Skocz do zawartości

Bartkkk0

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Bartkkk0


  1. 55 minut temu, jagular napisał:

    Dobra, załóżmy że zmusiłbyś Wymiar Sprawiedliwości do zajęcia się twoją sprawą. W jaki sposób polski sąd ma wpłynąć na "właściciela" strony powiedzmy że z Indonezji? Jakieś tam (marne) szanse masz w UE, większe w Polsce.

    Rozumiem, że nie jesteś prawnikiem, tak? Po prostu przypuszczasz, że raczej nie ma instrumentów prawnych aby pociągnąć do odpowiedzialności karnej kogoś z innego kraju, tak? (aby uzyskać odszkodowanie od konkretnego pirata, z konkretnej strony, a nie żeby zapobiec ponownemu wrzucaniu nielegalnych kopii do sieci)

     

    Czy uważacie, że gdyby produkty np audiobooki które normalnie chodzą np po 20zł kosztowały np 2zł lub symboliczną złotówkę, to te tysiące ludzi które ściągają nielegalnie pofatygowałyby się i kupiły interesujący ich audiobook gdyby kosztował 1zł? 

    Druga sprawa, przy pobieraniu tak niskich płatności jak 2zł prowizje dla procesora płatności byłyby procentowo wyższe niż od większych kwot... 


  2. 9 godzin temu, jagular napisał:

    Myślę że prawie wszyscy, poza właścicielem praw autorskich, mają praktycznie gdzieś dochodzenie praw właściciela praw autorskich :) 
    Jak udowodnisz, że wyświetlenie strony=ściągnięcie? Jak przełożysz "straty" związane z wyświetleniami na straty związane z obniżeniem liczby legalnych zakupów?

    Załóżmy że masz ebooka wartego 14.99zł, znajdujesz go na stronce zarejestrowanej na Wyspach Bajabongo i widzisz że strona została wyświetlona 248 razy. Pierwsze kilka godzin pracy adwokata będzie kosztować więcej, niż wynoszą "straty".
    Taka zabawa jest dla posiadających bardzo dużo pieniędzy (=siła przebicia, silne działy prawne) i nawet oni nie wygrywają z internetami (przykład: piraty hitów kinowych latające bezproblemowo po sieci).
    Załóż w swoim modelu biznesowym po prostu, że część ebooków będzie piracona. Ba, bądź zadowolony, że będzie piracona :E Byłbyś w końcu jednym z 439483243287583 wydawców w internetach. Fakt, że komuś się chciało ściągnąć ebooka nawet za darmo to już jakiś sukces :E

    Jeśli piracka strona jest zarejestrowana na jakichs wyspach bajabongo, to nic nie da zgłaszanie jej np do jakiegoś ICANN, że ta strona służy do łamania prawa? Niby jest wymóg, że rejestrując domenę trzeba podać swoje prawdziwe dane, a nie zmyślone - ludzie podają zmyślone dane rejestrując domeny? 

    Masz rozeznanie ile prawnik wziąłby za cały proces? Jeśli kilkanaście tys zł, to będzie mi sie opłacać sądzić.  

    Chodziło mi o to, że myślę, że ilość wyświetleń postu z moim audiobookiem mogłaby być dla sądu przesłanką aby zmusić właściciela strony do podania informacji ile było pobrań i na podstawie ilości pobrań oszacować jakie mam straty...

     


  3. W dniu 20.07.2023 o 18:45, jagular napisał:

    W kwestii pozwu do sądu: sprawdź może najpierw jak to wygląda, ile wymaga zachodu i energii, jak wygląda sprawa pozwów podmiotów za granicą, jakie jest podejście do oszacowania ewentualnych strat z powodu piractwa.

    Poza UE szanse na egzekucję prawa są w zasadzie zerowe.

