Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kola01 napisał:

Cichy PNY jest w wersji XLR8. Niższa seria Verto też jest spoko ale to już jakiś kompromis między ciszą a temperaturami, ewentualnie nieco głębszy UV. 

XLR8 był cichy w wersji zwykłej, po wyjściu modelu Super coś zmienili w chłodzeniu oraz podnieśli obroty do 1450rpm i z fajnej karty zrobił się taki średniak. Sam się nad nią zastanawiałem, ale nawet po zmianie biosu, który obniżał obroty do 1000 rpm, to już nie jest ten sam XLR8, który czerpał sławę od poprzednika. Zepsuli po cichu kartę i liczyli, że tego nikt nie odkryje 🤦

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Send1N napisał:

 (expert tweaks nie ruszaj)

 

Są potrzebne bo czasami nie chce ruszyć Apex legends, wykrywa cheaty 🤗

No tak, ten programik antycheat który hula razem z Apexem może wykryć, że coś było grzebane w sterach i gra się nie odpali. Jest specjalna opcja do zaptaszkowania w expert tweaks, która to naprawia. Jakbym tego nie sprawdzał u siebie, to bym nie marudził ;)

Edytowane przez wkamil73
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, @lek napisał:

XLR8 był cichy w wersji zwykłej, po wyjściu modelu Super coś zmienili w chłodzeniu oraz podnieśli obroty do 1450rpm i z fajnej karty zrobił się taki średniak. Sam się nad nią zastanawiałem, ale nawet po zmianie biosu, który obniżał obroty do 1000 rpm, to już nie jest ten sam XLR8, który czerpał sławę od poprzednika. Zepsuli po cichu kartę i liczyli, że tego nikt nie odkryje 🤦

Mam PNY RTX4080 XLR8 (nie super), która przyszła do mnie już z BIOSem na min 1450 rpm. Nie było jednak większego problemu, żeby dostać oryginalny bios PNY na 1000 rpm i po zmianie karta jest rewelacyjna. Cichsza nawet od polecanego tutaj Gigabyte RTX4080S Gaming OC (obie porównywałem osobiście jedna za drugą). Bez dwóch zdań PNY w wersji XLR8 jest bardzo cichą kartą.

Nie ma też żadnych dowodów na to, że poza biosem wprowadzono jakieś zmiany w jej budowie do pierwotnej jej wersji. Ktoś tu na forum puścił nieśmiało takie podejrzenie i widzę, że jest ono co jakiś czas powielane ale już jako pewnik. 

Nie ulega wątpliwości, że PNY w swojej flagowej wersji XLR8 zrobiło bardzo wydajne chłodzenie i skoro ktoś słabsze wykonanie jakim jest VERTO uznał za ciche to XLR8 siłą rzeczy musi  być jeszcze cichsze. 

Jak nie masz oryginalnego BIOSu PNY do wersji RTX4080S, to zawsze możesz wgrać bios od MSI Suprim, który był tu testowany i rewelacyjnie się sprawdził w każdym zakresie.

Edytowane przez kola01
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kola01 bios od MSI Suprim, który testowałem rewelacyjnie się sprawdza do tej pory w karcie od GB. Mam wrażenie że bios od MSI  jest stabilniejszy pod względem UV i OC. W biosie od GB muszę bardziej obniżać zegary kosztem wydajności żeby było stabilnie.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak będę miał chwilę, to sprawdzę ten bios na swojej PNY. Oczywiście bios od wersji MSI 4080 SUPRIM (nie super).

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem 3dMarka więc wrzucam wyniki.

Obecnie siedzę na profilu 0.975mv / 2670mhz / + 1500 memory ALE nie wiem czemu pomimo krzywej ustawionej na sztywno na 2670 max wskakuje 2655..

Same testy robione na deafultowych ustawieniach - po prostu kliknięte RUN przy danym teście

TimeSpy:https://www.3dmark.com/spy/46834798
PortRoyale:https://www.3dmark.com/pr/2885182
Superposition (4k): 23425 punktów

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daj zrzut tej krzywej UV + ustawienia MSI AB to zobaczymy (ekran główny wystarczy).

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę potestowałem i póki co zmieniłem UV na .950mv i 2670mhz i jest stabilnie- Alan Wake 2 od 2h bez błędu, port royale dalej dobry wynik https://www.3dmark.com/pr/2885286

https://imgur.com/a/s0nimYS  tu są 2 profile obecnie ustawione- ten pierwszy to ten co nie przechodził na 2670mhz, drugi to ten który obecnie zostawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Nikelajer napisał:

Trochę potestowałem i póki co zmieniłem UV na .950mv i 2670mhz i jest stabilnie-

Troche potestowałem to tak na słowo.. chyba, że wygrałeś silicon lotery. To już nie wiem, czy inne BIOSy - od MSI są tak podatne na UV. Jeżeli Tówj sampel idzie na 2670 przy 950 to gratuluje. W moim GB Gaming OC wywala się sporo niżej. Bliżej mi do wyników tego review:

 

