokiej inflacji, a z trzeciej ludzie dalej wydają pieniądze ile wlezie, skoro sporo ludzi nadal chodzi po galeriach handlowych i nie widać jakoś spowolnionej konsumpcji.

  W dniu 7.09.2023 o 13:46, Szambo napisał:

  No to w co można inwestować oprócz:

  - Kryptowaluty (niewarte uwagi chyba)

  Krypto to w sporej większości spekulacja i inwestowanie w krypto to spore ryzyko utraty pieniędzy, dlatego nie polecam.

  W dniu 7.09.2023 o 22:12, Kaiketsu napisał:

  Glapy bronić nie zamierzam, bo nasuwa się na usta jedno słowo (pajac), natomiast nie przesadzałbym już z tym panikowaniem, złotówka bała kryminalnie "undervalued" po wybuchu wojny a ludzie i tak coś bredzili o dolarze/euro za 6zł i lecieli euro/dolary kupować :E

  Przypominam, że w ubiegłym roku dolar w relacji do złotówki był po ponad 5 zł (euro też się kręciło coś około 5 zł) i naprawdę to szło w kierunku ku 6 zł, całe szczęście, że w pewnym momencie nastąpił zwrot i złoty spadł z tych ponad 5 zł, na okolice 4 zł latem tego roku. Szkoda tylko, że PiS-iory wraz z Glapą zaczęli znów majstrować przy złotym, bo przy tym co robili z obniżką stóp nie ma powodów do śmiechu i mogą wrócić czasy dolara po 5 zł i więcej, jak nie przestaną wyprawiać tego, co wyprawiają dzisiaj.

  W dniu 8.09.2023 o 10:39, Szambo napisał:

  Ale w sumie chciałbym to zobaczyć... KONFA wygrywa, obcina ZUSy, SOCJALE itd. i nagle się okazuje, że wszystko podrożało, a pensje magicznie nie wzrosły.

  Jeszcze się okaże, że nie zlikwidują ZUS-u, nie obetną socjali, w zamian za to zobaczą, że kasa stoi pusta, a zostaną z długami po PiS-iorach i jedyne co zrobią, to urządzą katotaliban :/.

  W dniu 8.09.2023 o 19:47, Keken napisał:

  Nie. To gra wyborcza. Chcą pokazać, że bronią polskich rolników.

  Tu nie chodzi o obronę polskich rolników, PiS od lat rolnikom nic nie pomogło, a kasa dla rolników rozdana przez PiS-iorów tylko tuszuje problem, a ci od lat ślepo głosują na PiS, jak spora ilość mieszkańców wsi. Mała grupka protestujących kręcąca się wokół Kołodziejczaka to tylko nieliczny wyjątek.

  W dniu 9.09.2023 o 11:43, wii napisał:

  Napiszę jeszcze że tak jak jest teraz to jest tylko ułuda bo trwa piknik wyborczy na kredyt a kaczor obiecuje wam bezpieczną polskę od Putina. Sam zaraz będzie dyktatorem jak za PRL-u tylko osamotnionym i bez wsparcia mniejsza na kogo napsioczy a kim się pochwali w swojej propagandowej telewizji :lol2:

  Kaczka od ośmiu lat jest właśnie dyktatorem w Polsce i ta dyktatura bardzo dobitnie rzuca się w oczy, serio. Wystarczy spojrzeć na wszystkie poważniejsze funkcje w państwie pełnione przez marionetki Kaczki. Te marionetki od lat tylko wykonują rozkazy Kaczora, żadne poważniejsze posunięcie nie może pójść bez wiedzy Kaczora.

  W dniu 9.09.2023 o 15:18, LeBomB napisał:

  Tu byłbym mega ostrożny, bo zaraz okaże się, że liczba rencistów znacząco wzrośnie.

  Akurat ZUS od wielu lat niechętnie daje ludziom renty, nawet takim ze schorzeniami, po których widać, że powinni tą rentę dostać. Liczba rencistów z roku na rok maleje i jest to sporo mniejsza grupa od grupy emerytów.

  W dniu 9.09.2023 o 18:57, LeBomB napisał:

  Był przez wiele lat rozsądny kompromis, ale ktoś postanowił wyważyć drzwi "z buta" i go zniszczyć.

  Kompromis, który został jeszcze nie tak dawno zachwiany przez presję kleru, oszołomów typu Godek jak i Kaczora :E. TK miało w takim temacie praktycznie nic do gadania, musiało spełnić swój obowiązek i mamy to co jest do dnia dzisiejszego.

