Skocz do zawartości

Spl97

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  15528
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  15

Odpowiedzi dodane przez Spl97


 1. 4 godziny temu, MaxaM napisał:

  Jednym z głównych argumentów ludzi głosujących na pis było to, że Tusk ani nie wprowadzi 800+ ale też zabierze +500.

  Takie myślenie mieli, bo byli codziennie zastraszani przekazem ze strony PiS-owskiej szczujni, jaką była wtedy TVP. Łyknęli jak pelikany, co zadowoliło tych z PiS-u, gdyby nie to, to PiS nie miałoby 35%. Teraz taką samą szczujnię prowadzi TV Republika i tacy, którzy wcześniej dali się słuchać tępego przekazu na TVP, przenieśli się na TV Republika i dalej dają się nabierać na ten sam obraz, obraz propagandowej zupy.

  58 minut temu, adashi napisał:

  Tym bardziej, że większość patologicznej biedoty jest także głupia jak but. Trochę by się ich dało zmanipulować.

  Głupia jak but i nie wyciągająca wniosków ze swoich wyborów. Spójrzmy, jak tacy głosują. Pierwszy oczywiście PiS, na drugim Konfa, dopiero dalej KO i reszta.


 2. Jeszcze w gronie potencjalnych kandydatów oprócz Mastalerka, Płażyńskiego czy Boguckiego są w obiegu Margielski, Siewiera, Nadbereżny, Buda i wielu innych młodych w PiS-ie.

  Oni mają w czym wybierać, tylko kwestia taka, który z nich miałby największe szanse na kontynuowanie aktualnego statusu quo, który nie leży w interesie aktualnego rządu oraz tego kraju ogólnie.


 3. Udało mi znaleźć podczas robionych porządków na strychu jakiś czas temu, monitor, który wcześniej użytkowałem :E i poprzez późniejszą zmianę monitora na inny, lepszy, został odstawiony na bok i praktycznie na dłuższy czas zapominany. Ale dziś natchnęło mnie, żeby sprawdzić ten znaleziony monitor, czy w ogóle ruszy po kilku latach nie odpalenia, jak widać, jednak ruszył, można wręcz powiedzieć, że od strzała :D. Podłączony został pod retro kompa z A64 i HD 7870 XT na pokładzie za pomocą przejściówki z DVI na D-Sub, bo niestety monitor to tak naprawdę pod kątem wyposażenia bieda edition, tylko ze złączem D-Sub do wyświetlenia obrazu oraz rzecz jasna, zasilanie kablem zasilającym.

  JDt9Gal.jpeg

  Monitor ten to ASUS VW193D-B. 19' LCD o natywnej rozdzielczości 1440x900, co daje prawie panoramiczną proporcję 16:10, choć pamiętam doskonale, że tego monitora głównie używałem w proporcji 4:3, z uwagi na to, że wcześniej, przed tym monitorem był CRT właśnie o proporcjach 4:3 (nie pamiętam, jakiej rozdzielczości to był) i stąd takie przyzwyczajenie było w ówczesnych czasach, ale jak dziś w tym monitorze ustawiłem rozdzielczości typowe dla 4:3, to za cholery nie mogłem dłużej niż kilka sekund na taki obraz spojrzeć, lata używania na co dzień 16:9 zrobiło swoje :E, a wszelkie ustawienie 16:9 kończy się spłaszczonym obrazem wraz z czarnymi paskami na górze i dole, a z kolei 16:10 już bardziej zdzierżyłem i nie było dla mnie tragedii. Kupiony został w 2008 roku i jego użytkowałem jako główny do końcówki 2018 roku, co daje 10 lat ciągłej eksploatacji. Został zastąpiony na początku 2019 roku nowszym, notabene również od ASUS-a 8:E, którego używam do dnia dzisiejszego.

  g5WjCGs.jpeg

  Jak widać data produkcji to Luty 2008 roku, czyli ma ponad 16 lat. Pobór mocy według katalogów maksymalny to 42 W, jak wierzyć takimi danymi, aczkolwiek na standardowym trybie, nic nie zmieniając w ustawieniach watomierz podłączony do monitora pokazał pobór prądu ~30 W, a w peak'u 33 W. Aż musiałbym sprawdzić, ile prądu zużywa mój aktualnie używany monitor, według dostępnych danych miał brać o ponad połowę mniej niż ten opisany w tym poście monitor.

  UcgxLx6.jpeg

  Na tym monitorze akurat dziś wleciał Far Cry i było całkiem nieźle grane, ustawiona natywna rozdzielczość 1440x900. Dopiero teraz zauważyłem, że nie wykorzystywałem w czasach, kiedy używałem potencjału tego monitora pomimo prawdopodobnie matrycy TN. Może powinienem używać częściej tego monitora, który pasuje jak ulał do retro kompa niż podłączać pod aktualnie użytkowany monitor? No nie wiem, nie wiem :E. Ale znając mnie, mając wybór pomiędzy LCD a CRT, prędzej użyłbym tegoż przedstawionego monitora niż przytargać sobie ciężkiego CRT-ka :E.

  • Like 1
  • Upvote 1

 4. Aktualne sondaże prezydenckie z podstawionym Morawieckim jako kandydat PiS-u można w zasadzie wsadzić wiadomo gdzie, gdyż na 99% Kaczka nie chce, żeby Morawiecki w przyszłorocznych wyborach kandydował, ponieważ jest twarzą utraty władzy w PiS na rzecz Tuska i jego ekipy. Także odpadają opcje z kobietą w tle, czyli Szydło czy Gawryluk nie są brane pod uwagę. Kaczy chce znaleźć kolejnego Dudę, czyli młodego i ambitnego, który ma za zadanie nabrać na piękne słówka Polki i Polaków, żeby na niego zagłosowali i tym sposobem pokonać kandydata z KO.

