Skocz do zawartości

koczkodan27

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez koczkodan27


 1. 2 godziny temu, Spl97 napisał:

  Z Salwadorem najlepsze jest to,że mimo,że na tym interesie są stratni,to wcale nie zamierzają z Bitcoina zrezygnować. Tak "ślepo" zapatrzony w Bitcoina jest ich prezydent. Co tam,że w tym kraju co chwila są zadymy z protestami miejscowej ludności,którzy nie są z obiegiem spraw zadowoleni,ich zdanie prezydenta nie obchodzi :E

  To co czytasz w necie to zwyczajne bzdury.  Z tego co kojarzę to prezydent Salwadoru kupował oraz sprzedawał na dwóch górkach, a co za tym idzie zarobił wielokrotność  zainwestowanych pieniędzy. No i co najważniejsze o stratach mówimy wtedy, gdy sprzedajemy dane aktywo, a z tego co donosi prasa Salwador nie sprzedaje BTC. 

  Problemem Salwadoru nie jest spadający BTC,  tylko to, że jest to kraj rządzony oraz sterowany przez gangi, a światowy kryzys uzewnętrznił ten fakt. 


 2. Nie mam czasu, aby prześledzić cały temat, ale jeżeli ktoś myśli, że w najbliższym czasie kopanie będzie się opłacać, to jest w dużym błędzie. Nawet jeżeli  inflacja się zatrzyma, to ceny pozostana takie jakie są obecnie. Jeżeli chodzi o prąd, to jedyne czego można się spodziewac to drastycznych podwyżek. Przecież decydenci już zapowiedzieli, że po w miarę normalnej cenie każde gospodarstwo domowe będzie miało do wykorzystania 2000 kwh na rok,. a po przekroczeniu tej liczby nastąpi uwolnienie cen, czyli w tej chwili + 40%.  Bodajże od listopada zostanie zaktuaklizowana cena, a więc trzeba się spodziewać podwyżek w granicach  nawet 200% - 500%, bo w hurcie 1kwh  od 2021 roku podrożała 500%. i cena cały czas rośnie.  Czy po podwyżkach będzie się opłacało grzanie domu prądem (koparkami)? Wątpię. 

  Godzinę temu, Spl97 napisał:

  Aha i jeszcze ten fakt,że krypto to głównie spekulacja,ile razy wcześniej słyszałem,że krypto to świetne zabezpieczenie przed inflacją :E Wystarczyło,że inflacja przyszła przez nadmiar wydrukowanych pieniędzy i ten mit został pięknie obalony.

  Na ten temat porozmawiamy za 2 - 3 lata, (może trochę dłużej, a może krócej) gdy kurs BTC osiągnie 70K, czyli wzrośnie ponad 300%. - 400%.  BTC jak każda inwestycja niesie za sobą prawdopodobieństwo straty i trzeba się z tym liczyć, ale niesie też za sobą szansę na duży zarobek.  Osobiście jestem w tej grupie ludzi, która jest przekonana, że za 15 - 20 lat wartość  BTC przekroczy  1 000 000$.

   


 3. Organizacje charytatywne narzekają, że  podczas wakacji ludzie zapominają, że ich podopieczni nie mają  urlopów. W takim razie...

  Na stronie znajdziecie zbiór stron należących do organizacji charytatywnych, które możecie wspomóc poprzez kliknięcie we wskazane miejsce. Po kliknięciu na konto organizacji wpływa od 10gr do 1 zł. 

  https://dzr.pl/


 4. 10 godzin temu, grzech1991 napisał:

  Czekam gdzie ci krzykacze, co pisali, że to co na giełdzie jest twoje. Obecnie celcjusz wstrzymał wypłaty xD No i jak tam wasza kasa na giełdzie?

  Dokładnie tak jest, a więc to co na giełdzie, to jest twoje, a to co robi celcjusz może ciebie spotkać w każdym momencie, gdy dana firma zaczyna upadać.  Jeżeli celcjusz zablokuje środki, a potem zniknie, to każdy użytkownika ma prawo oddać ich do sądu i domagać się zwrotu + rekompensaty. To nie sa już te czasy, gdy giełdy oraz firmy zwiazane z krypto były firmami krzak, które robiły sobie co chciały. 