  W dniu 11.09.2023 o 07:41, Badalaman napisał:

  Jeśli pisowcy stracą władze to na szczęście się to zmieni. Jeśli się uda to będzie w pełni legalna aborcja na żądanie do 12 tygodnia ciąży. Jak będą trudności, to zapewne zacznie się od dekryminalizacji pomocnictwa w aborcji.

  Jeśli chodzi o temat aborcji, to trzeba przypomnieć, że jeśli ma być w Polsce kiedykolwiek legalizacja aborcji, to najpierw musi zostać dokonane pozbawienie kleru wszelkich wpływów na władzę, jaką kler stosuje do dzisiaj. Nie bez powodu kler lubi się układać z partiami konserwatywnymi czy prawicowymi jak jest teraz z trzymaniem kleru z PiS-em. Do dnia dzisiejszego nie został zrobiony rozdział kościoła od państwa, ale taki rzeczywisty, nie udawany jak jest zapisane w Konstytucji.

  W dniu 11.09.2023 o 13:15, Arosław napisał:

  :szczerbaty:

  To co napisał Mentzen jest po prostu żartem, jak większość programu wyborczego Konfy :E.

  W dniu 11.09.2023 o 13:27, Szambo napisał:

  Nawet jakbym stracił rozum i chciał głosować na PiS to Oni nie mają jakiejkolwiek propozycji dla ludzi pracujących. Ani nic z budową mieszkań, ani nic z obniżeniem składek... dno, po prostu dno.

  Naprawdę PiS nie ma programu wyborczego oprócz szeroko rozumianego rozdawnictwa czy emerytur stażowych po 38/43 latach pracy. Już nawet 100 konkretów PO wygląda bardziej solidnie od tego co chce zrobić i oferuje Kaczyński i PiS. Tyle, że praktycznie cały elektorat PiS jest na tyle głupi, że wierzy w każde słowo Kaczora wypowiedziane z mównicy i daje się kolejny raz nabrać na to, co PiS-iory mówią A, to robią B.

  W dniu 12.09.2023 o 09:55, galakty napisał:

  Z dwojga złego wolę złą Unię niż widzi mi się PiSowców. 

  Ja również wolę bardziej zgniły Zachód niż Polskę autorytarną pod butem PiS-iorów czy innych przedstawicieli Kremla.

  W dniu 12.09.2023 o 11:25, TheMr. napisał:

   

  Jeśli PO/KO wygra, to pierwszy spot TVP będzie o benzynie po 8 zł za ich rządów. Dzbany uwierzą. 
   

  Coś tutaj jest na rzeczy, jeśli chodzi o ceny paliwa. Ogólnie u nas zamiast wzrosnąć tak jak jest na giełdach, to u nas... ceny paliw nawet obniżyli :E. Teraz pytanie, czy to specjalnie tak robią ze względu na wybory, żeby Polaków nie wkurzyć całkiem do reszty czy jednak pozwala na to góra pieniędzy, która się pojawiła przy przepłacaniu za paliwa przez Polaków? Przykładowo w moich okolicach w tym tygodniu benzyna po 6,31 zł/l, a olej napędowy po 6,20 zł/l.
  Tak samo nie wiadomo na ile realny problem jest z dieslem (usłyszałem na początku września, że ponoć z dieslem jest tragedia i na części stacji nie można było nawet tankować ON)? Na przykład w moich okolicach jakoś problemu z ON na stacjach nie ma i można było tankować. Chyba, że problem dotyczy tylko tych, co zamawiają paliwa hurtowo, nie detalicznie.

  W dniu 12.09.2023 o 13:38, Assassin napisał:

  Oczywiście, jakaś gruba afera może odwrócić wynik wyborów, dać te decydujące kilka % poparcia, ale nie będzie powszechnego potępienia zła. Są my i oni. Jak Kali ukraść krowę to dobrze etc etc

  Za rządów PiS od 2015 roku jedyne zjawisko, które spowodowało realny spadek poparcia dla PiS-u to zachwianie kompromisu aborcyjnego i zaostrzenie aborcji. Żadne inne afery w hurtowych ilościach nie miały takich efektów jak wydarzenie z 2020 roku. Obecna afera wizowa także nie spowoduje spadku poparcia dla PiS. To jest po prostu tak niesamowite, że aż niemożliwe do uwierzenia, że jest tyle dowodów na tak wielkie złodziejstwo w wykonaniu PiS-iorów, a to nie powoduje obniżenia poparcia dla partii. Ale tak to jest, jak sporo ludzi ogląda tylko TVPiS i inne PiS-owskie media i nie wychylą dalej niż czubek własnego nosa.

