Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Screamer

Project Serafin - czyli bliskie spotkania z Aerocool S55

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Project Serafin

Aerocool S-55

worklog

 

dsc01326m57i0.jpg

 

 

 

No i stało się. Mała Lian Li PC-A05 po niecałych 6 miesiącach zabawy jest już skończona. Za kilkanaście dni będzie sprzedana, a ja zajmę się nową zabawką. A że lubię dzielić się swoimi poczynaniami, to i tym razem będę wrzucał fotki i opisywał pracę nad nowym układem. Na warsztat tym razem trafia buda marki Aerocool. Dokładnie model S55 w kolorze srebrnym. Nie jest to full tower jak stara dobra Lilianna PC-V2010, ale jest też trochę większy niż PC-A05. Wymiary samej obudowy to: 440 x 465 x 210mm (wysokość x długość x szerokość). Posiada 9 zewnętrznych zatok 5,25" co bardzo mnie cieszy bo zostaną całkowicie wykorzystane... oczywiście w kompletnie innym celu niż powinny być ;)

 

Sama buda to wspólny twór Aerocoola i Lian Li. Zaprojektowana przez Lian Li i wyprodukowana również w ich fabryce. Nic dziwnego więc, że tak mi się spodobała. Front jest typowy dla Lian Li z zaślepkami identycznymi jak właśnie w obudowach tej firmy. To kolejny plus bo nie ma problemu z użyciem zamienników tej marki (np. dziurkowanych zaślepek). Wykonana jest w całości z aluminium, co pozwoli na łatwą obróbkę przy cięciu (a trochę tego będzie). Z ciekawostek - zasilacz wbrew wszystkim dzisiejszym trendom jest montowany na górze (buda pochodzi z 2007 roku), ale to akurat w tym wypadku jest dla mnie zaletą, ponieważ pozwoli na jego całkowite ukrycie wraz z kablami.

 

W budce wyląduje w zasadzie ta sama konfiguracja, którą mam aktualnie, a więc R2E, i920, HD6970, dominatory i X-750. Dyski to systemowy Crucial 64GB i 2,5" Samsung 640GB umieszczony w SQD na dane. Do tego dochodzi 1,5TB zewnętrzny WD na dane i backup oraz zewnętrzny napęd. Co do chłodzenia tu będą spore zmiany, nie chciałbym jednak wszystkiego zdradzać na samym początku. Zmiany na pewno zajdą w chłodnicach i zbiornikach, zmieni się blok na grafice no i oczywiście samo poprowadzenie połączeń. Na tą chwilę wiem co, nie wiem jednak jak i na to pytanie będę szukał odpowiedzi przez najbliższe dni i tygodnie.

 

 

 

 

 

1

 

 

 

aerocools55_1m7m7g.jpg aerocools55_0mn8tn.jpg aerocools55_2m3j6k.jpg

 

 

 

 

Rzut okiem na głównego bohatera. Lekki - waży niemal tyle samo co PC-A05, srebrny i taki Lian Li'nowy ;)

Blachy mają grubość od 1 do 1,5mm co jest niezłym wynikiem w budce, która kosztowała mnie 150zł. Front jest mało przewiewny (przez pełne zaślepki) ale to się zmieni.

 

dsc01339s725.jpg

 

dsc01342q7uv.jpg

 

dsc01328a7g5.jpg

 

dsc0133037q6.jpg

 

 

 

 

Na lewym boku jest duży otwór wentylacyjny... będzie więc podstawa do wycięcia okienka.

 

dsc01331o7je.jpg

 

 

 

 

Jeden ze znaków rozpoznawczych, który zostawiła firma Lian Li - uchylana zaślepka napędu 5,25".

 

dsc01371176y.jpg

 

 

 

 

Panel z gniazdami i włącznikiem też jakiś znajomy. Niestety zbyt długo tu nie zagości. Nie będzie tu po protu na niego miejsca. Z pierwszych oględzin i pomiarów wynika, że będę miał zagwostkę z umieszczeniem włącznika w innym miejscu. Trzeba będzie kombinować.

 

dsc01343y7tc.jpg

 

 

 

 

Wnętrze nie jest imponujące. Ani duże, ani małe, ot typowy midi tower. Zasiłka na górze zakryta boczną blachą, 9 zatok 5,25" - nic specjalnego...

 

dsc01333e7pa.jpg

 

 

 

 

Tył też typowy - 7 śledzi, wentyl 120mm i tyle.

