Skocz do zawartości

dysan112

Forumowicze
  • Liczba zawartości

    2071
  • Rejestracja

Odpowiedzi dodane przez dysan112


  1. Temperatura rośnie w topicu :E

     

    Ale najlepsi są ci co kupują w ciemno, przykład dobrze wykonanego marketingu bo szopka w sumie zaczęła od tak mniej więcej roku ;)

     

    a tak naprawdę i tak mamy do czynienia z tą samą techniką CMOS jak i architekturą x86-64 która jest z poprzedniego wieku. Różni się tylko skala integracji, rodzaj wykonania oraz częstotliwości.

    Zasada jest ta sama


  2. To normalne by było.

    Pobór mocy rośnie liniowo wraz z taktowaniem, a w kwadracie wraz z podnoszonym napieciem

    :hmm:

     

    Ilość ciepła wydzielanego w czasie przepływu prądu elektrycznego przez przewodnik elektryczny jest wprost proporcjonalna do iloczynu oporu elektrycznego przewodnika, kwadratu natężenia prądu i czasu jego przepływu. Taktowanie niema nic do tego które i tak jest teraz na poziomie 100MHz tylko ponoszone mnożnikiem

     

    Q=RI²t

     

    czyli

    R= Opór elektryczny przewodnika

    I= Natężenie prądu elektrycznego

    t= Czas przepływu

    Q= Ilość wydzielanego ciepła

     

    Zamiast TDP czy ATP czy co tam jest powinno się podawać ilość wydzielanego ciepła na godzinę. Z ciekawostek procesor w komputerze ma może sprawność rzędu 5 % max reszta idzie w ciepło :)


  3. Mr. Frost, nie chodzi o to co jest od czego szybsze, tylko tak ogólnie czy używalne ;)

     

    Znam ten ból choć wydaje mi się że "załatwia" to netbook czy jakiś stary lapek nawet na C1D, na którym można postawić XPka?

     

    xp sam w sobie jest za nowym systemem :) mi chodzi o 95/98SE/ME :) niema juz wsparcia pod te systemy wiec nawet nie podlaczam je do netu. Nawet zasobow sieciowych nie udostepniam bo stosuje tam FAT32/FAT16. Wiec komunikacja najczesciej odbywa sie przez CD-RW lub DVD-RW ktore trzeba specjalnie wypalic by taki windows 98 mogl normalnie odczytac te plyty.

     

    W tej calej zabawie chodzi o to by program dzialal optymalnie, ale tak by nie zwalnial oraz tak by nie dzial za szybko, tego nie da sie uzyskac na wirtualnej maszynie czy XP


  4. W rzeczywistości najtanszy celeron na hassweluu i 4gb ram w kostce bedzie 5 krotnie szybszy. Sam takie kompy niestety już wyrzucam na elektro-śmieci.

     

    choć taki zestaw można sobiwe w piwnicy jako ciekawostkę zostawić :)

     

    zdziwie cie ale plyta glowna jest warta okolo od 300 do 500 zl. i lepszy stan plyty tym lepiej, jesli jeszcze masz orginalne pudelko i sterowniki podnosi to cene.

     

    Tych plyt glownych produkowano bardzo malo i tym mniej ich zostalo sprawnych zwlaszcza od nowosci nie naprawianych. Jesli bys mial ta wersje ale full-a calego najpewniej minimum 500 zl masz za plyte.

     

    Mi akurat jest potrzebny taki komp z prostego wzgledu, mam mase gier i programow ktorych zwyczajnie nie odpale na nowym kompie a wirtualna maszyna nie zalatwia do konca sprawy :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...