  W dniu 12.09.2023 o 14:11, Szambo napisał:

  Źle gospodarzyli się środkami na ten cel. NIK tak stwierdził.

  Miejmy nadzieję, że Banaś i jego ludzie w końcu pokażą, że jednak mają jaja i zrobią tak, że cała Polska się dowie, co odwalili PiS-iory. Nie tylko przy wydatkowaniu pieniędzy na walkę z covid-em, ale ogólnie przy wszystkich akcjach przeprowadzonych przez PiS-iorów, w tym Orlen, do którego nadal Obajtek dalej ma wiele do ukrycia i nie chce wpuścić Banasia.

  W dniu 13.09.2023 o 20:14, Kamiyan napisał:

  Zastanawiam się, czy nie przez obie strony w sprzecznych celach.

  Przez PiS – by zniechęcić do pójścia na wybory, bo i tak wygrają.

  Przez opozycję – by zmobilizować antyPiS do głosowania i zgarnąć niezdecydowanych.

  Niezależnie od sondaży obowiązkiem jest pójście na wybory do najbliższych lokali wyborczych i bez stosowania przeróżnych słabych wymówek typu "nie idę głosować, bo nie ma na kogo głosować" podjąć ten wysiłek i oddać nasze cenne głosy przeciwko PiS oraz przeciwko Konfie.

  W dniu 13.09.2023 o 23:21, zdunzdun napisał:

  Pewnie, że może i to jak. Słuchałem audycji jak wracałem z pracydo domu i młoda "Julka" wypowiadała się o nastawieniu swoich rówieśniczek do głosowania, do nadchodzących wyborów.

  Generalnie jej wypowiedź opierała się na wielkiej furii spowodowanej niepowodzeniem protestów po zaostrzeniu prawa do aborcji. Mówiła tam o złości młodych dziewczyn i coś przebąkiwała o tym, że gdyby było inaczej to przekładałoby się to na lepsze wyniki naszej demografi (śmiem bardzo mocno wątpić). Nagle dostaje pytanie od prowadzącej, że skoro tak jest to czemu te młode dziewczyny w tak ogromnym procencie nie chcą uczestniczyć w wyborach, czemu nie chcą oddać głosu, przecież mogłyby w ten sposób dać w nosa obecnej partii rządzącej. Dziewczyna na to krótko odpowiada, że to z bezsilności. Rówieśniczki są tak zawiedzione brakiem jakichkolwiek rezultatów po protestach, że nie mają sił już walczyć. 

  To jakaś potwarz i nieśmieszny żart. Julcie nie mają urwa sił wypełnić papierka i wrzucić do urny? Tak są sparaliżowane, że nie są w stanie wykonać tak prostej czynności? Oczywiście rozumiem, że jej punkt widzenia to może być w głównej mierze pierdolamento jej grona znajomych, ale ludzie... To zakrawa na kpinę. Być może u nas demokracja faktycznie przestaje mieć jakikolwiek sens. 

  Jak to przeczytałem co powiedziała ta Julka, to aż z wrażenia padłem :E. Jaka bezsilność do jasnej cholery? Bezsilność wobec obecnej władzy to kolejna słaba wymówka, taka sama jak nie pójście głosować, bo nic nie zmieni albo nie ma na kogo głosować. Tyle mogę powiedzieć tym Julkom, że jeśli wam się nie podoba co robi władza i nie chcecie głosować tak jak mówicie, z bezsilności, a widać, że was mało nie jest, to może... załóżcie sobie partię i prowadźcie agitację wyborczą pośród młodych? Wtedy możliwe, że będzie wśród młodych tyle, co pójdą głosować i w ten sposób nawet możecie mieć własną reprezentację w Sejmie. Pasuje? Tak samo my tutaj obecni możemy się zebrać pewnego dnia do kupy i zrobić sobie partię polityczną skierowanych do normalnych ludzi niezadowolonych rządami PiS-u albo idąc dalej, wszystkimi rządami po 1989 roku.

