Skocz do zawartości

jagular

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  34983
 • Rejestracja

Zawartość dodana przez jagular

 1. No, widzicie. Już się okazuje, że może spałowano kogoś. Za to policjanci to, jak widać, pałkami teleskopowymi to ochraniali protestujących. Jeszcze tydzień i przeczytamy, że kobiety dokonały grupowego gwałtu na tajniakach a następnie chcą usunąć ciąże z tych gwałtów.
 2. jagular

  Rower jest wielce OK

  Nie, no, 50x28 (duże+duże) to u mnie bardzo popularna konfiguracja: zawsze zrzucam z tyłu na 28T przed światłami, często też łagodniejsze podjazdy robię na blacie (a więc i na dużej zębatce z tyłu). Przez jakiś czas w zasadzie to wszystko prawie robiłem na blacie Nigdy mi nic nie pękło, ale mam chyba w zapasie teraz łańcuch Ultegry (znowu: najtańsza opcja w danym momencie), więc za jakiś czas sprawdzę znowu, po latach, jak to z Shimano jest.
 3. jagular

  Rower jest wielce OK

  Sram to firma, która nie ma ogólnie dobrych opinii w temacie jakości i trwałości Jeżdżę na skosie od samego początku, np. blat z przodu + największa zębatka z tyłu to bardzo często używana konfiguracja. Nic z tego nigdy nie wynikło negatywnego, co najwyżej tracę trochę efektywności mechanicznej
 4. jagular

  Rower jest wielce OK

  Nie wiem, czy lepsze. Kupuję KMC dlatego, że są najtańszymi łańcuchami Jak chcesz spróbować, to po prostu wymień Shimano na KMC - wydatek nie jest na szczęście wielki, a i tak będziesz musiał kiedyś kupić ten łańcuch. Nigdy mi się żaden jakiś ząbek nie ułamał - w wieloletniej (kilkanaście lat?) historii rowerowania. Chyba musiałeś mieć pecha po prostu. Inne hipotetyczne (bardzo dużo pocierania szklanej kuli) wskazówki to może jakieś problemy z geometrią ramy (a dokładnie: tylnego widelca), jakieś niesymetryczne gięcie się pod obciążeniem, zaczepianie łańcucha o sąsiednie koronki przy nagłym sprincie? Jakieś problemy z bębenkiem (ja mam z tym akurat problem: bębenki/tylne piasty Mavica to szajs)?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...