Skocz do zawartości

Vaahr

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Vaahr


  1. W marcu został kupiony laptop Asus tuf f15 fx506hcb rtx3050/i5 11th/16gb ramu, od początku był problem i rtx nie działał w grach, włączały się one na zintegrowanej lub na rtx ale wtedy taktowanie karty zatrzymane było na 207/307MHZ, jedyna opcja aby to naprawić to zainstalowanie sterownika 512.95 i na tym działał w miare poprawnie, często uruchamiał się w trybie tak jakby zmniejszonej wydajności czyli na tej karcie zintegrowanej lub tak jak wyżej napisane na takim taktowaniu i dopiero po resecie laptopa uruchamiały się na drugiej karcie, przy podłączeniu dodatkowego monitora często trzeba było go odłączyć i dopiero uruchomić laptop aby działał poprawnie. Nie działał poprawnie na nowszych sterownikach bo nie dało się niczym usunąć tego problemu. Był już raz w serwisie lecz nie znaleźli oni nieprawidłowości. Laptop również przy bardziej wymagających grach ma problem z temperaturą bo często przekracza ona 94 stopnie na procesorze, karta około 80 ma wtedy. Były wykonane wszystkie polecenia pomocy technicznej czyli: przywrócenie ustawień w biosie i aktualizacja do nowszego, pobranie ze strony wszystkich nowych sterowników. W aplikacjach asusa nie ma żadnych aktualizacji dostępnych. Czym może być to spowodowane że tak się dzieje, że karta ma taką ograniczoną wydajność i nie działają nowe sterowniki mimo że można je zainstalować? Jakieś porady lub rozwiązanie tego problemu?


  2. Usunąłem MyASUS i Armoury crate i poprawiło się lagowanie na dodatkowym monitorze, co do fps laptop działa dalej tak jak przedtem i trzeba odłączyć monitor i zresetować aby działał poprawnie. Dodatkowo przy aktualizacji sterowników karty wyskakiwał błąd z instalacją, po którejś próbie udało się lecz wtedy już żadna gra nie działała poprawnie spadek fps o 60-70% i resety tego nie naprawiały, dopiero po przywróceniu starego sterownika działa tak jak przedtem. Jeszcze jakieś pomysły co można zrobić?


  3. 13 godzin temu, Send1N napisał:

    Spróbuj wymusić w panelu sterowania nvidii aby dana gra się odpalała na rtx 3050 bo wygląda jakby jakiś tryb oszczędny nie przechodził w "performance" i stąd niski fps, jaki masz plan zasilania w windowsie? na baterii i na zasilaczu identyczna sytuacja? używasz jakiegoś oprogramowania producenta związanego z trybem zasilania?

    Z wymuszeniem w panelu próbowałem lecz nic to nie zmieniało, plan zasilania jest ustawiony na turbo, na baterii wydajność jest raczej taka sama jak przy trybie oszczędzania bo wtedy rtx nie działa, jedyne oprogramowanie jakie było zainstalowane to armoury crate od asusa i tam jest możliwość zmiany trybu zasilania


  4. Witam.

    Posiadam laptopa marki Asus model tuf gaming f15 kupiony w marcu tego roku. Od początku były problemy z wydajnością. Na ekranie laptopowym wydajność jest na normalnym poziomie lecz czasem przy pierwszym uruchomieniu w grach ma on ograniczoną wydajność, dla przykładu fortnite( fps wtedy są na poziomie 30-50 niezależnie od ustawień w grze, po resecie fps są na normalnym poziomie i wtedy gra działa w 120+ fps, drugim przykładem jest csgo i tutaj jest 80-120 fps a po resecie 200+). W tym przypadku wystarczy reset i laptop działa już poprawnie lecz używam laptopa poprzez dodatkowy monitor, jest on podłączony poprzez adapter usb-c/display port bo taki polecili mi na pomocy technicznej asus. Jeśli monitor jest podłączony w momencie włączenia laptopa to wydajność jest taka jak wyżej opisana i dopiero odłączenie, zresetowanie laptopa i po włączeniu podłączeniu go znowu działa w miare poprawnie i dało się normalnie korzystać z monitora i grać. Jako że jest na gwarancji to laptop został wysłany do serwisu w celu sprawdzenia lecz nie znaleźli oni żadnych nieprawidłowości, dodatkowo teraz po podłączeniu monitora fps są na normalnym poziomie lecz nie ma możliwości grania na nim bo występują mega duże zacięcia obrazu, można grać tylko na ekranie laptopowym. Kolega ma tego samego laptopa i nie ma żadnych problemów z nim takich jakie ja mam. Co mogę z tym zrobić? Wysyłanie do serwisu znowu nie ma chyba sensu bo pewnie znowu nic nie zrobią.

     

    Dokładny model laptopa to: ASUS TUF Gaming F15 FX506HCB-HN200 15,6" 144Hz Intel Core i5-11400H - 16GB RAM - 512GB Dysk - RTX3050 Grafika

×
×
  • Dodaj nową pozycję...