Szanowny Użytkowniku,
Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.
Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:
- Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
- Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
- Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
- Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
- Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności
Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.
-
Liczba zawartości
9979 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi dodane przez GIZIU
-
-
Panowie spróbowałem jeszcze z DP->USB-C od firmy Silver Monkey. Właśnie go podłączyłem i... od razu monitor go wykrył. Mało tego, mam do wyboru 60Hz, 120Hz i nawet śmiga w 240Hz
-
2
-
-
Próbowałem ręcznie przestawić. Niby wykrywał że coś zostało podłączone przez DP ale sygnału brak. Odłączenie od prądu monitora i resetowanie laptopa nie pomogły. Myślicie że powinienem spróbować z HDMI -> USB-C?
-
23 godziny temu, maras2574 napisał:A w panelu sterowania od karty graficznej nie masz opcji zmiany ?
Przypominam że mam zwykłego laptopa a nie stacjonarkę z RTXem
21 godzin temu, MassTA napisał:Jak to ten model to ma:
Czyli potrzebujesz kabla/przejściówki USB-C na DisplayPort, wtedy powinno pójść na max odświeżaniu 240 Hz.
Kupiłem taki https://allegro.pl/oferta/baseus-przejsciowka-kabel-adapter-wideo-usb-c-displayport-8k-4k-240hz-1-5m-15359061746 dziś przyszedł i nie działa w ogóle. Powinienem spróbować z przewodem HDMI-USB-C? https://allegro.pl/oferta/kabel-usb-c-hdmi-baseus-bs-oh064-8k-60hz-1-5m-czarny-15355554645 czy raczej na laptopie bez DP, nic więcej nie wycisnę?
-
Asus Zenbook 325E
-
Witam, od kilku dni używam Samsunga Odyssey G9 OLED podłączonego do mojego laptopa ASUS ZenBook. W ustawieniach Windows 11 zauważyłem że nie mogę zwiększyć odświeżania powyżej 60Hz które jest ustawione domyślnie. Monitor jest podłączony poprzez przewó HDMI 2.1. Co mam zrobić żeby wycisnąć z niego 240Hz czy chociaż 120Hz? Kupilem nowy przewód HDMI firmy BLOW który obsługuje 8K@60Hz ale ofertuje to samo co mój zwykły stary. W zestawie z monitorem powinien być przewód micro HDMIO->HDMI którego nie było. Czy powinienem cisnąć sklep żeby mi go dosłali? Monitor kupiłem nowy i nie wiem co zrobić. Druga sprawa to HDR. Po jego włączeniu w Windows kolor czarny zmienia się w szary. Co zrobić tutaj? Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dzięki.
-
Zamówiłem Samsunga Odyssey G9 49". Poleci ktoś jakiś porządny uchwyt biurkowy? Ergotron HX czy może coś innego?
-
Witam, nie chcę zakładać nowego wątku więc podpytam tutaj. Przez 3 lata miałem 49" Samsung Odyssey G9 do gier i pracy. Sprzedałem go przesiadając się z PC na PS5. I przyznam że trochę się męczę na 27" monitorze w pracy. Myślę nad zakupem jakiegoś OLEDa w 34", 38" ub 49". Oczywiście ultrawide. Fajnie by było jakby miał USB-C z PD abym mógł jednym przewodem podpiąć laptop. Myślę nad powrotem do Odyssey G8 lub G9 ale G9 z tego co wyczytałem nie ma USB-C z PD. Co ewentualnie byście mi polecili do pracy? Najchętniej chciałbym coś pokroju 38-cali
-
EDIT: Ogłoszenie nieaktualne
-
W dniu 30.08.2023 o 19:12, bartosz302 napisał:pewnie już zaprzestali produkcji, nowe panele będą do nowego modelu
zostają podjebki - te są ok, ale też już ich chyba nie robią (zbyt podobne do oryg.) i zostało to co w magazynach
Już taką zamówiłem za 79zł, dziś odbieram. Dzięki
-
Cześć wszystkim, po 3,5 letniej przygodzie z PC wracam do SONY. PS5 już zamówiona. Chciałem zamówić sobie oryginalny panel Midnight Black ale nigdzie tego nie widzę. O co chodzi? Ktoś wie gdzie można dostać te panele? Konsola oczywiście w wersji z napędem.
-
Trochę pogooglowałem i wygląda na to że problem rozwiązany. Samoistne pisanie tego samego zdania powodował program Logitech G Hub który utworzył makro dla mojej klawiatury. Dzięki wszystkim za posty
-
1
-
1
-
-
Witam, od 2 lat borykam się z wkurzającym problemem w Windows 10/11. Mianowicie co jakiś czas system sam wpisuje jedno zdanie które napisałem w mailu 2 lata temu. Wygląda to tak że np gram w jakąś grę i nagle zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Jeśli uruchomię notatnik to samoistnie jest wpisywane to samo zdanie które napisałem 2 lata temu w mailu. Wygląda to tak, jakby ktoś podszedł do mnie i zaczął je pisać na klawiaturze. Co to może być? Jakiś wirus? Przeskanowałem system Nortonem i nic nie znalazł. Do tej pory działo się to raz na powiedzmy tydzień ale dziś zdarzyło mi się już 3 razy co jest denerwujące. Zaczęło się to dziać na Win 10 i problem pozostał po aktualizacji do 11.