    Oszacowanie strat można chyba zrobić m.in. na podstawie ilości wyświetleń danego postu na pirackiej stronie z nielegalnym plikiem. Myślisz że sądy nakazałyby takiej pirackiej stronie ujawnić informację ile osób ściągnęło ten plik i odszkodowanie może być wyliczone na podstawie: ilość pobrań nielegalnego pliku pomnożona przez cenę pliku?   

     

    Jeśli chodzi o żądanie usunięcia pliku z pirackiej strony, to jak sie wyśle DMCA do adminów danej strony, to raczej usuwają te posty z danym plikiem, więc takie pirackie strony chyba sie (przynajmniej troche) boją sądowych konsekwencji..


  4. Cześć!

    Zakładam, że jeśli wgram na youtube film, który zawiera ścieżkę audio w jakości wav 1411kbps, to finalnie na youtube jakość audio będzie lepsza niż gdybym wgrał film zawierający ścieżkę audio 320kbps. (bo lepiej żeby audio było skompresowane tylko jeden raz - przez youtube - , niż było jeszcze wcześniej dodatkowo skompresowane w moim edytorze video). 

    VSDC Video Editor chyba nie jest w stanie wyrenderować audio w wyższej jakości niż 320kbps (nawet jeśli wyrenderowałbym jako .AVI używając kodeka PCM 1411kbps) 

    Czy znacie (najlepiej darmowy) edytor wideo, który nie skompresuje ścieżki audio i wyrenderuje ją do wav 1411kbps?

    (pliki źródłowe wrzucane do edytora video będą wav 1411kbps 16bit)

     

    (PS. Nie piszcie, że 320kbps wystarczy, bo lekka degradacja dźwięku jest, w porównaniu z wav 1411kbps)

     

    Dziękuję!

     


  5. 17 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

    1 kupi pre ordera, i wrzuci do sieci. W ogóle co tworzysz? Jesteś znany ? Bo jak nie to szkoda zachodu. Choć sądząc po pytaniu, to szkoda zachodu, a o piractwo się nie martw, bo kto będzie się interesował jakimś nonejmem :) 

    Chcę sprzedawać różne pliki cyfrowe raczej nieznanych autorów, ale nie muszą być znani, bo jak to będzie np audiobook ciekawy poradnik dotyczący chwytliwego tematu/problemu, to znajdą się osoby zainteresowane  zdobyciem takiego audiobooka. 

    Czyli zakładam że popyt będzie spory, i wolę na starcie przyjąć odpowiednią strategię, aby uniknąć piratowania produktów cyfrowych, które będę sprzedawać. 

     

    Preordery byłyby w promocyjnej cenie np 40% taniej, a pliki dostarczone kupującym dopiero w dniu premiery, czyli z miesiąc po zapłacie za preorder. 

     

    Co do:  "1 kupi pre ordera, i wrzuci do sieci."

    Dlatego właśnie myślę aby dodawać do każdej kopii audiobooka unikalny kod pozwalający mi na zidentyfikowanie, który klient wrzucił do sieci swoją kopię pliku kupionego u mnie. Wtedy mogę pozwać go do sądu, tak? 


  6. Witajcie, 

    Być może niektórzy z Was orientują się sprzedaży online produktów cyfrowych (takich jak np audiobooki, itp) klientom z różnych krajów (również z poza UE). 

    Polecacie jakieś konkretne bramki płatnicze? 

    Jak można sprzedawać swoje produkty cyfrowe w pre-orderze? (nie każdy procesor płatniczy umożliwia pre-ordery). 

    Myślę o sprzedawaniu w pre-orderze, bo liczę na to, że jak ludzie kupią audiobook zanim zostanie wydany, to więcej kopii się sprzeda, bo w dniu premiery audiobook może już trafić na pirackie strony (co zmniejszy sprzedaż). 

     

    PS. Polecacie dodawanie np znaków wodnych do sprzedawanych plików cyfrowych (identyfikujących kupującego) lub inne formy odstraszania piractwa? (aby ktoś kto kupi audiobook nie wrzucił go na chomikuj lub torrenty?


