Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lewuS

Wiśniowa strzała

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej półtora miesiąca temu zamieniłem suzuka na coś innego... Ale czy lepszego? Zależy,jak na to patrzeć :P Z suzuka byłem mega zadowolony, wszystko było na tip-top. Jednakże trafiła się całkiem niezła sztuka. Chorowałem na ten model od kąd pamiętam. Ojciec dołożył się troche,suzuka sprzedałem (za 5500zł,więc ciut stratny byłem ) i w ten o to sposób kupiłem mundka - TDCI POWAH! :E

W nowym aucie chciałem tylko dwie rzeczy - mocny diesel + klimatyzacja,więcej nie potrzebowałem. Silnik to 2.0TDCI 130km - ciągnie to lepiej niż gimnazjalistka :E Spalanie w mieście na poziomie ~10litrów (przy mojej jeździe). W trasie jest już o wiele lepiej - tatuś osiągnął ostatnio wynik 5.7 (V max = 130km/h :E )

 

http://i46.tinypic.com/24cwck3.jpg

 

http://i47.tinypic.com/23h3q78.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno :E

 

 

Ładny kolor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, felgi masz identyczne co ja w Foce :P

Jak bym Fiestę wymieniał co coś lepszego to właśnie m.in. bym polował na Mondeo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny :). Przy następnym zakupie auta mam zamiar wziąć takie mondeo pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę bida edition- klamki czarne. Za to polift chociaż. Skrzynia 6 już była w 130PS, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ;)

 

Butujesz go ciągle, że pali dychu po mieście? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawość wszedłem na Allegro zobaczyć po ile stoją te samochody i widzę, że cenowo nie jest źle - czy coś z tymi autami jest nie tak jak np z Lagunami II że taka cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy coś z tymi autami jest nie tak jak że taka cena ?

Tak, to Ford.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TDCi lubię się wtryski sypnąć. Oprócz tego ruda na rantach drzwi i czasem nadkolach ( w kombi też klapa bagażnika). Problem głównie przedliftów (czyli tego już nie powinno dotyczyć). Oprócz tego charakterystyka silnika- nie kręcisz, nie jedziesz.

 

 

Grzechu: jak tam twój rdzopel od którego zawiecha wypada :hmm: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu: jak tam twój rdzopel od którego zawiecha wypada :hmm: ?

 

Zgnił do reszty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgnił do reszty :E

ma niższą glebę niż Kowal, bo kielichy poszły w "pisdu" :E

 

a mondziak - podobała mi się ta generacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu: jak tam twój rdzopel od którego zawiecha wypada :hmm: ?

Rekord stoi, od prawie miesiąca nie mogę kolumny dorwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wolę Forda którym da się jeździć od opla, którego można najwyżej pchać (a i to z problemami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że taki Ford ma lat z 8-10 a Rekord 3x tyle a kolumna amortyzatora jest świętym Grallem wręcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. W Fordzie gniją rzeczy, które da się dostać i wymienić w rozsądnych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę gnijącego 30 letniego Opla niż gnijącego 10 letniego Forda, który z racji wieku gnić nie powinien. No i padające wtryski to też fajna sprawa w dosyć świeżym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo był to ból, ale teraz jest już sporo zakładów regenerujących je i to w nawet dobrych pieniądzach. Może cię to zdziwi, ale wóz jest 3x młodszy, z 4x lepiej wyposażony i jakieś 3x droższy, więc bilans jest po stronie Forda. W dodatku jest o wiele mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gnije? Gnije. Padają wtryski po stosunkowo średnim (150-400tys) przebiegu? Padają. Żadna frajda mieć auto które jak napisałem jest świeże i usterkowe i rdzewiejące, na dodatek ma FWD.

 

P.S. Rekordy czy Senatory z lat 80 też nie były źle wyposażone, pełna elektryka, klima, wycieraczki reflektorów, centralny zamek i jeszcze pewnie multum innych szmerów-bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile z tych bajerów działa? U mnie klima działa od 2009 roku bez uzupełniania czynnika nawet i wciąż dobrze chłodzi. Dodatki w Fordach działają super, a co do blachy: sorry, ale drzwi w kolorze kosztują 150 zł, więc wiesz. Ile przebiegu ma twój rekord, że już zgnił? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałby nie działać?

 

Ponad 1mln, celuję nawet w 1.5mln, ciekawe jakie Mondeo tyle przejeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, ale drzwi w kolorze kosztują 150 zł, więc wiesz.

Ile?????

Cała, goła blacha drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na mobile de to sobie zobaczysz jakie. Jak ktoś ich nie męczył w mieście to wtryski wytrzymują ok. 400k km o ile był na akcji serwisowej z pierwotnymi (wada fabryczna). Jeśli to polift to już nie ma aż takich problemów.W 2.2 niemal całkiem usunęli problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że taki Ford ma lat z 8-10 a Rekord 3x tyle a kolumna amortyzatora jest świętym Grallem wręcz.

az tak o nia trudno? Bo jak bylem dzieciakiem to tych opli bylo tak duzo, ze trzeba bylo uwazac, zeby o jakiegos sie nie potknac. Myslalem, ze do dzisiaj sporo zalega na zlomach. Czyzby juz wszystkie ziemia wchlonela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...