Skocz do zawartości

nemar

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  2558
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

232 Excellent

1 obserwujący

O nemar

 • Tytuł
  Uzależniony od forum

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ty sobie wyobrażasz, że tam panuje taka codzienność ? Zapewniam Cię że nie. Tam też są ludzie. Mają żony, córki, matki , chcą pracować i godnie żyć. Skłonność do przemocy jest z pewnością większa, czasem nawet przerażająca dla nas, ludzi nieprzyzwyczajonych do wojny czy samosądów. Kraje się różnią. Islam z Afganistanu różni się od tego w Iranie czy Tunezji. Podobnie wizje komunizmu w Chinach czy Niemczech też się różniły. Duże znaczenie ma tu kultura kraju (miejska czy wiejska), stopnia wykształcenia społeczeństwa, zamożności itp. Sądzę, że gdyby np. w Czechach czy Danii nawet zdobyłaby wielką popularność jakaś ideologia/religia to nie byłaby wprowadzana tak prymitywnie i brutalnie jak u nas. Niemniej wracając do wątku talibów i PisoKonfederacji wszystko to zmierza do wprowadzenia zbliżonego modelu społecznego. Narzędzia są faktycznie inne, choć niektóre (nieznane naszej kulturze) i u nas już zaimplementowano. A w kwestiach światopoglądowych zarówno PiSoKonfederaci jak i islamiści bardzo zwalczają "lewackie" wolności, mają bardzo podobny stosunek do roli kobiet, rodziny. Sporo ich naprawdę łączy. Rozumiem dlaczego i ci, i tamci tak bardzo nienawidzą "zgniłego Zachodu", natomiast dlaczego u nas tak nie lubią islamistów już nie. Ale ogólnie to Twoją wypowiedź rozumiem tak, że problemem dla PiSoKonfederacji nie jest ideologia talibów, a brutalny sposób jej wprowadzania. Zgadza się?
 2. Niby Kingmaker też miał maszynowe, ale chyba od google. Do tego sam widzę, że te translatory ostatnimi laty mocno idą do przodu, dziś pewnie ten sam google dałby lepsze tłumaczenie niż 3 lata temu. Tłumaczenie obecne jest ok, ale chyba akurat dialogi są mniejszym problemem. Translator nie wie co jest "sztywnym" i zdefiniowanym pojęciem z mechaniki, którego się nie zmienia, a co wolno tłumaczyć swobodnie. Nie wie też co jest nazwą własną, rasą, krainą itp.
 3. Tak w sumie to wie ktoś dlaczego takie PiSy czy Konfederace są tak mocno antyislamskie? Przecież światopoglądowo - i to nie jest złośliwość - są takim talibom dość bliskie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...