 

dsc01338n7hm.jpg

 

 

 

 

Data badania jakości, a więc i data produkcji... ;)

 

dsc01355d70e.jpg

 

 

 

 

Na dole mamy otwór wentylacyjny wielkości dwóch wentylatorów 80x80mm, który przykryty był dziurkowaną zaślepką z filtrem...

 

dsc01354k73j.jpg

 

dsc01356l7rw.jpg

 

 

 

W zatokach typowy dla Lian Li moduł z wentylatorem 120mm + filtr. Co ciekawe, nawet wentylatory mają ten sam symbol co fabryczne wentyle Lian Li (A121225SL) tyle tylko, że logo jest Aerocool'a

 

dsc01357n7mq.jpg

 

 

 

Z przodu zionie wielka jaskinia. Miejsce do wykorzystania od samego dołu do samej góry (150x436mm).

 

dsc0136327c6.jpg

 

 

 

Z tyłu miejsca jest sporo. Co prawda za samą tacką płyty głównej jest około 10mm, ale zarówno nad nią jak i za zatokami mamy niemal 30mm przestrzeni a to bardzo dużo.

 

dsc01364h7kc.jpg

 

dsc01365e7mi.jpg

 

 

 

 

Tyle miejsca zostaje po założeniu panela bocznego.

 

dsc01390x74x.jpg

 

dsc01391x7hq.jpg

 

 

 

 

Kolejny znak rozpoznawczy LL - wyjmowana tacka mobo. Mechanizm identyczny jak w mojej V2010.

 

dsc01336l74m.jpg

 

dsc01337g7jj.jpg

 

dsc01367b7bn.jpg

 

 

 

 

Panel przedni również da się zdjąć bardzo łatwo. Tutaj mechanizm jest identyczny jak w PC-A05.

 

dsc01340u7ac.jpg

 

dsc01362a7s4.jpg

 

dsc0134107jx.jpg

 

 

 

 

Mocowanie zasilacza to też duży plus, ponieważ da się go odwrócić wentylatorem do góry, a po wycięciu otworu w topie, będzie miał dostęp do świeżego powietrza.

 

dsc01358u7ap.jpg

 

dsc01359n781.jpg

 

dsc01360a7zn.jpg

 

 

 

 

Kolejne podobieństwa do LL: wentylator zakryty grillem mesh identycznym jak w budach LL, zaślepki ze strzałką i panel gniazd prosto od Lian Li.

 

dsc01361u7dv.jpg

 

dsc01345v7rh.jpg

 

dsc01379u7no.jpg

 

 

 

 

Już niedługo nie będzie tu tak pusto... ;)

 

dsc01373e79p.jpg

 

 

 

 

Kilka otworów trzeba będzie wyciąć - głównie w tylnej częsci zatok oraz nad płytą główną, aby łatwo dało się przeprowadzic kable od zasilacza.

 

dsc01366t7qq.jpg

 

dsc01368r7nf.jpg

 

 

 

 

Na koniec - żeby nie było, że nic nie zostało zrobione - top został już roznitowany i zdjęty. Nietrudno się też domyślić co go czeka... ;)

 

dsc01375u7i5.jpg

 

dsc01376b7nl.jpg

 

dsc01377m7ag.jpg

 

dsc014851rnj.jpg

 

 

 

Podsumowując - na razie plany. Pomiary zrobione, część gratów zamówiona, część już jest na miejscu. Na pewno będzie okienko, na pewno będą covery na zatoki i górna blachę. Na pewno też będzie w końcu inny kolor niż czerwony... Zadanie trochę mniej ambitne niż poprzedni projekt, ale mam wielką ochotę na jego realizację. Ja po prostu nie lubię się nudzić... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się podoba ta buda.