  Nie zmienia to faktu, że peknięcie banki zawsze wiąże się z problemami dla giełd dlatego trzymanie na nich srodków jest proszeniem się o problemy. Kolejnym etapem bedzie okradanie poszczególnych użytkowników i wmawianie im, że z pespektywy giełdy wszystko jest w porządku, a środki zostały wyprowadzone zgodnie ze wszystkimi zasadami oraz sugerowanie, że kradzież jest wynikiem nieodpowiedniego zabezpieczenia komputera.  

  4 godziny temu, Minciu napisał:

  Chyba granica jakiegokolwiek kopania.

  Kopanie już dawno nie ma sensu, a kopią tylko ci, którzy mają albo wielkie kopalnie, albo oszukują na podatkach.  Zreszta jaki to jest sens płacić za  prąd 4000 celem wygenerowania zysku równego coś ponad 1000 - 1400 zł. 

  • Haha 1

 5. 1 godzinę temu, Permanenta_Invigilacja napisał:

  To nie z braku chęci pomocy. 

  To przez łzy w oczach (sytuacja na rynku/kraju/świecie) - przeszkadzają w pisaniu 

  To jest dopiero początek. To  co teraz się dzieje ma na celu zniechęcić ludzi do krypto i zachęcić do ostatecznej wyprzedaży. Potem długa stagnacja min. 3 - 4 lata i kolejna hossa, gdzie ci, którzy teraz wyprzedają się na dołkach ponownie wejda, ale tym razem przy 50K, bo przecież tym razem BTC będzie po 150K. 


 6. 16 godzin temu, grzech1991 napisał:

  Przede wszystkim to co masz na giełdzie to tylko cyfra, to nie są środki które są faktycznie Twoje na Twoim koncie... masa ludzi tego nie rozumie.

  To co masz na giełdzie to są twoje środki i w przypadku kradzieży możesz zgłosić ten fakt na policję i giełdy bardzo chętnie udostepnią wszystkie dane. Tylko te same giełdy dobrze wiedzą, że odzyskanie skradzionego krypt jest niemożliwe tak samo jak niemożliwe jest wykrycie sprawcy.  Dlatego trzymanie krypto na giełdzie to bardzo duży błąd. 

  19 godzin temu, Krzkra napisał:

  Jak padnie duża giełda pokroju Binance, czy Coinbase to równie szybko (może  z opóźnieniem do 5 minut) padnie krypto i zewnętrzny portfel konkludując będzie również nic nie wart

  BTC sam z siebie nigdy nie upadnie. Mysle, że za 10 - 20 lat jego wartość podczas "bańki" będzie dobijać do 1 000 000$


 7. Trzymanie krypto na giełdach to bardzo duży błąd, gdyż w trudnych czasach giełdy same okradają swoich  użytkowników.  Na początku swojej przygody z bTC miałem okazję stracić praktycznie wszystkie krypto i jak mi giełda sugerowała BTC z giełdy zostały wysłane w legitny sposób.  Problem polegał na tym, że do logowania na giełdę używałem zupełnie innego komputera, hasła nigdzie nie zapisywałem, dostęp do komputera był zabezpieczony hasłem, a sam komputer pod net podłączałem tylko podczas logowania do giełd. 

  Nie jest to niczym potwierdzone i jest to tylko moja sucha dedukcja, że  podczas bessy zwyczajnie giełdy okradają wybranych użytkowników, a robią to po to, aby minimalizowac ewentualne straty.


 8. Czy w sieci ETH wprowadzili ostatnio jakieś zmiany? Dziwne, bo niby opłacalność kopania jest znikoma,  HS spadA  i jednocześnie ukop spadł o jakieś 30%. Czy to może wina mojego internetu, który ostatnio szwankuje?