  7. 48 minut temu, skypan napisał:

    Każdy bloczek może prezentować np. zdjęcie. Długość "bloczka" to jego czas trwania a położenie przedział czasowy, w którym się wyświetli.

    A gdzie mogę ustawić jakiś "efekt przejścia" pomiędzy zdjęciami? (że np w ciągu 2 sekund jedno zdjęcie 'zgaśnie' jak fade out, a następne zdęcie się pojawi)


  8. 3 godziny temu, skypan napisał:

    Jak to ma być film w postaci prezentacji zdjęć to może użyć darmowej wersji Davinci Resolve

    DaVinci Resolve 18 | Blackmagic Design

    Dzięki, obczaję ten Davinci Resolve.

    A jest w tym programie też taka opcja żeby wgrać te 100 zdjęć i klikać jakiś klawisz klawiatury (np strzałkę w prawo) i aby w ten sposób "ustawić timemarkers" dla poszczególnych zdjęć w której sekundzie mają się wyświetlać? (i potem po zakończeniu tego "nagrywania timemarkerów" mógłbym przesunąć dany timemarker troche do przodu lub do tyłu)


  9. Cześć, 
    Czy znacie program (najlepiej darmowy), w którym będę mógł zrobić filmik składający się ze 100 zdjęć jpg i będę mógł ustawić w tym programie to w której sekundzie ma dane zdjęcie/slajd się wyświetlić? 

    Dla każdego z tych 100 zdjęć potrzebuję ustawić, że: 
    zdjęcie nr 1 wyświetli się w 0:00  
    zdjęcie nr 2 wyświetli się w 0:34
    zdjęcie nr 3 wyświetli się w 1:03
    zdjęcie nr 4 wyświetli się w 1:11
    zdjęcie nr 5 wyświetli się w 1:19
    itd...
    (i chcę tak ustawić "timemarks" dla wszystkich stu zdjęć) 

    Ewentualnie może być coś w rodzaju Powerpointa, bo na tych zdjęciach jpg mam tylko tekst (więc ewentualnie mógłbym wpisać te teksty do poszczególnych slajdów w takim programie)

    Dziękuję!


  10. 11 godzin temu, jagular napisał:

    1. Nie da się.
    Wyświetlanie pliku graficznego nie jest zależne tylko od niego, ale także od oprogramowania wyświetlającego, jak i wyświetlacza. Co najwyżej możesz załatwić sprawę z plikiem graficznym korygując jego kolory i zaszywając w nim profil (sRGB wystarczy). Oczywiście ma to sens wtedy, jeżeli masz odpowiedni soft i odpowiednio ustawiony/skalibrowany monitor. Bo wtedy sam widzisz losowe kolory :) 

    2. Gimp i jakaś pipeta?

    Dzięki! 
    Rozumiem, że soft i wyświetlacz wpływają na kolory, ale pod względem najlepszych decyzji na poziomie tworzenia loga i  wyboru formatu pliku itd, to co polecasz? 
    (załóżmy, że logo zrobię w Gimp lub na Canva.com)
    Zapisać to logo (i wszędzie je rozpowszechniać) w formacie png? 

     

    Co ustawić w Gimpie abym wiedział, że używam odpowiedniego rodzaju/systemu kolorów? 
    (zwłaszcza przy tym pobieraniu kolorów ze zdjęć pipetą w Gimpie) 


  11. Witajcie

    1) Jak sprawić aby kolory na logo były identyczne zarówno wtedy gdy to logo będzie wyświetlane w internecie, na social mediach itd oraz gdy będzie ono wydrukowane na wizytówkach, w prasie, itp) ?

    Tworząc logo trzeba używać kolorów w jakimś konkretnym systemie? jakieś kolory RGB? (jeśli nie przekręciłem nazwy) 

    W jakim formacie zapisać logo, aby po wrzuceniu go jako awatar na social mediach i wydrukowaniu na wizytówkach kolory/odcienie wszędzie były identyczne?

