Skocz do zawartości

Konsole

Fora

 1. Sony Playstation, PS2, PS3, PS4, PSP, PSV

  Dział dla miłośników konsol Sony

  253696
  odpowiedzi
 2. Microsoft Xbox, Xbox 360 i Xbox One

  Dział dla miłośników konsol Xbox

  153513
  odpowiedzi
 3. Nintendo 64, GameCube, GameBoy, DS, Wii

  Dział dla miłośników konsol Nintendo

  10615
  odpowiedzi
 4. Inne konsole

  Dział dla konsol starszych i egzotycznych

  4217
  odpowiedzi
 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • Usunięcie zatok 5.25" wynika raczej z faktu, że już mało kto używa płyty CD/DVD w dobie mediów cyfrowych dostępnych przez neta. Po części miała też na to wpływ moda na pchanie szkła na front obudów, którą obecnie zastąpiła moda na pchanie na front siatki mesh, która poprawia przepływ powietrza. Co do obudowy, to Cooler Master MasterBox NR600 w wersji ODD - masz jedną wnękę 5.25". Wchodzą chłodzenia na CPU do 166mm, więc masz spory zapas przy tym Fortisie. Obudowa dobrze wykonana i przewiewna.
  • Ile masz kasy na kartę? W jakiej rozdziałce grasz? Z nówek to może GTX 1650 GTX 1660S (ale to już 2500 zł wzwyż-w tej kwocie można mieć RTX 2060).  
  • Clevo P870 DM-G | Tomaszowo | Kup teraz na Allegro Lokalnie
  • Też nie jestem ale można zastosować analogię do antybiotyków i bakterii. Jeżeli dany antybiotyk wycina jedną odmianę, to daje miejsce na rozwój odporniejszych odmian (przy bakteriach dochodzą jeszcze mechanizmy uodparniania się, wytwarzania mechanizmów obronnych). Jeżeli szczepionka najlepiej działa na alfę i betę, to mają gorsze warunki do rozwoju, więc delta ma szersze pole do rozwoju. Samej mutacji szczepionka nie ma jak przyśpieszyć, co najwyżej podkręci tempo selekcji naturalnej, stworzy lepsze warunki dla odmian uciekających odporności. Szczepionka nie ma jak stymulować samego procesu mutacji, niedoskonałej kopii materiału genetycznego. Gdyby to tak działało, to przy masowych szczepieniach byłby zauważony wyraźny wzrost tempa mutacji. Nie obiło mi się nic o uszy, żeby przez ostatnie pół roku coś takiego miało miejsce, a skala jest nieporównywalna. W testach brało udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, obecnie podano już ponad 6,6mld dawek. To się nazywa nauka i weryfikacja modelu na podstawie nowych faktów. Jeżeli modele naukowe miałyby pozostawać niezmienne, to byśmy nadal w erze alchemików i cyrulików siedzieli. Rok temu były obserwacje, że po szczepieniu przyrost wirusów w organizmie jest hamowany, nawet jak w początkowej fazie zdąży się namnożyć, to dużo szybciej jest zwalczany przez organizm i ryzyko przekazania dalej maleje. Tylko tutaj pojawia się problem, a w zasadzie dwa: - spadek poziomu przeciwciał wraz z upływem czasu - mniej przeciwciał, to gorsza ochrona i łatwiejsza robota dla wirusa, osoba zaszczepiona pół roku temu ma większą szansę na zarażenie się i przekazanie dalej, niż osoba zaszczepiona miesiąc temu - delata - dużo szybciej i łatwiej się namnaża, szczepionki są mniej skuteczne na nią, więcej wirusa w organizmie, to większa szansa przekazania dalej Model sprzed roku został zweryfikowany na podstawie nowych faktów i nie jest tak dobrze jak sądzono rok temu. Wiesz, dwa lata temu to pewnie nawet nie wiedziałeś co to koronawirus.
  • No dobra, a ten konkretny model: https://www.zotac.com/pl/product/graphics_card/zotac-gaming-geforce-rtx-3060-ti-amp-white-edition-lhr Ma chłodzenie z 3070 (wyższe), zasilanie 2x8pin i podniesiony limit do 240W. Też będzie miał gorszą kulturę pracy od Giabyte Gamin OC (bez Pro)?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...