 9. Nie znalazłem takiego, który chciałby mi podpisać. Rozmawiałem z kilkoma i  każdy mówił to samo, a dokładnie to, że FV ma tendencje do samozapłonu i oni nie chcą brac odpowiedzialności, bo nie wiedzą jak zainstalowałem panele. Sprawdzać im się nie chce, bo to im się nie opłaca i generalnie sami wolą robić wszystko od poczatku do końca

  • Haha 1
  • Upvote 1

 10. 18 godzin temu, bbandi napisał:

  U nas masło drogie ale u ruskich to już w gablotach antykradzieżowych, to sam nivea 😄

   

  Moja znajoma swojej kolezance z Moskwy  wysyłała podpaski, tampony oraz inne  tego typu kobiece przybory, bo dziewczyna jest chora i nie ma siły walczyć z innymi  babami .  Tak, w Moskwie baby walcza ze sobą o podpaski :)


 11. W dniu 25.05.2022 o 00:11, duniek napisał:

  PV sie oplaca jak sam montujesz wtedy mozesz przewymiarowac bo kazdy 1kWp wyjdzie cie 2,5k PLN na wieksze moce (jak masz placic za robote to zaplacisz minimum 3,5k)

  No tak, ale pod warunkiem, że jestes wykwalifikowanym elektrykiem lub  takiego elektryka masz w rodzinie lub wśród znajomych, bo w innym wypadku instalacje musisz zlecić fachowcowi,. Jeżeli zainstalujesz  sam, a nie masz odpowiednich uprawnień, to nie przyłączą cię do sieci. 

  Godzinę temu, djcargo napisał:

  A 500 dolarów chętnie bym zobaczył, a jeszcze chętniej 100 dolarów jak w 2018. Będzie się można tanio obkupić w karty graficzne i spokojnie czekać do kolejnych wzrostów.

  Wszystko zależy od podejścia i przykładowo ja jestem w tej grupie ludzi, którzy nie wierzą w przyszłość ETH jako waluty, która da nam zarobić. Zakładam, że po przejściu ET Hna PoS wielu górników, którzy nie będą chcieli blokowac swojego ETH na  min. rok lub nie będą rozumieli na jakiej zasadzie to wszystko działa,  zwyczajnie zrzucą swoje ETH na giełdy. z tego co widzę ten proces już się zaczyna i zdaje się, że kopanie EtH jest już nieopłacalne lub opłacalność jest niewielkA.


 12. To żadna analiza tylko prawidło jeżeli chodzi o krypto. Swojego pierwszego BTC wykopałem, gdy za BTC płacili 800$  1000$ i wtedy także kuppiłem ich dosyć sporo.. Tamte czasy wspominam z nostalga, bo to były normalne czasy jeżeli chodzi o kopanie. Kopało się po 10 - 15 BTC miesięcznie. 

  Ostatni rok, to czas iidiotów, którzy jedyne co zrobili to podbili trudność i ceny kart, a ostatecznie i tak większość z tych ludzi poniesie straty. 


 13. 13 godzin temu, Minciu napisał:

  kolejny nostradamus, co wiedział że będzie wojna, covid, inflacja, wibor i krach na giełdach nie tylko krypto ? XD Z taką wiedza powinieneś liczyć już miliardy waluty w swoim sejfie. Albo skreśl 6 w totka bo to też pewnie widziałeś co wypadnie 

  Bzdura, Bańka pękła przy 68K, a potem nastąpiło powolne wykrwawianie się rynku.  W lutym zaliczyliśmy spadek poniżej 40k i to był czas, aby pozbyć się drogich RTX .  Następnie podbili cenę do 46K i na tym koniec.  Ludzie dalej się łudzą, że jesienią bedzie powtórka z rozrywki i osiągniemy nowe AT, ale jesienią BTC będzie po 10K - 15K.  Nostradamusem nie jestem 23 lutego pisałem, że to już koniec, a koniec w krypto nie oznacza, ze stanie sięto dzisiaj czy jutro, ale w przeciągu kilku miesięcy.  Teraz przez jakiś czas kurs utrzyma się na poziomie 25K+, a potem kolejna fala spadków.  No i przerwa na kilka lub kilkanaście lat. 

  3 godziny temu, dzki_czoug napisał:

  A wysyp kart używanych na rynku wtórnym zapewne w żaden sposób nie wpłynie na rynek. No bo jak?

  Normalnie, gdy podaż przewyższa popyt, to ceny spadają.  Ja swoje RTxy 3060  sprzedałem po 4000 - 4500, a odkupie je po max. 1000 - 1500.