Czekam na postępy z prac :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zaczęło się :D widzę że aerocool nie daje Ci spać po nocach :) czekamy na dalsze prace i realizację pomysłów, mogę się założyć że teraz sprzedaż tej obudowy wzrośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - życzę powodzenia w próbie zdobycia tej budki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostało mi nic tylko życzyć Ci powodzenia, jak dzisiejszym maturzystom :P

I tak wiem, że znowu będzie bardzo ładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super projekt się szykuje, zresztą, jak zwykle ;) Powodzenia życzę :)

 

@up - życzę powodzenia w próbie zdobycia tej budki :]

 

Dlaczego życzysz powodzenia? Na allegro jest ta buda dostępna, więc to chyba nie kłopot zamówić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie Screamer zmiany wprowadzi ;) Ja tutaj mogę wpadać choćby dla samych fotek bo to jest to co Ogórki lubią najbardziej tak więc Screamer bierz się do roboty, strzelaj dużo fotek i daj się nam nacieszyć postępami twojej pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa za 150zł a wygląda jak milion dolarów :E Widzę po opisie i fotkach, że Screamerowi bardzo się spodobał ten Aerocool/Lian Li :E Spodziewać się zatem możemy szybkiego postępu prac :D

Ciekaw bardzo jestem Screamer jaki kolor płynu wlejesz do układu, znowu coś od aquacomputer? Mam kolor niebieski więc jak masz jakieś pytania pisz :P a zasilacz bym zostawił wentylatorem do dołu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do samej budy. Jest możliwość zrobienia z niej BTX'a z zasiłką na dole? (zamiana miejscami topu i podłogi i front do góry nogami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Screamer, czekamy :D Jestem ciekaw co z tego wyjdzie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer, good luck :thumbup: Bardzo się cieszę ze miany koloru :D Może purpura? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podobała mi się ta buda, poza tym położeniem zasilacza, ale ciekawie to będzie wyglądało jak się za nią zabierzesz. Powodzenia :) Fajnie że przesiadłeś się nie na pudło za 600-1000zł itp tylko taką w sumie dość budżetowa konstrukcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim :thumbup:

 

mogę się założyć że teraz sprzedaż tej obudowy wzrośnie :)

Mało prawdopodobne, ta buda to już totalny EOL.

 

 

Mam pytanie co do samej budy. Jest możliwość zrobienia z niej BTX'a z zasiłką na dole? (zamiana miejscami topu i podłogi i front do góry nogami)

Wkrętarka, wiertło 3mm, nitownica i z 50-60 nitów i wszystko się da... :]

 

 

Screamer, good luck :thumbup: Bardzo się cieszę ze miany koloru :D Może purpura? ;)

Raczej nie. Co do koloru, jeszcze się zastanawiam... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel yellow,orange,blue or green... :thumbup:

 

Send from Mike's iPhone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, za ile sprzedasz Lil :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, za ile sprzedasz Lil :P ?

 

curiosity killed the cat

Takie sprawy to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, za ile sprzedasz Lil :P ?

Za 17 miliardów... :mad2: Ku*wa mać, takie pytania to na PW, a nie spamować w temacie. Tak ciężko to zrozumieć, że to nie dział sprzedam i nikt tu o konkretnych pieniądzach gadać nie będzie ? :hmm:

 

Coby offtopu nie było: czekam na dalszy rozwój projektu i jakiś ciekawy kolorek :thumbup:

 

Edit: Elder szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czego się tak rzucasz Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny projekt, jak mniemam ;D Powodzenia, będę obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm... Zapowiada się ciekawie. Już nie mogę doczekać się tych twoich "ukrytych tajemnic" co do układu Screamer :kwasny:

Powodzenia w projekcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę można jeszcze kupić. Na Allegro też jest. Ja kupiłem ją na licytacji wieloprzedmiotowej www-MediaKing-pl, który jest zapewne kolejnym kontem dawnego MadTechu a obecnie Yooki, bo mechanizm aukcji, opisy i zdjęcia są te same. Na licytacji było 5szt i wszystkie rozeszły się po 150zł.

 

 

Mmm... Zapowiada się ciekawie. Już nie mogę doczekać się tych twoich "ukrytych tajemnic" co do układu Screamer

Za dużo tych tajemnic nie będzie, ot nowe kaloryfery, słoik na płyn, inna farbka i docelowo nowe skrętki. Choć te, które sobie upatrzyłem są niedostępne... :kwasny:

 

Na razie trzeba zadbać o to, żeby Serafin miał czym oddychać... ;)

 

dsc01481mk45.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer: Tak z ciekawości Aerocool S9 którego sprzedajesz to taka sama obudowa tylko w inny kolorze? Czy może Tajwańczycy wtrącili już swoje 5 groszy w uproszczenie s9'tki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S9 to buda stalowa i to jest podstawowa różnica, jest jakieś 5 x cięższa ;)

konstrukcyjnie też się różnią, ale generalnie są podobne, zwłaszcza z frontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...