Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mzr

Upgrade systemu pod Photoshopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zajmuję się obróbką zdjęć w Photoshopie, wycinanie, retusz. Ostatnio dokupiłem monitor Dell 2560x144p i zmieniłem aparat na Nikon D7100 od tego czasu mam problem z wydajnością pracy w Photoshopie. Dłużej trwa wycinanie, a konkretnie gdy wycinam piórem to kwadraciki, od kliknięcia do kliknięcia pojawiają się z opóźnieniem. Zapisywanie z psd do png też długo trwa. Pliki na których pracuje są w rozmiarze 24mpix i formacie raw, psd, tiff, png, jpeg. Specyfikacja kompa to core i5 3470 3.20GHz, 8Gb ram Kingston HyperX 1600MHz, Asus Gtx 560ti, ssd OCZ Vertex4 128GB, Płyta Gł MIS B75A-G43, zasilacz XFX Pro Series 550w. Obciążenie które widnieje w menadżerze zadań podczas wycinania to od 10 do 30% cpu i jakieś 3gb Ram, więc skąd te opóźnienia? Wcześniej pracowałem na monitorze 1080p i zdjęciach 13mpx, nie było problemu. Uważam ,że pliki których używam nie są specjalnie wymagające, nie jest to zaawansowana obróbka grafiki dlatego sprzęt powinien dawać rade. Dorzuciłem w celu sprawdzenia drugie, identyczne 8gb ram z innego komputera i nie było różnicy. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS edycja > preferencje > wydajność

zmień ilość pamięci i włącz użycie procesora graficznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to już jakiś czas temu, nic sie nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat bo to ważna dla mnie sprawa a dalej nie znalazłem rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...