   

  5 godzin temu, zozolek napisał:

  Analiza wstecz zawsze dobra :E....tylko tak się składa, że jeżeli kopiemy grubo ponad rok, to każdy z nas już dawno jest na + .

  Jeżeli ktoś  ukop sprzedawał na bieżąco i nie bawił się w Hodl, to w  tym czasie karty mu się nie zwróciły. Oczywiście zakładając, że karty były kupowane na przełomie marzec - czerwiec, czyli wtedy, gdy RT 3060 kosztowały ponad 4000 zł, a RTy 3080 ponad 11 000

  PS. Czuje się jak sęp, który lata nad swoją ofiara czekając, aż ta się wykrwawi :)  Kopanie w końcu wróci do normalności i będą się tym zajmowac pasjonaci, a nie Janusze biznesu, którzy jedyne co zrobili to podbili ceny kart do chorych wartości. Gracze i  kopacze od zawsze żyli w symbiozie, która zachwiali własnie Janusze biznesu. 

  • Haha 1

 14.  lW Lutym pisałem wam, że to już koniec i to był ostatni czas, aby  sprzedać RTXy po całkiem fajnych cenach, a teraz zostaliście wyleszczeni.   Do końca mają ETH będzie kosztować poniżej 1500$, potem poniżej 1000$,  a następnie rynek zaleje tani pokoparkowy sprzęt.  Powtórka z roku 2017. 

  Tylko, że ludzie zamiast uciekać z tego biznesu zaczęli  dokupować karty. Normalnie masakra ...

  31 minut temu, Minciu napisał:

  W końcu kupimy sobie RTXa od górnika, bez pudełka, bez gwarancji, bez plomb ale taniej 500zł niż cena MSRP! I co Wy na to ?

  Karty mają 36 miesięcy gwarancji, a więc wszystkie są jeszcze na gwarancji. Chyba, że plomby sa pozrywane, to inna sprawa. 


 15. 45 minut temu, JDM napisał:

  Czyli nie napiszesz, co to za sprzęt. Tak myślałem.

  Jesteście żenujący. Na serio myślisz, że ta kopalnia działa na płytach tworzonych pod komputery domowe? Oni wykorzystują energooszczędne płyty np. BTC-S37. Kopanie dąży i od zawsze dązyło do 0 i już wkrótce zrozumiecie co to oznacza. 

  Jeżeli natomiast rzeczywiście korzystają z najtańszego sprzętu, to gwarantuję ci, że oni jako pierwsi będą sprzedawać karty i to właśnie tacy ludzie zaleją rynek tanimi RTXami. 

   

  6 minut temu, koneser napisał:

  No zobaczymy, bessa miała być już w maju skończyło sie jak sie skończyło. Poniżej 30k będą ogromne zakupy jak wcześniej . 

  Tak i ten proces będzie trwał wiecznie i w związku z tym wszyscy staniemy się milionerami.  Będziemy kupować za 30K i sprzedawać po 60K 3x w roku.  Niestety, ale to już jest koniec - przynajmniej na kilka lat.

   

  • Thanks 1
  • Haha 6
  • Upvote 3

 16. 48 minut temu, addept napisał:

  Nie spadnie niżej ponieważ od lata ubiegłego roku mamy wzrost inflacji, wzrost cen energii elektrycznej, kosztów pracy, a także cen MSRP 

  Cenę reguluję rynek. W bessie pojawią się setki, jak nie tysiące kart pokoparkowych, które będzie można kupić za 30 - 40% ich wartości. Osprzęt do kopania typu risery będą rozdawać za darmo :) , a płyty główne które teraz kosztują 1000+PLN będą po 100.   Obecnie wariaci płacą  po 1200 zł za zasilacz, którego rzeczywista wartość to max 500 zł i w takiej cenie będą nowe, a używki po 200 max. 

  W momencie, gdy pojawią się karty z serii 4000 to podejrzewam, że starszych modeli RTXów ludzie zwyczajnie nie będą chcieli nawet za darmo. 

  42 minuty temu, MaxaM napisał:

  Równie dobrze może się okazać, że to tylko gdybanie, bo zaraz znowu wskoczy na >4k.

