Skocz do zawartości

EvilKillaruna

Moderatorzy lokalni
 • Liczba zawartości

  775
 • Rejestracja

Reputacja

34 Excellent

6 obserwujących

O EvilKillaruna

 • Tytuł
  Dobre audio i dobra muzyka

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.audiofanatyk.pl

Ostatnie wizyty

4482 wyświetleń profilu
 1. RASP to akurat głównie kapitał szwajcarski i amerykański. Jedynie część kapitału oraz siedziba są w Berlinie. To nie 1939 r., przestań zachowywać się jakbyśmy byli pod okupacją.
 2. @krzyyss Zalezy jaki to spam, ale jeśli merytoryczny na tematy nie związane z tematyką forum, to też powoduje to wrażenie że na forum "coś się dzieje". Pamiętaj proszę że moderatorów jest więcej niż jedna osoba. Także nie jest aż tak źle. W zdrowym community sam awans jest swego rodzaju docenieniem. Niemniej moderator zawsze ma najgorzej, bo jest sędzią i katem w jednej osobie, narażając się na wyzwiska, pomówienia, minusy, multikonta robione na złość, groźby - to jest niestety wpisane w pełnienie tej roli. Wymaga też dużego opanowania i umiejętności podejścia do człowieka oraz rozwiązywania konfliktów. Na jednym z byłych forów które moderowałem jest na ten przykład obecnie osoba, która belkę dostała prawdopodobnie po znajomości. Jej działania są wysoce kontrowersyjne, lobbujące konkretne osoby i traktujące spam lub pomówienia z przymrużeniem oka, gdy te dotyczą osób których nie lubi. Administracja z tego co słyszałem nie reaguje na takie sytuacje. Także bywa i tak, ale ostatecznie każdy pracuje na swoją renomę i kieruje się sobie tylko wiadomymi przesłankami. Ryszard z tego co wiem robi tu kapitalną robotę.
 3. Będzie to może dla Ciebie szokiem, ale jest to możliwe, jeśli umie się to zorganizować na zdrowych i uczciwych zasadach. Zapytam wprost: a kim Ty jesteś że sądzisz innych i wiesz najlepiej jakie były cudze powody i intencje? Słabe to są takie publiczne spekulacje i zgadywanie co kto wiedział, kto co myślał. Równie dobrze mogła to być decyzja spontaniczna. Właściciel serwisu może sobie z nim zrobić co tylko chce, jak tylko chce i kiedy tylko chce. Każdy ma tego świadomość. Ocena takich decyzji niech jednak będzie później przynajmniej poparta faktami, a nie domysłami. Niestety często zostaje. Ale nie jest to nie Twoja sprawa, bo zauważ że Twoje 2500+ postów to też jest jakiś wkład własny w aktywność forum. To tyczy się wszystkich i każdego. Mówiąc całkowicie za siebie, nie jestem w żaden sposób wynagradzany i nie mam żadnej wiedzy aby było inaczej w innym przypadku. Raczej wszyscy działają na zasadzie pro bono, z różnych powodów.
 4. O tym właśnie mówiłem wcześniej. Niestety tak to wygląda. Poza tym Panowie, teraz wybór macie prosty - kandydat A albo kandydat B . Parlamentarne dopiero za jakiś czas.
 5. Bo oceniać innych przez ekran monitora przychodzi tak łatwo...
 6. To się prosto mówi, ale w rzeczywistości ludzie mają z tyłu głowy, że pracują na cudzy biznes swoim własnym czasem i zapałem. Jeśli ten biznes jest prowadzony przez osoby będące w porządku i do przodu, a nie do tyłu, to nie ma problemu. Domysły, bo nie znamy modelu biznesowego. Można zakładać tu dwa podejścia finansowe: perpetum mobile - gdy forum samo się finansuje jakimiś sposobami i właściciel nie dokłada do jego funkcjonowania ani złotówki, EA - model stricte zarobkowy, który nastawiony jest tylko na to. Stąd nazwa . My czyli kto? Forumowicze zrzucaja sie na domenę?
 7. Burzliwe moje losy na labie były, miałem tu kiedyś konto, chyba w 2006 roku. Potem musiałem założyć drugie, bo podszywano się po mnie w międzyczasie xD. Teoretycznie tak, ale w praktyce może się z tego zrobić forum na kształt audiohobby, gdzie udzielała się/udziela w dużej mierze śmietanka wieloletnia i dobrzy znajomi. Elitarność jest w porządku, jeśli stoi za nią jakaś idea albo atmosfera. Jeśli stoi chęć monetyzacji, trzeba wtedy myśleć przynajmniej dwutorowo - elita + "plankton". Sam przyznam że miałbym troche pomysłów jak można byłoby forum podbudować, ale nie jestem tu włodarzem i zdaje się, że realizowany jest ponad naszymi głowami już ustalony z góry plan i wizja.