     

    2) Czy jest darmowy program, do którego mogę załadować jakieś zdjęcie z netu (albo np flagę jakiegoś państwa) i "pobrać" kolor w którym jest jakiś element na tym zdjęciu, i potem kolorować moje logo tym "pobranym" wcześniej kolorem? 

    Dziękuję za pomoc!


  12. Witajcie

    Czy poniższy Asus wystarczy do swobodnego buszowania po internecie przez najbliższe kilka lat? 

    (żadnych gier ani wymagających programów, tylko Office i internet) :

    https://techlord.pl/asus-x415ma-n40204gb256gbw10-p-3916.html

     

    Co powiecie o tym SSD w tym Asusie? 

    Warto go wymienić na inny SSD? (pod względem niezawodności i trwałości)

     

    Dziękuję!


  13. 13 godzin temu, narmiak napisał:

    Żaden AV nie daje 100% pewności, że znajdzie wirusa itp.
    Ja korzystam z wbudowanego w Windowsa Defendera i wystarczy. Jeżeli nie ufam całkowicie jakiemuś pendriveowi, to wpinam go do laptopa z Linuxem i dopiero tam przeglądam zawartość.

    Ale Linux nie wykryje na dysku zewnętrznym wirusów napisanych pod windowsa, tak?

    Więc jeśli potrzebujemy taki niezaufany dysk podłączyć pod kompa z Windowsem, to warto zeskanować taki dysk jakimiś innymi programami niż wbudowany Windows Defender?


  14. Jeśli zły dział, to prosze o przeniesienie. 

    Jakie sklepy internetowe polecacie, a jakich radzicie unikać?  (kupując podzespoły komputerowe)

    W jakimś poście tu na forum wyczytałem że morele.net nie chcieli gościowi uznać reklamacji grafiki - a myślałem że morele to porządna firma...

    Macie jakieś złe doświadczenia kupując np na https://www.delkom.pl ?

    i czy forum.pclab jest sponsorowane prze X-kom?

     


  15. Witajcie, 
    Po zainstalowaniu systemu, jak Windows 10 Home tylko stanie (przed aktualizacją windowsa) zainstaluję najnowsze stery płyty głównej pobrane z tej strony: 
    https://www.asus.com/pl/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/TUF-GAMING-X570-PLUS/HelpDesk_Download/

    W jakiej kolejności zainstalować te stery?

    Czy muszę zainstalować stery z powyższego linku dokładnie w takiej kolejności? : 
    1) Chipset
    2) LAN
    3) Audio
    4) VGA
    5) Utilities
    6) SATA
    7) Qualified Vendor List

    (nie mam diod RGB, więc nie będę instalować "Utilities: Armoury Crate")

     

    Czy BIOS muszę aktualizować? (płyta nowa ze sklepu, to chyba nie ma jakiegoś starego biosu...)

    Dzięki za pomoc!


  16. 15 godzin temu, toska78 napisał:

    Przecież masz na 2 screenie. Trzeba włączyć tą opcję i wybrać godzinę i dzień ponownego uruchomienia. W win 10 raczej nie ma takiej opcji żeby od razu po zakończeniu instalacji aktualizacji system automatycznie się restartował bez żadnej ingerencji użytkownika.

    to po każdej aktualizacji wymagającej restartu mam siedzieć i ustawiać taką godzinę żeby komp np za minute sie uruchomił ponownie? Po instalacji windows 10 tak siedzicie i tak ustawiacie planowany restart??


  17. Na tym filmiku gość mówi, że (gdy podczas składania kompa nie używa się mat, opasek, rękawiczek antystatycznych) to do uszkodzenia podzespołów kompa może dojść nawet jeśli nie przeskoczy iskra przy ich dotknięciu, a sam podzespół może "paść" dopiero po jakimś czasie od wyładowania elektrostatycznego, czyli, że po złożeniu kompa będzie działać, ale nie tyle czasu, ile by działał gdyby nie było wyładowania...