  Mało prawdopodobne. Były 3 szczyty na BTC i to zjawisko historycznie kończy hossę.  Kolejna za 2 - 4 lata. 

  PS. Tak jak pisałem wcześniej xx% ludzi nigdy nie odzyska kasy za sprzęt.  Z wielkim żalem obserwowałem tych wszystkich Januszów, którzy inwestowali gruby chajs w biznes o którym nie mają zielonego pojęcia. Podbijali ceny jak wariaci, nie słuchali dobrych rad to wkrótce rynek ich zweryfikuje. 

  • Like 1
  • Upvote 5

 17. 8 godzin temu, Griszah napisał:

  Słyszę to przynajmniej od ponad roku, a Ci co potrafią kopać, to już mają zwrócone karty kilkukrotnie i to zakupione w cenie 2 x MSRP. 

  Rozumiem, że ty na RTX 3080 kupionym w kwietniu  za 10 - 11K  zarobiłeś kilkukrotnie, czyli 30 000 - 40 000 - 50 000. Uśmiałem się.  Te karty są spłacone co najwyżej w 70% - 80% i to pod warunkiem,  że kopacz nie sprzedał urobku przez pół roku, a to w przypadku "młodych" górników jest mało możliwe, bo większość  z nich urobek sprzedaje na bieżąco. 

  9 godzin temu, Griszah napisał:

  Co za brednie, chyba sklep Janusza sprzedaje używane jako nowe na żulix.

  No,  w sklepach kupujesz tylko nowe i nigdy nieużywane karty, a czy ty widziałeś, aby karty były sprzedawane jako outlet?  Oczywiście nikt ich nie zwraca, nikt z nich nie korzysta i nikt nimi nie kopie. Fantasta.


 18. 23 godziny temu, marian666666 napisał:

  Sytuacja jest wręcz banalna do wytłumaczenia. 
  Dobrze, bede sie powtarzał:

  1. Jakieś 70% górników kopie już około 10 miesięcy i już zarobiło, dobrze wyszło na swoje i kopie dalej, więc nie wychodzą a i czasami dokupują nowe karty by inwestować w siebie dalej : ]

  Ten mechanizm zawsze działa tak samo.  Pojawia się zaczątek bańki, górnicy kupują tanie karty i kopią (dla przypomnienia RTXy 3060 Ti były po 2200). Po kilku miesiącach zaczynają przybywać nowi, którzy już przepłacają  za karty. Wyraźnie to widać, że wzrost trudności kopania ETH zaczyna wzrastać od kwietnia i właśnie wtedy nastąpił napływ nowych górników.  Jestem przekonany, że oni jeszcze nie spłacili swoich kart. 

  Nie gadaj głupot, doświadczeni górnicy nie kupują drogich kart do koparek. Co najwyżej kupują ci, którzy mają sklepy, pokopią 2 -4 miesiące i wystawiają je do handlu jako nowe.  Kupowanie drogich RTXów pod długoletni mining,  to nie jest inwestycja, tylko brak logicznego myslenia. 

  23 godziny temu, novi napisał:

  Niby gwei skoczył zauważalnie a ukopu nie ma więcej ...

  To kiedyś był główny zysk, który stanowił nawet 70%. Niestety po EIP  ETH z opłat fee jest palone, a my dostajemy tylko jakiś promil tego co dostawaliśmy wczesniej. Gdyby nie EIP to od wrzesnia do dzisiaj wszyscy mieliby pospłacany sprzęt. 


 19. Nowe karty pewnie  pojawią się już  w bessie i wtedy nikogo z was Haserate nie będzie interesował.  Wielu z was pozostanie ze sprzętem, którego nigdy nie spłacicie, czyli będzie jak zawsze na koniec bańki.  

  Nie chce nikogo obrażać, ale trzeba być wariatem, aby po EIP kupować karty z HS 60 (lub mniej) po 4500


 20. 37 minut temu, jacktheripper napisał:

  Pytanie kiedy zobaczymy spadki cen gpu, na razie sklepy w ogóle nie zareagowały. Sytuacja może się zmieni w następnym tygodniu. 

  Właściciele sklepów kopią tak jak my, a więc raczej spadków cen nie będzie. 

×
×
 • Dodaj nową pozycję...