Skocz do zawartości

kalderon

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  14757
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana kalderon w dniu 20 Lutego

Użytkownicy przyznają kalderon punkty reputacji!

Reputacja

5310 Excellent

O kalderon

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pushbacki były od samego początku, ustawa była reakcją na inbę medialną.
 2. Putin chciał zrobić inbę w Polsce i na Litwie w ten sam sposób. Oba kraje podesżły do tego zupełnie inaczej. Praktyka pokazała czyj sposób był lepszy, Litwa ma spokój, a my się żremy.
 3. Do tego do porównywarki wrzuciłeś model Legend 970 który jest dyskiem PCI-E 5 w odpowiednio wysokiej cenie (1TB kosztuje tyle co 2TB PCI-E 4).
 4. Reklamówki poszły w ruch gdy już było głośno o pushbackach. Pierwszą fale przyjąć, załatwić odmownie, odesłać skąd przyszli i ruskim by się odechciało. Ale nie, ktoś postanowił zbić kapitał polityczny na "obronie granic" i się zaczęło.
 5. Co więcej - znacznie przyspieszyli procedury azylowe, skończyło się masowymi odmowami, po cichu sayonara skąd przybyłeś i ruscy przestali wysyłać nowych bo nic nie osiągnęli (brak bijatyk na granicy, brak pushbacków, brak medialnej otoczki bo nie było o czym mówić). Tymczasem w Polsce doszło do medialnej eskalacji i podziałów dokładnie jak to zaplanowano na Kremlu.
 6. Ban nie jest całkowity, można walić bronią z UK czy Francji a oba kraje dały UA sporo pocisków SCALP czyli Storm Shadow.
 7. Kamiński i Wąsik poszli na chwilę do paki za to co zrobili w latach 2005-2007. Tak wolno mielą tryby, a w ciągu ostatnich 8 lat narozrabiali dużo bardziej.
 8. Przede wszystkim państwowe dotacje więc mniej się liczy rachunek ekonomiczny, a bardziej polityka.
 9. Żeby kogoś wsadzić choćby tymczasowo to trzeba pozbawić go immunitetu. Żeby to zrobić trzeba mieć wystarczające dowody we wszystkich sprawach dotyczących danej osoby (a nie w jednej a potem coś się dorzuci). Nad najgłośniejszymi przewałami pracują zespoły złożone z jednych z najlepszych prokuratorów w tym kraju, gdy wszystko rozbiorą na czynniki pierwsze to postawią tak udokumentowane zarzuty że PiSowcy się posrają, tylko że to trwa i musi trwać żeby to zrobić dobrze.
 10. Uciągnie choć wolał bym zasilacz Seasonika niż Modecom.
 11. To o czym ja piszę, mimo powyższego, wciąż daje nam najdroższe paliwo do zasilania pojazdów. Wodór pozyskiwany z wykorzystaniem OZE będzie jeszcze sporo droższy. Nie zastąpisz technologią reakcji z udziałem wodoru (np. podczas produkcji amoniaku czy nawozów). Gaz do ogniw paliwowych powinien być jak najczystszy. Obecnie koszt życia elektrycznego zespołu trakcyjnego (pociągu) zasilanego "tanim" wodorem z węglowodorów jest dwukrotnie wyższy niż bateryjnego. Baterie będą coraz tańsze, wodór z hydrolizy zasilanej OZE jeszcze droższy.
 12. Chodzi o koszty i energochłonność produkcji wodoru. I zaraz ktoś wyskoczy że wodór to nowość, niedopracowana technologia itp - NIE! Wodór jest wręcz na masową skalę wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu, nowością jest tylko zastosowanie go do napędzania pojazdów. Jest produkowany w ogromnych ilościach przez i na rzecz wielkich konglomeratów które dysponują ogromnymi środkami i gdyby istniała technologia na tańszą produkcję to nie szczędzili by pieniędzy na jej wprowadzenie bo to by oznaczało ogromne oszczędności. Dlatego wodór nie ma szans, jest po prostu kosmicznie drogi nawet względem pojazdów bateryjnych i w przeciwieństwie do baterii nie ma perspektyw na spadek kosztów.
 13. I to jest problem bo zasoby litu nie są nieskończone. Poza tym to ślepa ścieżka transformacji gdzie po prostu zamieniamy jedną kopalinę na drugą.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...