Skocz do zawartości

PCLab.pl

Fora

 1. 4602
  odpowiedzi
 2. PCLab.pl - uwagi odnośnie do serwisu i forum

  Komentarze nt. nowych funkcji, znalezione błędy i Wasze sugestie.

  91795
  odpowiedzi
 3. Onet Pliki

  Forum poświęcone dyskusjom dotyczącym serwisu Onet Pliki

  89
  odpowiedzi
 • Popularne aktualnie

 • Tematy

 • Odpowiedzi

  • No nie wiem czy 73 stopnie przy tym chłodzeniu i napięciu to bajka  
  • Pewnie po prostu się tym nie interesowałeś. Programista15k jest takim wyjątkiem w krajach biednej Europy wschodniej, bo pracuje za zachodnią stawkę, ale wydaje w biednym kraju. Myślisz, że amerykański inżynier, lekarz czy prawnik zarabia gorzej od amerykańskiego programisty? Tylko, że nie zostaniesz lekarzem, inżynierem czy prawnikiem zdalnie dla jankesa* - a programista tak. Stąd ta dość absurdalna dysproporcja zarobków IT i reszty w naszym kraju i innych demoludach. * top specjalistów pewnie zostanie, ale nie jest to norma. Ja np. mógłbym podjąć pracę w Stanach, ale wymaga to relokacji. Nie ma opcji pracy zdalnej. Nie i już. Inżynier jest na miejscu, albo to dupa, a nie inżynier. Tak "se wybrałem", zgodnie z powołaniem zresztą.
  • Ja na odwrót. Albo masz zepsuty aparat w telefonie i nie zrobisz selfie. Ciekawe, czy taka wymówka przejdzie. Mogli napisać to jako Progressive Web App, by dało się odpalić na każdej platformie.
  • odnosnie dostepnosci 3070 (mam pewien wglad w pewne rzeczy): obecnie do polski jedzie 750szt kart. w 90% MSI, ale rowniez Palit i Zotac. W magazynie sa oszalamiajace 4szt Gigabyte Mowie o pewnej czesci dostaw ofc. Nie calosciowo. Tego pewnie jest z 5-6x wiecej. aha - glownie dostawa w listopadzie.
  • Kuzyn 1,5 roku temu szukał mieszkania "po terminie" bo wracał z wymiany studenckiej u tam miał niec przesunięte semestry. I z jego opowieści sytuacja wcale nie była taka różowa. Duże uczelnie mają akademiki w różnym stanie i je sukcesywnie remontują. Ale tyle kasy, żeby zrobić wszystko na raz to nie mają. A bananowa młodzież była zawsze. Ja zaczynałem studia ponad 15 lat temu. I wtedy miałem kolegów, którzy bez stypendium socjalnego i dopłaty do akademika mogli by zapomnieć o studiowaniu, część płaciła za akademiki, część mieszkała na mieście na stancjach albo w dzielonych mieszkaniach studenckich. A byli i tacy, którym rodzice kupowali kawalerki. A z resztą właścicielce naszego pierwszego wynajmowanego mieszkania rodzice kupili jak zaczynała studia. Tak samo domy pod miastem. To żaden nowy trend, to się zaczęło już w latach 90 jak wreszcie można było swobodnie się budować i ściągnąć zza granicy taniego gruchota do dojazdów. Starzy, dorobieni z rodzinami wyprowadzali się do domów pod miastem, a nowi, studenci czy szukający pracy wprowadzali na ich miejsce. Znam osobę, która urodziła się w Warszawie, potem w wieku kilku lat przeniosła z rodziną do domu pod miastem a potem znowu została Warszawianką, gdy miasto wchłonęło w granice kolejną wioskę Ciekawe czy tych bankrutów będzie więcej niż sępów czatujących na okazje
×
×
 • Dodaj nową pozycję...