Skocz do zawartości

T.m.p1

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1284
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana T.m.p1 w dniu 8 Grudnia 2020

Użytkownicy przyznają T.m.p1 punkty reputacji!

Reputacja

1066 Excellent

2 obserwujących

O T.m.p1

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Teroz awanture lewactwo byndzie robic ło łeketrownie wielkom jakomś, co to tym czechom przeszkodza nosz wyngiel? Na rzont psioczyć obecny to potrafio, juz zapomniliśta chyba jak za peło łośmiorniczki jedli!
 2. Dokładnie, Unia nakłada karę więc to Unia zła.
 3. Ale za tym krążącym pieniądzem powinna iść jakaś realna wartość, wzrost wydajności, pokrycie w realnej pracy, może jakiś nowy i innowacyjny produkt charakteryzujący się wysokim popytem, który będzie sprzedawany na zagranicznych rynkach? Nie wiem, cokolwiek co niesie za sobą "realny" zysk, wartość użytkową czy produkcyjną..
 4. Pytanie w kwestii kredytowej, tak z ciekawości, orientuje się ktoś czy dzisiaj któryś z banków w ofercie kredytów hipotecznych ma takie gwarantujące stałe oprocentowanie przez np. 10 lat? Czy nie ma co marzyć? Gdzieś czytałem, że limity idą pod 5 lat i potem ewentualna renegocjacja warunków. Czyli może coś da się ugrać a może nie..?
 5. Pieniądz fiducjarny nie ma żadnego pokrycia. To kwestia umowy.
 6. To skąd bierze się deficyt budżetowy? No stąd, że wydatki przewyższają wpływy do budżetu a braki trzeba chyba przecież jakoś uzupełnić. Więc albo się zadłużamy pokrywając wszystko na krechę albo drukujemy pusty pieniądz, który prowadzi do dewaluacji tego już w obiegu. No chyba, że się mylę i czegoś w tym równaniu nie rozumiem.
 7. Na inflacje ma wpływ masa czynników. Im więcej programów socjalnych tym więcej potrzeba pieniędzy więc albo idziemy w dług zaciągany na obcych rynkach albo walimy dodruk. Nie pamiętam gdzie to wyczytałem ale podobno na przestrzeni 9 - 10 lat przyrost waluty w obiegu rok do roku wynosił około 10%. Do tego dochodzi poziom cyrkulacji pieniądza, który z tego co pamiętam spada już od chyba ponad 20 lat, przy covidzie ten wskaźnik dostał jeszcze mocniej w łeb, przyrost kasy w obiegu jeszcze bardziej skoczył (znowu dodruk), efekty tego będzie IMO widać dopiero po jakimś czasie. Myślę, że na wyhamowanie inflacji nie ma co liczyć, ta liczona w CPI niczego nie odzwierciedla. Ceny rosną w oczach.
 8. Dykta zaczyna się rozklejać więc szukają gdzie tylko się da.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...