Skocz do zawartości

Bono[UG]

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  24234
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Bono[UG]

 1. Rok i 20 miesięcy to 2 lata i 8 miesięcy Gdzieś się chyba coś za dużo dodało. Im mniejszy kapitał i dłuższy okres, tym nadpłata więcej skróci. Tak czy inaczej cyferki mi się nie zgadzają, może te stałe raty aż tyle mieszają
 2. To zostaje ocena co wysłałeś i na ile może kompromitować.
 3. Trzeba by przeliczyć czy to faktycznie duże różnice. Luźne szacowanie przy pozostałym kapitale 100k po nadpłacie i oprocentowaniu stałym 3,3%, stała rata kapitałowa: 21 lat spłaty - 34787,5 odsetek (bez skracania) 20 lat spłaty - 33137,5 odsetek (jak skróciło o rok), zysk 1600 19 lat spłaty - 31487,5 odsetek (jak o 2 lata), zysk 3300 Różnica jest ale kilka tysięcy na przestrzeni 20 lat jest niezauważalne, to raptem 15 miesięcznie No i to są wyliczenia przy jednorazowej nadpłacie. Jeżeli będą robione regularnie tak jak Kaiketsu pisze, to zupełnie inaczej wyjdzie.
 4. 1. Kwestia co pod tym linkiem było, jak tylko proste wyciągnięcie ip, wersji przeglądarki itp., to można olać gościa. Gorzej jak dał radę coś zostawić na telefonie. Tutaj ciężko mi coś poradzić jak sprawdzić czy nic się nie zainstalowało, ponownie uruchomić telefon nie zaszkodzi. 2. Przeanalizuj co wysłałeś, co w tej rozmowie się pojawiło, czy to są dane które są w stanie ciebie skompromitować, czy jednak nie bardzo. Gdzie te nagrania może udostępnić i czy w jakikolwiek sposób dotrze do osób, które cię znają. 3. Jak nie masz pewności co mógł zrobić, a czego nie, to warto zmienić hasła do poczty i portali społecznościowych (nie powinny być takie same).
 5. Robi i przeważnie limit jest wyrażany w % pojemności partycji. Np. jak jest 10% to na starym dysku zajęłyby około 25GB, na nowym około 50GB. System sam to powinien zrobić po jakimś czasie. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba po miesiącu (internet podpowiada 10 dni). Tak mogą. Na początku sprawdziłbym czy dysk jest w pełni wykorzystany, czy partycja mniej więcej zgadza się z rozmiarem dysku (512GB dysk to faktycznie około 476GB - kwestia podawania rozmiaru w podstawie dziesiętnej przez producentów i podstawie binarnej przez system; trzeba jeszcze uwzględnić jakieś dodatkowe partycje systemowe (przeważnie groszowe rozmiary) i ewentualną recovery (tu może być więcej GB)). Dalej tak jak narmiak pisze, przeskanować i sprawdzić co ile miejsca zajmuje.
 6. Sporo laptopów nie dawało innej możliwości - dyski od tego nie padały. Była już kiedyś taka dyskusja i z tego co pamiętam producenci nie dawali żadnych przeciwwskazań do montażu na boku (dłuższym i krótszym) czy do góry nogami. Pojawiały się nieoficjalne komentarze tak jak namiak pisze, że niezalecana jest zmiana orientacji ale bez żadnych konkretów po jakim czasie pracy w jednej pozycji.
 7. Może jakiś okres większych promocji, żeby przyciągnąć ludzi do EIP. Gdzieś mi tam w głowie się kołaczą takie informacje, że można było tanio upolować miejsce. Na wakacje jeżdżę Gdańsk - Wrocław i kupując nawet miesiąc wcześniej (maks ile można przed terminem) nie miałem nigdy tak dużych zniżek. Maksymalnie chyba 30% taniej.
 8. A ten bilet na inną godzinę, to był ten sam typ pociągu i klasy? Ten za niecałe 50zł wygląda na jakieś TLK, względnie zwykły ekspres. Ten za 180zł pendolino lub klasa 1, ewentualnie jakiś międzynarodowy IC o podwyższonej klasie. Lata temu trochę jeździłem na tej trasie i zwykle miałem bilety po około 25zł (zniżka dla wojskowych) i zwykle nie było problemu. Ale któreś piątkowe popołudnie i żadnych zniżek nie chcieli honorować, człowiek młody to się nie wykłócał z braku wiedzy i jednak chęci dojechania do domu w sensownym czasie (i tak wtedy pociągiem chyba z 5h się jechało, ile starą 7 to nawet nie chcę wiedzieć).
 9. Temat do rozmów o rowerach i wokół rowerów. Można się dzielić wrażeniami z ostatniej jazdy, wyżalić na kierowców itp.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...