Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xadrian

Honda Civic VII

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość krótkich, ale męczących poszukiwaniach w końcu udało się coś znaleźć, co zastąpiło mojego dotychczasowego Punciaka II (gdyby nie drobna kolizja pewnie dalej bym go trzymał) :E

Na początku miał być Seat Leon i tego właśnie szukałem, ale że nic nie można było trafić sensownego przez przypadek trafiłem na Civica, który w sumie wcześnie nie był brany pod uwagę.

 

 

Honda Civic VII 1.6 VTEC (D16V1) 110KM

Rok: końcówka 2002

Przebieg: 131 000

Wyposażenie: Elektryczne szyby, lusterka, fabryczne radio CD, automatyczna klimatyzacja, 4 poduszki, wspomaganie, central zamek, regulowane fotele, alufelgi :E

To co już zrobiłem:

- wymiana świec

- filtra powietrza

- wymiana podświetlenia na niebieskie :P

- wymiana oleju (bo nie wiem na czym to obecnie chodzi :kwasny:)

- rozrząd (we wtorek jestem już umówiony ze znajomym)

- kupić letnie opony

 

To co jeszcze muszę zrobić:

- kupić białe kierunkowskazy :)

i najważniejsze chyba - wrzucić LPG (nie bijcie :lol2:)

 

Foto poniżej:

2.jpg

 

1.jpg

 

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrza japonców <2007-8 mnie nic a nic nie przekonują (co innego nowy Accord czy Avensis). Jechałem takim jako pasażer i zaskoczyło mnie wyciszenie wnętrza.

 

Życzę, by psuło się jak najmniej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie sedan albo cupe...

jak ten silnik sobie radzi ? moc,spalanie ?

Ja chciałem tylko hatchback i 4/5 drzwi to podstawa ;)

Co do silnika radzi sobie całkiem nieźle i w sumie jestem zadowolony z osiągów (vmax nie sprawdzany jeszcze :lol2:), natomiast jeśli chodzi o spalanie to też jeszcze nie sprawdziłem dokładnie.

 

 

@up

tak srebrny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem podobna do mojej Hani Jazz ;p

 

Ale Honda... to Honda... The power of dreams..

 

Bezawaryjności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu a mam w zasadzie jedno pytanie: ostatnio cos mi obroty faluja i chce przeczyscic przepustnice czy koniecznie musze ja demontowac czy moge normalnie specjalnym preparatem pod cisnieniem ? Bo tam chyba jakas uszczelka bedzie ktorej nie posiadam na ten czas :E a juz mnie wkurzaja te obroty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny furacz, widac,z ezadbany, przynajmniej ze zdjeci wnioskuje.

LPG do 1.6 ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj bo nie chce zakladac nowego tematu a mam w zasadzie jedno pytanie: ostatnio cos mi obroty faluja i chce przeczyscic przepustnice czy koniecznie musze ja demontowac czy moge normalnie specjalnym preparatem pod cisnieniem ? Bo tam chyba jakas uszczelka bedzie ktorej nie posiadam na ten czas :E a juz mnie wkurzaja te obroty :/

 

http://haparts.pl/ Zagadaj do dzidy to ci uszczelkę ogarnie.

 

Falujące obroty to krokowiec, przepustnica jak by się np pedał gazu blokował, są jakieś preparaty ale nie zastąpią czyszczenia pędzelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny furacz, widac,z ezadbany, przynajmniej ze zdjeci wnioskuje.

LPG do 1.6 ????????????????

5.15zł za litr benzyny, a 2.45zł za gaz to istotna różnica, nie sądzisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak falują na jałowym? Może na początek jakiś reset ecu :)

 

Uszczelka po zdjęciu nie jest zaraz potrzebna od razu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.15zł za litr benzyny, a 2.45zł za gaz to istotna różnica, nie sądzisz? :)

No roznica jest, ale dobra sekwencja kosztuje, do tego samochod wiecej spala gazu i niestety ale dostaje wiecej po d..e niz na benzynie bo nie ma takiego smarowania ;)

Ile trzeba jezdzic,zeby sie instalacja zwrocila?Nie pytam zlosliwie, ale trzeba to wszystko brac pod uwage.

Pomijam fakt,ze LPG to temat dla mnie drazliwy :P Ale to juz moje widzi mi sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica jest, ale dobra sekwencja kosztuje, do tego samochod wiecej spala gazu i niestety ale dostaje wiecej po d..e niz na benzynie bo nie ma takiego smarowania ;)

Ile trzeba jezdzic,zeby sie instalacja zwrocila?Nie pytam zlosliwie, ale trzeba to wszystko brac pod uwage.

Pomijam fakt,ze LPG to temat dla mnie drazliwy :P Ale to juz moje widzi mi sie ;)

Ja się oduczyłem tutaj pisać o LPG i Tobie radzę to samo.

Mamy podobne poglądy co do LPG ale bez sensu jest się kłócić w co drugim wątku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica jest, ale dobra sekwencja kosztuje, do tego samochod wiecej spala gazu i niestety ale dostaje wiecej po d..e niz na benzynie bo nie ma takiego smarowania ;)

Ile trzeba jezdzic,zeby sie instalacja zwrocila?Nie pytam zlosliwie, ale trzeba to wszystko brac pod uwage.