     

     

    Czy gość przesadza? czy rzeczywiście tak ważne jest żeby nie składać kompa gołymi rękami, nie będąc uziemionym?

    A może wystarczy tylko założyć rękawiczki antystatyczne i już nie ma obaw że coś sie uszkodzi przy składaniu kompa? 


  18. 2 godziny temu, Bobson89 napisał:

    Jeżeli coś będzie uszkodzone to płyta zasygnalizuje błąd i komputer po prostu się nie wlaczy (tzn. będzie się ciągle resetować, wyłączy się, będzie zasilania i nic się nie będzie dało zrobić).

     

    Czyli reasumując: 
    w miejscu bez netu: 
    - gość złoży PC i uruchomi go by sprawdzić czy wszystkie podzespoły są sprawne i płyta główna nie wyświetla żadnych błędów. 
    - Potem mi zainstaluje win10 (obojętnie czy stary z płyty, czy nowy pobrany z microsoft) (i obojętnie czy zainstaluje stery z płyt podzespołów, czy najnowsze stery ze stron producentów)
    - Zrobi mi partycje na dyskach i biorę PC do domu. 

    - W domu po raz pierwszy podłączam PC do netu, aktualizuję Win10(przez kilka godzin) i potem instaluję najnowsze stery do mobo i grafiki. 
    - Nie muszę robić żadnych testów stabilności (bo jak podzespoły byłyby wadliwe fabrycznie, to już od razu by coś szwankowało, tak?) 


    Ciekawi mnie ten cały proces:)


  19. 12 minut temu, amsztel napisał:

    Takie testy, o ktorych mowa w filmie przeprowadza sie z reguly, zeby stwierdzic czy komputer po OC jest stabilny a nie na stocku. Z tego co przeczytalem to skladasz PC z Ryzenem 9 na X570 TUF + 2 dyski 1TB 970EVO - w takiej stacji roboczej i przy tym procesorze podkrecanie nie ma sensu i bardzo niewiele daje. Wydajnosciowo z pudelka i tak to bedzie potwor :) 

    Nie planuje OC, (może dopiero w przyszłości). 

    Czy do tego by sprawdzić że wszystko działa, montażysta będzie musiał wgrać jakieś programy? Czy po prostu jak płyta główna nie wyświetli mu żadnych errorów i PC będzie chodzić, to to oznacza że PC jest sprawny? i może mi już kompa wydać?

     


  20.  

    Jakich znowu testow? :E Gosc ma sprawdzic czy sprzet Tobie dziala i tyle. Po co jakies "testy"? Nie wiem, czemu by mialo to sluzyc. Na testowanie wszystkiego bedziesz mial duzo czasu kiedy juz komp u Ciebie zladuje ;)

    Miło mi że rozśmieszyłem:D

    No ale słyszałem, że po złożeniu PC różni "składacze" polecają odpalić testy obciążeniowe np program Aida64, HWinfo,  aby sprawdzić czy PC np. nie wywala blue screenów, czy coś...

    np tu w 25-tej minucie gość wspomina o testach stabilności po złożeniu kompa:

     

    Czyli takie testy jak w tym filmiku są niepotrzebne?

     


  21. 33 minuty temu, zawisztheblack napisał:

    Te dyski nie wydzielają z siebie nie wiadomo ile energii, to jest tylko kilka watów generowane przede wszystkim przez kontroler. Nie trzeba nie wiadomo jakiej powierzchni do schłodzenia tego, wystarczy w zasadzie cokolwiek co ma jakąś powierzchnię i masę. Fabrycznie te dyski mają zero chłodzenia i dają radę.

    1) Mówisz konkretnie o Samsung 970 Evo 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V7E1T0BW) ?

     

    2) Nawet jak taki samsung 970 Evo będzie mieć temperaturę powyżej 70st.C, to nie będzie zauważalnego spadku prędkości zapisu/odczytu, ani nie będzie to skracać żywotności dysku?

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...