Skocz do zawartości

Badalaman

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  9668
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

524 Excellent

2 obserwujących

O Badalaman

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Pewnie dlatego ze ten świat zachodni, idzie w te stronę w którą chcemy i dobrze się nam w nim żyje. Sami go takim budujemy i w tę stronę przekształcamy.
 2. Zwolennicy teorii spiskowych i sprawdzanie czegokolwiek z rzeczywistego świata się wyklucza
 3. Niezupełnie. Atom nie jest stabilizatorem dla sieci OZE. Jest zwyczajnie za drogi, i jeśli już te elektrownie zbudujemy, to jako stałą cześć w miksie energetycznym a nie uzupełnienie dla OZE. Atom będzie musiał pracować z optymalną mocą, a i tak będzie drogi.
 4. Zgadza się. Dlatego też w ogóle nie dyskutuję o jakichś prywatnych sprawach i podejściach indywidualnych ludzi, bo to bez sensu.
 5. Pisałem o stosunkach państwowych. U "zwykłych ludzi" dzieje się to samo od początku. Jedni pomagają uchodźcom będącym w Polsce, jak i poprzez różne zbiórki pozostającym na terenie Ukrainy cywilom oraz żołnierzom. Inni od początku są wrogo nastawieni do Ukraińców. W tym bardzo widoczni, szczególnie w necie, fani konfederosji. Natomiast pisałem głównie, jeśli nie wyłącznie, o sojuszu na poziomie państw. Poza tym co opisałem wyżej wspieramy dążenia Ukrainy do dołączenia do UE i NATO. Rozwijamy też możliwości w zakresie serwisowania/naprawiania czołgów i innego ciężkiego sprzętu. Przygotowujemy się również do wsparcia ich infrastruktury energetycznej, gdyby rosyjskie ataki okazały się tej zimy skuteczne.
 6. Nie wiem skąd głupoty że nie jesteśmy sojusznikiem Ukrainy. Zapewniamy sprawny transport pomocy wojskowej i humanitarnej z wielu państw, tak przyjmowanych w Polsce drogą lotniczą jak morską. Zapewniamy uzbrojenia jak czołgi i części do nich oraz serwis, teraz także dla zachodnich, amunicje w tym moździeżową i artyleryjską. Zapewniamy tez pomoc uchodźcom z Ukrainy, z których pewna część zdecydowała się zostać w Polsce. A wspieramy ich, w dążeniu do dołączenia do państw zachodnich, od ok 20 lat, od "pomarańczowej rewolucji".
 7. Drugi raz nie popełnia takiego błędu. Nie planując uderzenie na państwo NATO. Do tego zanim uderzą na państwo NATO, upewnią się że duża cześć naszych wojsk zawodowych jest zaangażowana w innym regionie świata.
 8. Oczywiście że w razie ataku na kraj NATO inne państwa wyślą tam swoje siły zbrojne. Nie żadnych ochotników a regularne wojsko, z początku zawodowe + zaczną się mobilizacje. Nie zmienia to faktu, że to na zaatakowanych państwach spocznie ciężar wystawienia dużych sił piechoty. Do obsadzania okopów i powstrzymywania natarcia wroga. To samo dotyczy tez Polski, stąd tak ważne zbrojenia jak i szkolenie ludzi do rezerwy. Jeśli mowa o państwach Bałtyckich to natychmiast po ataku, a najlepiej przed nim, trzeba tam będzie wysłać niemały kontyngent. Bo same są małe i mają małe armie oraz zwyczajnie mało ludności. Nie mają żadnej mozliwości by samodzielnie się obronić. Prędzej Polska mogłaby się jakiś czas bronić nawet samodzielnie. Choć mamy już teraz siły USA. I scenariusze zakładają że od razu dostaniemy wsparcie lotnictwa oraz dostawy uzbrojenia i amunicji. Przy czym nie ma obecnie możliwości by Rosja sama zaatakowała NATO. Raczej zrobi to w koalicji z Chinami, Iranem, Syrią i wieloma innymi antyzachodnimi/antyUSA państwami. I tu też niekoniecznie będzie to nagły atak. Zacznie się zapewne od dużych wojen zastępczych, gdzie zaatakują naszych sojuszników czy tereny stref wpływów. Widać że Rosja próbowała zacząć duży konflikt arabsko-izraelski. Dyplomacja, jak i groźby militarne USA, spowodowały że się nie udało i Hamas został sam i jest wybijany do nogi. Choć Huti w Jemenie też coś tam próbują zaogniać sytuację. Teraz widać kolejną próbę - Wenezuala przymierza się do ataku na Gujane. Trwają walki w kilku miejscach Afryki. W tym siły ukraińskie walczą z wagnerowcami tam. Chiny za to cały czas szykują się do ataku na Tajwan. Wydaje się to wszystko rozkręcaniem dużej wojny. Możliwe że takiej, w której będziemy walczyć na duża skalę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...