Skocz do zawartości

nonda

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1679
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O nonda

 • Tytuł
  Wile_E

Contact Methods

 • Website URL
  http://brak
 • ICQ
  0
 1. Jestem w stanie zrozumieć podwyżki dla ministrów czy wojewodów bo to specjaliści, nawet pensje dla żony prezydenta, może trochę przesadzoną, ale jestem sobie w stanie to wytłumaczyć. Ale dla zwykłych posłów, tak gigantyczną, w obecnych czasach - tego samego dnia co GUS ogłasza, że w Polsce mamy największą recesje po zmianach ustroju. Podwyżka większa niż medina zarobków w Polsce. A jakby tego było mało, to jeszcze zwiększone subwencje partyjne - ciekawe ile wychodzi średnio na jedno krzesło w sejmie. Poseł to żaden specjalista, większość z nich nie mogłaby liczyć na płace na wolnym rynku chociażby zbliżającej się to tej poselskiej, no chyba że na posadkach w spółkach gminnych załatwianych po znajomościach, ale nie u prywatnych przedsiębiorców. W większości ci ludzie niezależnie od partii nie mają cenionych na rynku umiejętności, kompetencji. Mierna, ale wierna masa, które będzie głosowała jak im zarząd partii każe. W wszystko pod pretekstem uregulowania wynagrodzeń, tyle że śmierdzi kitem na odległość. No bo czemu pensie mają być wyliczane w stosunku do wielkości wynagrodzenia sędziów Sądu Najwyższego ? które to są wyliczane na podstawie wysokości średniej krajowej. Po co tu pośrednik w wyliczaniu pensji naszym posłom, nie można było od razu od średniej lub co ryzykowne, minimalnej krajowej ? Coś mi się wydaje że w przyszłości posłowie będą sobie zwiększać płace mnożnikiem wynagrodzenia sędziów Sądu Najwyższego. Majstersztyk, uregulowane jak należy.
 2. Kuchciński wykorzystał nadto uprawnienia jaką daje mu powierzone stanowisko a narodowe media próbują sprawę załagodzić. Szkoda że ludzie polityki bronią się jak mogą przed przyznaniem się do błędu, cała partia teraz będzie próbowała w jakiś sposób oczyścić marszałka, tłumacząc, że to atak totalnej opozycji, i że poprzednicy też latali. Nie znajdzie się żaden, coby chociaż trochę publicznie go zrugał w sposób jednoznaczny za brak umiaru. Wydaje mi się, że jakby Kaczyński zdymisjonował teraz Kuchcińskiego ( i tak nie jest nikim ważny w partii ) i przeprosił za jego podniebne taksówki, to mógł zyskać na tym politycznie. Może prawo nie było łamane, ale brak przyzwoitości widać jak na tacy. W sumie niedługo cześć obywateli ma możliwość ukarania Kuchcińskiego, i pokazania dezaprobaty na jego zachowanie. Nie tylko on jeden będzie na listach pisu z okręgu 22. a cała lista do sejmu się nie dostanie. Jeżeli po tym cały zamieszaniu dostanie najwięcej głosów tylko dlatego bo ma "jedynkę", to stracę całkowicie wiarę w społeczeństwo.
 3. Ostatnimi czasy nie byłem na bieżąco z polityką, nie oglądałem także regularnie programów informacyjnych - a jeżeli już to tylko jeden. Ale któregoś dnia zdarzyło się obejrzeć Wiadomości bezpośrednio po Faktach ( dzień kiedy ogłaszali wykup pekao ). I byłem zdumiony jak można różnie przedstawiać te same informacje ( nie tylko dotyczące wykupu pekao ). Czy istnieją jeszcze obiektywne serwisy informacyjne ?
 4. Czy gdzieś w internecie można naleźć wyniki wyborów do rad poszczególnych gmin i powiatów ?? Typowe dane statystyczne ( kto ile otrzymał głosów ) które można zobaczyć teraz przy lokalach wyborczych ??
 5. Tak się zastanawiam, czy nie potrzeba jednak jakiegoś zezwolenia, albo chociaż spełnienia jakiś wymogów przez organizatorów ( co jedno z drugim jest powiązane ). No bo jak to, jakaś grupa ludzi zgłasza zgromadzenie i ma prawo blokować drogę publiczną ?? A co jeśli będą chcieli to robić codziennie, walcząc o jakiś swoje sprawy ?
 6. Dokładnie, ostatnimi czasy robi z siebie błazna. Zresztą z nim nie ma o czym gadać bo on jest kompletnie oderwany od rzeczywistości To ta część która nie ma jeszcze prawa głosu.
 7. Ale muzykę to tam puszczają nieziemską, przynajmniej w programie pierwszym.Kiedyś to nawet myślałem, że oni tam prowadzą akcje charytatywną w której promują niszowe utwory ubogich artystów. I tu nie chodzi o to, że to nie mój styl, bo tam nawet jeśli celują w jakiś gatunek muzyki to wybierają najgorsze z możliwych opcji.
 8. Lepiej by było jakby niektóre dziedziny kluczowe dla społeczeństwa były znacjonalizowane. Dystrybucja pieniądza jest taką dziedziną. Chociaż u nas jest o niebo lepiej niż w USA, łapałem się za głowę oglądając "Inside Job"
×
×
 • Dodaj nową pozycję...