Skocz do zawartości

JDX

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1480
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  4

Odpowiedzi dodane przez JDX


 1. 2 minuty temu, wamak napisał:

  Ja jestem zwolennikiem nawet federalizacji Unii kosztem "suwerenności", chociaż niektóre przepisy są durne, jak zakaz rejestracji nowych aut spalinowych i inne utopijne związane z ekologią.

  Nawet od jutra. Ale coś w zamian. Mamy zarabiać tyle ile ludzie na Zachodzie. Ale to marzenie ściętej głowy, bo to niewykonalne.

  • Haha 1

 2. https://wiadomosci.wp.pl/rakieta-pod-bydgoszcza-morawiecki-zaprzecza-doniesieniom-rz-oskarza-dziennikarzy-o-ruska-propagande-6904341179992960a

  "Myślę, że jest to niestety dobry przykład działania ruskiej propagandy - stwierdził szef rządu."

  :rotfl: Wszędzie ruska propaganda, co za kraj.

  39 minut temu, galakty napisał:

  Teraz? Od wybuchu wojny i podwyżek cen paliw oraz prądu wszystko jest winą Putina i ruskich wpływów. 

  Ja bym chętnie wstawił mema z wariatkowa i podpisał "Czy ruskie wpływy są teraz w tym pokoju?".

  Ciekawe, że nie ma takich jak z chińską propagandą. Przecież Chiny to nasz jeszcze większy wróg, a nikt w tym temacie nic nie działa.


 3. Wczoraj podchodzi do mnie jakiś typ i płacze, że mu Google Maps nie znajduje bankomatu w okolicy. Widzę na telefonie coś w cyrylicy, więc pytam, czy Ukrainiec. Nie, Rosjanin. Niestety nie mogłem dalej pomóc, bo obsługa telefonu w cyrylicy to jednak wyższa szkoda jazdy.

  Jak sądzicie, wezmą mnie teraz pod komisję badania związków z ruskimi, czy jednak dopiero kolejnym razem, jak już uda się typowi znaleźć ten bankomat?

  • Like 1
  • Haha 1

 4. Zmieniając temat.

   

  4 minuty temu, ghostdog napisał:

  aby poznać wroga trzeba się do niego zbliżyć 😀

  Oby nie zbyt blisko xD

  4 minuty temu, 209458 napisał:

  Zależy kogo spytasz. Ale  w tym kontekście to nie istotne, bo konkretnie chodzi o to że wykorzystano holokaust do celów propagandowych, nawet nie nazywając go po imieniu.

  Wołyń. Oprócz Polaków mordowano też Żydów. Jakiej byli narodowości? Izrael potrafi się o nich upomnieć, choć więcej wspólnego mieli z Polską.


 5. 3 minuty temu, 209458 napisał:

  Jak to nie? Przecież dopiero co w tym temacie był filmik propagandowy o 6 milionach zabitych Polaków. Wygodnie przemilczający, że większość z tego to Żydzi z polskim obywatelstwem.

  Żydzi z polskim obywatelstwem to nie Polacy?


 6. 7 minut temu, nemar napisał:

  Oj, byłbym ostrożny z takimi wypowiedziami. Powiedziałbym raczej odwrotnie - że jesteśmy narodem żyjącym mitami. Jasne że w Anglii i innych krajach śmieją się z Polaków, ale to takie same mitologizowanie jakie my mamy o Rosjanach, Rumunach, Arabach, mieszkańcach Afryki... wymieniać można długo. 

  Prawda jest taka, że Polska zawsze była w tyle, niezależnie co się działo. Niezależnie czy była gnębiona, czy sama gnębiła. Dopiero teraz, pod wpływem UE, to się zmienia i mamy szansę dogonić Zachód, przynajmniej ekonomicznie.

  Co do naszej roli w epoce Holokaustu to u nas też pokutuje pewien mit. Byli wśród nas ludzie szlachetni i podli. A zdecydowanie największa grupa miała to wszystko wiadomo gdzie, czasem ze strachu, czasem z antypatii do Żydów. Historycy się tym tematem zajmują i też spierają, tu był po prostu jeden głos w dyskusji. Jeżeli jednak twierdzimy, że takie dyskusje powinny być zakazane i mamy wszyscy gardłować za jedną, zmitologizowaną wersją, to jak to o nas świadczy? To co postulujesz funkcjonuje obecnie w Rosji, na Zachodzie nie słyszałem o takich akcjach, choć tam historycy też się rozprawiają przecież ze swoją przeszłością - niewolnictwo, Vichy itp. Tyle że tam mają do tego większy dystans, nie boją się przeprosić, ale traktują to bardziej jako historię i nie biorą tak zupełnie do siebie.

  Nie, my żyjemy przeszłością, nie mitami. Zapewne jest to spowodowane ciemiężeniem przez ostatnie ponad 200 lat. Nie żebym płakał nad sobą, ale gdybyś naszą nację zastąpił niemiecką lub francuską to wątpię, czy podołaliby życiu w komuniźmie. Mogę wiele Polakom zarzucić, bo jestem mocno krytyczny wobec własnego narodu, ale my w trudnych sytuacjach potrafimy sobie perfekcyjnie radzić. Zabija nas romantyczne myślenie i słabe zorganizowanie.