-
Ktoś ma zasilacz Corsair i jest chętny na przewód 12VHPWR od Cablemod?
W międzyczasie zamówiłem be quiet! i nie jest mi potrzebny.
Przewód nowy, nieużywany. Oddam za tyle, ile zapłaciłem.
-
Witam, sprzedam nowy, nieużywany przewód 12VHPWR Cablemod dla zasilaczy Corsair
https://eustore.cablemod.com/product/cablemod-c-series-pro-modflex-sleeved-12vhpwr-pci-e-cable-for-corsair/?attribute_pa_color=black&attribute_pa_pci-e-cable=16-pin-to-4-x-8-pin-pcie
Opis producenta:
CableMod C-Series Pro ModFlex Sleeved 12VHPWR PCI-e Cable for Corsair (Black, 16-pin to Quad 8-pin, 60cm)
1 x 16-pin to 4 x 8-pin PCI-e cable (60cm)
5 x Closed cable combs (pre-installed)
1 x Cable shroudCENA: 250PLN + wysyłka lub odbiór w Warszawie

-
36 minut temu, Passt napisał:OK. dzięki za info. Napisz jeszcze jak wrażenia ze sprawowania się Gainwarda 4090.
Karta cicha i chłodna. O wydajności nie wspominam. Jestem bardzo zadowolony.
-
1
-
1
-
-
6 minut temu, Passt napisał:Dlaczego?? Jaki w takim razie adapter będziesz używał??
Myślałem że piszesz o kablu Cablemod. Co do kabla be quiet, kabel jak kabel. Podpiąłem go 2 tygodnie temu raz a dobrze, nie wyciągałem go od tamtej pory i działa. Nic się nie stopiło
-
51 minut temu, dzb napisał:@GIZIU jesteś zadowolony z BeQuiet 1200W? Włącza wentylator pod obciążeniem Twojego zestawu? W recenzjach czytałem, że do stosunkowo dużego obciążenia działa pasywnie...
Właśnie modernizuję sprzęt z myślą (prawdopodobnie) o 4090 i ten zasilacz jest w gronie faworytów.
Jestem zadowolony, podczas pracy działa pasywnie. Podczas grania kręci się na jakieś 600-800RPM, jest niesłyszalny. Osobiście polecam.
-
Właśnie dotarł do mnie po 3 tygodniach czekania kabel Cablemod 12VHPWR dla Corsair https://eustore.cablemod.com/product/cablemod-c-series-pro-modflex-sleeved-12vhpwr-pci-e-cable-for-corsair/?attribute_pa_color=black&attribute_pa_pci-e-cable=16-pin-to-4-x-8-pin-pcie
Jako że w międzyczasie kupiłem zasilacz be quiet oddam go za tyle ile kupiłem czyli 250PLN.
@bielas22 zarezerwował ale nie odpisuje na PW więc daję ogłoszenie ponownie.
-
22 minuty temu, krukkpl napisał:Przymierzam się do zmiany większości rzeczy z mojego PC, z myślą (być może) o RTX 4090 więc pomyślałem, że tu zapytam:
Jaki zasilacz z natywnym złączem/kablem 12VHPWR warto obecnie kupić? Celuję w 1000-1200W, żeby było z zapasem na kolejne X lat.
Po początkowym rozeznaniu wykluczyłem Gigabyte UD1000GM, ze względu na głośną pracę wentylatora.
Jakim innym modelom warto się przyjrzeć?
Polecam to co sam kupiłem do 4090 czyli be quiet! Straight Power 11 1200W + oryginalny kabel 12VHPWR.
-
53 minuty temu, Cliff B. napisał:Ręce się załamują czytając takie teksty. Będziesz człowieku za dwa lata płacił za 5090-tkę 20 tysięcy a za 5080 15k i na kolanach dziękował mr kurteczce za wzrost wydajności. Toć to szok! Ludzie! Wydajność wzrosła! Nvidia taka miłosierna!
Jeśli będzie mnie stać na wydatek 15k-20k na kartę i będę widział sens kupna to czemu nie?