  W dniu 13.09.2023 o 23:28, voltq napisał:

  Wynika to z obracania się w wąskiej grupie i niezrozumienia że polska liczy około 23 mln ludzi uprawnionych do głosowania

  Masz nieaktualne informacje co do liczby uprawnionych do głosowania, pamiętam, że w wyborach parlamentarnych w 2019 liczba uprawnionych do głosowania wynosiła ponad 30 mln, tak samo było w 2020 roku, jak były wybory prezydenckie. W tym roku liczba uprawnionych do głosowania wynosi około 29,1 mln.

  https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/statics/PKW_AKTUALNOSCI/uploaded_files/1692233590_komunikat-o-liczbie-wyborcow-sejm-senat-2023.pdf

  W dniu 14.09.2023 o 13:00, raiders napisał:

  Jedyne co możemy sobie narobic takim zaciągiem to problemy , których zresztą pis już narobił i   to ma dużą szanse wybić  jeszcze przed wyborami .

  To już wybiło, tylko pytanie jest takie, czy według Ciebie takie przekręty z imigrantami spowoduje odwrócenie wyborców PiS-u? Jak dla mnie to mocno wątpliwe, pomimo tego, że PiS w temacie imigrantów wykazuje się hipokryzją na niespotykaną wręcz skalę i mało tego, PiS nadal stosuje takie metody na nabranie ludzi na tematy z imigrantami jakie zastosował z powodzeniem w 2015 roku, gdzie całkiem sporo ludzi nabrało się na przekaz PiS-u związany z imigrantami i w ten sposób wielu ludzi wtedy w wyborach oddało swoje głosy właśnie na PiS.

  W dniu 14.09.2023 o 18:51, mlody_tarnow napisał:

  Szambo to dopiero wybije jak rzeczywiście Banaś sypnie tymi raportami.

  Co do Banasia, to trzeba będzie modlić o to, żeby raz, zrobił robotę z tego, co odjaniepawlają PiS-iory, a dwa, żeby po odpowiednio wykonanej robocie nie zostali aresztowani przez ludzi Kaczki i pozostałych PiS-iorów, jak można było usłyszeć z wywiadu Banasia, że PiS-iory są gotowi wystawić nakazy aresztowania na Banasia i jego ludzi z NIK.

  W dniu 14.09.2023 o 21:51, Crew 900 napisał:

  Starsze Osoby dalej wierzą, że Polską rządzi Diabeł Tusk bo mają tylko dostęp do Tvpis.

  To jest właśnie problem, wielu ludzi czerpie wiedzę tylko z PiS-owskich mediów, a potem rozpowszechniają takie wątpliwej jakości przekazy dalej, do innych ludzi. Część z nich to łyknie bez problemu jak pelikany, ale część, co ma jednak własny mózg i umie z tego korzystać wie, że to co mówią w PiS-owskich mediach to jedna wielka ściema. Najlepsze, jak ci ludzie z przeżartymi mózgami przez PiS-owską propagandę się dowiedzą od rozsądnych ludzi, że to co podają w PiS-owskich mediach, to jest ściemą, to bronią mediów pod kontrolą PiS-u jak jakieś świętości :E. Odklejenie takich ludzi level hard.

  W dniu 15.09.2023 o 15:29, Ronson napisał:

  Ponoć wawrzyk z pociętymi dłońmi i listem pożegnalnym.

  Ja pierdzilę. Kaczka już w 99% zmienił kraj w drugą Rosję :/
   

  Kaczka już od ośmiu lat jest właśnie dyktatorem i tylko potrzebuje trzecią kadencję u władzy, żeby zamknąć drogę autorytarną, niezależnie od tego czy będzie miał samodzielną większość, czy będzie musiał dać dostęp do koryta także konfiarskim kucom albo podbierając z Konfy ludzi skuszonych korytem i kasą.

  23 godziny temu, raiders napisał:

  Cały pato PiS   ,tu straszy i mami  naród    "przymusowa " imigracją z UE  a sam od lat  handluje  Polskimi wizami po świecie  i sciąga   setki tyś    do kraju  nie wiadomo kogo i  z jakimi zamiarami .

  Tyle krzyku   robią o Białoruską  granicę  , a sami zwożą ....

  Jak wyżej napisałem, w temacie imigrantów PiS-iory są wielkimi hipokrytami, sami mówią nie dla imigrantów, podczas gdy za kulisami wwożą ich w hurtowych ilościach i lokują ich w większych miastach, tak, żeby ludzi ze wsi tych imigrantów nie widzieli i jeszcze mają o imigrantów czelność pytać w ich wymyślnym referendum :E.

