Skocz do zawartości

tgolik

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  1260
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tgolik

 1. tgolik

  Cyberpunk 2077

  Genialnie chodzi CP 2077 z FG. Ustawiasz locka w grze na 60 klatek i masz idealnie ostre i gładkie 100-120 fps.
 2. Korzystający z taryfy G12 tworzą jeden z najtańszych magazynów energii. Pakujemy moc w bojlery i płyty podłogowe w godzinach pozaszczytowych. Myślę, że podział na taryfy był rynkowy.
 3. Rozumiem przez to, że taryfa nocna, w normalnych czasach jest z kosztami dystrybucji o połowę tańsza niż dzienna. W 2023 taryfa nocna "dotuje" tę dzienną, co zaburzyło mechanizm korzystania z niej.
 4. Jesienią netto 1800 za tonę, teraz 1200 zł/t. Pomorze środkowe.
 5. Napisałem wcześniej, że nie chciałbym mieć na dachu czy w ogródku szpetnej instalacji. Może kiedyś, jak zmienię kolor dachu na grafitowy zdecyduję się (obecnie mam czerwony dach). Za rok-dwa wróci nocna taryfa, która jest korzystniejsza wg mnie niż PV.
 6. tgolik

  Cyberpunk 2077

  A to dranie. Co ja zrobię z tym nadmiarem klatek, który będę miał po włączeniu FG.😉
 7. Na moje zapotrzebowanie potrzebowałbym instalacji na 3 dachach zaa 100 tys. zł
 8. Wyluzuj trochę.🙂 5-7 letni zwrot z inwestycji w PV jest zbyt słaby jak dla mnie. Modernizacja, którą robię teraz zwróci mi się po 12-14 miesiącach. Pieniądze na PV wolę zainwestować inaczej i z kuponów opłacać wyższe rachunki.
 9. Wiem, że tacy goście jak Wy, grzejecie wodę i domy za półdarmo. Ale gdyby ktoś, jak ja miał jeszcze bojlery elektryczne do ciepłej wody, to mam ciekawe spostrzeżenie. Od dwóch tygodni grzeję sobie dom klimatyzacją (zamiast grzejników konwektorowych wiszących, które stosowałem przez lata). Został mi do rozwiązania problem ciepłej wody (2 bojlery 100l, 2 kąpiele dziennie + normalne zużycie). Okazało się, że teraz to ciepła woda odpowiada za zużycie prawie połowy mocy - ok. 20kWh/dobę, co oznacza 7tys. kWh rocznie!!! Liczę, że pompka ciepła do CWU, którą planuję podłączyć do tych bojlerów zmniejszy mi zużycie dobowe z 20 kWh do 5-7kWh.
 10. Netto, bez kosztów dystrybucji. No, bo do gazu budżet nie dopłaci 23 mld zł.
 11. To oznacza 1,3 zł w taryfie dziennej i 99 groszy w taryfie nocnej. Czego nie rozumiesz?
 12. Masz rację. Bo jak się dobrze przyłożysz do grania, to połowę limitu mocy wykorzystasz.
 13. Do grzania prądem służy taryfa nocna. Do grudnia kosztowała 40 groszy brutto z wszystkimi opłatami. Teraz kosztuje 1 zł brutto po przekroczeniu limitu. I ty nazywasz to zamrożeniem ceny? Ok. Czyli uważasz, że likwidacja taryfy nocnej w G12w jest cacy, ważne, żeby były dotacje do gazu i Twojego PV i PC z moich podatków. P.S. Jak zwykle bardziej się zestresowałem na forum PC Lab niż opłacając fakturę za prąd.
 14. Ci od paneli i PC nawet, jeśli nie skorzystali z dotacji na montaż, to mają śmieszne rachunki i problem ich nie dotyczy. Darmowe sianko, to jest w zamrożonej cenie gazu i w tych 2000 kWh limitu na prąd. Ten tysiąc zł, nie ma znaczenia przy skali podwyżki prądu.
 15. Płaczę ze względu na niesprawiedliwość. Cena gazu do celów grzewczych wzrosła tylko o VAT a prąd grzewczy o 100% + VAT.
 16. Dzięki za troskę ale pieniądze na te panele wydałem już na kartę graficzną. Uważam, że pompa ciepła jest bardziej ekologicznym źródłem energii niż fotowoltaika. Poszedłem więc w tym kierunku.
 17. Może nie doczytałeś, że spodziewam się w tym roku 11 tys. rocznie na wszystko.😉 Teraz, kiedy grzeję klimą, ciepła woda (300 litrów dziennie) kosztuje mnie więcej niż główne ogrzewanie.
 18. Jest korzyść z tych podwyżek. W październiku pomontowałem sobie sterowniki WiFi do wszystkich głównych odbiorników prądu w domu. Dzięki temu udało mi się zbić udział dziennej taryfy z 40% do 17% co dało mi efektywny, całkowity koszt prądu 52gr brutto. Do tego obniżyłem zużycie o 20 %. Dwa tygodnie temu dorzuciłem klimę jako główne źródło ciepła, a w przyszłym tygodniu dojdzie pompka ciepła do CWU. Myślę, że uda mi się ostatecznie zejść z 28 tys. kWh (ogrzewanie, chłodzenie non stop latem, ciepłe podłogi w łazienkach cały rok, dwie długie kąpiele dziennie) do 11 tys kWh. Dom 200m2.
 19. Kupiłem wtedy stan surowy zamknięty z 5 cm styropianu. Dołożyłem wykończając 10 czy 12 cm wełny. W piwnicy podłogi słabo ocieplone a strop maks. 12 cm wełny. No i budynek 3 poziomowy.
 20. Ja mam prawdopodobnie 120 kWh/m2. razy 200 m2 ~ 25 000 kWh. Dom zbudowany 26 lat temu. Nie chce mi się budować drugiego domu w najbliższym czasie. Zazdroszczę Waszych wyników.
 21. Nie cena prądu tylko koszt ciepła wydobytego przez klimatyzator. Za prąd zapłacę 1,15 zł/kWh a pompa ciepła zrobi mi z tego 3,5 kWh.
 22. Z VATem i kosztami dystrybucji podliczyłem dzisiaj gaz na 35 gr/kWh. W GenGaz. Gaz najtańszy, bo wybory tuż, tuż. W przypadku ogrzewania klimą spodziewam się 30 gr brutto za kWh.
 23. Wiem, o dofinansowaniu ale np. do pompy CWU nie kwalifikuję się ze względu na kryterium dochodowe. PS Nie do wiary te 4 tys. za gaz, o których piszesz. Choć dostaliście tylko 23% podwyżki kiedy prąd zdrożał mi 120%.
 24. Mam w biurze ogrzewanie podłogowe. Czasem nie wyrabiam - za bardzo grzeje stopy. Klima do ogrzewania spłaci mi się do końca roku, ta pompa do ciepłej wody liczę, że spłaci się do przyszłej wiosny. A w fotowoltaikę, nie chce mi się bawić - szpeci dach i pokryje mi maks. 1/4 zużycia.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...