  Na Zachodzie wiele firm przy nazwie daje sobie datę powstania. U nas większość znanych firm to XX wiek, zazwyczaj powojenny. Pomyśl choćby przez ten pryzmat, jak wiele obcy musieli zniszczyć.

  Co do Żydów w Polsce. To nie są Żydzi, to są Polacy. Wielu z tych ludzi potrafiło zrezygnować z dawnej wiary. Powtarzam, to byli i są Polacy. Nigdy jako Polak nie miałem w sobie choć krzty nienawiści wobec Żydów.


 7. Teraz, crush napisał:

  Jak Brown to Twoje sumienie to współczuję.

   

  Ja jestem za pełną równością. Nienawidzę Polaków, Żydów, Niemców, Ruskich, Ukraińców, czarnych, białych, żółtych, czerwonych, homo, hetero, socjalistów, kapitalistów, mańkutów i rowerzystów. 😎

  Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Dla mnie Grzesiu nadaje się jedynie pod kaftan, ale takie panele nie powinny mieć prawa odbywać się w Polsce.

  My Polacy nie jesteśmy, jak Żydzi. Nie używamy Holokaustu do uzyskania celu. Często ocenia się nas niesprawiedliwie, a nikt nie bierze pod uwagę, jak wiele straciliśmy. Fajnie jest się śmiać z głupich polaczków w UK, w Niemczech, czy w innym kraju, ale gdyby naszego kraju nie zrujnowano nie musielibyśmy robić za parobków dla zachodnich panów, którym się ciągle wydaje, że są lepsi.


 8. 10 minut temu, ghostdog napisał:

  Takie akcje tylko potwierdzają opinie o antysemityzmie Polaków. Później w zagranicznych mediach będą informację, że nie przyznajemy się do np. szmalcowników. Żaden kraj nie ma tylko białych kart, zawsze ma coś na sumieniu. Zamiast mówić o skali pomocy Żydom na tle minimalnej ilości szmalcowników, to lepiej odwalać taki cyrk. Nikt pewnie o tym spotkaniu nie słyszał i mało to kogo obchodziło. 

  Nikt nie ma białej karty, ale pojeździj po Europie to się dowiesz od lokalsów nieco więcej na nasz temat. Że współpracowaliśmy z Hitlerem, wywołaliśmy 2WŚ lub ewentualnie, że oni nam wysyłali paczki w czasie komuny i czego Polacy jeszcze chcecie.

  Ja nie chcę być oceniany przez ludzi, którzy przez kilka wieków innych traktowali, jak śmieci przez ich kolor skóry, a teraz mają nas czelność oceniać. Wiecie, że jestem daleko od PiSu i Konfy, ale nawet ja potrafię stwierdzić, że Polska miała bardziej pod górkę niż reszta na tym kontynencie, pomagaliśmy, a teraz traktuje się nas jak trędowatych.

  • Upvote 3

 9. 3 minuty temu, nemar napisał:

  Dajcie spokój, to była akcja rodem z lat 30-tych XXw. Konfederatom czy PiSowcom raczej się podoba, ale oni ogólnie chętnie przestawiliby daty i żyli w tamtych czasach. ę

  Tu nie ma żadnego znaczenia czy się z tym profesorem zgadzamy, czy nie. 

  Ale żeby takie dysputy prowadzić przez mocno wątpliwe persony w Polsce? Dla mnie przeginka. Ale też szkoda, że musiał tutaj Braun robić za sumienie ludzi.

  • Upvote 1

 10. Nie róbmy jaj. Polska mocno wycierpiała przez 2WŚ. To, że byli szmalcownicy to oczywisty fakt, ale sami za to byli skazywani na śmierć przez polskie państwo podziemne. I w obecnych czasach znajdzie się u nas antysemitów, ale nikt ich nie traktuje poważnie. Natomiast patrząc na niektóre reakcje Żydów można się złapać za głowę. Przez całe moje życie nikt u mnie w rodzinie ani słowa złego nie mówił o Żydach. Na pewno nie wyssałem antysemityzmu z mlekiem matki.
   

  Natomiast zaczynam mieć powoli dość obwiniania nas o całe zło tego świata. Żydów mordowaliśmy, Anglikom zabieramy pracę, a Niemcom kradniemy auta.

  • Confused 1
  • Upvote 2

 11. 6 minut temu, ghostdog napisał:

  Nie śledzę dokonań Kolonko ale jestem ciekawe czy on nagrywa wszystkie swoje filmy w piwnicy na tle swoich książek i odtwarzaczy VHS? Czy są jakieś filmy pokazujące jak żyje na co dzień, gdzie mieszka, jakie ma auto. Trochę wygląda jak dziad, który dorwał się do internetu. Kiedyś to był gość, pozował na człowieka z american dream.  

  Gość był bardzo ambitny. Chyba zanadto. Może depresja i te sprawy. Wygląda na pogubionego. Trochę mi mimo wszystko go szkoda, bo wszyscy widzą, jak gość się degraduje.

  • Upvote 2
×
×
 • Dodaj nową pozycję...