Skocz do zawartości

Adolph

Forumowicze
 • Liczba zawartości

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Adolph

 • Tytuł
  Dyskutant
 • Urodziny 23.08.1989
 1. "Fan – osoba podziwiająca człowieka, grupę ludzi, dzieło sztuki bądź ideę. Jest to skrót od słowa fanatyk, jednak jest mniej pejoratywny, a nawet ma pozytywny wydźwięk. Fani określonego zjawiska często organizują się, tworząc tzw. fankluby lub organizują imprezy z tym związane. " Raz, że nie uznaję bycia "fanem" jakiegoś kawałka elektroniki, dwa ktoś kto chce się męczyć "z wyboru", to już od dawna odlatuje od rozumienia bycia "fanem". Więc, nie. Różnica pomiędzy jednymi problemami, a potencjalnie drugimi, które są znacznie rzadsze. Jest jak dla mnie znaczna. Jakiś koleś był mistrzem, który mi wkleił link do googla, z wpisanym hasłem "nvidia driver problem", gdzie nie było kompletnie nic, albo inny wrzucił link do forum NV gdzie, też nie było nic konkretnego xD Także, ja bardzo chętnie przygarnę takie problemy. You don't say, a jednak jesteś podobnego zdania co autor Sarkazm trzeba umieć zastosować. To było co najmniej głupie, ale czego ja tutaj oczekuję. Skoro najlepiej się można czepić, że ktoś napisał o 15 latku, albo fanatyku xD
 2. Za to 15 latek, obok "fanatyka wędkarstwa", mogą mieć czas i chęci, aby się w to bawić. Zwykła osoba, nie ma praktycznie żadnych powodów, aby mieć takie ciągoty. Wbrew temu co chciałby autor wątku, albo co napisałeś Ty. Większość ludu oczekuje stabilnego bezproblemowego działania. To, że PC historycznie PC był problemową platformą i zapewnia jakąś otwartość, nie jest powodem, aby użytkownik miał w dzisiejszych czasach kombinować ze swoim sprzętem. Żebym jeszcze wrzucał. To byłoby dobrze. Zacytowałem autora tematu. PC pomimo otwartości, już dawno nie był obiektem, z którym z zasady musisz się użerać. Lepiej popatrz na autora tematu. Znowu, ludzie nie zaakeptowali zdania autora, to ten wylewa swoje żale. EDYTA: Nawet nie chcę wiedzieć co to za błędy które powoduje proc na NV
 3. Ale to jest to samo co wyżej. Są ludzie którzy się w tym bawią od dziecka i po 20 latach nie musi się im dalej chcieć użerać. Mamy 2020 rok i już są rozwiązania które zapewniają plug & play. Od tego czasu, w rzece upłynęło sporo wody i ludzie nie muszą się cofać 10-20 lat wstecz, aby znowu walczyć ze swoim sprzętem i maglować 15 wersji biosu, 10 wersji sterowników, czy co tam trzeba ogarnąć, aby sprzęt od AMD zaczął jakoś funkcjonować. PC jest otwarty, daje to możliwości, ale nie znaczy, że nie może być lepszy, albo jest to dobre. Są na rynku rozwiązania, które zapewniają bezproblemową zabawę ze sprzętem i z takich też można korzystać. Dalej zachowując zalety otwartości PC. Porównywanie ich do "ślepego popierania PiSu", albo wytykanie, że nie próbuję optymalizować, nie chcę kombinować, to jest coś kompletnie dla mnie niezrozumiałego. Chcecie się bawić i robić za betatesterów, proszę was bardzo, ale nie róbcie z tego jakiejś cnoty.
 4. Adolph

  AMD NAVI

  Nope. Ma faktycznie rację. Wzrost wydajności na Mhz + zmiany w achi + zmiany w samym układzie owocują zwiększeniem perf/W. W tym samym budżecie co wcześniej w konsekwencji możesz upchać większe taktowanie, ale sam wzrost taktowania nie ma na to wpływu. Co nie zmienia faktu, że IPC i jego liczenie ssie xD
 5. Adolph

  AMD NAVI

  Zależy jak rozumieć problem przykładowo: https://forums.anandtech.com/threads/two-misconceptions-about-ipc-and-gpus.2476552 Definiowanie IPC jest dzisiaj okrutnie rozmyte Zakładając ceteris paribus. Natomiast jeżeli poprawili "logikę układu" (czy jak to tłumaczyć poprawnie na polska język), że są w stanie w tym samym budżecie pociągnąć układ wyżej, też automatycznie przełoży się na perf/W. I mean. Slajdy.
 6. Tak, akurat o karcie NV, a nie każdej innej dowolnej z podobnym TDP. Przypadeg? Nie sondze. A, nnie nie boli nagonka, bo to nie jest nagonka tylko konsekwencje. Stabilność softu, sterów, działania w grach, bez ciągłych zabaw z UV, maglowaniem sterów, resetowaniem ustawień wentyli i innych dziwnych rzeczy które jakoś NV nie dotyczą. Jak ktoś nie ma na NV problemów to niby dba? Stare stery, stary bios, syf w systemie? No, dokładnie mój komputer Działa bez problemów. Nic nie krzaczy, nie bawię się w afterburnery, UV i inne dziwne rzeczy. Uwaga, bo nie muszę. Szanuję swój wolny czas. Nie jest bezwartościowy, aby go marnować na walkę z softem producenta który nie potrafi go ogarnąć. Tak, bo My nie mamy co robić tylko się bawić dwa tygodnie w dochodzenie, dlaczego coś nie działa. Chłopie, my nie mamy lat 90. Tylko rok 2020. Tiaa, a mi kaktus na dłoni rośnie.
 7. Jakby takich mało było i miało świadczyć o czymś. No, praktycznie każdy większy YTber, albo portal potwierdzał jakieś problemy. Wejdziesz nawet do wątku z Navi, to znowu to samo. Oczywiście wina użytkownika, bo nie przewali tony ustawień i pierdyliarda wersji sterowników i nie będzie walczył przez pół roku z softem xD Nie, nic się z nimi nie działo, nie dzieje. Wszystko jest wielkim spisgiem. No pewnie. Jeszcze bierzesz kartę, ze słabym chłodzeniem i mówisz, że się grzał w cholerę. To tak jakbym wziął i napisał, że mój Radeon 290 grał się w cholerę, zaraz obok 4870, czy RX 470. Jeszcze miałem refy 2900XT, 4850. RX 5700 XT też świetnie obok nich wygląda. No, to też nagonka. No, to fajnie. Tylko jednak nie każdy musi chcieć się wpychać w 4rdzeniowe CCX i chiplety. Co nie zmienia faktu, że per $, może wyglądać spoko.
 8. Adolph