Pomijam fakt,ze LPG to temat dla mnie drazliwy :P Ale to juz moje widzi mi sie ;)

W zależności od silnika, kosz dobrej sekwencji zaczyna się od 2300zł (silnik R4 do 100KM). Gazu spala więcej ok 20%, a ze względu na smarowanie spala się nieco oleju. Z resztą ile będziesz jeździł jednym samochodem? 5-6 lat? Nie zdążysz zajechać motoru, chyba że robisz 70000km w roku ;) Ile trzeba jeździć? W moim przypadku instalacja zwróci się po 10000km, ale ze względu na zimową stłuczkę wyszła mnie praktycznie 'za darmo'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak falują na jałowym? Może na początek jakiś reset ecu :)

 

Uszczelka po zdjęciu nie jest zaraz potrzebna od razu...

 

A jak się ten reset robi dokładnie ? Mam kabel ELM 327 i programy: PCMSCAN oraz ScanMaster-ELM czy nimi da się zrobić reset jeśli tak to w jaki sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ci to pali ? Fura wygląda na zadbaną. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdziłem i z obliczeń wyszło że 6,7 :E Ale jak zalewałem pierwszy raz do pełna to pod sam korek aż się wylewało a kolejne tankowanie było już do drugiego wybicia pistoletu czyli mniej :P W piątek znowu będę tankował to sprawdzę dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roznica jest, ale dobra sekwencja kosztuje, do tego samochod wiecej spala gazu i niestety ale dostaje wiecej po d..e niz na benzynie bo nie ma takiego smarowania ;)

Ile trzeba jezdzic,zeby sie instalacja zwrocila?Nie pytam zlosliwie, ale trzeba to wszystko brac pod uwage.

Pomijam fakt,ze LPG to temat dla mnie drazliwy :P Ale to juz moje widzi mi sie ;)

 

 

Benzyna ma właściwosci smarujące...ciekawe :) Jak kolega zamontuje do swojego auta dobra instalacje to przy założeniu, że autem robi te 10-15k rocznie spokojnie zdązy mu się 3x zwrócic 'ewentualny' koszt naprawy silnika nim on faktycznie się popsuje ;)

 

 

Co do auta: Nie podoba mi się deska rozdzielcza ale...umiejscowienie lewarka zmiany biegów na +, wygodne musi byc.

 

 

EDIT: z tym zalewaniem pod korek to uwazaj, mozna popsuc sobie przewody/rurki od baku(odpowietrzniki) i bedzie walić benzyną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.7 litra w mieszanym czy miasto, a moze trasa?

 

@GrimlocK - to wez kalkulator i policz zanim cos takiego napiszesz.

Przy 10k km rocznie i zalozeniu ,ze pali srednio 7l benzyny to ta instalacja bedzie sie mu zwracala 2 lata jak sie nic nie popsuje ;)

Ja sie nie czepiam juz tego LPG, ale nie przeginajcie tez w druga strone.

I nie mow prosze ,ze gaz ma jakiekolwiek wlasciwosci smarujace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: z tym zalewaniem pod korek to uwazaj, mozna popsuc sobie przewody/rurki od baku(odpowietrzniki) i bedzie walić benzyną :)

No właśnie wtedy trochę przesadziłem bo faktycznie benzyną waliło - ale ten widok po ponad 100km że wskazówka dalej powyżej wskaźnika - bezcenne :E

 

6.7 litra w mieszanym czy miasto, a moze trasa?

Raczej bym powiedział że mieszane (40% miasto 60% poza miastem) dodam że auto nie raz kręciłem powyżej 5K obr. :P

 

Co do instalacji gazu to wg tego kalkulatora http://www.gazeo.pl/kalkulator.php koszt instalacji gazowej powinie się zwrócić po 9 miesiącach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli musisz robic duzo ponad 12k km rocznie.Ja donosilem sie do wypowiedzi @GrimlocK, ze 10-15k km rocznie to za malo na jakiekolwiek zwroty ;)

Nie wiem jakie cyfry wpisales i nei moge sie do tego odniesc.Ile km miesiecznie robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznie będzie jakieś 1400km (sam dojazd do pracy jakieś 1000), spalanie PB wpisałem na poziomie 7l cena 5,20 a cene gazu 2,45 - koszt instalacji 2300PLN (tyle mi powiedzieli za sekwencje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajper

Sprawdziłem w tym kalkulatorze odnośnie instalacji:

 

Zwrot za instalację po 5-miesiącach /koszt 4000zł/

Miesięczna oszczędność: 800zł

Roczna oszczędność: 9500zł

3-letnia oszczędność: 29000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci sie chyba pomylilo ;), 3 lata 29k przy tym porzebiegu?Sory ale za 29k pln to mozesz kupic 5800 litrow paliwa, co on samolotem lata?

Chyba,ze piszesz o sobie ;)

 

Przy uzytkowaniu tej hondy przez 3 lata wg kalkulatora zaoszczedzisz 2100 pln, jesli nic nie walnie po drodze , czyli srednio 700 pln na rok - nie wiem czy gra warta swieczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...