Skocz do zawartości

Qxi

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  849
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

57 Excellent

O Qxi

 • Tytuł
  Orator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Zarówno z Ryzenami, jak i Intelami.
 2. Qxi

  Pc do ok. 15000 zł

  No nie mówię, że trzeba, ale osobiście nawet dla kwestii estetyki bym tak postąpił. Jeżeli to wersja w platynie to tak, jest spoko.
 3. Qxi

  Pc do ok. 15000 zł

  IMO jak bierze NH-D15, to jednak fajnie byłoby wziąć niższe RAM-y, Kingston Beast jak mówiłem byłyby tu odpowiednie. I tak jak Bobson, zasilacz na RM850x / ION+ 860W. Przyznaj proszę, że to co piszesz to jeden wielki żart, bo przestaje być to zabawne XD Nic nie przekręcam, przecież jest CYTAT podpisany XD Ano testowałem wiele rzeczy, ale aktualnie zakończę tę jałową dyskusję, bo raz, że to nie miejsce na to, a dwa, jak nie rozumiesz i dobrze Ci z tym, to pozostań w tym miejscu.
 4. Qxi

  Pc do ok. 15000 zł

  Jak już mówiłem, testowałem, także Ty mi niczego nie musisz udowadniać - ba, nie udowodnisz. Czyli piszesz to tylko dlatego, że RG6V / SG7V jest lepiej wyposażone od 500DX - to ja powtórzę coś innego, to jest test obudów tak, jak przyjechały z fabryki, a nie tak, jak Ty sobie to uroisz. No to co to za problem zostawić je na 1000 RPM? Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Tak, jest pozbawione sensu, bo nie wychodzą wyniki, które Tobie by się podobały, nieźle. No to jeszcze raz XD
 5. Qxi

  Pc do ok. 15000 zł

  Czyli 0,2 st mniej na procesorze, taka sama temperatura na GPU i ciśnienie akustyczne wyższe o 0,8dB mówi, że 500DX na 800 RPM jest lepszy, od RG6V? Co?
 6. https://www.x-kom.pl/lista/cv9zbbp9p w ewentualności są także myszy na kablu, ponieważ jednak wybór takowych jest większy i są stosunkowo lepsze pod wieloma względami
 7. Qxi

  Pc do ok. 15000 zł

  No to skoro 0,2 st nie ma znaczenia, to przy 800 RPM jest co najwyżej tak samo, idąc Twoim tokiem myślenia, a nie wydajniej. Tak, dokładajmy kolejny wentylator, podnosząc cenę obudowy, ale do SPC oczywiście nie można, bo by wyszło znowu to samo, co przy stockowej konfiguracji (a tak powinno się oceniać te budy), czyli: - 500DX @800RPM podobnie do RG6V 1000RPM - 500DX @1000RPM nieco wydajniej i dużo głośniej od RG6V 1000RPM No właśnie taki, że przy 800 RPM 500DX wypada lepiej. To jest wniosek bardzo błędny, przestudiuj raz jeszcze ten materiał... Mógłbym to samo napisać w Twoim kierunku, bo piszesz rzeczy niezgodne z testem, który podesłałem, a którym również się podpierasz. TL;DR Serio obejrzyj raz jeszcze dokładnie ten test, to dojdziesz do prostych wniosków, czyli: - na 800 RPM obudowa bequiet-a wypada podobnie wydajnościowo i nieco gorzej w kwestii kultury pracy - na 1000 RPM obudowa bequiet-a wypada nieco lepiej wydajnościowo, ale za to dużo (bo o 3dB) głośniej
 8. Tak, wszyscy, oczywiście. Jeżeli wyznajesz zasadę "ja nie widzę, więc różnicy nie ma" - to nie tędy droga. Otóż nie, za dużo miałem styczności z przeróżnymi konstrukcjami, od taniochy, po topowe modele. Z tym, że ma być wygodna się w pełni zgadzam, aczkolwiek autor nie "pomaga" w tej kwestii, nie podając ani chwytu, ani rozmiaru dłoni, a to dosyć istotne. A pre-travel to wada fabryczna podlegająca reklamacji i może wystąpić na każdym praktycznie switchu, to samo post-travel. I no, jeżeli dla Ciebie jakość mychy wyznacza możliwość draga, to nie, tak nie jest. Ślizgacze to nie jest w żadnym wypadku sprawa umowna, im lepsze ślizgi, tym lepsza precyzja ruchu. Nie wiem tylko, po co wstawka z G305 i switchach w niej w momencie mówienia o ślizgach. P.S. ale jak mówię, jak chce G703 to niech bierze i niech mu służy jak najlepiej. Byle później nie żałował wyboru
 9. Qxi

  Pc do ok. 15000 zł

  Ustawiając 800 RPM na 500DX masz 0,8dB głośniej (odczuwalne) i 0,2*C chłodniej - serio chcesz się kłócić, że 0,2*C to wartość, która ma znaczenie i która mówi, że 500DX wentyluje się w takim scenariuszu minimalne lepiej, a różnica prawie 1dB też jest minimalna? Przy 1000 RPM natomiast 500DX jest AŻ 3dB głośniejsza, to jest naprawdę duża różnica, przy czym różnice temperaturowe zamykają się w ~2*C na CPU oraz 1*C na GPU. Osobiście miałem przyjemność mieć obydwie obudowy i sprawdzić to, o czym Ty mówisz "niemożliwe" Obejrzyj JESZCZE RAZ ten test i wyciągnij poprawne wnioski, bo zrobiłeś to błędnie i to w opór.
 10. Odklejony od rzeczywistości jesteś Ty myśląc, że G703 to dobra bezprzewodowa mysz w tej cenie. Chyba, że się zatrzymałeś parę lat temu, to może tak. DM1 FPS / DM6 Holey ma coating niby jak guma, ale na dłuższą metę ani to nie poprawia chwytu, ani odczuć z użytkowania, bo ten materiał jest najzwyczajniej w świecie IMO niezbyt przyjemny dla dłoni. Bardzo dziwnie profilowana... standardowe profilowanie pod palm gripa i prawą rękę. Podobne co DA V2, czy inne tego typu konstrukcje. Pulsfire Dart też jest jakąś opcją obok G305 Lightspeed / Galacta Pro / DM6 Holey Duo. Jeżeli grasz na naprawdę niskim poziomie, to prawda, nie odczujesz różnicy, ale wciskanie, że nikt nie odczuje różnicy to bullshit.
 11. Akurat ma znaczenie, kwestia feelingu każdego z w/w sensorów, to nie magia cyferek - miałem naprawdę sporo myszy na różnych sensorach i czuć różnice między nimi. No i jak mówiłem, po aktualizacji firmware HERO stracił mocno na precyzji. Rewizja z białymi ślizgaczami - ta rewizja była już po poprawkach bolączek tego modelu.
 12. Nie chodzi mi stricte o wydajność, a o problematyczność Goodramów, z którą osobiście się dosyć często spotykam.
 13. P.S. akurat Viper (nowa rewizja) ma jedne z lepszych ślizgaczów montowanych stockowo w myszkach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...