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-kto-przyszlym-prezydentem-zdecydowana-przewaga-jednego-z-kan,nId,7576567


 5. 38 minut temu, kanon7 napisał:

  Mentzen widać od dawna zapędy „dyktatorskie” wywalił by Bosaka i Brauna i stworzył wersję konfederacji bardziej liberalne gospodarczo, ale wtedy wszystkie prawicowe odłamy konfederacji by uciekły.

  Usunięcie z szeregów Szczęść Boże Brauna = ponad 5% poparcia mniej 8:E.


 6. Głosowanie na długopis PiS-u to najgorsze co można w aktualnym czasie zrobić. Cztery lata temu głosowałem na długopis PiS-u i w zamian tego otrzymano skompromitowanie urzędu Prezydenta RP czy blokowanie zdecydowanej większości, co uchwala od zeszłego roku rząd wraz z Sejmem.

  A nawet ułaskawianie własnych kolegów z partii, przestępców jak Kamiński z Wąsikiem :E.


 7. 34 minuty temu, Kris194 napisał:
   To tak jakby komuś znów przyszło do głowy wygadywać, że po i pis to to samo.

  Konfiarzom takim jak kolega wyżej zawsze przyjdzie do głowy używanie kiepskiego argumentu PiS i PO... Jeszcze do tego ma czelność pisać do kogoś per dziecko :rotfl:. Ośmiesza się tylko, nic więcej.

  Nie różnią się pod tym względem niczym od PiS-owców używających zawsze i wszędzie argumentów typu "a za PO..." albo "Powiedz mi synek kto tyle doł" itd.

  • Upvote 2

 8. 26 minut temu, PiVoSH92 napisał:

  Na trzaskowskiego to niestety tylko beton zaglosuje a niedobitki będą wybierać między jednym betonem a drugim, czyli typowe wybory po Polsku.

  A na PiS to głosuje w dużej mierze niereformowalny beton, tylko tego właśnie nie widzisz, a potem narzekanie, że ktoś Cię bierze za durnia, takimi wypowiedziami jak ostatni Twój post sam pracujesz na taką reputację, jaką masz w tej chwili.


 9. No to jeszcze w czasach, kiedy JSA nie było. JSA wprowadzono do obsługi na uczelniach w 2018 lub 2019 roku, aż takich szczegółów nie pamiętam. Natomiast pewnie musieli całkiem niedawno sprawdzić, co kombinował Bartosiak, dzięki czemu miał tytuł doktora.


 10. Godzinę temu, adashi napisał:

  Czekałem na tę decyzję w sprawie pana Bartosiaka. Był to ewidentny plagiat, a wiem co piszę, bo w tworzeniu niejednej pracy miałem swój udział.

  Pytanie jest, kiedy on uzyskał tytuł doktora? Jeśli w czasach, kiedy już zaczął działać JSA, to jak to coś mogło przejść bez zastrzeżeń przez JSA? Do JSA są przepychane wszystkie prace dyplomowe przed faktyczną ich obroną.


 11. Demencja z kolei już dopadła Kaczyńskiego :E.

  4 minuty temu, Badalaman napisał:

  Nie trzeba też "dziupli" sporo drukują normalne drukarnie, tylko za gotówkę.

  Przykład? Obajtek w wyborach do europarlamentu, deklarował się fakturą na trochę ponad 500 plakatów, gdzie realnie tych plakatów wydrukowanych i wywieszonych zostało co najmniej 3x więcej 8:E.


 12. Pomyśleć, że tych dziupli na produkcję plakatów PiS-owskich jest więcej niż tylko jedna, można być przekonanym, że ich jest co najmniej kilka :E.

   

  Niewykluczone, że w taki sposób w wyborach, nawet tych sprzed kilku lat podbijali wynik dla PiS-u.


 13. Tak bardzo PiS chciało w 2020r. wyborów korespondencyjnych dla wszystkich bez zmieniania ustaw zrobić, tak teraz cztery lata później, gdy pod głosowanie poszła rządowa zmiana ustawy, która rozszerza możliwość głosowania korespondencyjnego dla wszystkich, to nagle PiS jest przeciw. HIPOKRYCI :E:E:E.

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-glosowanie-korespondencyjne-dla-wszystkich-sejm-podjal-decyz,nId,7574363


 14. 18 minut temu, LeBomB napisał:

  Tworzysz wokół siebie jakąś aurę propagandy w którą chyba tylko Ty wierzysz.

  Od dawna jemu peron odjechał :cool:.

  2 godziny temu, Camis napisał:

  Wypadek Konfiarza i zbiórka na jego leczenie.

  Karma wróciła w brutalny sposób.


 15. 20 minut temu, Kamiyan napisał:

  Ta siła ma twardy elektorat na max 1,5 mln głosów i to tyle. Czy dostaną 7% czy 12% zależy tylko od frekwencji. Bez przejścia do mainstreamu się to nie zmieni, bo Polacy nie przepadają za skrajnymi partiami. Może za wyjątkiem polaryzacji.

  Ta siła może mieć więcej niż 1,5 mln głosujących, tym bardziej jak kiedyś PiS się rozpadnie. Głosujący aktualnie na PiS po zakończeniu istnienia PiS-u prędzej wybierze Konfę czy inną prawicową partię niż Tuska bądź pozostałych, którzy nie mają poglądów prawicowych lub konserwatywnych. Tak samo jest z wkurzonymi wyborcami PiS-u, ci, którzy wcześniej głosowali na PiS, a teraz na PiS już nie spoglądają, większość z nich teraz aktualnie na Konfę głosują.

  • Like 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...