Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qudlaty

Monitor za ~3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam dla brata nowy monitor. Dotychczas korzysta z 22 calowego Benq, więc co by nie wybrał, skok jakościowy będzie ogromny. Monitor będzie podpięty do RTX 2070 albo 2080.

Główne zastosowanie - gry, Photoshop (amatorsko) i Cubase.

Poważnie zastanawia się nad czymś powyżej 30 cali 21:9. Jest sens brania ultra wide dla podanych zastosowań?

 

Jako że w kwestii monitorów jestem kompletnie zielony, wolałem zapytać tutaj o pomoc w wyborze.

 

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jakie gry, ale (IMO) nie warto brać ultra wide do grania, chociaż do grafiki, filmów itp. już tak, ale jeśli głównym zamysłem ma być granie to nie brałbym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra w praktycznie wszystko, od FPS'ów po RPGi, ciężko wybrać konkretny gatunek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie np. w CSGO będziesz i tak musiał grać na czarnych paskach z boku, no po prostu do grania to moim zdaniem się nie nadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dla mnie ;)

Z tego co wiem, to z sieciowek tylko Overwatch okazjonalnie, reszta to single. Widziałem swoją drogą kilka gier, gdzie 21:9 robi robotę, naprawdę fajnie to wyglądało. No i w Cubase szerszy wyświetlacz wydaje mi się przydatny.

 

Prosiłbym o podanie jakichś propozycji dla zarówno 21:9 i 16:9, jeśli można :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Kelero 3DMark2001 SE jest wrażliwy na inne systemy operacyjne niż Win XP, a poza tym w głównej mierze ten test skaluje się samym procesorem  Tak z ciekawości podlinkuję tutaj mój wynik na INTEGRZE z tamtych czasów: https://hwbot.org/submission/2229334_remiko_3dmark2001_se_radeon_hd_4290_33704_marks ... Ze starszych 3DMark'ów, to najbardziej graficznym (najmniej zależnym od procesora) jest 3DMark03. Odmiany 05 oraz 06 to również w głównej mierze testy wydajności samego procesora wraz z podsystemem pamięci. Przy szybszych procesorach, karta graficzna wystarczy że jakakolwiek współczesna jest, a punkty zapewnia procesor  Niektóre testy odpalają się wręcz w Low 3D, czyli karta nawet nie wbija pełnego 3D podczas przelotu. Pierwszy 3DMark, czyli 3DMark99 zawierał wyłącznie testy procesora. Zmiana karty graficznej na lepszą w ogóle nie miała wpływu na wynik. W wersji 2000 również większość testów jest wyłącznie procesorowa, ale dodali wsparcie sprzętowe (czyli karta graficzna mogła wspomagać render grafiki przez procesor, np. poprzez uzyskanie wyższych rozdzielczości). Dopiero od wersji 2001 nastąpiło pełne wsparcie kart graficznych oraz zrezygnowano z testów CPU.
    • Nvidia nie potwierdza https://www.purepc.pl/nvidia-publikuje-wyniki-finansowe-za-czwarty-kwartal-roku-fiskalnego-2024-i-caly-rok-rekordowe-przychody-i-zyski-dzieki-ai
    • Ja kiedyś myślałem że Gamma Case jest mega Pay2Win, bo można było chować rzadkie przedmioty i znacznie przyspieszać progress.  To co się teraz dzieje natomiast to już jest znak że taki kierunek obrała ta gra. P2W. Scavy przestaną strzelać bo mam lepszą wersję gry? Więcej craftów, szybszy insurance, rep u traderów, lepsza karma, darmowe levele skilli, płatne powiększanie stasha.  To już się wymknęło spod kontroli. Twórcy popłynęli na sukcesie i poszli drogą z którą się nie zgadzam. Ja oczekuję równych szans dla wszystkich i nie mogę uwierzyć w to co widzę w ostatnich latach. Tracę zainteresowanie tą grą zupełnie, a myślałem że to będzie coś wyjątkowego. Z resztą, ile można grać w to samo. Grafika już się zestarzała.
    • @Kelam komuna pełną gębą. Nie mamy Pana płaszcza. Rynek GPU się nieodwracalnie zepsuł i taką rzeczywistość widzimy dzisiaj.
    • Mam takiego co robi 5.2 na 1.32V, kupiłem go kiedyś na tym forum. Dalej siedzi w kompie syna.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...