  22 godziny temu, Melodyman napisał:

  smiechu warta ta afera

  politycy jednego z wiekszych krajow UE nie wiedza co tu jeszcze nakrasc wiec organizuja miedzynarodowy przemyt ludzi :rotfl:

  pytanie czym jeszcze zaskocza przed wyborami xD

  Mamy jeszcze inne argumenty, jakie już w tym wątku padły podać, PiS-owski trollu?

  22 godziny temu, hubio napisał:

  Mega mnie to śmieszy, że PiS, który tak straszył imigrantami dawał im na lewo wizy. Niezła beka 🤣

  Jest to bekowe, ale prawdziwe. Wielką hipokryzję PiS-u w temacie imigrantów powinno się pokazywać gęsto i codziennie, nie tylko na bilboardach.

  21 godzin temu, lukadd napisał:

  Ja to się zastanawiam gdzie nagle wywiało z forum tych wszystkich pisowców co tak namiętnie bzdurami próbowali przekonywać do ich partii co czyni tyle dobra dla polskiego ludu. :E 

  Jak to gdzie, albo się uciszyli albo zostali tutaj wycięci lub to były PiS-owskie trolle z potężnej fermy trolli ręcznie sterowane przez głównodowodzących w tej całej zabawie.

  19 godzin temu, LeBomB napisał:

  Pytanie do ludzi, teoretycznie zwolenników Mentzena "czy domagacie się konkretów?" odpowiedz "Nieeee". No to super to świadczy o wyborcach Mentzena... Nie ważne kto będzie wypłacał emerytury, nie ważne kiedy ten ZUS zostanie zlikwidowany, ważne że Mentzen mówi że zlikwiduje :D

  Jak wcześniej zdarzało się śmieszkować z Petru, tak teraz ostatnimi miesiącami zaczyna pracować na mój szacunek. W końcu Petru to jeden z nielicznych ludzi w Polsce, który powiedział Konfie i wszystkim tym kucom z Konfą powiązani "sprawdzam". Przy okazji debaty Mentzen - Petru widać było, że Petru wręcz zaorał Mentzena i nie omieszkał tego wykorzystać ponownie, że to co mówi Mentzen, to w zdecydowanej większości jest jednym wielkim żartem.

  18 godzin temu, Isharoth napisał:

  Tak naprawdę nie muszą robić za dużo, oprócz kontrolowania informacji w swoich mediach. Ich elektorat jest w sporej części odcięty od innych źródeł informacji - albo z konieczności, albo z własnej woli i przekonań. Jeszcze nigdy od czasów obalenia komuny, nie było partii która miałaby tyle poważnych afer co miał PiS. Były mniejsze afery, które w większym stopniu wpływały na poparcie partii, a tutaj od 2015 nic - poparcie nie spada, a czasem nawet rośnie.

  Problem jest też w tym, że spora część Polaków nie chodzi głosować w ogóle.

  To jest po prostu niesamowite, wręcz jest fenomenem, że jest tyle tych afer za rządów PiS-u, jest sporo dowodów na to, że PiS-iory z Kaczyńskim na czele jest największymi złodziejami jacy byli po 1989 roku, tyle już nawyprawiali podczas ośmiu lat bycia w tym korycie z którego czerpią bardzo wiele korzyści, że w normalnym państwie za takie wały powinno spaść poparcie bardzo wyraźnie, a u nas? Wręcz bez zmian, autentycznie, ja i pewnie wielu ludzi nie jest w stanie zrozumieć tego fenomenu.

  Co do tego, że spora część Polaków nie chodzi na wybory głosować, to trzeba zauważyć, że grupa niegłosujących są głównie ludzie młodzi. Nikt nie wymaga 100% frekwencji, lecz jeśli chociaż 10-20% młodych ludzi, którzy dotychczas nie chciało głosować w wyborach, podjąć ten wysiłek i pojść do lokalu wyborczego głosować przeciwko PiS jak i przeciwko Konfie, to mogło mieć realny wpływ na przyszły układ sił politycznych w Sejmie, tylko trzeba takim ludziom apelować, żeby jednak poszli na wybory głosować i nie dać sobie wmawiać na bardzo słabe wymówki w stylu, że nie ma na kogo głosować. Naprawdę, to jest bardzo słabe. A z kolei emeryci chętnie idą na wybory, bo co mają robić na emeryturze i na dodatek nie dorabiają, pracując gdzieś?

  17 godzin temu, Yahoo86 napisał:

  Wiadomości (przepraszam) propagandę PiS - to co oni tam p|erdolą to przechodzi ludzkie pojęcie , aż szkoda słów - nie wierzę że naród jest aż tak tępy aby uwierzyć chociaż w jedno słowo (niestety u mnie w bloku sąsiedzi 60+ , więc PiSiory są święte - nie da rady wytłumaczyć) .

