Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PIT3R_

W piątek 1 sierpnia zaćmienie Słońca

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek, 1 sierpnia nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. W Polsce będzie to zaćmienie częściowe o fazie sięgającej nawet 38 proc. - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1797156,16,1,1,,item.html

 

Fajnie co nie ?

 

Szkoda że w Polce nie będziemy mogli obejrzeć całkowitego zaćmienia ale nawet te 30% wystarcza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W piątek, 1 sierpnia nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. W Polsce będzie to zaćmienie częściowe o fazie sięgającej nawet 38 proc. - poinformował dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

 

http://wiadomosci.onet.pl/1797156,16,1,1,,item.html

 

Fajnie co nie ?

 

Szkoda że w Polce nie będziemy mogli obejrzeć całkowitego zaćmienia ale nawet te 30% wystarcza :E

 

 

o 11:50, mogli je zrobić później, rano będę w pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że w Polce nie będziemy mogli obejrzeć całkowitego zaćmienia ale nawet te 30% wystarcza :E

Będzie można obejrzeć TUTAJ. Na żywo i bez ryzyka utraty wzroku. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miałem jechać nad wode ale jak ma mnie opalić w 30% :P to podziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli dzien bedzie mroczny

Niespecjalnie. Wbrew pozorom 30% spadku blasku Słońca dość trudno zauważyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jak bede szedl na obiad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a miałem jechać nad wode ale jak ma mnie opalić w 30% :P to podziękuje.

Jeśli już zaokrąglić zaćmienie do 30% (choć powinniśmy do 40%), to Twoja ironia ma sens, jeśli napiszesz, że opaliłabyś się w 70%, bo to właśnie tych 30% zabraknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;) Akurat będę na działce - mam nadzieję, że słoneczne okulary wystarczą, żeby mi gąl nie wypaliło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz

Na dolnym śląsku jak zwykle będzie pochmurno :kwasny::mad:

Ale i tak w razie czego będę miał aparat pod ręką + filtr domowej roboty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie ;) Akurat będę na działce - mam nadzieję, że słoneczne okulary wystarczą, żeby mi gąl nie wypaliło :E

Taaa, pewnie. Ale kup sobie najpierw monitor Braile'a i gustowną laseczkę. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja sie chciałam w piątek poopalać :kwasny:

to chodź pójdziemy jutro albo w sobote ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego jak beda chmury :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> ja bede w drodze( w powietrzu) do Anglii o tej porze, shit happens >>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dramatyzujecie, przecież zaćmienie nie trwa cały dzień, starczy czasu na opalanie :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KGP

Mysle, ze otworzy to kolejna furtke do dyskusji na temat jazdy na swiatlach w dzien :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież ciemno będzie, nie? :E No dobra, może nie aż tak. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bo przecież ciemno będzie, nie? :E No dobra, może nie aż tak. xD

 

no własnie nie :P 40% nie niewiele

 

własciwie to ma być to być zaćmienie 40% powierzchni słońca czy 40% mniej światła? (bo chyba to sie różni od siebie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no własnie nie :P 40% nie niewiele

 

własciwie to ma być to być zaćmienie 40% powierzchni słońca czy 40% mniej światła? (bo chyba to sie różni od siebie)

 

Pamiętam jak kiedyś było zaćmienie prawie całkowite. Siedziałem wtedy z maską do spawania i wpatrywałem się w niebo z godzinę. ;)

 

No bo przecież ciemno będzie, nie? :E No dobra, może nie aż tak. xD

 