 8. Tu pełna zgoda. Powinno być to sprawiedliwie rozdzielane tym faktycznie potrzebującym i traktującym dodatek jako wsparcie. Nie jako sposób na życie. Uważam że każdy zmianę w naszym kraju powinien zacząć od siebie. To banał, ale jakże przecież prawdziwy. Niemniej państwo powinno premiować i propagować prawidłowe postawy i taką zwykłą, elementarną uczciwość, a nie stwarzać warunki do zakręcania się odpowiednio.
 9. Nie znam takowych osób w swoim otoczeniu, co w sumie jest jakimś pozytywem. A jeśli to aluzja do mnie, to przykro mi że rozczaruję, ale mimo prowadzenia działalności nie brak mi empatii dla osób w potrzebie. Opisałeś jednak jak na ironię część socjalnych, którzy tak właśnie się zachowują, mentalnie i realnie, z drobną różnicą: zamiast "chcieć" wstawić "się zakręcić".
 10. partykuła w tym miejscu jest niefortunna . Jak pisałem - zależnie od regionu. Proszę nie przekręcaj mojej wypowiedzi i nie zgaduj co miałem na myśli. Dopytaj, a odpowiem. Za patologię uważam osoby z bardzo słabym wykształceniem, które nie pracują, a płodzą dzieci na wzór maszynki do zgarniania socjalu. Tyle ażeby rząd zrozumiał. Mi nie trzeba, podzielam pogląd.
 11. Naukowcy nie są zgodni - jedni mówio że bez portalu nie zabangla, drudzy mówio że forum dobrze prosperowało sobie jako niezależny byt. Kto mówi prowdę to ni wim. Przykład forum które działało w pojedynkę i się rozrosło to head-fi. Oczywiście international, inna mentalność i grupy odbiorców, ale zawsze. Przykład forum które zaczęło się zaś zwijać i które miało swój epizod z portalem, to forumpc (+ portal infobit). Badając zasięgi, jest tam znacznie mniejszy ruch niż kiedyś, powodem tego jest wiele osób które odeszły i nie generowały wartościowego contentu, tj. tematyki eksperckiej. Na labie jest mnóstwo trolli i offtopu (co rusz lecą warny, nawet sam potrafię dać mimo dosyć dużej pobłażliwości), ale też masa wartościowych postów, starych i nowych, których poziom zaawansowania jest wyższy lub znacznie wyższy niż "średnia" krajowa na innych forach IT z tego co widziałem. Jeśli ten obecny userbase zniknie, to forum owszem zacznie wymierać. Userbase i tak jest elementem migrującym i ulotnym, bo pojawia się i znika. Ludziom jednak nie chce się pisać, nie chce się opracowywać własnych artykułów i analiz. Przez brak poczucia szacunku do poświęcanego czasu pro bono. Zaraz jest że są głupi, ślepi, głusi, niedouczeni, nie znają się itd. Ktoś wrzuci np. recenzję porównawczą dwóch różnych procesorów, co w warunkach domowych jest mało sensowne same z siebie i bardzo trudne, to usłyszy to, tamto, siamto, a czemu nie 9900K, a czemu nie Rajzen taki i śmaki, a pamięci nie te itd. Żadnego podziękowania za poświęcony czas, rzadko jakieś merytoryczne wskazówki, za to wiecznie tylko marudzenie, stękanie, wymądrzanie się, a ja to bym zrobił bez patrzenia lepszy test, a ja to mam możliwości sobie 100 procesorów porównać bo mam dojścia, a to paski za małe/duże i pewnie oszukujesz fanboju etc. etc.
 12. Warto. Wrzucajcie i niech się dzieje.
 13. Może w wynikach finansowych, pozycjonowaniu itd. W kontekście elitarnej wiedzy i nie wciskaniu wszystkiego pod tępe clickbaity, niekoniecznie. Z tym że aby móc zrezygnować z pierwszego na rzecz drugiego, to się układa całe strategie i w ten sposób zachowuje płynność ORAZ high quality content, a przy okazji i dobre community. Jedno jest pewne - jakakolwiek i czyjakolwiek opinia nie zmieni tego co już się dokonało. Jeśli serwis jest zaorany i zostaje tylko forum, to każdy musi z tym handlować. Opcje są następujące: zrezygnowanie z jakiegokolwiek udzielania się gdziekolwiek w temacie PC/IT, pożegnanie się z forum, aby znaleźć sobie inny serwis komercyjny do aktywnego udzielania się lub sposób komunikacji, pożegnanie się z forum, aby założyć lub uczestniczyć we wspólnym przedsięwzięciu kolektywnym, pozostanie na forum i udzielanie się dalej, bez stojącego przy nim portalu oraz publikacji.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...