  Osobiście marzę aby Konfederacja (Braun) wygrali (nie we wszystkich ich kwestiach się zgadzam) i jak najszybciej :

  1. PIS i powiązani do kamieniołomu na milion lat (ktoś sugerował wcześniej)

  2. wyjście z UE wraz z innymi przyległymi do nas Państwami (np. Czechy , Słowacja i dalej Węgry , Rumunia ...)

  3. stworzenie razem prawdziwej niezależnej unii gospodarczej

  4. stworzenie wspólnej silnej armii (tak na wszelki wypadek gdy wujek SAM się zorientuję co się stało) .

  Wystarczy do tego odciąć się od czerpania żródeł wiedzy innych niż przytoczone TVP oraz nie dociekać jak i nie wychylać się dalej niż czubek własnego nosa i masz odpowiedź na pytanie dlaczego ludzie oglądający takie Wiadomości o 19:30 na TVPiS głupieją w brutalny sposób.

  Ponadto patrząc na to, co piszesz o Konfederacji, to mam wrażenie, że na pewno jesteś konfiarskim kucem :E.

  16 godzin temu, sonio napisał:

  Przeczytałem te 100konkretow PO (poświęciłem się) i kurna mogli się by chociaż postarać. Mam wrażenie że dużo tu niekonkretnych rzeczy (w tym jedna sprzeczna z prawem unii, dlatego czytałem żeby to sprawdzić) i ogólnie miałem wrażenie, że czytam projekt jakiegoś studenta. Czym bliżej końca to tym bardziej nabierałem przekonania, że rozciągali te pomysły żeby wyszło 100. XD

  I tak 100 konkretów PO w postaci programu wyborczego KO jest dużo lepsze od tego, jaki program wyborczy serwuje PiS, już nie wspominając o tym, co oferuje Trzecia Droga, o zgrozo Lewica czy nawet inne partie niż Konfa, która swój własny program wyborczy nazywa żartem :E (tak, mamy również inne partie jak np. Bezpartyjni Samorządowcy).

  13 godzin temu, Yahoo86 napisał:

  jednoczesny zamach stanu i oddanie władzy przez wojsko w ręce obywateli i ustanowienie nowego rządu (pozbycie się starego , korporacji z terenu 3 państw i utworzenie wspólnej unii jak wyżej) .

  Zamach stanu to się naprawdę przydałoby się w Polsce. Dlaczego? Ano dlatego, żeby pozbawić w końcu władzy Kaczora, który pcha ze wszelką cenę ten kraj w autorytaryzm i Kaczka chcąc pełnić tutaj władzę aż do swojej śmierci jako emerytowany zbawca narodu, jak to cudownie brzmi xD. Tyle, że jest jedno ale, zamach musiałoby przeprowadzić wojsko, a polskie wojsko jest tak bardzo podporządkowane PiS-owi, że ze świecą szukać jakiegoś wojskowego, który się PiS-owi zbuntuje, nie da się w kaszę dmuchnąć i przestanie wykonywać rozkazy, a potem zbierze pozostałych zbuntowanych i wyruszy do wszystkich rządowych i parlamentarnych instytucji wraz z centralą partii PiS przy Nowogrodzkiej i ostatecznie zakończy te rządy wraz z wsadzaniem wszystkich PiS-iorów do więzień.

  • Upvote 4

 11. Widać i słychać było, że przez ostatnie dni to było czyste szaleństwo z tego co wyprawiała polska reprezentacji jak i PZPN :E. Zwolnienie Santosa z jednej strony wyjdzie na dobre, ale z drugiej, to może wyjść bokiem, gdyż niemal na pewno następny selekcjoner będzie Polakiem z racji takiej, że PZPN ma niewiele czasu i z tego co można się zorientować jeszcze pod koniec września przyszły selekcjoner musi wysłać powołania do piłkarzy i UEFA na październikowe zgrupowanie. Wyobraźcie sobie, że Santos brał od PZPN za swoją robotę 730 tysięcy złotych miesięcznie :E. Gdy to przeczytałem, to aż mnie się autentycznie chciało śmiać. Kurde noga, tyle brać za taki paździerz :hahaha:. Dla porównania Czesio jako selekcjoner "tylko" 200 tysięcy złotych miesięcznie, jeśli źródła nie kłamią.

