Skocz do zawartości

Subman

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  525
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Subman w dniu 11 Marca

Użytkownicy przyznają Subman punkty reputacji!

Reputacja

200 Excellent

O Subman

 • Tytuł
  Orator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. W części masz rację ale chyba nie do końca. Na wzrost cen RTXów i niską dostępność w Polsce od początku roku do maja bardzo duży wpływ miał zysk z kopania Etherum. Dobrze to potwierdza czerwcowy spadek cen RTXów który zbiega się niemal dokładnie z mniejszym zainteresowaniem górników kartami RTX (co przejawia się w zmniejszaniu całkowitego hashrate sieci Etherum). Nawet przecież sama Nvidia zareagowała na te szaleństwo cenowe RTXów i wypuściła na rynek nowe rewizje kart Lite Hash Rate oraz dedykowane karty CMP dla górników. O ile zgadzam się że wywody o potencjalnej delegalizacji kryptowalut powinny być poruszane wyłącznie w dedykowanym wątku, to potencjalnemu nabywcy RTXów, a szczególnie graczom nie jest chyba obojętna cena zakupu RTXów - 12 000 PLN vs 4500 PLN za 3080? I interesowałoby mnie czy ceny mogą iść dalej w dół czy w górę i od czego to zależy. Stąd obecnie bardzo trudno według mnie uniknąć w wątku zakupowym poruszania tematu kryptowalut.
 2. 6 być może będzie, ale 5 nie będzie bo za 5600 PLN to masz MSRP w Polsce za model FE. Modele AIB są droższe a dodatkowo jest to model OC.
 3. Ja też obliczyłem jak wyglądają obecnie urobki z kopania ETH na 3080 bez i z LHRem wraz z kosztami prądu gdy karta kopie 24h/dobę. Przy wydajności 98MH/s (3080 bez LHR) miesięczny urobek z kopania ETH wyszedł mi 503 zł. Na 3080 LHR (przyjąłem 50% wydajności, te same zużycie prądu) urobek wynosi 180zł miesięcznie. Po optymalizacji RTXów te zarobki będą nieco większe.
 4. Objawowe dzieci w porównaniu do objawowych dorosłych oraz bezobjawowe dzieci w porównaniu do bezobjawowych dorosłych mają tyle samo koronawirusa. U objawowych dzieci poniżej 5 lat wyszło w jednym badaniu że mają tego koronawirusa nawet więcej niż u dorosłych. Ale zgodzę się że u dzieci częściej występuje bezobjawowa postaci COVID. A nawet jak się pojawi jakiś objaw to są one łagodniejsze niż u dorosłych. Bezobjawowa postać oczywiście wiąże się z mniejszym prawdopodobieństwem możliwości zakażenia i to widać też w badaniach. Notabene chciałbym wiedzieć jaki dokładnie jest procent objawowców do bezobjawowców. W tym trzecim badaniu podano że było 38% dzieci było bezobjawowych i 7% wśród dorosłych przy czym za objawowość już zaliczano nawet ból głowy czy też zmęczenie. Tak zdarzają się powikłania, ale przecież sami o tym piszą... Tak samo jak piszą o nierzadkich powikłania u dzieci po przejściu COVID-19 które mogą co sam zauważyłeś skutkować śmiercią. Przecież to wciąż jest 500 istnień ludzkich, dzieci... A co do decyzji Niemiec - myślę że zawsze gdy się rozważa temat szczepionki to trzeba wyważyć między pożądanymi a niepożądanymi skutkami w kontekście przede wszystkim swoim ale również w kontekście swoich najbliższych szczególnie gdy są oni w grupie ryzyka (dziadkowie). W Niemczech nie ma oczywiście rekomendacji aby szczepić ogólnie dzieci, ale są wyjątki bo zalecają szczepienia tym dzieciom które są narażone na ryzyko ciężkiego przebiegu COVID.
 5. Problem w tym że ja bazuję na konkretnych badaniach naukowców na dużej liczbie dzieci, a ty bazujesz wyłącznie na jednej wypowiedzi dr. Ernesta Kuchara który nie robił żadnych poważnych badań porównawczych, tylko opisuje to co widział na swoim oddziale. Ile miał tych dzieci chorych na COVID-19? Jedno, trójkę? Nawet tego nie wiemy... I już wie wszystko? Co to za próba udowodnienia że matka opiekowała się zarażonym dzieckiem i nie zaraziła się nawet po wielu tygodniach? Jak można wyciągać jakiekolwiek wnioski na podstawie tylko jednego przypadku???
 6. No to przeczytaj jeszcze raz: "Our analyses suggest children younger than 5 years with mild to moderate COVID-19 have high amounts of SARS-CoV-2 viral RNA in their nasopharynx compared with older children and adults.(..) Thus, young children can potentially be important drivers of SARS-CoV-2 spread in the general population, as has been demonstrated with respiratory syncytial virus, where children with high viral loads are more likely to transmit" Ponownie - przeczytaj dokładniej... Zarzuciłeś że nie ma badań z których wynika że dzieci mają taki sam lub wyższy poziom koronawirusa i do tego się wyłącznie odniosłem. "No significant differences in RNA levels were found between asymptomatic children and asymptomatic adults or between symptomatic children and symptomatic adults." Nie podałeś żadnego argumentu w którym niby rzekomo miałby być jakiś dysonas...
 7. A mi to przypomina rzetelną analizę obecnej sytuacji z COVID-19 i ze szczepionkami. Nie pomijają faktu np. zwiększonego prawdopodobieństwa zapalenia serca po szczepieniu u młodych ludzi. Jakby chcieli zrobić z tego materiał propagandowy na potrzeby akcji szczepień dzieci to by o tym na pewno nie pisali... Nie podali, ale poszukałem i są badania które to potwierdzają. https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/2768952 https://pediatrics.aappublications.org/content/147/1/e2020027268 https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/2780963 Poszukaj ostatnie badania. Wynika z nich jasno że podczas rozmowy (odpowiednio długiej) możesz rozsiewać więcej zarazków niż podczas kichania czy też kaszlu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...