Skocz do zawartości
Rademenez83

Rtx 2070 Super Piszczące cewki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już drugą kartę od Msi z piszczącymi cewkami(RTX 2070 Super Gaming X Trio). Wcześniej Gigabyte Gaming OC z tą samą przypadłością. Czy to normalne? Co oprócz karty graficznej może być przyczyną?

Edytowane przez Rademenez83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej karcie piszczą cewki, w jednej ciszej w drugiej głośniej. Czasami może być winny zasilacz, ale naprawdę rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdej karcie piszczą cewki, w jednej ciszej w drugiej głośniej. Czasami może być winny zasilacz, ale naprawdę rzadko.

No tak, tylko według opinii użytkowników na różnych portalach, ta konkretna karta MSI to cud miód. Zero piszczenia. Bardzo dobra kultura pracy, a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia model, KAŻDA karta piszczy niezależnie od producenta. Kwestia szczęścia, jak Cię to irytuje to zwracaj i wybierz nową, ale wez pod uwagę, że może być jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to praktycznie loteria - raz trafi się cichy msi raz głosny - nie ma reguły :)

 

Miałem kilka RTXów i praktycznie każdy był słyszalny jeden bardziej drugi mniej..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zrobisz sam jedynie oddac jak bardzo dokuczliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Oj nie przesadzaj, 4090 może być energooszczędna w porównaniu do 3090 Ti. 
    • @Element Wojny Zapytam się, czy "3 Domy" i inne gierki ogrywasz handheldowo czy podpinasz pod jakiś ekran? Dodam, że ciekawe, że jest też wersja  https://www.nintendo.pl/switch/fire-emblem-warriors-three-hopes Ona przypomina serię Dynasty Warriors. Też mam w planach zagrać Fire Emblem: Three Houses.
    • I gdzie tu ta zagłada? Zwykłe udogodnienie, jak to zwykle bywa z AI. Istnieją już podobne narzędzia dla nagrań meetingów. Generuje timestampy z info co, kto i kiedy powiedział, podsumowuje ustalenia oraz można się zapytać, w którym momencie padło jakieś stwierdzenie. Bardzo wygodne i oszczędza mnóstwo czasu. Bez tego trzeba dennie przewijać całe wideo.  Tutaj będzie podobnie. Zamiast się samemu przekopywać przez email w formie papieru toaletowego, to program mnie wyręczy i zaoszczędzę parę minut.
    • Miałem na myśli "zepsuł" ale dla graczy, nie dla zielonych 😀
    • @Kelero 3DMark2001 SE jest wrażliwy na inne systemy operacyjne niż Win XP, a poza tym w głównej mierze ten test skaluje się samym procesorem  Tak z ciekawości podlinkuję tutaj mój wynik na INTEGRZE z tamtych czasów: https://hwbot.org/submission/2229334_remiko_3dmark2001_se_radeon_hd_4290_33704_marks ... Ze starszych 3DMark'ów, to najbardziej graficznym (najmniej zależnym od procesora) jest 3DMark03. Odmiany 05 oraz 06 to również w głównej mierze testy wydajności samego procesora wraz z podsystemem pamięci. Przy szybszych procesorach, karta graficzna wystarczy że jakakolwiek współczesna jest, a punkty zapewnia procesor  Niektóre testy odpalają się wręcz w Low 3D, czyli karta nawet nie wbija pełnego 3D podczas przelotu. Pierwszy 3DMark, czyli 3DMark99 zawierał wyłącznie testy procesora. Zmiana karty graficznej na lepszą w ogóle nie miała wpływu na wynik. W wersji 2000 również większość testów jest wyłącznie procesorowa, ale dodali wsparcie sprzętowe (czyli karta graficzna mogła wspomagać render grafiki przez procesor, np. poprzez uzyskanie wyższych rozdzielczości). Dopiero od wersji 2001 nastąpiło pełne wsparcie kart graficznych oraz zrezygnowano z testów CPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...