  W dniu 13.09.2023 o 13:10, TheMr. napisał:

  Leo wróć. :( 

  Prędzej Nawałka wróć. ;)

  W dniu 11.09.2023 o 18:35, Kelam napisał:

  Zauważcie, że on nawet fizycznie słabo wygląda. Przepychają go jak chcą. W powietrzu lipa. Zastawienie i utrzymanie - lipa. O sensownym rozegraniu, to szkoda gadać. Nie wiem ile jest prawdy w tym, że mu się żonka puszcza podczas tych tych kursów tańca:szczerbaty:, ale zaliczył komiczny regres w ostatnim roku. Jeszcze jako tako się trzymał po przyjściu do Barcy. Ale teraz, to jest zjazd mentalny i fizyczny po całości.

  Kiedyś była o to afera z Lewandowskimi i tymi tańcami w wykonaniu Lewej :E. Nie można się zdziwić, jak szambo ponownie wybije i prawda będzie taka, że to wcale nie Lewy chciał iść do Hiszpanii z Bayernu, gdzie tam był praktycznie jedną z legend klubu, a za tym stanęła Lewa :rotfl:.

  W dniu 13.09.2023 o 17:41, Flik napisał:

  W grze ponoć są Nawałka, Papszun, Probierz i chyba Urban (jeżeli wierzyć mediom). Z tego grona obstawiałbym Probierza, albo powrót Nawałki.  Z Papszunem ponoć nie są prowadzone żadne rozmowy.

  Papszun mógłby się nadawać na selekcjonera, ale on sam kiedyś się wypowiedział w tej sprawie i zdaje sobie sprawę z tego, że w reprezentacji jest zupełnie inna specyfika pracy niż jako trener klubowy, którym był do tej pory. Ale szczerze nie jestem orędownikiem Papszuna jako opcji na selekcjonera z racji takiej, że jedyne sukcesy jakie osiągnął są tylko, gdy prowadził Raków Częstochowa i jak jemu z reprezentacją nie wyjdzie, to przekreśli wszystko co osiągnął do tej pory. Dlatego Papszun to jednak opcja ze sporym ryzykiem.

  W dniu 13.09.2023 o 17:41, Flik napisał:

  Skorża ma kontrakt z Japończykami,

  Dodatkowo też jest drogi, jeśli chodzi o wykupienie kontraktu do stycznia 2024r., ponoć milion euro trzeba zapłacić, żeby Skorżę ściągnąć. Pewnie o tym nie myślą, z tego co można zaobserwować, to Skorża w Japonii całkiem nieźle sobie radzi, również wygrywając Azjatycką Ligę Mistrzów.

  W dniu 13.09.2023 o 17:54, ghostdog napisał:

  Po starej znajomości fuchę dostanie polski Guardiola.

   

  Jak Probierz zostanie tym przyszłym selekcjonerem, to będzie jeszcze gorzej niż było za Brzęczka, Czesia czy za Santosa, ten gość praktycznie nie ma warsztatu trenerskiego, pomimo tego, że jeszcze z 10 lat temu miał potencjał na bycie lepszym trenerem niż jest nim dzisiaj. Ten wybór to będzie piękny pogrzeb i trzeba będzie założyć sobie czarną koszulę jak to zrobił przy wyborze Czesia Tomaszewski :E. Wtedy ponownie do akcji będzie musiało przystąpić AS Bytom jak to było w ostatnich dniach przy okazji kompromitacji z Albanią :D.


 12. W dniu 13.09.2023 o 18:46, forfun napisał:

  Czemu kasujecie(ten moderator powinien się ujawnić) posty, które wprost pokazują tego typu postawy i nazywają rzeczy po imieniu? Kurde, tu jakiś prawdziwek dał mi blokadę, bo rasistę nazwałem idiotą, a ludzie, którzy używają języka Adolfa Hitlera notorycznie, sobie spokojnie funkcjonują i nadal tworzą te swoje rasistowskie, ksenofobiczne wysrywy godne portali faszystowskich/neonazistowskich.

  Czy możesz zdradzić, który moderator zrobił to, co opisujesz, jeśli to nie tajemnica?


 13. Fajnie, że w tym tygodniu ogłoszono, że wszystkie mecze w fazie grupowej w europucharach zarówno Rakowa i Legii (również wyjazdowe, co ważne!) będą transmitowane w otwartej telewizji (TVP Sport). Aż sobie po tych wieściach zadaję pytanie, czy TVP jednak odpowiednio posmarowało Viaplay, które ma prawa do transmisji meczów LE i LKE czy jednak Viaplay mając nóż na gardle w postaci wycofania się z wielu europejskich rynków telewizyjnych, w tym z Polski stało się tak litościwe? Z tego co dobrze pamiętam, to w ostatnich dwóch sezonach zdradzieckie Viaplay nawet nie było skore do udzielenia jakichkolwiek sublicencji :E.