  AMD NAVI

  Przełożone IPC z proca na GPU?
 9. Nie ma to jak fanboje urwane z choinki, do tego z manią prześladowczą.
 10. Ja tylko przypomnę, że jeszcze był 8800 ultra za 829$ https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-8800-ultra.c195
 11. Adolph

  Tanie granie

  Ja tam biorę gdzie leci, choć G2a, kinguina itp staram się unikać. Te wyżej klucze wyżej są akurat z fanaticala. Osobiście już dawno nie preorderuję, moja lista wstydu jest dużo za długa, a ciągle dokupuję kolejne tytuły xD gry zanim się za nie zabiorę, zdążą sporo stanieć i wyjdzie gazylion DLC. Które potem muszę i tak dokupić. Lepiej mi kupić komplet po przecenach. Co do CP To żyję nadzieją, że NV doda do RTXów, ale jak to mówią. Nadzieja matką głupich. Dla konsumenta nie ma to znaczenia, czy kupi teraz, czy po premierze akurat nie ma większego znaczenia.
 12. Adolph

  Intel 10th cala seria

  Pierwotnie chyba był optymalizacowany pod P4. CB miał w nosie długość potoku, predykcję skoków, przeladowywanie bufora instrukcji, komunikację przez fsb, świetnie skalował się z wątkami, robiąc świetny użytek z HT. Więc w zasadzie ukrywał wszystkie wady netbursta jakie tylko się dało. Więc odstawiał takiego Bartona ostro. W życiu codziennym. Eee. Już tak kolorowo nie bylo:P Jakby się zamienili. Tylko Intel jak był drogi, tak dalej jest xD Buldo z kolei miał na modułach robudowane Alu i agu,ale średnie predyktory i już nie tak rozbudowane FPU kompletnie sypały skalowanie. Dodatkowo powiększanie modułu zwiększało rozmiar układu i pobór prądu. Co tym bardziej ubijało efektywność układu. Przez co nie tyle nie lubił zadań FPU. Co wyraźnie był nastawiony na INT, a do tego wymagał większej ilości wątków by w ogóle wyglądać. To jakby porównać gościa który robi tylko klatę i nie robi nóg. Wygląda komicznie,do tego jest dobry w tylko jednym ćwiczeniu. AMD też sporo kolorowało skalowanie CMT. Z ryzenami było i dalej jest dość podobnie. Czy to w kwestii AVX, SHA, SHA3, CCX/chiplety. No nikt mi nie powie jak się bedzie zachowywać 3900X z 4CCX w dwóch chipletach, za to dowiem się, że konsole będą miały więcej R, to gry będą lepiej z tego korzystać Banchmarki AMD to samo. Już nawet nie ten ashes of singularity, ale nawet prezentacja Vegi, bez podanej wydajności tylko patrzcie jest płynnie. Czy podawanie wydajności RX480 w CF, które było dalekie od ideału xD Temat jest głęboki i ciekawy w każdym razie.
 13. Adolph

  Tanie granie

  A Sceptic's Guide to Magic 0R4CV-0A6EC-N36LL King's Bounty: Warriors of the North Q6KTA-4D799-64LXW Duke Nukem Forever YVHKQ-T7A6V-FDEKJ Duke Nukem Forever: Hail to the Icons Parody Pack YDIIE-FAGAY-NRNPE Duke Nukem Forever: The Doctor Who Cloned Me KTD75-NZ6Q8-DK3TZ
 14. Adolph

  Intel 10th cala seria

  Intel i wszyscy biegający z CB na ustach są najlepszym tego przykładem
 15. Adolph

  AMD NAVI

  Jak sobie przeczytasz dobrze wypowiedź gościa z AMD, z redditowego wątku. On się odnosił do tego co przytoczyłeś. "The best way to do DX11 is from our GCN Performance tip #31: A dedicated thread solely responsible for making D3D calls is usually the best way to drive the API.Notes: The best way to drive a high number of draw calls in DirectX11 is to dedicate a thread to graphics API calls... " Zalecenia dotyczące programowania pod sprzęt, robi się pod to, co sprzęt potrafi i wychodzi mu najlepiej. Jeżeli z czymś radzi sobie źle, się tego unika. Polaris ze swoim przerobionym schedulerem nie zmienia tego, że dalej sobie nie radzi z kontekstami. A w konkretnych warunkach takie Hawaii sobie radzi tak samo dobrze. Więc znowu. To, że sobie AMD coś wymyśliło. Nie znaczy, że jest to w jakiś sposób optymalne rozwiązanie. Albo inaczej. W tych konkretnych warunkach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...