Chyba jednak na wielkanoc wrzucę BIOS od Supprim i potestuje bo jecze się wacham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój PNY RTX4080XLR bez problemu trzyma 2670 Mhz nawet na 935 mV. Na Cyberpunku nie wywalał mi się, tak więc na 950mV to już na bank musi śmigać super stabilnie. 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mój gaming oc przy 0.975V i 2780mhz wypluł sterownik po jakichś 2 godzinach w RDR2 przy lokacji, która mocniej obciążyła kartę. Obecnie mam 0.975V i 2730Mhz, co daje realnie w grze 2715Mhz i jest stabilnie. Ostatnio nawet grałem przez prawie 7 godzin ciągiem i wszystko okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od samego początku, czyli już ponad rok, 0.975v i 2745 ~ 2730 MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wczoraj Alan Wake2 przy 950mv, 2670mhz i +1500 memory wypluł błąd cpu crash po 2.5h, a później po kolejnych 30 minutach. Także wróciłem do .975 i te same ustawienia bo akurat finał gry miałem. Potestuje może w cyberpunku jeszcze bo mam wrażenie, że ten Alan coś skopany jest skoro mi gpu crash wywalało nawet na stocku jakiś czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja całkiem lubi UV, zakres od 2655 MHz przy 0.925 V, potem 2700 MHz przy 0.935 V a kończy się na 2970 MHz przy 1.075 V. Na stałe zostawiłem 2700/0.935

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia ceny MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X White OC 8GB:

image.png.e5a288f3212d7741f246e78db6ca009c.png

Obecnie jest 1399 zł, a więc o ponad 300 zł taniej niż w październiku i listopadzie. Idzie to jakoś ale powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2024 o 00:40, Rico650 napisał:

U mnie mój gaming oc przy 0.975V i 2780mhz wypluł sterownik po jakichś 2 godzinach w RDR2 przy lokacji, która mocniej obciążyła kartę. Obecnie mam 0.975V i 2730Mhz, co daje realnie w grze 2715Mhz i jest stabilnie. Ostatnio nawet grałem przez prawie 7 godzin ciągiem i wszystko okej.

Rdr 2 nie jest dobrą grą do sprawdzania stabilnośći oc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oc tylko uv. To proszę mi powiedzieć co jest dobre do testowania stabilności OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Thimedes napisał:

Historia ceny MSI GeForce RTX 4060 VENTUS 2X White OC 8GB:

 

Obecnie jest 1399 zł, a więc o ponad 300 zł taniej niż w październiku i listopadzie. Idzie to jakoś ale powoli.

Jeszcze 400 i cena 4060 będzie taka jaka powinna być na start :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Rico650 napisał:

To nie jest oc tylko uv. To proszę mi powiedzieć co jest dobre do testowania stabilności OC.

Manipulując krzywą napięć i taktowania, możemy też jednocześnie wykonać OC. UV nie musi wiązać się z obniżeniem wydajności. Można uzyskać jedno i drugie zarazem np podnosząc max taktowanie i jednocześnie obniżając dla niego napięcie. Poza samym podniesieniem taktowania, jednoczesne obniżenie napięcia pozwala obniżyć nieco temp rdzenia co też pozwoli utrzymać dłużej wysokie takty. Mamy więc 3 zalety za jednym posunięciem. Oczywiście obniżając napięcie dużego OC nie uzyskamy ale wymierne korzyści są na innych polach. 

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rico650  Rdr 2 potrafi wywalić grę na pulpit bez modyfikacji grafiki. Co do programu to  Speed Way jest dość czuły na UV . Inne benchmerki u mnie przechodzą po kilka razy a Speed Way już nie.  Rdr 2  ostatnio nie chce mi się za każdym razem ładować i pokazuje mi błąd  że mam za mało pamięci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Way również testowałem, ale kolega u góry twierdzi że rdr2 nie jest dobry do testowania OC dlatego zapytałem co jest dobre i dobrze by było żeby on odpowiedział co jest wg niego dobre. Mimo to ja uważam że ta gra jest dobra do testowania kart, widać to po obciążeniu karty i po zużyciu prądu.

Co do uv i oc, to tak zgadzam się że uv można zrobić wyższe zegary niższym napięciem, lecz chodziło mi o mój model gdzie zrobiłem uv ale też mam taktiwanie prawie 100 mhz niższe od fabrycznego, więc oc nie zrobiłem bo nie podbiłem zegarów wyższych jak fabryczne, co pewnie by było możliwe i tak przy pewnie niższym napięciu niż fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ciągu ostatnich dni zwracał kartę Asus Tuf 4070Ti Super do X-kom? Zastanawiam mnie fakt, że mają pojedyncze karty i szybko znikają i czy przypadkiem nie są to karty po zwrocie. Jak rozpoznać, czy karta była odpakowana, są jakieś plomby na pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@lek Na pudełku plomby powinny być. Wpisz sobie na  YouTube ASUS TUF GAMING RTX 4070 Ti Super Unboxing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zwracałem tylko zamawiałem i przyszła nówka z foliami i plombami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jeszcze jedno pytanko, bo mam dylemat. Czy warto dołożyć 1000pln do RTX 4080S względem RTX 4070Ti Super?

Ps. Biorę jednak 4080S 👍

Jeszcze się zastanawiam na 4070TiS

Edytowane przez @lek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...