 14. W dniu 6.09.2023 o 19:37, Stjepan666 napisał:

  To teraz czekam na kombo TR 5995WX + RTX 4090. 😆

  Można czekać na gościa z tego forum, co ma/miał Threadrippera 3970X i nas zdeklasuje jak to było podczas testowania w R23 :E i do tej pory nikt się nie zbliżył do tego rekordowego wyniku, nawet podkręcone 13900K/13900KS (niedawno ktoś wrzucił wynik z 13900KS) przy tym 3970X wysiadają i uzyskują co najmniej kilka tysięcy punktów mniej 8:E.

  W dniu 11.09.2023 o 10:08, Kyle_PL napisał:

  Totalnie się ten Cinebench nie lubi z kartami graficznymi AMD - obraz z techpowerup:

  Może być tak, że oprogramowanie preferuje bardziej CUDA niż inne API np. HIP przy Radeonach, jak większość programów renderujących wykorzystujących GPU.

  W dniu 7.09.2023 o 04:32, Pentium D napisał:

  Ogarnąłem, ale to i tak trwa sporo za długo, wersje wcześniejsze jeszcze długo pożyją.

  Jeśli wcześniejsze wersje CB mają żyć długo i szczęśliwie, to jedynie na CPU bez AVX2, gdyż faktycznie CB 2024 wymaga CPU z instrukcjami AVX2 i na starszych CPU nie da się tego odpalić. Choć wcześniej spoglądając na wymagania, że było napisane 64-bit CPU with AVX2 support itd. to myślałem, że jest to żartem, a w rzeczywistości żartem to nie jest, a szkoda, bo chciałem kiedyś odpalić tego nowego Cinebencha na FX-8350 ;).


 15. 20 godzin temu, skunRace napisał:

  Fajne, ale to nie takie retro, karta z 2012 i procek z 2005. Złóż sobie coś jak @Stjepan666 z lat 90 plus Windows 95 to dopiero jest klimat ;-)

  Dostałem wcześniej głosy, że to nie retro, a youngtimer. Każdy ma inną definicję retro, ja np. sprzęty 15-letnie ogólnie już uznaję za retro, ale każdy ma prawo jak najbardziej uważać inaczej. Co do drugiej części zdania, to fajnie, lecz ja się nie interesuję się sprzętami starszymi od AM2 czy LGA 775, gdyż starszych platform od AM2 kompletnie nie ogarniam i nie tknę :E, zostawiam to dla prawdziwych maniaków sprzętu, a od AM2 tak naprawdę zaczęła się moja większa styczność z PC.


 16. Godzinę temu, RimciRimci napisał:

  Stopy procentowe w dol. do 6.0%.

  Co dzisiaj zrobili te durnie z RPP z Glapą na czele obniżając tak mocno stopy procentowe z obecnych 6,75% to jest wręcz rozbój w biały dzień :E. Chciało się na początku powiedzieć na to, co się wydarzyło, że jest skandalem, ale to na słowo skandal  nawet nie zasługuje, gdyż było za grubo na określenie miana skandalem. Nie dość, że oni z RPP wraz z PiS-owskim rządem nie opanowali jeszcze inflacji na tyle, żeby można było myśleć o takich krokach jak obniżenie stóp procentowych, a oni powiedzieli dzisiaj - potrzymajcie mi piwo 8:E. Strach myśleć co będzie dalej, a efekty dzisiejszej fatalnej decyzji RPP doskonale widać, główne waluty w relacji do złotówki wystrzeliły do góry dość znacząco. PiS-owskie debile nami się bawią, a ~30% nadal chce na tych durni głosować i nie chce słyszeć, co tak naprawdę PiS i Kaczka z tym krajem wyprawiają w najlepsze :cool:.

  Wcale się nie zdziwię, że za dzisiejszym cięciem stóp procentowych w sytuacji kiedy nie należy teraz tego robić stoi nie Glapa, a Kaczka :E. Zdecydowanie lepiej było zdecydować na pozostawienie stóp procentowych na poziomie 6,75% bądź podwyższyć stopy powyżej 6,75%.

  • Like 1
  • Upvote 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...