45 minut temu, donlaska napisał:Kupi albo nie kupi. Każdy ma swój próg bólu. Masz swoją firmę, wypuszczasz dobry produkt w wysokiej cenie bo chcesz zarobić jak najwięcej, naturalne. Ludzie na forach jęczą ale i tak kupują. Co robisz? A) Cieszysz się i liczysz mamonę. B) jest Ci smutno bo ludzie są źli. Jeczenie na forach nic nie zmieni. Dopóki będą ludzie którzy ten próg bólu będą akceptować i kupować dopóty nikt normalny cen nie obniży. To jest życie nie koncert życzeń. Coś jest tyle warte ile ktoś za to zapłaci.
Nic dodać, nic ująć. Ja w życiu jak mnie nie było na coś stać a bardzo to chciałem, to brałem się za naukę/pracę i starałem się na to zarobić. Jak mnie nie stać na Ferrari to nie jęczę na forach i jeżdżę Focusem. Jestem dorosłym gościem i wiem że Ferrari to auto dla bogatych entuzjastów. Takie jest prawo rynku. Albo to akceptujesz albo nie. Dla mniej zamożnych są tańsze karty i konsole.
-
2
-
1
-
2
-
1
-
-
Jestem za. Przynajmniej te osoby mają namacalny kontakt z tą kartą i są w stanie coś rzeczowego napisać zamiast wypisywać pierdy weneckie i jojczyć że najmocniejsza karta graficzna dla największych entuzjastów jest droga. Powiedzmy sobie szczerze: czy 3070/3080/3080 nagle straciły 50% mocy i nadają się do kosza po premierze 4000? Nie, to wciąż świetne GPU do gry w 1080p i 1440p. Więc c'mon o co te jojczenie? Kiedyś topowy iphone kosztował 4-5k i kupowałem nowego co roku, bo a) było to w moim zasięgu $ i b) zmiany były wg mnie na tyle istotne aby zdecydować się na zakup nowego modelu. Teraz wymieniam telefon raz na 2-3 lata i też żyję. I nie siedzę po forach jęcząc i narzekając na wzrost cen.
-
1
-
2
-
1
-
-
20 godzin temu, ktosiek800 napisał:Fajne te posty o kartach 40x0, takie trochę mocno odbiegające od tematu. Ile jeszcze będzie jęczenia na ceny? Chcesz? Kup. Nie chcesz, nie kupuj. Już chyba wszystko zostało powiedziane w kwestii cen w tym topicu.
Panowie, wynik w Port Royal ~25k bez żadnego OC to w miarę?
Dokładnie tak. Wchodzę tu raz dziennie i po przeczytaniu 3 postów pełnych jęczenia na cenę, zamykam przeglądarkę. Generalnie udzielających się w tym wątku można podzielić na 3 typy osobowości:
- Ci którzy nigdy nie kupią 4090 i wyśmiewają samą kartę oraz osoby które ją kupiły
- Ci którzy kupiliby 4090, ale nie kupią bo są dla nich za drogie i narzekają na ceny wspominając ceny z 2010
- posiadaczy 4090 którzy ją po prostu kupili i są zadowoleni
-
1
-
4
-
5
-
-
27 minut temu, Fenrir_14 napisał:Nie każdy wali kredyt na wszystkie zachcianki
Rozumiem jeszcze w przypadku chaty czy mieszkania ale jeśli bierzesz wszystko w credo to najnormalniej w świecie znaczy, że Cię nie stać i tyle. Poza tym dzisiaj zdecydowanie łatwiej zarobić legalnie większe pieniądze niż powiedzmy 20 lat temu. Nie mówiąc już o nielegalu, nawet przy 50-krotnym wzroście inwigilacji lol. Dodatkowo łatwiej o dochód pasywny czy też zyski z jakichś pobocznych projektów.
Nie zgadzam się. Jeśli mam możliwość kupna czegoś droższego w ratach 0% to chętnie z tego korzystam. Oczywiście każdy ma inne podejście i dyskutować na ten temat moglibyśmy godzinami

-
2
-
-
2 minuty temu, eagle napisał:Trochę nie realna kalkulacja. Przeciętny dobrze zarabiający 30 ileś tam latek ma kredyt na dom, auto, tysiące innych małych rzeczy, dzieci, żona. Nagle się okazuje że dodatkowe 500 zł na miesiąc to dużo. Odwrotnie to dla młodej osoby która mieszka na głowie rodzicom i nie płaci za utrzymanie, nie ma rodziny to dla niego 500 zł to nic.
Też mam auto, dom i tysiące innych rzeczy
-
1
-

Lenovo ThinkPad T14 do 6500zł. Który?
w Komputery przenośne (notebooki, netbooki, palmtopy)
Napisano
Cześć, firma mi chce kupić nowego laptopa. Wymogi: 14",16GB RAM, 512GB HDD, Win11 i ma to być Lenovo Thinkpad T14 G5. Który wybrać do 6500zł aby był możliwie jak najmniejszy, najmocniejszy aby pociągnąć rozdzielczość 5120x1440 z moim monitorem? Zastosowanie: praca biurowa i jakby dało radę to może jakaś gierka raz na jakiś czas.