Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

debowski4

Uszkodzona płyta - Morele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Złożyłem dzisiaj komputer:

 

CPU - Intel G3258 3,2GHz

MOBO - Gigabyte GA-B85M-D3H

RAM - Crucial Ballistix 8GB

PSU - Thermaltake Smart SE Modular 530W

GPU - MSI Radeon R9 270, 2GB

 

Problem pojawił się na samym początku. Po złożeniu komputer nie chciał się uruchomić. Zacząłem przekładać ram i okazało się, że pierwsze 2 sloty nie działają. Pamięci włożone w 2 ostatnie sloty działają i komputer się uruchamia. Miałem problem z instalacją Windowsa. Po skopiowaniu plików pojawiał się czarny ekran i nic więcej nie dało się zrobić. Pomogło wyłączenie kart R9 270 i instalacja systemu na zintegrowanej i potem włączenie ponownie karty MSI. Teraz przy próbie instalacji sterowników do płyty głównej wyłącza mi się obraz. Jest czarny ekran.

 

Pomoże ktoś? Reklamować płytę? I co teraz mam czekać miesiąc aż naprawią? Paczkę odebrałem wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzyj socket czy nie pogiąłeś pinów przy montażu.

 

ewentualnie po prostu wyjmij i włóż procka jeszcze raz. u mnie ostatnio na nowym sprzęcie widział ram tylko w 1 slocie, wyjąłem procka i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem, wkładałem nadal to samo niestety nie widzę, wydaje mi się, że jeden lub dwa piny mogą być wygięte ale wątpię, żebym ja to uszkodził. Procesor osiadł w sokecie idealnie i od razu zamknąłem blokadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Zwrot 3-dniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pin wygięty to ze zwrotem będzie problem.

 

w każdym innym przypadku, jak pisał przedmówca - pakuj parcha w pudło i zwracaj do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

No tak... tylko PINy wygięte się zdarzają w socketach Intel-a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zgłosiłem zwrot na stronie morele.net. W poniedziałek przyjedzie kurier po płytę. Nie możliwe żebym ja wykrzywił pin. Dzisiaj kupiłem w Komputroniku płytę Gigabyte GA-H81-S1 i wszystko śmiga jak należy czyli płyta do zwrotu.

 

Napiszę jak się sprawa potoczy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Mało prawdopodobne. Po prostu dziś te sockety są trochę $##%#$ mi się zdarzyło 2x na LGA1150. Na oko widziałem, że coś nie teges. Jedna płyta gigabyte, a druga chyba msi... Nie działała integra i jeden slot ram-u.

To sprytna taktyka Intela, bo jak uwalą w procesorze to cóż... nowy CPU kosztuje $$$, a jak uwalą w płycie głównej to wymiana socketu nie jest aż tak straszna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych tylko powiem, że otrzymałem nową płytę główną z wymiany w morele.net. Bez żadnych problemów wymienili płytę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...