Nie będzie ciemno... będzie lekko pomarańczowo. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Trza zdjęcia porobić. Można w ogóle robić zdjęcia słońcu? Trzeba zakładać jakiś filtr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem od miesiąca :P Ktoś tu napisał, że 11:50, a ja czytałem, że o 10:50 -.- Może w GTM było podane tam gdzie ja sprawdzałem ;P Do oglądania wystarczy płytka CD/DVD bez nadruku. Najlepiej takie verbatima, co w różnych kolorach sprzedają, bo jest lakier, który dodatkowo przyciemnia, a widać idealnie. Swoją drogą, wreszcie można bezpiecznie wyjść na plażę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mikrofala w zabudowie niepotrzebnie zabiera miejsce. W szafce gdzie mam wolnostojąca upchnięte jest kilka innych gratów oszczędzając miejsce.  A jak nie to kup piekarnik z funkcją mikrofali
    • Z tym się nie zgodzę, teściowie tak mają i u nas wygląda to lepiej, a mikrofali używam codziennie odkąd przeszedłem na dietę pudełkową
    • https://proline.pl/plyta-glowna-gigabyte-b650-eagle-ax-am5-p8120879 z kodem DC4B812 599zł
    • Format zrobie, ale przewertowałem internet i nie jestem odosobnionym przypadkiem z tym poborem mocy, okazuje sie, ze karta ma jakis skopany czujnik, który wysyła blędne informacje o poborze mocy, miało to zostac poprawione ale chyba nie zostało. Nawet tutaj na tym forum o tym był temat. 
    • Wykonałem test sterowników z myślą o @Kelero oraz aby przekonać się jaki wpływ na wydajność w testach mają nieoptymalnie dobrane sterowniki. Całość odbędzie się na przykładzie nieco słabszej karty: Galaxy GeForce 8600 GTS 512MB Platforma cały czas ta sama co we wcześniejszych wpisach. Pędzel jak zwykle znów przydatny przy tego typu kartach ... Będę porównywał sterowniki ForceWare 169.21 do ForceWare 197.45. Pierwsze są dobre do starszych serii kart, m.in. serii 7000 oraz starszych tytułów gier, natomiast drugie są dobre do kart z serii 8000. Oba sterowniki wspierają jednak obie te serie, więc dzisiaj nastąpi ich porównanie na w.w. karcie graficznej. Wyniki wrzucę jeden pod drugim, najpierw starsze, a później te z wyższym numerkiem. Testy były wykonane jedynie w benchmarkach syntetycznych. Wszystkie ustawienia w sterownikach, BIOSie, sprzęcie i taktowaniach były identyczne. Jedyna różnica to wersja zainstalowanych sterowników. Stary 3DMark od razu ucieszył się z bardziej odpowiednich dla niego sterowników. Procesor nie jest tak "blokowany", dlatego i fps'y przez niego generowane w testach najbardziej procesorowych są wyższe. Stricte graficzny test Game 4 Nature nie wykazał zupełnie żadnych różnic, zgodnie z przewidywaniami. ... Jednakże już w teście skalującym się głównie wydajnością karty graficznej obserwujemy odwrócenie się wyników, gdzie nowsze sterowniki są po prostu dużo lepiej dopracowane dla tej serii kart. Tym razem test najbardziej procesorowy (Wings of Fury) nie wykazał różnic pomiędzy sterownikami, a reszta testów wyraźnie korzysta z nowszych sterowników. ... Im nowsza wersja 3DMark'a, tym różnica na korzyść nowszych sterowników większa. Dla serii 8000 aż się same proszą ... Identycznie sytuacja ma się w '06, gdzie tylko test procesora stoi w miejscu. Specjalnie sprawdzałem to parę razy, bo osobiście zaskoczyła mnie aż taka różnica w całej reszcie podtestów. ... Jednakże aby nie było tak kolorowo z nowszymi sterownikami, to okazało się, że mają one sztucznie zablokowaną możliwość zmiany taktowania tego modelu karty graficznej. Suwaczki mogłem przesuwać w obojętnie jaką stronę, ale po zastosowaniu ustawień one i tak wracały do stanu początkowego. Nowsze sterowniki pokazywały również komunikat o braku podpiętego dodatkowego zasilania do karty i poinformowały mnie, że z tego powodu karta będzie pracowała na "bezpiecznych taktowaniach" Ze mną jednak nie ma tak łatwo i "magicznie" okazało się, że na tych starszych sterownikach możliwość zmiany taktowania była normalnie obecna, więc wziąłem się do pracy To głównie dlatego zainstalowałem tę wersję sterowników, a ten obecny test wyszedł tak jakby przy okazji Tym samym starsze sterowniki wyprzedziły nowsze, bo umożliwiały tę zmianę I takie mniej więcej właśnie są "cyrki" ze sterownikami do kart graficznych z tamtego okresu Jak będę miał chęci oraz możliwości, to przeprowadzę podobne testy, ale na serii 7000, zaopatrując się również w trzeci sterownik ForceWare o numerze 307.83, czyli najnowszy możliwy dla tej serii kart pod WinXP. Sam jestem ciekaw efektów/wyników  ... __________ @Kelero Tak przy okazji, to przypomniało mi się jeszcze, że do Test Drive Unlimited i Athlon'ów 64 X2 zalecało się instalację AMD Dual-Core Optimizer 1.1.4: https://www.instalki.pl/download/programy/windows/narzedzia/testowanie-i-diagnostyka/amd-dual-core-optimizer/ Ta gra po prostu nie została stworzona z myślą o procesorach wielordzeniowych i wielu się właśnie skarżyło na jej kiepskie działanie. Ogólnie TDU jest pod tym względem naprawdę kapryśne i tak naprawdę najlepiej byłoby złożyć osobny sprzęt tylko pod tę grę 😜 Hmm, może to obczaję również u siebie i zobaczę, czy czasem wyłączenie jednego rdzenia (z poziomu Windows'a) nie załatwiłoby całkowicie tego tematu mulenia tego tytułu gry. Bez żadnych optimizerów, kombinowania oraz podkręcania.   Poza tym, jeżeli chcesz, to zostawiam Ci również namiary na te "nowsze" sterowniki, abyś sam mógł u siebie przetestować: http://us.download.nvidia.com/Windows/197.45/197.45_desktop_winxp_32bit_international_whql.exe Zostawiam je dlatego, bo w przypadku tych starszych (169.21) różni się nieco ten panel sterowana Nvidia, o którym wspominałeś że Ci odpowiada. Jest w nim nieco więcej opcji, ale nie wszystko może Ci podejść __________ @Setnik Kurcze, taki mobile to proc marzenie  Nieco drogi, ale marzenie dostępne jeszcze od ręki https://allegro.pl/oferta/nowy-athlon-xp-2-8-s462-axma2800fkt4c-fv-10732596208 Mój najlepszy Barton XP robi 2300MHz przy domyślnym napięciu 1.65v, co mi absolutnie wystarcza ... Odnoszę jednak wrażenie, że możemy mówić o tych innych Mobile'ach, bo takie na s.754 też istniały, ale obecnie modele z 1MB cache'u też już sporo kosztują  https://allegro.pl/oferta/amd-mobile-athlon-64-3200-amn3200bix5ar-9362966908 https://allegro.pl/oferta/amd-mobile-athlon-64-3200-ama3200bex5ar-10745095916 Nigdy wcześniej jakoś nie myślałem o zakupie takiego procka, nawet poniekąd ze względu na wyższy proces technologiczny niż ten, który już wtedy posiadałem.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...